Jump to content

Mika Alas


Recommended Posts

I sa tajgerom i bez njega riba crkava . To je evidentno . Ja bih problem trazio u skroz nekim drugim stvarima . Na dosta voda kod nas tajger je zabranjen pa riba crkava a onda tek posle pomora pojedinci se sete da mozda treba napraviti dotok sveze vode u jezero . Recimo jedan od krucijalnih razloga . Uzmi samo za primer sledece . Sipaj vodu u casu i ostavi je tri do cetri dana u kuhinji na sobnoj temperaturi pa probaj da popijes tu vodu . A onda zamisli tek kako je toj ribi u toj vodi ,  koja se nemenja godinama , pogotovo na ovim temperaturama . 

A opet moze biti i da je u pitanju bolest od koje riba ugine . Mislim da tajger najmanje dovodi do uginuca . Pricano je vec tome ...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se pljuje mika, ja sam u utorak stigao na jezero u 18h, u pola 7 zabacio, u 7 prva riba, druga u 7 i 10, treca u 7 i 20, posle je pala noc i oko 00:00, cetvrta, preko noci je pocelo nevreme i nisam pecao od 3 do 7, tad su mi stapovi bili van vode, do 9h nista, od 9 do 10, serija od 5 ribe. Riba mozda ne jede kao sto je jela, ali riba radi, samo konstantno hranjenje. A da voda treba da se menja, treba, bilo bi mnogo bolje, sigurno. I hocu da napomenem da sam prvi put pecao na jezeru. 9 ribe za nekih 15h pecanja.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umerenost je u zivotu najvaznija. Ono sto se radi na nekim komercijalnim jezerima kao na Miki, je sve samo ne umereno. Umerenost podrazumeva uskladjen odnos velicine jezera i kolicine ribe u njemu, odnis prirodne hrane i kolicine hrane koju unesu oni koji upravljaju jezerom, kao i balans kapaciteta jezera i intenziteta ribolova. Na Miki ima previse ribe za tu povrsinu i preveliki je pritisak ribolovaca, pogotovo kroz cesta takmicenja. Pecati sarane od 15kg na svakih pola sata je prilicno ne umereno, slozicete se. Kada neko peca velike sarane svakih 15 min. posle dva sata ceo tretman vracanja upecane ribe postane nedovoljno pazljiv. Ovo sam vidjao cesto, upravo na Miki, kada ribolovci imaju po nekoliko riba na stapovima i otkacinjanje i vracanje ribe im postane otezavajuca okolnost i posao koji obavljaju sa malo paznje prema upecanoj ribi. Mnogi vole da se predstavljaju kao sportski ribolovci, a samo sto ne sutnu sarana sa platforme u vodu. Mislim da svako ima svoju ulogu, kako oni koji upravljaju vodom tako i oni koji je koriste, i da bi bilo bolje svako mora da podje prvo od sebe.
  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Evo da napisem izvestaj sa Mike Alasa,pecali od petka 18h do subote 15h kolega Bube i ja, poz br 10. ljudi koji su pecali pre nas su imali samo jednu ribu za dnevno pecanje. mi prvu ribu dobijamo posle ponoci na tajger,sledeca riba se javila oko 3h, par pipanja i to je to do jutra. Ujutru krece serija kod Bubexa jedan duble run 5-6 riba za jako kratko vreme sve na gumeni kukuruz. kod mene tisina sve do 14h kada dobijam jednu ribu odmah posle jedno spadanje uz obalu i jedan ne realizovan run. Riba je dosta slabo uzimala sem na dvojci oni su se lepo napecali. sve ribe sem prve dve su na gumenjaka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Evo da napisem izvestaj sa Mike Alasa,pecali od petka 18h do subote 15h kolega Bube i ja, poz br 10. ljudi koji su pecali pre nas su imali samo jednu ribu za dnevno pecanje. mi prvu ribu dobijamo posle ponoci na tajger,sledeca riba se javila oko 3h, par pipanja i to je to do jutra. Ujutru krece serija kod Bubexa jedan duble run 5-6 riba za jako kratko vreme sve na gumeni kukuruz. kod mene tisina sve do 14h kada dobijam jednu ribu odmah posle jedno spadanje uz obalu i jedan ne realizovan run. Riba je dosta slabo uzimala sem na dvojci oni su se lepo napecali. sve ribe sem prve dve su na gumenjaka.

Koji je prosjek kilaze bio kod ulovljenih riba?

Ako sam dobro informisan Mika ima dosta debelih riba?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...