Jump to content

Koji Sator Koristite


ganic

Recommended Posts

  • 6 months later...

Treba mi savet kod izbora satora treba mi neki manji sator za dve osobe , najcesce sam kampujem a samo ponekad mi se pridruzi burazer , uzeo bih nesto kvalitetno da me sluzi na duze staze. Za oko mi je zapeo Traker SLX v3 2 man.

Ima li neko iskustva sa pomenutim satorom ? Moze i preporuka za neki drugi slicne cene ?

 
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Pozdrav svima.Interesuju me vasa iskustva sa brolly satorima,tacnije sa njihovom “visinom”? Gledam ovaj TRAKKER TEMPEST 100 BROLLY AQUATEXX EV™ 1.0.Za brze ribolove super,za jednu osobu solidnih dimezija,kvalitet se verujem ne dovodi u pitanje,a i ta strana mi je bitna.Da napomenem da ne pecam komercijale ni u jednoj varijanti,ni takmicenja ni slobodna pecanja,druzenja itd…Samo reke i kanali gde nema uvek dovoljno prostora za sator vecih dimenzija itd… Zato i gledam brolly.Visina ovog trakkera je 125 cm,a inace 125x250x220,pa me interesuje ko ima iskustva da kaze koliko tu ima komocije u smislu da sednem na stolicu,a da ne udaram u plafon glavom itd…
Link to comment
Share on other sites

184 cm sam visok.A stolica redovna saranska,recimo kao Daiwa infinity,nije visoka kad su nogice uvucene(koja je u Srbiji,ali sam je uzeo kao primer).U principu ne provodim nesto mnogo vremena u satoru dok pecam,ove cele prosle zime sam pecao sarana bez ikakve zastite osim garderobe naravno.Vise zamisljam ovu ideju kao zastitu od Sunca kad skinem front panel i otvorim te prozore ili kad naidje kisa,hladan vetar,nevreme(zato bih uzeo nesto kvalitetnije),uvece komarci itd…Ali da ne bude bas da krivim vrat dok sedim,zato me interesuje ta visina…Komocija u smislu da se rasirim unutra sa svim i svacim,krevetom,malim stolicima,grejalicama itd mi ne treba.
Link to comment
Share on other sites

Hvala druze.Gledao sam i taj,istu visinu imaju(125cm).Jedino onaj tempest 100T ima visine (150 cm).Izadje me +-oko 450 € da uzmem sve.Jedino je materijal kod ovog 100T poliester 210D.Da li imas predstavu o kakvom se materijalu radi?Aquatexx odprilike znam kakav je.
Link to comment
Share on other sites

Da,mislim da to sve ima ili u aquatexu ili  u 210d.

Aquatex jje platno sa membranom,manje se "znoji" iznutra,dise sto bi rekli i sigurno je bolje.

210 d sam imao prvi sator od chub-a,klasicno platno,vise plastike,veci kondenz i na suncu veca vrucina.

Traker sam imao posle njega i bio je mnogo bolji mada i taj chub je zavrsavao posao,pogotovo sto sam ga uvek postavljao u hladovinu...

210 nece propustiti na bilo kakvoj kisi i verujem da je dosta trajno platno pogotovo ako se malo vodi racuna...

Na kraju sve odrede finansije u principu...

Sada sam kupio ovaj sator

https://angelzentrale.de/solar-tackle-sp-747-jumbo-2-mann-bivvy-29773?c=442

Nisam ga jos probao ali verujem da ce biti dobar,meni je najbitnija bila stajaca visina.(ja sam 176cm visok)..dasilo mi se dosta puta da odem na kampanju i da od 7 dana 5 pada kisa.

Nisam mogao da ustanem nego ili sedim ili se grbim...udjem mokar i moram u nekom polucucecem stavu da se presvucem...

i jos jedna stvar koja je barem meni jako bitna je ventilacija...prva dva satora koja sam imao su imala samo prednji otvor i n leti nisam mogao da se nadisem...ovaj sto sam sada uzeo je sa duplim platnom,gornje moze i da se ne stavlja ako nema kise i sve je u otvorima...vazduha sa svih strana...

Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Koristan odgovor druze.Iskreno ja sam blizi Aquatexx-u.Znas kako kazu,nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.Mozda malo zvuci grubo,ali ako vec placam hocu da platim ono sto vredi.Dobar ti je ovaj novi,taj je bas za duge kampanje,da te dugo sluzi…Ja sam dugo bio zagrejan za Armo V4 1 man,doduse bivvy.Koji ne odstupa mnogo po dimenzijama u odnosu na onaj Tempest,a i 130 cm je visok,nije nesto mnogo viši,ali ce mi znaciti.Isto Aquatexx.Izmerili su mi i stolicu kuci radi poredjenja. :-) Slucajno sam nasao kod Nemaca,ali u drugoj radnji da je sad na popustu,160€ jeftiniji…Sad sam im poslao mail da vidim oko slanja,isporuke…Sta da ti kazem,ako nesto treba odavde sto ne mozes naci kod nas,pisi ili ovde ili na FB pa cemo resiti lako…
Link to comment
Share on other sites

Hvala,

ja sam u nemackoj pa kupovina nije problem,vise finansije a najvise zena...."opet bacas pare na ta sranja za pecanje...dokle vise...itd"   :)

Mislim da ti iz Italije nije nikakav problem kupovina...ja cesto kupujem iz Italije ,Francuske,Spanije...

Link to comment
Share on other sites

Pa da…tako i moja zena pre neki dan mi kaze kad smo isli da kupimo meni masinicu za brijanje,pa mi ona sugerisala sa uzmem neku braunovu,a meni se nisu davale pare…”To mi nije skupo,skupa su mi ona tvoja brašna…” :-D :-D Jbg,a kupujem i dok su mi deca mala,dok ne pocnu sa izvoljevaju i fantaziraju :-)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...