Jump to content

Becmenska Bara


Recommended Posts

Upecao si 17 riba i mislis da fali ribe i da treba da se poribi?  ...iskrivili su nam se ciljevi... ne moze uvek i svako da upeca 20 riba za dan, gde je tu bilo kakva smisao i draz... ne moze u februaru da se peca ko u avgustu i na osnovu toga da se prica da nema ribe... i ta takmicenja ne pecaju samo znalci i profesionalci, otuda i takvi rezultati... uginule ribe ima na svim jezerima to je cinjenica... ima ribe, vise nego dovoljno. ...a naprotiv, platforme ne da nisu dobre nego ih nema, rupe na sve strane noge da izlomis! Uzas!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Umalo pa me sramota sto sam ista i napisao iako sam imao dobru nameru.Sve si u pravu ali...Ali posle mnogo godina krcenja dzungli na obalama Save i Kolubare i pecanja sa jedne noge licno sam zadovoljan i onim kako je.I u pravu si za boxove, trebalo bi poraditi a sto  ne sporim.Ko je  amater na takmicenju i koliko ih ima zaista nisam kompetentan da sudim i ne bih to rekao i da jesam.Ali slobodno mogu da kazem da ima kolega i ekipa koje zaista znaju da pecaju pa na takmicenjima,zavisno od zreba i izvucenih pozicija,ne mogu da se sastave i upecaju ribu.

Link to comment
Share on other sites

pre_1555489619__20190416_161106.jpg

 

 

Jeste da je poredjenje "februara i avgusta", ali kako god gledali, razlika je nerealna... Da jedna ekipa sama uhvati ribe kao 19 ekipa... A i vidi se koliko je ribe bilo po samoj kilazi i broju komada... Ali i tada su ljudi na slobodnom  pecanju znali da uhvate po 3-4 ribe za dnevno pecanje, jer je takva voda-zna da bude promenljiva, da jedne nedelje sama obala daje ribu, a vec sledece polovina vode...

Ali definitivno je smanjen riblji fond, sto uginucima riba, sto potencijalnom krađom... Dosta ljudi znam koji su odustali od Becmena, dosta takmicara nece da prijavi takmicenja, bas zbog nedostatka ribe. Prosle godine zbog toga i nije odrzana mega liga...

Mora da se preduzme nesto sto pre, nije bitno da li ce se pecati 17 riba ili 70, jezeru nece smetati ako ima par tona vise ribe nego sad.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Joj burazeru, pa ove dve liste su toliko neuporedive da je to neverovatno. Izvukao si listu kada je oboren rekord jezera, i u ukupnoj kilaži i što se tiče jedne ekipe. Mislim da se ta kilaža nikada nije ponovila ni na jednom takmičenju posle toga. Drugo, upoređuješ liste sa  takmičenja koje se peca za lovu i sa druženja (otvaranja sezone). Pre jedno četiri godine, isto je bila priča kako mora da se poribi inače ništa od pecanja. I šta genijalci urade? Poribe šaranom prosečne težine 1 kg. Na takmičenju preko 30% uhvaćene ribe ispod mere. Ne znam seća li se ko toga? Ja, iskreno da ti kažem, nisam nešto uživao u tim pecanjima tada. Ako ti je želja da vadiš ribe kao na traci, ima i takvih jezera kod nas, pa Bože moj. Ja koliko pamtim na Bečmenu se uvek pecalo različito. Dođe godina ili period godine kad na slobodnom pecanju imas po 20+ riba, a nekad čak i ni jednu. Po mom mišljenju sve je to normalno.

Činjenica je da se riba tamo krade. Više puta sam bio svedok toga kako ljudi veziju struk za drugu obalu, ili čak da vidim zabačen štap za druge obale?! Verovali ili ne to mi se desilo na boila kupu na pozicij 1. Tome na put da se stane ne može i kraj. 

Svake godine, na početku sezone, se vodi polemika oko Bečmena kako tamo više nema ribe, kako dolazi novi vlasnik, kako će da poribe evo samo još malo. I onda sezona krene, ljudi počnu da pecaju i sve to padne u vodu.

Moj ti je savet da ne trošiš energiju i probaš da isteruješ neku forum-pravdu na Bečmenu, nego da uživaš i pecaš. Ništa ovo tvoje pisanje neće promeniti tamo. 

Ja pored svih ovih gluposti koje sam nabrojao, Bečmen volim. I pecaću tamo makar kružile priče da ima jedan šaran u jezeru. Što zbog ekipe ljudi koja tamo dolazi da peca, Što zbog Voje koji org takmičenja.  Što zbog nečeg trećeg.

Sve najbolje i bistrl.

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da pisem juce pa sam odustao...

Jednostavno su totalno neuporedive te dve liste ali izgleda da to mnogi ne shvataju; otuda i takvi komentari. ...ali naravno svako ima pravo na svoje misljenje.

 

Ribe uvek moze da ima vise. Ako mene nebitnog neko pita: ne, ne mora ni komad da se ubaci.

 

Ono na sta bih ja opet apelovao ako iko sa Becmena ovo cita i ima uticaja, to je da se srede pozicije jer su totalno ruinirane.

Link to comment
Share on other sites

Niti se borim za forum pravdu niti nesto pametujem, pecam na Becmenu i pecaću, cak sam i ovo otvaranje sezone pecao, samo mi je zao sto se zapusta voda i njen eksterijer. Liste sam postavio da se vidi koja je količina ribe bila u vodi... Pecani su i kasnije kupovi za lovu, ali sa sve mrsavijim ulovima i to je ljude malo odbilo... Pecas boila kup 52h i pobediš sa, npr., 12 riba... A poslednji u sektoru uhvati, recimo, 4 ribe.... Slazem se da ne treba da se hvataju kao na traci, ali nije bas da treba i da se uhvati dnevno dve ribe...

Link to comment
Share on other sites

Морало би се порибити и тачка.Рибе има евидентно доста мање.Може се и овако пецати али...боље онако.А зашто су листе за неупоређивати?Баш је колега објавио разлику рибљег фонда онда и данас онако како је...Није исто кад последњи у сектору упеца пар риба и десет риба итд итд...Слобадна пецања некад дају нормалних резултата некад испод очекивања што је и нормално али се мора освежити новом свежом крвљу и поправити наведено да би се сачувала наша лепа вода и сви уживали у риболову.Бистро
Link to comment
Share on other sites

Ajde da i ja napisem svoje misljenje o bari . Bio sam na bari 30 sati na poziciji 6 od kojih sam spavao noc , znaci nisam pecao od 20:00 do 6:00 to su 10 sati . Znaci pecao sam 20 sati i vodio evidenciju ulova jer sam testirao neke mamce i za tih 20sat imao sam 40+ riba . Da sam hte da fizikalisem bilo bi sigurno najmanje jos trecina od toga ako ne i polovina plus .Ribe su sve lepe tezine ne kao pre dve tri godine . Znatno je veca riba ali dosta iskasapljena upravo od tih takmicenja , tako je na miki bili sva riba unakazena od takmicenja i nepaznje da bi bilo daj da se sto pre zabaci i ulovi sledeca . E sad moj stav i vidjenje je da tamo ima dossta dosta ribe i verovatno je da se fond smanjuje mozda treba da se svake godine fopuni onoliko otprilke koliko om riba ugine i koliko izvade a ne sad daj tone i tone ubacuj da sve pozicije pecaju po 500 kg ili 30 riba dnevno , pa gde je tu draz ? Ako neko voli da je kao na traci u fabrici najbolje u ečku u ribnjak i radi . Meni je i ovo pecanje bilo zamorno jbg nemozes na miru popiti kafu ni da jedem. Sto se tice kradje ima verovatno ali sam nacuo da ce neka agencija sad da ih uzme pa ce obezbediti i platforme i video nadzor takk da ce umanjiti ali ce verovatno i cene podici sto se vecini nece svidjati .
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Druze, bez ljutnje i nekih "zadnjih" namera, javi sledeci put kad budes planirao opet ovako nesto na Becmenu, ja placam i dozvolu i klopu i fizikalisem i perem kante, samo da odgledam tu "predstavu", nacin pecanja, vrstu boila, doziranje,... gde na svaki 15-20 min kuca riba i gde se pravi takav ucinak za to vreme, jer tako nesto nisam imao prilike da dozivim na Becmenu.

I jos jednom, bez uvrede, nista lose nisam mislio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze, bez ljutnje i nekih "zadnjih" namera, javi sledeci put kad budes planirao opet ovako nesto na Becmenu, ja placam i dozvolu i klopu i fizikalisem i perem kante, samo da odgledam tu "predstavu", nacin pecanja, vrstu boila, doziranje,... gde na svaki 15-20 min kuca riba i gde se pravi takav ucinak za to vreme, jer tako nesto nisam imao prilike da dozivim na Becmenu.

I jos jednom, bez uvrede, nista lose nisam mislio...

nemas brige zovem te i ako zelis da placas plati i dolazak tj ako platis pola puta eto me sledece nedelje pa ces videti predstavu . Naravno nema ljutnje i jos nesto nisam pecao tajger ni tajger boilu. Bili su momci iz becmena na 5ici neznam koji su oa eto raspitaj se koji su i kako je kroso covek na 6ici.

A boile ces imati na uvid sve bas sve samo recepte ne xaxaxaxa. Radile su mi ludacki 3 boile . Veruj mi da ne je mrzelo vise da pecam

Link to comment
Share on other sites

nemas brige zovem te i ako zelis da placas plati i dolazak tj ako platis pola puta eto me sledece nedelje pa ces videti predstavu . Naravno nema ljutnje i jos nesto nisam pecao tajger ni tajger boilu. Bili su momci iz becmena na 5ici neznam koji su oa eto raspitaj se koji su i kako je kroso covek na 6ici.

A boile ces imati na uvid sve bas sve samo recepte ne xaxaxaxa. Radile su mi ludacki 3 boile . Veruj mi da ne je mrzelo vise da pecam

Nisi otisao na Conoplju? 

Link to comment
Share on other sites

Nisi otisao na Conoplju?

 

ovo je bilo na kratko da testiram neke mamce na 30 sati a conoplja previse mali vidostaj pa cu da ugrabim odma posle 1.maja da odem na pelagic
Link to comment
Share on other sites

Telefon za rezervacije 066 8637901

Peca se od 06-18h, ali uvek moze ranije da se dodje. Dnevna dozvola 600 RSD, noc 700 RSD.

 

Od cetvrtka pocinju rezervacije za vikend, a radni dan moze da se rezervise danas za sutra...

 

Hvala.

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...
On 5/1/2022 at 8:39 AM, profesor said:

Ima li neki izvestaj sa jezera?

Vidim da ti niko ne odgovara, ja nisam puno pecao ove godine, svega dva izlaska i oba sam solidno prosao. Ima ribe, ne kao ranije ali ima. Pretezno se peca na gumu i pop up. Nocu boila uglavnom neko meso i to je manje vise to. Ako te nesto konkretno zanima pitaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...