Jump to content

erdevicko ili moharac jezero


Recommended Posts

Kao sto svi znate,malo se pricalo o ovoj vodi,prelepo jezero sa fruske gore,da kazemo da su otprilike samo povlaceni pecali tamo jer je godisnja dozvola iznosila 11000 dinara i kako sam cuo da su mesta ranije bila liticirana.

Svratio sam do jezera pre neki dan,cisto da ga obidjem jer sam bio u prolazu.Iznenadio sam se lepotom i samim okruzenjem jezera,prilaz do mesta,cistoca obala.

Od ove godine vazi nova objedinjena dozvola za ribolov na tom podrucju,jer je iz privatnih ruku opet preslo cini mi se u ruke vojvodina voda koje ce preuzeti brigu o ovom biseru.

Jedina velika zamerka koju sam nasao, sto uz samu obalu skoro na svakom mestu za pecanje koje postoji na jezeru su postavljenje kamp prikolice,neki prinudni smestaji skovani od lima i dasaka,da kazemo da je svako svoje mesto tamo zauzeo....

Pa bih molio ljude iz vojvodina voda,da bi se sacuvao ovaj biser i omogucilo ljudima koje hoce da posete i borave na ovoj divnoj vodi po prvi put ,sklone sve te nastresnice, kamp prikolice i prinudne smestaje koje postoje na svakom mestu,razumem da covek dodje na kampanju pecanja od 15 dana dovuce prikolicu i posle kampa tu istu ZAKACI I OTERA,da bi sledecem ko zeli da uziva u ovoj divnoj vodi i peca omoguci prijatan boravak.

Ako jos neko ima informaciju o ovoj lepoj vodi,koju moze da podeli sa nama ljubiteljima prirode i pecarosima

nek napise nesto

pozz svima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uslovi su sada kao i na svim ostalm vodama,dok se neodradi kategorizacija voda moze da se peca kao i na svim ostalim vodama uz jedinstvenu dozvolu.

Danas sam cuo da su cuvari zajebavali momke koji su pecali u Jarkovcima trazili im dozvolu i naplatili dnevnu i ako imaju jedinstvenu koja nije kupljena u RSV.

Inace kako mi se cini po novom zakonu ako te tako cuvar zajebava mozes ga prijaviti i naplatiti neku odstetu zato sto se dozivljavaju neprijatnosti odcuvara na vodi.

Link to comment
Share on other sites

Uslovi su sada kao i na svim ostalm vodama,dok se neodradi kategorizacija voda moze da se peca kao i na svim ostalim vodama uz jedinstvenu dozvolu.

Danas sam cuo da su cuvari zajebavali momke koji su pecali u Jarkovcima trazili im dozvolu i naplatili dnevnu i ako imaju jedinstvenu koja nije kupljena u RSV.

Inace kako mi se cini po novom zakonu ako te tako cuvar zajebava mozes ga prijaviti i naplatiti neku odstetu zato sto se dozivljavaju neprijatnosti odcuvara na vodi.

 

Ti mali covece kao da neznas da u Jarkovcima ima samo jedan cuvar,Baca...a ako on cuje da siris takve dezinformacije slozice te ko metar drva :lol:

Ti neki momci smo bili MI a od svega toga je bila samo casica razgovora sa sefom ribocuvara RSV Goranom koji je drugaru koji ima drugu dozvolu objasnio sta ce biti kada se vode kategorizuju!

Za sad se peca sa jedinstvenom dozvolom na Erdeviku a sto se tice stanja ribe(sarana) u jezeru moze se okarakterisati kao jad i tuga,par ekipa iz Sr.Mitrovice i okoline su jako strucno desetkovali riblji fond proteklih godina i zaradili lepe novce na tome....Verovatno se moze uloviti po neki komadic ali je potrebno jako puno nerava da se izbori sa tamosnjim serifima :mrgreen:

Sve u svemu ocena 2.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Da ne otvaram novu temu o jezeru interesuju me vaša iskustva o pecanju šarana na ovoj vodi. Konkretno šta ste koristili od mamaca čime ste hranili i sl. Idem krajem meseca na ovo jezero 10 dana na pecanje pa da ne prodjem bez bipaaa.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
bojla jagoda ili banana ,jezero koje je pre imalo mnogo ribe ali je slabo cuvano godinama i unisteno mrezama i nema ribe ko sto je nakad imalo,,pre je bilo prebogato saranom i amurom i puno kapitalnih primeraka iz vode su virale grane pravo divlje jezero ali sada je mnogo izgradjeno oko jezera te grane i krs sto je nekad virilo iz vode nepostoji ...unistili su jezero mrezama
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
moj drugar peca tu godinama,pre par godina je imao sarana od preko 21kg naravno pustio ga je nazad,prosle godine koliko mi je rekao imao je kampanju krajem septembra od 10 dana,javljao se mahom sitan saran od 1kg do 4kg,imao je na udici nocu kropan komad koji mu se otkacio zapeo negde u granje,on peca na daljini od preko 140metara koristi camac na daljinski,javljao se i amur ali isto sitniji komadi i ti blize obali,kako mi je rekao prosle god je uhvaceno par riba od preko 15kg i to uglavnom ljudi koji su redovno na jezeru i odrzavaju mesto i svi uglavnom koriste camce na daljinski jer se potopljeni vinogradi nalaze na daljini na tom potezu gde pecaju preko 100metara,problem sje imao kada legne som na hraniliste ali je uspeo da izvadi dva komada jedan 10kg jedan 14,bele ribe ima dosta a smudja se lepo napecao na kedere isto razvlacenjem pored granja i nije imao smudja ispod 2kg,to ti je to ortak ako neko jos nesto zna neka kaze...pozz i bistro :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Prelepa voda,za razliku od drugih,moze se uhvatiti po neki saran. Idealno za pecanje u septembru i oktobru,mada smo mi prosle godine lepo prolazili pocetkom jula. Prosle godine je vazila jedinstvena,verujem da ce i ove. Ima manica,zato boila mora da bude gumena,dobijali smo na kukuruz,ali tesko je cekati sarana kad babuska uzima po 4-5 zrna kao luda.
Link to comment
Share on other sites

Prelepa voda,za razliku od drugih,moze se uhvatiti po neki saran. Idealno za pecanje u septembru i oktobru,mada smo mi prosle godine lepo prolazili pocetkom jula. Prosle godine je vazila jedinstvena,verujem da ce i ove. Ima manica,zato boila mora da bude gumena,dobijali smo na kukuruz,ali tesko je cekati sarana kad babuska uzima po 4-5 zrna kao luda.

druze jel si pecao na mestima gde hranis cele sezone ili si isao na par dana....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Dugo se nije pisalo na ovu temu pa cu iskoristiti priliku da napisem nesto o ovom jezeru. Juce sam bio na pecanju prvi put ove sezeno pa bih da podelim utiske jer verujem da ima dosta kolega koje zanima sta se desava na Moharacu. U poslednjih nekoliko godina jezero je vise nego ocigledno zapusteno i radi se na tome da se sto vise upropasti, pocevsi od ribljeg fonda, aktivnosti ribocuvarske sluzbe, ribokradica. Riblji fond je drasticno smanjem, poribljava se jako retko i to je uglavnom 1,5t sarana u roku od 2 godine, sto je za toliku vodu nista. Prosle godine nije postojala ribocuvarska sluzba mogao je da radi ko je sta hteo, pecali su bez dozvole, zatim u zabranjenom delu jezera za pecanje (mrestilistu), masovno su postavljali mreze. Jednom recju zavladao je teror nad jezerom. Gledas i pitas se da li postoji neko nadlezan da spreci sve to. Da bi od ove godine jezero pripalo nacionalnom parku fruska gora. Dosli su novi cuvari sa dunava. Prvi susret sa njima ni malo prijatan, ocigledno da demonstriraju neku silu nad ribolovcima. Hoce da uvedu za 1 dan neki red koji se prethodnih 20 godina nije postovao. Ne dozvoljavaju nocno pecanje, brodic na daljinski za razvlacenje, jos mi na sve to "kaze kakvi smo mi to sportski ribolovci jer sa tim boilama teramo sarana da jede i kad nije gladan". A oni sinoc celu noc camcem spartaju po mrestilistu. Pitam se samo sta su radili?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...