Jump to content

Jarkovci


ria

Recommended Posts

Da zakon dozvoljava slobodno ubijanje on bi mi prvi bio na spisku,al cemu.Mislim da mu je ovo veca kazna.I opet napominjem ,on kao on i nije neki lopov koliko su ljudi oko nas koliko i mi sami pecarosi.Najlakse mi je da napisem sada gomilu imena koja nikada sa tog jezera nisu vratili ribu i samo punili zamrzivace.KAda ja zanm to sto se desava u mom drustvu pa sta reci za ono sto neznam.Za savesnog ribolovca saranskog ribolova  smatram coveka"koji je kao pocetnik odneo ribu za neke divlje vode najvise tri puta dok nije shvatio da tako netreba i stekao respect prema ovoj vrsti ribe".Sve ostalo ako lovi stapom je sportski ribolovac,al nemora da bude pristalica "uhvati i pusti",

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To bih voleo da vidim...da se urade slike i okace na vidno mesto.....imao sam ideju nekada da se bacim u foto lov jednog ribocuvara koji je lopov da nema dalje.....ali skinuse ga sa mesta ribocuvara a on i dalje krade ribu....covek je neuhvatljiv....

Link to comment
Share on other sites

Ili se istalite za audi i kalašnjikov, pa ga likvidirajte...   :nea: To je rešenje!  :crazy:

Kako kaže ona stara izreka:

"Ko uči znaće, ko krade imaće" 

Mislim da ovako pisanje ne treba da bude na forumu!!!Moderatori intervenisite za post.Izreka je ok,ali prva recenica....!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

da peca ko gde hoce i ko sta hoce ,riba se nosi ili pusta pa licnoj savesti .sire se mreze u plicem delu jezera ,cuvara nisam video danima .ali ono sto nas interesuje SARAN peca se u mrestu nosi ,cak pece na vodi na talandari .potpuni haos......ove a verujem i narednih godina moja noga tamo nece krociti iako na toj vodi imam uradjenu kucicu koju kako cujem da su za 1.maj neki savesni ribolovci kidali i lomili pod dejstvom alkohola......

Link to comment
Share on other sites

da peca ko gde hoce i ko sta hoce ,riba se nosi ili pusta pa licnoj savesti .sire se mreze u plicem delu jezera ,cuvara nisam video danima .ali ono sto nas interesuje SARAN peca se u mrestu nosi ,cak pece na vodi na talandari .potpuni haos......ove a verujem i narednih godina moja noga tamo nece krociti iako na toj vodi imam uradjenu kucicu koju kako cujem da su za 1.maj neki savesni ribolovci kidali i lomili pod dejstvom alkohola......

Bane,profesor je pitao ima li sta novo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

jos jedna voda gde se peca samo ono sto je proslo kroz mrezu ........

peca se bodorka i babuska (po koja)na oko 15m od obale ,sve dalje vlada manic (cverglan)neznam zasto ali uz obalu se redje javlja.ima dosta bandara koji uzima sve od kedera do crvica i glista ..ulovi se svode na 3-5kg bodorke (ko je ozbiljan)10-15kom babuski ,po koji cverglan na plovak i na dubinke samo cverglani za 3-5 sati na vodi .l..l

Link to comment
Share on other sites

Jarkovci su propali kao muda kroz pocepane gace zahvaljujuci gospodinu glavnom junaku iz emisije Cari ribolova.....ama bas sve sto je mogao povatao je,cak i po mrestilistu su vukli mreze,jezero postalo jako,jako tuzno......
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U subotu na jezeru 4 (četiri) pecaroša . Ova dvojica , kod kojih sam ja bio , su za sat vremena upecali dva cverglana , jednu sunčicu i jednog bandara .

Jedan od njih mi reče da je dnevna dozvola hiljadu dinara !? Da li je to moguće ?!

Link to comment
Share on other sites

Da ne ispadne od ovoga privatna prepiska između nas nekoliko ovde ...

Ne iznenađuje mene više toliko količina ulova na jezeru .

Više sam iznenađen informacijom o ceni dnevne dozvole (ako je ona tačna) .

Link to comment
Share on other sites

Brate,kao i svaka javna voda,ili godisna od 6000 ili dnevna 1000 kao i na svakoj drugoj vodi a dok je u jezeru bilo ribe masa ljudi je isla na dnevnu dozvolu jer su fino pecali a sada ...neka stave pumpe da navodnjavaju okolne njive,iovako nicemu vise ne sluzi ...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Gledao u Jarkovcima kod drugara Cari ribolova ,epizodu s jezera....pritisak mi skocio na 400! Veliki strucnjak spasilac vode od korisnika RSV je devastirao riblji fond,zalosno je slusati price mestana pecarosa sta je taj debil radio s ribom....nema ni krivog K vise,i babusku je nosio i prodavao...a onda druga epizoda Cari ribolova,Tisa.....opet ta dvojica strucnjaka velicaju mahere sa Tise,4 stapa i trpanje sarana od 500gr u cuvarke.....pa ko je tu lud bre,ko dozvoljava vise takve emisije?! otisli smo mi u djoku krasnu ,komplet!
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadjem znate kakav kanal pun vode protice kroz kotlinu neku.reko uraditi branu i reko super jezero da se napravi.a onda skontam da imam u komsiluku 20 i kusur jezere kojima haraju lopovi i samo treba njih oterati nemoram da gradim brane nisam dabar.AL KAAAAAKO
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...