Jump to content

Koji komplet koristite?


  

563 members have voted

  1. 1. Koji komplet stapova koristite?

    • Free Spirit
      38
    • Century
      45
    • Spro
      33
    • Fox
      20
    • Shakespeare
      10
    • JRC
      24
    • Pro Logic
      55
    • Chub
      44
    • Greys
      53
    • Yad
      7
    • Formax
      9
    • Pelzer
      2
    • Ron Thomson
      9
    • Sportex
      10
    • Daiwa
      58
    • Shimano
      68
    • Kormoran
      23
    • Ostalo
      57
  2. 2. Koji komplet mašinica koristite?

    • Daiwa
      135
    • Shimano
      220
    • Pen
      9
    • Fox
      3
    • Okuma
      78
    • Shakespeare
      1
    • Spro
      37
    • Tica
      21
    • Mitchell
      2
    • Cormoran
      6
    • Formax
      14
    • Ultimate
      2
    • Ostalo
      37


Recommended Posts

Ne videh da je otpocela tema na Vladino pitanje. Da pomognem:

Nisam imao u svojini ISO QD, ali sam pecao sa njima. Nekad davno sam imao stare T 5000.

Ovako, ja vec 7 godina koristim Daiwe Emblem Z. Kada ne bih njih imao, jedina masina sa kojom bi pecao je ISO QD. To je zaista besprekorna masina i vec je duze u upotrebi, tako da se dokazala. Kada kazem besprekorna, mislim na sve bitno: kvalitet izrade, kapacitet, oblik spulne, slaganje najlona....

Da jos dodam, da kada bih kupovao nove masine, nikada se ne bih odlucio da kupim one koje su na trzistu godinu do tri, jer nemam toliko para da rizikujem, a pri svakoj kupovini pa prodaji se gubi.

Mnogo je masina izaslo zadnjiu deceniju sa astronomskim ciframa kojima je cena pala nakon nekog vremena i za vise od 50%. 

Suprotno tome, kao primer, Turnament Entoh (koja nije japanska), ne gubi mnogo na ceni evo vec nekih desetak godina. Ili kao primer Emblem Pro (zamena ovih mojih Emblem Z), kad su izasle mogle su da se kupe za male pare, a onda posle nekog vremena im je cena otisla i na 200 eur.

Sigurno ima mnogo primera koji potvrdjuju da ne treba zuriti i kupovati novitete, ali nekad se desi da se kvalitet pokaze, pa i cena time ode gore, ali su to pojedinacni slucajevi.

 

ISO QD je masina koja ce trajati dugo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posle gomile štapova (shimano hyperloop, cormoran uk carp force, chub outcast, greys prodigy, prologic c2 itd itd) mislim da sam se smirio na neko vreme. Pre par dana uzeo Nash Entity 12ft 3lb a mašine stare dobre Daiwa Emblem Exceler 5500...

Nadam se da će ovo ludilo jednom stati...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nece,nece,uvek nesto fali,desava mi se kupim stapove,sve super,mesec dana super zadovoljan.Desavalo se i da ne vide vodu.Posle trazim zamerku vidim nesto drugo novo,odmah prodaj kupuj novo sarenije i sve ja to znam i stvarno nije bilo potrebe da ista menjam,ali ne vredi boles :crazy:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Pozdrav,

 

za sada dva kompleta:

 

1. za divlje vode , daleke izbacaje: 2 x stap K-Karp Destiny (3.90m ; 3.5lb ; High Modulus carbon ; 6 sea guide provodnici 1. je 50mm) & PENN SURFBLASTER 7000 (4.3:1 ; 415m/0.35mm ; 645gr ; 7+1 kuglični ležaj ; max drag 17kg)

 

2. za komercijalu i reke: 2 x SHIMANO Forcemaster AX Long Range (3.66m ; 3.25lb ; 392gr ; 2 dela ; 6 Fuji Titan sprovodnika ; XT30 plus) & vereovatno Shimano Baitrunner 8000 OC, treba mi manja a jaka masina sa baitom

 

Uz sve ovo uglavnom kombinujem neki feeder ili vegler pa sve bude jos zanimljivije :)

 

IMG_20160611_091351.jpg

 

IMG_20160601_190948.jpg

 

IMG_20160618_092331.jpg

 

Shimano slikam kada kompletiram ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jos uvek nemam saranski stap. U potrazi sam za istim. Morao bih da kupujem jedan po jedan, naravno zbog novca. Ako ima neko neki predlog... hvala

Druze skupi 1500e evra pa se javi ako  mislis da budes sarandzija..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze skupi 1500e evra pa se javi ako mislis da budes sarandzija..

Ti hoces da kazes ako nema 1500e da ne moze da bude sarandzija? Cemu takva ironija? Znaci stariji narod koji godinama peca po dunavu,savi,rekama,barama i slicno,sa motkama kod kineza oni nisu sarandzije? Pa ti ljudi su vise na vodi nego vecina foruma,cast pojedincima.. i ne kaze se dzabe da je merilo dobrog sarandzije broj sati,dana provedenih na vodi,a ne pribor od 1500e.. necu da ulazim u dalju polemiku,morao sam ovo da prokomentarisem.. pozdrav

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ti hoces da kazes ako nema 1500e da ne moze da bude sarandzija? Cemu takva ironija? Znaci stariji narod koji godinama peca po dunavu,savi,rekama,barama i slicno,sa motkama kod kineza oni nisu sarandzije? Pa ti ljudi su vise na vodi nego vecina foruma,cast pojedincima.. i ne kaze se dzabe da je merilo dobrog sarandzije broj sati,dana provedenih na vodi,a ne pribor od 1500e.. necu da ulazim u dalju polemiku,morao sam ovo da prokomentarisem.. pozdrav

Mozda bolje 2000e  nikada se ne zna sta moze da bude dodatni trosak

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Century NG 12f i 3,5lb (stara serija)

Daiwa entoh 4500

 

Century FG 13f i 3,5lb

Shimano pa spin power ld

 

Spod-beast master i prologic

Daiwa emblem pro 4500

 

Rod pod-amiaud mini carpo

FOX SX

 

Imao i prologic fast water, poklonio bratu ali i dalje pecam na njih

 

Velika zelja Century FBS 13f i dao bi FG i kintu za dobro ocuvane FBS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima!

Moj skromni komplet cine:

Spro Prion Power Carp 3.60 2,5lbr

Spro Necton LCS 5500

Singnalizatori Spro Tact

Rod pod Carp Expert Legendary

 

S obzirom da mi je to pocetnicki komplet planiram da izguram ovu sezonu sa njim, a za sledecu sezonu planiram malo jace da se naoruzam! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...