Jump to content

Koji komplet koristite?


  

563 members have voted

  1. 1. Koji komplet stapova koristite?

    • Free Spirit
      38
    • Century
      45
    • Spro
      33
    • Fox
      20
    • Shakespeare
      10
    • JRC
      24
    • Pro Logic
      55
    • Chub
      44
    • Greys
      53
    • Yad
      7
    • Formax
      9
    • Pelzer
      2
    • Ron Thomson
      9
    • Sportex
      10
    • Daiwa
      58
    • Shimano
      68
    • Kormoran
      23
    • Ostalo
      57
  2. 2. Koji komplet mašinica koristite?

    • Daiwa
      135
    • Shimano
      220
    • Pen
      9
    • Fox
      3
    • Okuma
      78
    • Shakespeare
      1
    • Spro
      37
    • Tica
      21
    • Mitchell
      2
    • Cormoran
      6
    • Formax
      14
    • Ultimate
      2
    • Ostalo
      37


Recommended Posts

Da počnemo..

 

Koristim JRC specijalnu seriju Dave Lane Razor 3,60 3lb.

Oštri i izuzetno tanki štapovi sa kojima je pravo uživanje pecati.

Sa njima trenutno silom prilika koristim Tica Scepter koje rade zadovoljavajuće

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si Daiwe u stapovima, ja njih najradje koristim, a zeleo bih engejce 12 - 3,5 ;)

Za manekene "ubitacna" kombinacija razori + basia :D

 

U stvari, kad malo bolje razmislim, zabole me za pribor - treba mi SLOBODNO VREME!!!

Link to comment
Share on other sites

Da počnemo..

 

Koristim JRC specijalnu seriju Dave Lane Razor 3,60 3lb.

Oštri i izuzetno tanki štapovi sa kojima je pravo uživanje pecati.

Sa njima trenutno silom prilika koristim Tica Scepter koje rade zadovoljavajuće

i ja tice scepter koristim za te pare predobre masine!!

Link to comment
Share on other sites

Koristim Free Spirit Hi S 12' 3lb za vecinu svog pecanja, prvobitno uparenih sa daiwa entoh masinama, od pre nekih 2 god sa basiama QDX.

Druga garnitura je za cist uzitak Free Spirit ES (2.75lb) iz S klase ovih stapova. Oni su sada upareni sa gore pomenutim 'Entohima'.

Treca garnitura stapova ce morati najverovatnije sticajem okolnosti zbog ucestvovanja u ligi ove godine,malo dvoumljenje izmedju Hi S (12' ili 13') 3.5lb ili Hi S ive. Srce kaze 3.5lb, glava se dvoumi jos :). U bilo kojoj varijanti, stavljaju im se gore pomenute QDX.

 

Free Spirit koristim iz razloga jer verujem da su najkompletniji stapovi na trzistu, sa ultra slim blankom, izuzetno malim % vezivne smole, neogrebivom i nepoderivom zavrsnom obradom laserski poliranog karbona bez laka.

U Hi S seriji, procenat smole ispod 20% cini ove stapove tanjim, laksim, a u isto vreme mnogo jacim i izdrzljivijim u odnosu na stapove radjene od konvencijalnog karbona, samim tim pomazuci ne toliko izvestenim bacacima (poput mene), kao i onima koji mogu da ih posalju do horizonta. Svojom strukturom i sastavom, u potpunosti je eliminisana vibracija nakon zabacaja, tako da stapovi bez problema 'sami' bacaju velike daljjine bez imalo napora, uz savrsenu preciznost. Materijal stapa u kombinaciji sa kloniranim rollenhalterom, postize da bolji 'osecaj' prolazi kroz stap izmedju ribe i ruke ribolovca.

S obzirom da je gornji deo izuzetno tanak, akcija stapa je semi-fast, sa jacim srednjim i donjim delom stapa - sto u prevodu znaci izuzetno velike daljine uz maksimalnu uzivanciju u drilu.

Takodje, kod Spirita je moguce u potpunosti naruciti stap po sopstvenim kriterijumima i izborom opreme, broja i razmaka provodnika i haltera, drske i sl

Takodje koristim FS spod i marker stap, spod Hi S 4.5lb i S 4lb, marker S 3.75lb i nadam se uskoro Hi S 3.75lb. Meredovi su takodje FS, dvodelni S 3m drska i dvodelni novi model ultra slim Hi S 2.5m drska

Basie QDX koristim iz razloga 'prezadovoljnosti' Entohima i Daiwinom filozofijom i kvalitetom, pa podignuto na jedan veci nivo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koristim Free Spirit Hi S 12' 3lb za vecinu svog pecanja, prvobitno uparenih sa daiwa entoh masinama, od pre nekih 2 god sa basiama QDX.

Druga garnitura je za cist uzitak Free Spirit ES (2.75lb) iz S klase ovih stapova. Oni su sada upareni sa gore pomenutim 'Entohima'.

Treca garnitura stapova ce morati najverovatnije sticajem okolnosti zbog ucestvovanja u ligi ove godine,malo dvoumljenje izmedju Hi S (12' ili 13') 3.5lb ili Hi S ive. Srce kaze 3.5lb, glava se dvoumi jos :). U bilo kojoj varijanti, stavljaju im se gore pomenute QDX.

 

Free Spirit koristim iz razloga jer verujem da su najkompletniji stapovi na trzistu, sa ultra slim blankom, izuzetno malim % vezivne smole, neogrebivom i nepoderivom zavrsnom obradom laserski poliranog karbona bez laka.

U Hi S seriji, procenat smole ispod 20% cini ove stapove tanjim, laksim, a u isto vreme mnogo jacim i izdrzljivijim u odnosu na stapove radjene od konvencijalnog karbona, samim tim pomazuci ne toliko izvestenim bacacima (poput mene), kao i onima koji mogu da ih posalju do horizonta. Svojom strukturom i sastavom, u potpunosti je eliminisana vibracija nakon zabacaja, tako da stapovi bez problema 'sami' bacaju velike daljjine bez imalo napora, uz savrsenu preciznost. Materijal stapa u kombinaciji sa kloniranim rollenhalterom, postize da bolji 'osecaj' prolazi kroz stap izmedju ribe i ruke ribolovca.

S obzirom da je gornji deo izuzetno tanak, akcija stapa je semi-fast, sa jacim srednjim i donjim delom stapa - sto u prevodu znaci izuzetno velike daljine uz maksimalnu uzivanciju u drilu.

Takodje, kod Spirita je moguce u potpunosti naruciti stap po sopstvenim kriterijumima i izborom opreme, broja i razmaka provodnika i haltera, drske i sl

Takodje koristim FS spod i marker stap, spod Hi S 4.5lb i S 4lb, marker S 3.75lb i nadam se uskoro Hi S 3.75lb. Meredovi su takodje FS, dvodelni S 3m drska i dvodelni novi model ultra slim Hi S 2.5m drska

Basie QDX koristim iz razloga 'prezadovoljnosti' Entohima i Daiwinom filozofijom i kvalitetom, pa podignuto na jedan veci nivo

 

 

Pored gore navedenog moja oprema spada u klasu bambusa, inače SPRO Royality carp 3lb 3,6m i shimano BBLC koje sam sad kupio,a štapove nameravam da promenim kada ove skrljam pošto sam zadovoljan njima jako

Link to comment
Share on other sites

3*Century ng 12 3,5-stari preko 10god

3*Century fmj 13

3*Shimano antares surf

1*ng spod

4*Century s1 10ft 3,25lb-omiljeni,stap za male distance i po mom misljenju najbolji stap za pecanje iz camca.

 

 

masinice sve Aero Technium xta

za spod Daiwa emblem pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3X Harrison Chimera 12 ft. 3,5 lbs Sastavljeni i uradjeni kod www.rutenbau-brueggemann-onlineshop.de po mojoj zelji i potrebi.

 

3X Harrison Zero D 12 ft 3,5 lbs Sastavljeni i uradjeni kod www.rutenbau-brueggemann-onlineshop.de

 

3X Grey`s Prodigy carp 12 ft. 3,lbs (Prva Originalna i najbolja serija)

 

3X YAD Nottingham 12 ft. 2,5 lbs

 

 

 

 

3X Shimano ultegra xt-b 14000

 

3X Shimano us baitrunner 4500

 

3X Daiwa emblem xt 5000

Link to comment
Share on other sites

3 + Greys prodigy 13 ft 3 lb stara serija cistokrvni englez yahoo.gif

3+ shimano big bait long cast bow.gif

1+ chub snooper 12 ft spod i masina okuma powerliner 2 gym.gif

Link to comment
Share on other sites

4 x Greys X-Flite 12,6'' 3lbs stari model,UK product

 

4 x Daiwa Infinity X-BR 5500 -Japan

 

1 x Greys distanc spod + Daiwa Emblem Pro

 

1 x Greys marker 12'' + Daiwa Emblem Exceler

 

 

Greys i Daiwa zauvek!:bow:

Link to comment
Share on other sites

4 x Greys X-Flite 12,6'' 3lbs stari model,UK product

 

4 x Daiwa Infinity X-BR 5500 -Japan

 

1 x Greys distanc spod + Daiwa Emblem Pro

 

1 x Greys marker 12'' + Daiwa Emblem Exceler

 

 

Greys i Daiwa zauvek!:bow:

 

 

hahahahah pa kad vec pishesh poreklo shto nisi napiso i na donje stavke

Link to comment
Share on other sites

Guest Zoran74

Za pecanje Free Spirit Hi-s 12ft 3.5lbs 50 mm sa Shimano Ultegra XSA 12000

Za raketu Free Spirit S Spod sa Daiwa Emblem spod

Za marker Free Spirit LRM Marker sa Daiwa Emblem spod

 

Mislim da cu uskoro uzeti stare Daiwa Tournament St 5000 u zamenu za gore pomenute Shimano..,stapove sigurno necu menjati zato sto ih :wub:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...