Jump to content

erdevicko ili moharac jezero


Recommended Posts

Nije dozvoljen ribolov nocu a ribocuvari celu noc krljaju trsku u mresrilistu u razlivima gde se mresti smudj!! Do sad se bacala po koja mreza a sada radi struja. Pa treba uvesti smrtnu kaznu kao u Teksasu!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dugo se nije pisalo na ovu temu pa cu iskoristiti priliku da napisem nesto o ovom jezeru. Juce sam bio na pecanju prvi put ove sezeno pa bih da podelim utiske jer verujem da ima dosta kolega koje zanima sta se desava na Moharacu. U poslednjih nekoliko godina jezero je vise nego ocigledno zapusteno i radi se na tome da se sto vise upropasti, pocevsi od ribljeg fonda, aktivnosti ribocuvarske sluzbe, ribokradica. Riblji fond je drasticno smanjem, poribljava se jako retko i to je uglavnom 1,5t sarana u roku od 2 godine, sto je za toliku vodu nista. Prosle godine nije postojala ribocuvarska sluzba mogao je da radi ko je sta hteo, pecali su bez dozvole, zatim u zabranjenom delu jezera za pecanje (mrestilistu), masovno su postavljali mreze. Jednom recju zavladao je teror nad jezerom. Gledas i pitas se da li postoji neko nadlezan da spreci sve to. Da bi od ove godine jezero pripalo nacionalnom parku fruska gora. Dosli su novi cuvari sa dunava. Prvi susret sa njima ni malo prijatan, ocigledno da demonstriraju neku silu nad ribolovcima. Hoce da uvedu za 1 dan neki red koji se prethodnih 20 godina nije postovao. Ne dozvoljavaju nocno pecanje, brodic na daljinski za razvlacenje, jos mi na sve to "kaze kakvi smo mi to sportski ribolovci jer sa tim boilama teramo sarana da jede i kad nije gladan". A oni sinoc celu noc camcem spartaju po mrestilistu. Pitam se samo sta su radili?

 

Kakvi klocevi od čuvara hahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine ubaceno sitnijeg sarana i linjaka oko 2 tone. Pecao sam zadnji put krajem oktobra na bolonjez jedno dva tri sata. Hvatao sam babuske i bodorke dobro ali su me odusevila dva lepa linjaka. Njih odavno nisam video u nasim vodama. Neznam sta je ostalo od ribe ali znam da prosle godine nikakve kontrole nije bilo. Normalno smo moj drug Prki i ja smo svu tu ribu vratili posle pecanja u vodu.
Link to comment
Share on other sites

jezero je prazno kao dubak godinama se sistematski izlovljava riba , em cuvari em ribolovci tako da tamo vise nema sta da se trazi , pecao sam 3 noci u zabranu u onom krsu gde je nekad bila stara tabla i imao sam 6 kom , ako sam tu imao samo 6 kom ona da otvorenom delu vode ne mozes da imas 6 kom za 2 meseca 

Link to comment
Share on other sites

Prelepo jezero ali prepusteno samo sebi. Da barem ima neko cudoviste pa da jede ribokradice....ovako i to malo lokalnih ribolovaca ne moze da se dogovori ni za rostilj a kamo li da pokrenu inicijativu da se jezero zastiti. Da je to jezero koji km dalje, u Hrvatskoj, Rusi bi dolazili da pecaju.... Mi smo Srbi sami sebi najveci neprijatelji!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jezero je prazno kao dubak godinama se sistematski izlovljava riba , em cuvari em ribolovci tako da tamo vise nema sta da se trazi , pecao sam 3 noci u zabranu u onom krsu gde je nekad bila stara tabla i imao sam 6 kom , ako sam tu imao samo 6 kom ona da otvorenom delu vode ne mozes da imas 6 kom za 2 meseca 

A koliko po tebi realno treba ribe da se uhvati ribe za tri dana da bi bilo dobro pecanje.Pecali ste u picaku u kom mesecu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A koliko po tebi realno treba ribe da se uhvati ribe za tri dana da bi bilo dobro pecanje.Pecali ste u picaku u kom mesecu

na onom mestu gde sam ja pecao realno je da imas 20 udaraca zato sto to malo ribe koje je ostalo i nije pokradeno je tu 

Link to comment
Share on other sites

na onom mestu gde sam ja pecao realno je da imas 20 udaraca zato sto to malo ribe koje je ostalo i nije pokradeno je tu 

toliko udaraca mozda je moglo biti i sretna vremena sad retko ko da ima 20 udaraca i na komercijali. Pecali ste u kom mesecu ,u zabrani u plicem delu jezera ... Da ste pecali s proleca bila bi skroz druga situacija

Link to comment
Share on other sites

toliko udaraca mozda je moglo biti i sretna vremena sad retko ko da ima 20 udaraca i na komercijali. Pecali ste u kom mesecu ,u zabrani u plicem delu jezera ... Da ste pecali s proleca bila bi skroz druga situacija

a jbg naravno , u prolece se sav uvuce dole da se mresti 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Olesteva ako hoces da pecas na jezeru javi se Gagiju093. Sutra treba da stigne sa Bolsene, pa ce ti objasniti sta i kako. Mislim da i pribor rentira, posto je voda jako zahtevna i ako nemas bacacke stapove nemas nikakve sanse.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ovakvo je stanje bilo na jezeru Moharac prosle godine..

Saran je dosta slabo radio,ljudi koji su na jezeru celu sezonu su imali u proseku 3-5 sarana..

Som se dosta dobro pecao uglavnom na kedere..

Bela riba je dosta dobro radila i za 15-ak minuta se moglo upecati 10ak komada ..

Babuska je takodje dobro radila..

Sve u svemu veoma zalosno!  :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...