Jump to content

Koji Sator Koristite


ganic

Recommended Posts

Zorane, neznam koliko ga koristis, ali kad budes imao vremena skini unutrasnji deo, pogledaj kako su uradjene trake iznutra na spoljnjem platnu.

Ima dve, jedna zelena i neka providna, sa kojom su stitili drugu stranu stepova kod platna za koje se kaci un.soba. Kod mene je ta providna sva popustila. Tako je uradjeno da mi se povraca. A sator je mnogo skup da bi to tako bilo. Mozda kod tebe na trecoj generaciji toga nema.

Link to comment
Share on other sites

Jebo taj sator oko kojeg moras da kopas kanal za odvod vode....

Moras oko svakog satora da iskopas kanal ako je strm teren, tj. nagnut prema vodi recimo ako je jak pljusak.

Jednostavno zakon fizike, voda se slijeva i pravi potok koji prolazi kroz sator i nema te podnice koja ce je zadrzati.

Trebao si doci na Smolucu onda koji minut ranije, vidio bi to uzivo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Pocetkom ove godine kupio Titan 2 sa prekrivkom,prezadovoljan sam,ali zaista.Kondenzacije nema ni malo,izuzetno jaka konstrukcija,kvalitet platna takav da sam samo na Oz Tent-u tako nesto slicno video.

Je ti to Nash Titan 2 man, ako jeste, mozeš mi reći kolike su mu dimenzije,pogotovo me interesuje visina i dali se pod odvaja ili je izjedna. Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja par reci da napisem o goliath-u. Pecali za vikend subota -nedelja gde je oko 22h krenula da pada kiša i do jutra nekih 5h  je pljuštala može se reći dobrim tempom.Do sve nekih 3ujutro sam hvalio šator uzduž i popreko drugarima (bilo nas je troje u njemu) kad je odjednom počelo da kaplje nešto sa sredine. Daj lampu brže bolje kad ono prokišnjava, ali tad je već kiša toliko padala da praktično napolje nisi ni mogao izaći. Pogledao sam malo bolje kad sam uočio da  na nekih 1,5cm nije zalepljena ona traka na šav i tu se probila kiša nije konstantno kapljalao ali na nekih 5min po jedna dve kapljice. (ovim putem mi treba pomoć ščim da zalepim to nazad), što se ostalih delova tiče nigde znači nigde se nije predao šator što mogu reći da je za pohvalu sobzirom koliko je padala kiša. Kondenz, hmmm bogami do jutra ga je bilo i to pošteno, taman da nije krenuo da kaplje i on. Što se tiče otvaranja, zbog kiše smo mogli samo da držimo komarnik na vratima otvoren, skin nije bio tako da neznam sa njim kako bi bilo,ako neko ima iskustva nek podeli sa nama. Sve u svemu super šator za relativno malo para, veliki prostor i konfor, kvalitet solidan.(dobar), izgled extra pogotovo kad su svi prozori otvoreni

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo i ja par reci da napisem o goliath-u. Pecali za vikend subota -nedelja gde je oko 22h krenula da pada kiša i do jutra nekih 5h  je pljuštala može se reći dobrim tempom.Do sve nekih 3ujutro sam hvalio šator uzduž i popreko drugarima (bilo nas je troje u njemu) kad je odjednom počelo da kaplje nešto sa sredine. Daj lampu brže bolje kad ono prokišnjava, ali tad je već kiša toliko padala da praktično napolje nisi ni mogao izaći. Pogledao sam malo bolje kad sam uočio da  na nekih 1,5cm nije zalepljena ona traka na šav i tu se probila kiša nije konstantno kapljalao ali na nekih 5min po jedna dve kapljice. (ovim putem mi treba pomoć ščim da zalepim to nazad), što se ostalih delova tiče nigde znači nigde se nije predao šator što mogu reći da je za pohvalu sobzirom koliko je padala kiša. Kondenz, hmmm bogami do jutra ga je bilo i to pošteno, taman da nije krenuo da kaplje i on. Što se tiče otvaranja, zbog kiše smo mogli samo da držimo komarnik na vratima otvoren, skin nije bio tako da neznam sa njim kako bi bilo,ako neko ima iskustva nek podeli sa nama. Sve u svemu super šator za relativno malo para, veliki prostor i konfor, kvalitet solidan.(dobar), izgled extra pogotovo kad su svi prozori otvoreni

  

Druze iz mog iskustva, bez winterskina ne pomisljam da razvijem sator. Duplo platno je zakon koji god da je sator u pitanju

sto se lepka tice imas bison lepak kosta 500-600dinara on je za abrozuvne delove ali je flexibilan . Lepo pitaj u prodavnici a mislim da ih ima i u metrou. Inace sluzi ujedno za lepljenje lopti i camaca. Imao sam isti slucaj sa novim trakkerom mk2 koji mi je pustao na vise mesta i to bas na tim savovima . Znaci sator koji kosta 450-500e je sebi dozvolio na vise mesta da traka nije zalepljena tako da nista strasno ako je neki duplo jeftiniji imao takav lropust
Link to comment
Share on other sites

Sator koji sam nedavno uzeo....trakker slx v2 2 man.....bio na pecanju prvi put...Utisak fantastican...montirao sam ga bez poda, sa skinom na jezeru koje je skoro na 1000m nadm visine gde su jutra obicno maglovita i prohladna iako je bilo preko 30 stepeni dnevna temp....kondez ne postoji, skin je bio mokar poprilicno sa unutrasnje strane ali bitno je da je sator unutra bio suv.....sve u svemu sam zadovoljan, ostaje jos samo da ga testiram u jesen po kisovitom i hladom vremenu i sa plinskom grejalicom unutra.....ko ima nameru da kupuje u jednoj ceni ima sve jer skin ide uz sator....jedina mana je pod koji se kaci na kocice (nije snir)...ali se moze tolerisati obzirom da moze da se skine po zelji i komarnik i prednja strana ili da se ostavi jedno ili drugo..da ne duzim ima sve na youtube koga interesuje.....

Link to comment
Share on other sites

Dali neko moze da mi kaze jer Goliath-ov skin iz jednog dela bez savova,tj dali je pravljen id jednog dela ili iz vise delova kao sator recimo?

Druze mislim da ne postoji skin koji je napravljen iz jednog parceta platna. Nije problem u savovima nego u fizici. Kondenz nastaje u svakom slucaju, a skin sluzi da kapljice ne padaju tebi na glavu nego ostaju u pristoru izmedju dva platna. Uzmi skin i bez brige

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dali neko moze da mi kaze jer Goliath-ov skin iz jednog dela bez savova,tj dali je pravljen id jednog dela ili iz vise delova kao sator recimo?

Skin ima savove koji su dobro odradjeni i ne pustaju,imao sam priliku biti dva dana na kisi u njemu i jako sam zadovoljan,sator i skin nisu nigde propustili a nije bilo ni kondeza iako je grejalica radila u satoru celu noc.Inace sator imam vec vise od godinu dana a skin sam uzeo skoro bas za ovo hladno vreme.Jedina zamerka za skin sto su sipke odradjene katastrofa i na prvom postavljanju mi je pukla jedna kao da ju je neko presekao,ne znam da li je to fabricka mana ili je bila naceta ali novo je novo i ne bi trebalo da pukne.

Link to comment
Share on other sites

Skin ima savove koji su dobro odradjeni i ne pustaju,imao sam priliku biti dva dana na kisi u njemu i jako sam zadovoljan,sator i skin nisu nigde propustili a nije bilo ni kondeza iako je grejalica radila u satoru celu noc.Inace sator imam vec vise od godinu dana a skin sam uzeo skoro bas za ovo hladno vreme.Jedina zamerka za skin sto su sipke odradjene katastrofa i na prvom postavljanju mi je pukla jedna kao da ju je neko presekao,ne znam da li je to fabricka mana ili je bila naceta ali novo je novo i ne bi trebalo da pukne.

Jesi li reklamirao?

Link to comment
Share on other sites

Skin ima savove koji su dobro odradjeni i ne pustaju,imao sam priliku biti dva dana na kisi u njemu i jako sam zadovoljan,sator i skin nisu nigde propustili a nije bilo ni kondeza iako je grejalica radila u satoru celu noc.Inace sator imam vec vise od godinu dana a skin sam uzeo skoro bas za ovo hladno vreme.Jedina zamerka za skin sto su sipke odradjene katastrofa i na prvom postavljanju mi je pukla jedna kao da ju je neko presekao,ne znam da li je to fabricka mana ili je bila naceta ali novo je novo i ne bi trebalo da pukne.

Kazi mi drug kako fiksiras zadnji deo skina sobzirom da ima sa 6 kocica,a skontao sam da to ide napred,moji satori sto sam imao pre imali su kocica koliko i sator,ja sam kupio skin ali tek u petak idem pa cu onda staviti,nadam se da cu uspeti napraviti neki videon pa cu podeliti sa vama iovako jako malo ima o goliathu po internetu.

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos reklamirao,to mi se desilo prosle nedelje pa nikako da stignem da nazovem.Dax-zadnji deo skina fiksiras na kocice od satora koji su vec ubodeni a za prenji deo imas tih 6 kocica.Prvo zategni ova dva kod vrata pa onda ostale,tako ti se lakse i brze namesti.Stavicu ja slike satora sa skinom koje sam slikao kuci dok se susio posle pecanja pa se vidi i prelom,inace ja sam postavljam sator i ne treba ti vise da postavis sve sa skinom i podom od 10-max 15 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos reklamirao,to mi se desilo prosle nedelje pa nikako da stignem da nazovem.Dax-zadnji deo skina fiksiras na kocice od satora koji su vec ubodeni a za prenji deo imas tih 6 kocica.Prvo zategni ova dva kod vrata pa onda ostale,tako ti se lakse i brze namesti.Stavicu ja slike satora sa skinom koje sam slikao kuci dok se susio posle pecanja pa se vidi i prelom,inace ja sam postavljam sator i ne treba ti vise da postavis sve sa skinom i podom od 10-max 15 minuta.

Ajde stavi ako te nemrzi please

Link to comment
Share on other sites

Stavljam posle podne,ostao mi aparat kuci.Sto se tice reklamacije zvao sam i kazu da donesem skin i racun kod njih pa ce proslediti reklamaciju,a ono ko uz onu stvar imam racun od satora star godinu i po dana a od skina nemogu da nadjem.Jeftinija mi je varijanta da odem kod majstora pa da mi nabudzi nesto vec da nosam ili saljem skin i platim gorivo ili postarinu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...