Jump to content

SAVA


andrija

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
Ove god sam svaku dnevnu smenu bio na savi od starog zeleznickog mosta do gazele...blizu gazele kod potoljenog velikog broda,covek je ubijao sarane na valjak,ili pogacu-kako ko vec zove...i odlepio sta im je covek radio,kao na komercijali da peca.
Link to comment
Share on other sites

Ove god sam svaku dnevnu smenu bio na savi od starog zeleznickog mosta do gazele...blizu gazele kod potoljenog velikog broda,covek je ubijao sarane na valjak,ili pogacu-kako ko vec zove...i odlepio sta im je covek radio,kao na komercijali da peca.

gde j etaj potopljeni brod? Ja sam odrastao na tom delu Save ali nisam nikada cuo da je tu neko pecao sarana....samo smudjeve na kamenjaru kod starog zeleznickog mosta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine sam hranio sa ortakovog camca u marini koja se nalazi na samom ulazu u rukavac gde je brodogradiliste.Rezultati su bili ocajni.Dno sam sondirao i u glavnom je kao tepsija sa par potpljenih grana dubina pri najnizem vodostaju 2.5m.Skoljki u izobilju.Babuska i Deverika su se javljale skoro stalno ali Saran ni da se prevari sem par sitnijih komada ne vecih od babuske.Da li mu mozda smetaju camci koji svaki dan tuda prolaze preko hranjene pozicije ili jednostavno ne ulazi u rukavac sto mi je malo cudno.

Link to comment
Share on other sites

Znam da ga ima,sammo ga treba docekati.Ja nissam uspeo ove godine da pecam u tom delu,a planiram vec jako dugo.Hteo sam da krenem sa hranjenjem u maju da bi pecao u novembru.Ne zaboravi da pricamo o velikoj divljoj vodi,na kojoj se riba ceka jako dugo i uzima u "cugovima".Ako nisi dobio ribu,ne znaci da si nesto radio pogresno,dovoljno je da omasis cug i  stices utisak da pecas u bunaru.Budi uporan i sigurno ces dobiti neki rezultat,

Link to comment
Share on other sites

Znam da ga ima,sammo ga treba docekati.Ja nissam uspeo ove godine da pecam u tom delu,a planiram vec jako dugo.Hteo sam da krenem sa hranjenjem u maju da bi pecao u novembru.Ne zaboravi da pricamo o velikoj divljoj vodi,na kojoj se riba ceka jako dugo i uzima u "cugovima".Ako nisi dobio ribu,ne znaci da si nesto radio pogresno,dovoljno je da omasis cug i  stices utisak da pecas u bunaru.Budi uporan i sigurno ces dobiti neki rezultat,

Profesore da nije kratak taj period od Maja do Novembra?

hahahahaha

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hranio mesto kod Brodotehnike mesec dana na svaka tri dana po pet kg kuvanog kukuruza.Preskocim jedno hranjenje i odem na vodu.Usidrim se i pocinje oko 11 uvece da se javlja babuska.Radila je do pola sedam.Ja srecan,pocela je babuska trebao bi i saran kad tad.Bacim ponovo kukuruz.Dodjem sutradan na mesto zabacim,zakacim,zabacim zakacim.Iznerviram se,pridjem camcem bacim malo pomocno sidro,zakacim,pocnem da izvlacim,mreza i to ozbiljna.Jedva izvadim sidro na jedvite jade.Mreza je necim zakacena na dnu da nisam mogao da je pomerim.Neko je snimio da hranim i brze bolje okitio mesto,Onako iznerviran popakujem pinkle i aj kuci.Mene Sava vise nece videti.Nabio sam sebi pritisak 200 sa 200,koj ce to meni k...c u zivotu,odem lepo ko covek na komercijalu,izmeracim se i mirna Backa.Da neko ne napravi istu gresku kao ja,morao sam ovo da napisem za ovaj potez na Savi.Ziveli!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Pozz kolege kakva su vam iskustva sa reke Save od ulaza u Srbiju pa nizvodno do Sremske mitrovice, da li ima neko od vas da lovi na tim terenima?

Ja sam se polako jesenas prebacio sa Bosuta na Savu(konkretno na teren od usca Bosut u Savu pa i uzvodno i nizvodno od tog dela) jer na Bosutu vise nije bilo smisla pecati..Prvenstveno sam jesenas pecao na feeder ali planiram da za ovu godinu da se vise na sarana orijentisem..Necu nista mnogo da komplikujem kuvana prekrupa oko olova ili u hranilicu, kukuruz ja dlaku i cepaj (ako bude rezultata mozda probam i boile)..

Zanima me za kolege koje poznaju te terene kakva je brojnost sarana jer bele ribe ima poprilicno , i da li ima ulova amura jer ga dosta cesto hvataju u Hrvatskoj na Savi cak i ona ovim terenima blizu Srbije..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pecam na Savi malo nizvodno od SM a sarana na njoj jedno 9g. sarana ima nije da nema ali se treba dosta pomuciti posebno ako je teren posecen od strane "alasa",sto se tice pecanja na boile moj savet ti je da slobodno probas da lovis na nju obrati paznju na kolege u okolini na sta love (verovatno na Kuk skoljku  :crazy: ) pa proceni ako oni nemaju ulova na kukuruz nema vajde da ga i ti kiselis danima. Ja kada idem na sarana dva stapa su zabacena na boilu a treci je obavezno heavy feeder,stari kukuruz nisam zabacio godinama u obzir dolazi secerac ili plasticni u kombinaciji sa boilom. Amura ima i znaju da budu dosta krupni samo ih nema svuda tj. treba naci mesto koje posecuju recimo na potesu gde najcesce pecam nekih 2km obale niko nije ni video amura a kolega koji peca iznad tog potesa malo malo pa dobije nekog samo prosle godine je izmedju ostalih dobio i dva macana od 17 i 19 kg. na kukuruz naravno. Uglavnom ako ima bele ocekuj i sarana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru i savetima.. A to za mucenje na to sam navikao to se podrazumeva.. :crazy:

Na kojoj dubini ga vi pecate na tom vasem terenu? I kako izgleda taj deo na kom taj kolega dobija amura, na ovom konkretnom potezu koji najcesce posecujem uzvodni deo toj spoljna strana krivine je dno peskovito/glinovito sa dubinom od 6-7m na 10m od obale, a nizvodni deo je mozda i dublji i tu je kamen..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...