Jump to content

Slaganje mixeva


Recommended Posts

Nadovezao bih se na Robin Red koji obavezno koristim iz vise razloga pa da ih navedem:

 

 

1.Daje poseban smek mamcu

2.Ima kvalitetne masti u sebi

3.Dobar je atraktor(saran ga voli)

 

ono sto sam ja primetio na osnovu svog nekog iskustva je da je upotreba istog bitnija u drugoj polovini sezone kada su vode toplije nego u prolece, i mislim da je sasvim dovoljno 25 g na jedan kilogram ako se koristi Nutrin za druge ne znam....

Kolicina od 50 pa i vise grama je ok ali po meni za zacinske boile tako da ja u svom zacinskom miksu stavljam 100 g 

 

U dipovima na pr: Tuti -Fruti aroma zeljena recimo 4 ml stavi se u neku kupovnu tecnost za pravljenje dipova msm da meleg to ima a imaju i drugi proizvodjaci u to se stavi jedna supena kasika robin reda i to se sve lepo izmucka,ako hocete gusce doda se jos robin reda i to radi savrseno proverevo,probajte necete se pokajati..

 

 

Mnogo bolje rezultate daje dip sa njim nego bez njega a tacni razlog za to verovatno jedini saran zna!

 

Na osnovu svega sto sam probao sa njim svakako bih ga svrstao u jedne od nezaobilaznih sastojaka svojih licnih mamaca..

Volio bih da vidim tu tvoju zacinsku boilu sa 100g robin reda.

Iz razloga sto sam dosta ekperimentisao sa zacinskim boilama ali nikad toliko nisam stavio.

Jesi kad stavljao ga u jaja?

A za dip znam, koristio sam ga.

Link to comment
Share on other sites

Ima ljudi koji koriste 10%GLM u boili i kažu da ima razlike.

Što se tiče robin reda može se koristiti i tako da se pospe po boilama dok su još vrele poslije kuhanja

Osobno stavljam 5% 

I da nutrin robin red ne postoji samo Haits koji manje više svi drugi kupuju i prodaju pod svojim imenom.

Ono na čega bi vam skrenuo pozornost je i Spanish peper od haitsa za začinske boile

Link to comment
Share on other sites

Vrlo zanimljivo ovo sto ste napisaili da se u dip doda robin red . Probacu to sigurno , nikad mi nije palo napamet . Samo da proverim znaci kad pravim dip tuti fruti ubacim sve sto obicno stavljam u njega i dodam kasiku robin reda ? jel tako ?

Da,probaj i uverices se da je to znatno bolje nego cist dip a zasto je tako nemam pojma:)

Link to comment
Share on other sites

Ono na čega bi vam skrenuo pozornost je i Spanish peper od haitsa za začinske boile

Bravo!

Aj sad kad si spomenuo daj detalja malo :-)

Ja koristim ljutu papriku u jednom miksu, Kiki me nagovorio na to i ima rezultata.

Link to comment
Share on other sites

:)

Meni ljuto radi u svim mixevima i svim kombinacijama. Nekad sam cak isao u extreme i stavljao i do 5% ciste ljute paprike. Ljute kao taštin pogled. Takva boila smrdi na ljuto i pecala je kao luda. Sada sam malo manje extreman i stavljam oko 200gr na 10kg mixa a ostalih 300gr stavim robin red. Sada se ljuto oseti tek kad boilu usitnis zubima i to je super. Jedino jedan mamac i dalje drzim na extremno ljutom a to je zimski E12!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo!

Aj sad kad si spomenuo daj detalja malo :-)

Ja koristim ljutu papriku u jednom miksu, Kiki me nagovorio na to i ima rezultata.

Pa da sad ne kopiram sa haiths stranice također koristim 5% umjesto robin reda sa začinskim aromama ili pola to pola RR

Link to comment
Share on other sites

Kod nas u Bosni nema ni Melegovih, sve sto uzimam moram kupiti kad idem u Bgd ili Ns :(

Kako nemas? Sasa sto drzi Ribosport u Tuzli, a i u Brckom ima radnju Ribosport i ako nema tamo, moze ti donijeti Melegove proizvode. 

Link to comment
Share on other sites

Bfb i ccmoore

Bfb moze da se nabavi preko Vlade bg ? Ili sam pomesao nesto :) ?

 

cc moor ali i cena je najveca a i sto kaze neko mora preko ruku i moj savet samo original pakovanje .

E a kazi mi ima oglasa na kupujemprodajem navodno iz madjarske nabavljaju cc moor komponente , jel to okej prica ili je u pitanju lesinarenje ?

Link to comment
Share on other sites

Bfb moze da se nabavi preko Vlade bg ? Ili sam pomesao nesto :) ?

 

 

E a kazi mi ima oglasa na kupujemprodajem navodno iz madjarske nabavljaju cc moor komponente , jel to okej prica ili je u pitanju lesinarenje ?

imas na fb i taj na kp je mislim isti ja od njega uzimam godinama i povoljan je nije lesinarenje
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...