Jump to content

Jezero Tikvara


GrujicZ

Recommended Posts

Jezero se nalazi pored Backe Palanke,nekih 140-150 kilometara od Beograda.Jako veliko jezero.Prosle godine sam bio tamo ali nisam pecao,mada sam video da 90 % pecarosa ceka sarana.Jezero je povezano sa Dunavom i na taj nacin se preciscuje.Mnogo lepo mesto i priroda.

 

 

http://img808.imageshack.us/img808/7350/tikvara.jpg

 

http://img546.imageshack.us/img546/8681/tikvara3.jpg

 

http://img705.imageshack.us/img705/1194/tikvara2.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Park prirode "Tikvara"

 

• Položaj: nalazi se na području opštine Bačka Palanka uz levu obalu Dunava, protežući se od 1.297 do 1.305 km, površine 508 hektara i 13 ari 57 m2 i u državnoj je svojini. Bačka Palanka je od Novog Sada udaljena 45 km. od Beograda 125 km. i smeštena je neposredno uz samu državnu granicu sa Republikom Hrvatskom.

• Pripadnost: Parkom prirode "Tikvara" upravlja Javno preduzeće sportsko rekreacioni centar "Tikvara".

• Vrsta ribe koja se lovi: Tikvara predstavlja najveći zimovnik bele ribe na Dunavu i ova voda je bogata šaranom, krupnim primercima štuke, smuđem, somom i mnogim drugim vrstama ribe

• Cena dozvole: iznosi 1 800 dinara.

• Udruženja: Udruženje sportskih ribolovaca "šaran" uz nautički klub čini okosnicu kako nautičke ponude ovog prostora tako i razvoja ribolovnog turizma.

 

USR " šaran "

Tel. 021 6041 263

Predsednik Patrik Kolar

Mob. 064 348 73 11

Sekretar Jordan Kostov

Mob. 021 6041 263

Link to comment
Share on other sites

Jezero je predivno a moze li malo tacnije o cenama dozvola , mislim ovo 1800 din jel to 12h ili 24h .

Mislim ako je dnevna da je to puno para ali to je samo moje misljenje. :unknw:

 

mislim da je to mozda cena doplatne dozvole uz ovu redovnu.koliko sam ja cuo da je dnevna oko 500 dinara,mada nisam siguran.1800 din je nerealno da bude dnevna.jako lepo jezero,vredi da posetiti.planiram ove godine da idem tamo na par dana.

Link to comment
Share on other sites

koje su dubine na jezeru i dali ima uredjenih mesta za pecanje

 

za dubine nisam siguran,a uredjenih mesta ako si mislio na platforme koliko sam ja video nema,a ovako mesta za pecanje ima koliko god hoces.ima dosta skoljki na dnu.to je jedino sto moze biti problem.

Link to comment
Share on other sites

za dubine nisam siguran,a uredjenih mesta ako si mislio na platforme koliko sam ja video nema,a ovako mesta za pecanje ima koliko god hoces.ima dosta skoljki na dnu.to je jedino sto moze biti problem.

ne platforme...mislio sam na prilaz do vode...put i sama obala....a skoljke to je ok za sve ima resenje :wink:

Link to comment
Share on other sites

ne platforme...mislio sam na prilaz do vode...put i sama obala....a skoljke to je ok za sve ima resenje :wink:

 

Put do jezera odlican mozes kolima,postoji parking.koliko sam video uglavnom sarana pecaju na pocetku odma,tu je obala dosta strma,al imaju tu stepenice na svakih 20-30 metara i obicno na svakom tom spustu bude po 1 ribolovac.mada kad prodjes sva ta mesta pred kraj postoji normalan prilaz na cosak jezera blizu spoja sa dunavom tu moze i kolima do vode.tu je pocinje plaza i ide nekih 200 metara na levo,a posle plaze ide suma.meni taj cosak na pocetku plaze deluje jako lepo.tu sam video kad sam bio 2 ekipe sa profi opremom saranskom.dosli su kolima do vode skroz.a inace ostali uglavnom pecaju sa po 2 stapa i karike stave.sistem bar koliko sam video hranilica i kukuruz na dlaci.ne bacaju sisteme mnogo daleko.camac je dozvoljen koliko sam video jer na desnom delu postoji citava marina.toliko od mene :unknw:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...