Jump to content

Slaganje mixeva


Recommended Posts

Jel mislis na 4g squid extract? Doziranje je 8-20g ako se ne varam. Dodavao sam kutijicu na 5kg miksa sto je 10g na 1kg miksa. To je smrdelo kao noge od vojnika... 8ml skvida nije izbijalo iz te boile... Sad testiram sa 5g po kilogramu miksa... ne mogu da zamislim sta se desava sa 20g po kilogramu... pa jos 4ml nash shellfish preko toga... jel mislis na shellfish concentrat? ... meni to deluje kao atomska bomba ali ako kazes da lovi ja cu to probati... 

Stari squid extract ,pakiranje je bilo 200 gm ,ovaj 4 g još nisam probao,on je po 50 gm pakiran ako se ne varam,imam još starog na zalihi.Da shellfish concetrate,sense apeal,to nije aroma,i njega su jako promjenili ,ekstra vrhunska stvar je bila,sad je kao vodica mlaka u odnosu na stari ali još vrijedi te pare,preporuka proizvođaća je 5-10 ml na 4 jajeta,nisam imao muda staviti po preporuci shellfisha, kad sam išao sa ovim ostalim toliko,prepolovio sam dozu  :good:  .To radim boile koje idu na dlaku i radi sigurno,na urednom fish miksu.U boile za prihranu sam stavljao čisto male količine u tragovima da se osjeti ,u šusu mješam 3 kg i jednu kafenu na 24 jaja,8 jaja mi pije taj miks,i opet se osjeti .Ako je taj novi squid imalo sličan starome radit če i sa 5 gm 100 %.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam jos zaliha starog Nash shellfish concentrata... Doziranje 2-7ml na 4 jaja... ja sam toga uglavnom dodavao 1-3ml uz osnovnu aromu...

Stari 2-7 ,novi a u istom  starom pakovanju 5-10 a sad ovaj najnoviji ace cards 3-7 ml na 4 jaja svi.Znam da kad sam si sklapao taj miks i kemiju da sam razmišljao da idem sa max dozom squida a za shellfish sam znao da pali na toj vodi pa sam sa najnižom dozom ga ubacio i jako mi se dobro pokazalo.Shellfish mi je inače jako drag i volim ga sa svačim kombinirati u pozadini

Link to comment
Share on other sites

Meni slican ovaj mux da 1500 gr boile susene 24 h . A sto se tice jaja ja znam kolko tacno koji moj mix popije jaja ali ja jaja merim na vagici pa znam da mi jedan mix recimo treba 500 gr jaja a sad to moze biti i 8jaja neka velika a moze i 13 neka mala tako da ja ne racunam po komadu jaja vec na vagu izmerim a koristim 4-5 mixa i znam koji mix koliko pije
Link to comment
Share on other sites

... ali ja jaja merim na vagici pa znam da mi jedan mix recimo treba 500 gr jaja a sad to moze biti i 8jaja neka velika a moze i 13 neka mala tako da ja ne racunam po komadu jaja vec na vagu izmerim

:good:

...ja u maksiju kad kupim S klasu ona vestacka, sva su ista ko stancovana  :D

Link to comment
Share on other sites

a kad slucajno ne nadjes s klasu sta ces onda

Imam 3 maksija u krugu od 500m nemoguce je da se to desi  :pardon: 

...a i da se desi nije nikakav problem to malo korigovati kad znas u startu sta je ono sto ti treba... dal su staviti isti broj malo manjih jaja pa dodati vode ili komad vise manjih jaja nije neki problem, par desetina mililitara jaja gore dole nije nikakva drama...

Link to comment
Share on other sites

Da li je veliki problem da se uz komplet recept zapise i gramaza jaja merena sa ljuskom..

 

Da li je problem uz komplet recept izmeriti i jabuke iz cinije? Nije naravno, ali nema potrebe...  :yahoo:

 

...ovo dodavanje vode.....

kakav je problam? ... cesto deo jaja menjam vodom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne volis masnu soju ili soju generalno?

 

Meni od slicnog miksa ispadne oko 1.3kg boila

 

zasto bih stavljao 8 jaja ako znam da ce kilogram miksa popiti 6 jaja... ja pravim boile po kilogramu miksa i za svaki miks koji rolam znam kolko jaja S klase pije po kilogramu... osim ukoliko testiram nesto pa moze da bude odsupanja, u tom slucaju dodajem manju kolicinu jaja pa po potrebi dodajem vodu...

Ja dodajem obezmašenu tostiranu soju i isključivo tu i isključivo mi ne prelazi 10% u bilo kojem mixu

Link to comment
Share on other sites

Ja dodajem obezmašenu tostiranu soju i isključivo tu i isključivo mi ne prelazi 10% u bilo kojem mixu

Febus hteo sam da te pitam nesto (vidim da si iskusan u pravljenju mamaca) : Da li cu znatno poboljsati svoj miks ukoliko pocnem da koristim odmascenu soju ? Ja sam do sad koristio obicno, masno soja brasno , pa me interesuje hoce li biti razlike ako bih poceo da koristim tu odmascenu ? To me buni a jedan sam od onih koji nemenja tako lako miks :)

Hvala unapred na odgovoru 

Link to comment
Share on other sites

Pa i ja koristim tu masnu u zdravim hranama a Verujrm da malo ko od nas kupuje odmascenu ili renomiranog proizvodjacs .kao sto svi koristimo griz obican a ne cc moor semolinua .
Link to comment
Share on other sites

Pa i ja koristim tu masnu u zdravim hranama a Verujrm da malo ko od nas kupuje odmascenu ili renomiranog proizvodjacs .kao sto svi koristimo griz obican a ne cc moor semolinua .

U prodavnicama zdrave hrane,skoro 100%, je obezmasceno sojino brasno.!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Febus hteo sam da te pitam nesto (vidim da si iskusan u pravljenju mamaca) : Da li cu znatno poboljsati svoj miks ukoliko pocnem da koristim odmascenu soju ? Ja sam do sad koristio obicno, masno soja brasno , pa me interesuje hoce li biti razlike ako bih poceo da koristim tu odmascenu ? To me buni a jedan sam od onih koji nemenja tako lako miks :)

Hvala unapred na odgovoru 

Masna soja ima veću količinu inhbitora enzima i to podosta u odnosu na odmašćenu soju,imate i ovdje na forumu donekle pojašnjenja od Žaca "Soja odmaščena tostirana. Soja bez tih termičkih obrada nije za konzumaciju jer sadrži inhibitore enzima u metabolizmu proteina, tripsin. Na žalost tu nije kraj pa su prisutni također i blokatori iskorištenja minerala pa i vitamina. Jedina obrada koja ustvari uništava sve te štetne sastojke je fermentacija. Pa tako ljudi u krajevima gdje se soja najviše konzumira uzimaju isključivo fermentirane proizvode soje.

Zato treba obratiti pažnju da soja brašno ima na deklaraciji ispisano što više termičkih obrada bez obzira što se u njima gube i neki vrijedni elementi. A podatci se mogu nači i na drugim mjestima  " Inhibitori probavnih enzima stvaraju inaktivne, neprobavljive komplekse s enzimima, umanjujući iskorištenje proteina iz hrane. Uočen je usporen rast pokusnih životinja hranjenih sirovim mahunarkama, pri čemu dugotrajna izloženost može izazvati hipertrofiju (povećanje organa zbog povećanja volumena stanica) i hiperplaziju (povećanje organa zbog povećanja broja stanica) gušterače u pokušaju kompenzacije enzimske inhibicije. Kroničnim izlaganjem visokim koncentracijama, ti su procesi doveli do raka gušterače pokusnih životinja. Procijenjeno je, pak, da je rizik od inhibitora probavnih enzima u ljudskoj prehrani mali. Inhibitori kolinesteraza izazivaju gastrointestinalne i neurološke poremećaje (povraćanje, proljev, bolovi u stomaku, mučnina, vrtoglavica, glavobolja itd). Moguć je smrtonosan ishod kod visokih doza."

 Nečeš vjerojatno više loviti ali nečeš ni manje a  sigurno če riba biti zdravija .veća količina od 10 % ima problematiku i u probavljivosti iako viđam recepte i sa 30 i više %,u zdravim hranama je UVIJEK odmašćena a to i piše na vrečici. Problem se neće vidjeti u 2-3 dana hranjenja ali ako svi krkaju i non stop krkaju neizbalansirane stvari riba se poćne okretat i plivat leđno,dešavalo se to kod nas na par renomiranih  voda poslije najezde stranaca i nekontroliranog hranjenja svim i svačim.Druga stvar je u mastima koje soja masna sadrži oko 20 a odmaščena oko 7 ,masti direktno udaraju na jetru ,a zamisli sad to sve u fish miksu sa nekim jajčanim hranama i sa npr sluis clo koji je tretiran uljem ,to je atomska bomba.Ali soja je i vrhunska komponenta koja sadrži oko 35% proteina dok meso npr sadrži od 12 -22% tako da ne bi ispalo da to ne valja ,soja je ekstra stvar  :good:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Masna soja ima veću količinu inhbitora enzima i to podosta u odnosu na odmašćenu soju,imate i ovdje na forumu donekle pojašnjenja od Žaca "Soja odmaščena tostirana. Soja bez tih termičkih obrada nije za konzumaciju jer sadrži inhibitore enzima u metabolizmu proteina, tripsin. Na žalost tu nije kraj pa su prisutni također i blokatori iskorištenja minerala pa i vitamina. Jedina obrada koja ustvari uništava sve te štetne sastojke je fermentacija. Pa tako ljudi u krajevima gdje se soja najviše konzumira uzimaju isključivo fermentirane proizvode soje.

Zato treba obratiti pažnju da soja brašno ima na deklaraciji ispisano što više termičkih obrada bez obzira što se u njima gube i neki vrijedni elementi. A podatci se mogu nači i na drugim mjestima  " Inhibitori probavnih enzima stvaraju inaktivne, neprobavljive komplekse s enzimima, umanjujući iskorištenje proteina iz hrane. Uočen je usporen rast pokusnih životinja hranjenih sirovim mahunarkama, pri čemu dugotrajna izloženost može izazvati hipertrofiju (povećanje organa zbog povećanja volumena stanica) i hiperplaziju (povećanje organa zbog povećanja broja stanica) gušterače u pokušaju kompenzacije enzimske inhibicije. Kroničnim izlaganjem visokim koncentracijama, ti su procesi doveli do raka gušterače pokusnih životinja. Procijenjeno je, pak, da je rizik od inhibitora probavnih enzima u ljudskoj prehrani mali. Inhibitori kolinesteraza izazivaju gastrointestinalne i neurološke poremećaje (povraćanje, proljev, bolovi u stomaku, mučnina, vrtoglavica, glavobolja itd). Moguć je smrtonosan ishod kod visokih doza."

 Nečeš vjerojatno više loviti ali nečeš ni manje a  sigurno če riba biti zdravija .veća količina od 10 % ima problematiku i u probavljivosti iako viđam recepte i sa 30 i više %,u zdravim hranama je UVIJEK odmašćena a to i piše na vrečici. Problem se neće vidjeti u 2-3 dana hranjenja ali ako svi krkaju i non stop krkaju neizbalansirane stvari riba se poćne okretat i plivat leđno,dešavalo se to kod nas na par renomiranih  voda poslije najezde stranaca i nekontroliranog hranjenja svim i svačim.Druga stvar je u mastima koje soja masna sadrži oko 20 a odmaščena oko 7 ,masti direktno udaraju na jetru ,a zamisli sad to sve u fish miksu sa nekim jajčanim hranama i sa npr sluis clo koji je tretiran uljem ,to je atomska bomba.Ali soja je i vrhunska komponenta koja sadrži oko 35% proteina dok meso npr sadrži od 12 -22% tako da ne bi ispalo da to ne valja ,soja je ekstra stvar  :good:

 Hvala vam lepo to me je interesovalo . Znaci ova soja koju ja kupujem u zdravoj hrani je odmascena ?

Nikad nisam procitao deklaraciju :D

E i zanima me jos jedna stvar : ) Sta tacno znaci TOSTIRANA SOJA ? Zvucace smesno ali nesto sam to povezao u glavi, sa tosterom za tople sendvice, da se to tu nesto greje ,pece ili neznam sta vec :D

Link to comment
Share on other sites

Masna soja ima veću količinu inhbitora enzima i to podosta u odnosu na odmašćenu soju,imate i ovdje na forumu donekle pojašnjenja od Žaca "Soja odmaščena tostirana. Soja bez tih termičkih obrada nije za konzumaciju jer sadrži inhibitore enzima u metabolizmu proteina, tripsin. Na žalost tu nije kraj pa su prisutni također i blokatori iskorištenja minerala pa i vitamina. Jedina obrada koja ustvari uništava sve te štetne sastojke je fermentacija. Pa tako ljudi u krajevima gdje se soja najviše konzumira uzimaju isključivo fermentirane proizvode soje.

Zato treba obratiti pažnju da soja brašno ima na deklaraciji ispisano što više termičkih obrada bez obzira što se u njima gube i neki vrijedni elementi. A podatci se mogu nači i na drugim mjestima  " Inhibitori probavnih enzima stvaraju inaktivne, neprobavljive komplekse s enzimima, umanjujući iskorištenje proteina iz hrane. Uočen je usporen rast pokusnih životinja hranjenih sirovim mahunarkama, pri čemu dugotrajna izloženost može izazvati hipertrofiju (povećanje organa zbog povećanja volumena stanica) i hiperplaziju (povećanje organa zbog povećanja broja stanica) gušterače u pokušaju kompenzacije enzimske inhibicije. Kroničnim izlaganjem visokim koncentracijama, ti su procesi doveli do raka gušterače pokusnih životinja. Procijenjeno je, pak, da je rizik od inhibitora probavnih enzima u ljudskoj prehrani mali. Inhibitori kolinesteraza izazivaju gastrointestinalne i neurološke poremećaje (povraćanje, proljev, bolovi u stomaku, mučnina, vrtoglavica, glavobolja itd). Moguć je smrtonosan ishod kod visokih doza."

 Nečeš vjerojatno više loviti ali nečeš ni manje a  sigurno če riba biti zdravija .veća količina od 10 % ima problematiku i u probavljivosti iako viđam recepte i sa 30 i više %,u zdravim hranama je UVIJEK odmašćena a to i piše na vrečici. Problem se neće vidjeti u 2-3 dana hranjenja ali ako svi krkaju i non stop krkaju neizbalansirane stvari riba se poćne okretat i plivat leđno,dešavalo se to kod nas na par renomiranih  voda poslije najezde stranaca i nekontroliranog hranjenja svim i svačim.Druga stvar je u mastima koje soja masna sadrži oko 20 a odmaščena oko 7 ,masti direktno udaraju na jetru ,a zamisli sad to sve u fish miksu sa nekim jajčanim hranama i sa npr sluis clo koji je tretiran uljem ,to je atomska bomba.Ali soja je i vrhunska komponenta koja sadrži oko 35% proteina dok meso npr sadrži od 12 -22% tako da ne bi ispalo da to ne valja ,soja je ekstra stvar  :good:

Svaka čast na postu vrlo opsežan i koristan kao i uvijek.

A i mene si spasio piskaranja.

Tostirana -termički obrađena popržena

Ima negdje jako slična tema 

Ja i Gato nergo( mislim da se iz nika krio gosp Darko  Župaić osnitelj Vodenelisice) smo takođe potvrdili ovu teoriju.

 

 

Još bih se zahvalio na učesnicima teme što je držite kako kulturološki tako i  informativno na visokom nivou što prije nije bio čest slučaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U prodavnici zdrave hrane gde najcesce kupujem komponente prodavacica mi je rekla da je sojino brasno koje se prodaje rinfuz (na meru) - masno sojino brasno.

 

Ja uglavnom uzimam Soja Vita na kome pise da je obezmasceno.

http://www.vegemarket.rs/images/sojavita_brasno.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...