Jump to content

Top 3 Best Buy Mašinica


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

U top 3 Best Buy bi stavio u svakom slucaju Shimano XSA Ci4 10000 koja nije ovdje cesto spominjana.......Ima odlicnu kocnicu (brzu, ali ne prebrzu ) sto kod mene odigrava glavnu ulogu i nije teska. Namatanje najlona je dobro i meni bolje ne treba tako da sam si i za krace distance i mekse stapove nabavio iste ali 5500

Cijena je relativno povoljna za takve role kada pogledam trziste ( 200€ za 10000 i 160€ za 5500)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1.Tica Scepter GTX 9000

Za oko 60 eur /+ 5 eur prepravka na QD ko zeli/ izuzetna masinica u rangu sa mnogo skupljim `brendovima`

Stedite novac, ne robujte pomodarstvu!

2. i 3. Za dublje dzepove Shimano BBLC i Aero Technium

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najbolja cena kvalitet Tica Scepter, pa odmah za njom Daiwa Exceler 5500 i Za malo vise para zamalo savrsene Daiwa Tournament S5500T. Za Bruku para Aerotechnium 10000 XT i 10000 mgs XSB. Imao sam sve masinice sem poslednje tako da je to to.

 

Pozdrav!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

best bay je pen sa baitranerom,i to on pa 100 mesta ispod cena niska a bolja od mnogih naj naj navedenih,isto bi pomenui okuma oryx 65 model koji se pravio u evropi ne ovi novi,imam je 10 godina za spod ali kad mi treba 4 stap radi savrseno,340 ili koliko vec staje na plitku spulnu 0.40

Link to comment
Share on other sites

probavajuci razne masine i uzimajuci u obzir dugotrajnost kod mene su se izdvojile 2 masine koje bih licno kupio za sebe

1.shimano US6500B masina od 115e koja se dokazala godinama teskog ribolova od reke Ebro u spaniji do morskog ribolova,masina ima bait run sto je meni potrebno i volim da pecam na takve masine,a opet bait se ne kvari.Jedan pravi radni konj koji takodje ima nepogresivu i jaku kocnicu jedina mozda mana mu je kapacitet ali tesko koja masina moze sa ovom da stane rame uz rame bez obzira na cenu.

2.Daiwa infinity 5500BRX jedna dokazana masina sigurna malo u skupljem cenovnom rangu od shimana usb,ali opet nije preskupa to je za ljude koji mogu malo dublje da gurnu u dzep i da imaju veomakvalitetne masine.

Kocnica,bait sistem funkcionisu besprekorno kapacitet najilona odlican.

To su dve masine izmedju kojih bi se dvoumio kad bih kupovao nove,a posto najvise vremena pecam na Dunavu i Tisi mislim da bih prednost dao shimanu zbog izdrzljivosti,a ukoliko bi se malo osvrnuo na estetiku onda daiwu!

Trece sam izbacio iz opcije sto se mene tice to je to!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

 Ja bih rekao da je  best buy recimo masina koja nije skupa a sasvim zadovoljava kvalitetom...mozda okuma longbow...naravno da je daiwa ss ili st vrh isto kao i ultegra ili technium ili nesto trece ali je to best buy mozda za nekog engleza nemca ili nekoga ko ima mesecna primanja u hiljadama eura....a ne u stotinama i to do 500....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onda S5000t to sigurno nije da ne pricamo o aerima i magnezijumima i sl.....

 

Ovde best buy ljudi kapiraju kao best of art...sto modernija nadrkanija, skuplja je best buy....

 

Best buy bi realno mogla biti daiwa emblem spod....ultegra xs neka....BB XT-A....i tako ima ih jos....

Link to comment
Share on other sites

Onda S5000t to sigurno nije da ne pricamo o aerima i magnezijumima i sl.....

 

Ovde best buy ljudi kapiraju kao best of art...sto modernija nadrkanija, skuplja je best buy....

 

Best buy bi realno mogla biti daiwa emblem spod....ultegra xs neka....BB XT-A....i tako ima ih jos....

lepo je krle reko sta je best buy . A to sto ti mislis da je s5000t nadrkana gadno se varas

Masina koja je japanka i koja nema 15+ lagera i koja nema ni super stoper i mnogo toga neznam sta je tu tebi nadrkano. To je masina koju nemozes sjebati i koja ce nadziveti sve ove koje ti mislis . E to je best buy.

Link to comment
Share on other sites

Da, slazem se da S5000T  nije bas nadrkana...ali cena jeste...pa to ne moze biti best buy za nase prilike...

 

Kao i standard..neko jede meso neko kupus...a best buy je sarma...ne svima....

Druze opet nisi razumeo. Ne postoji best buy za necije prilike. To je jednostavno model koji zadovoljava potrebe prosecnog korisnika po pristupacnoj ceni u odnosu na ukupan dijapazon cena masinica. Iako ti imas recimo platu 10000 evra i neces ni osetiti ako puknes 3000 za daiwe basiar to ne znaci da su one best buy. One su top model i kao takve imaju i veoma visoku cenu jer se uvek placa extra ako hoces da imas nesto trenutno najbolje na trzistu. Ali to svakako nije best buy koliko god da imas para

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...