Jump to content

FAVORIT Udice


Recommended Posts

Jel stvarno ta fox udica toliko dobra , ja bi voleo da pecam u granju pa trazim sto skuplju udicu

 

fox je stvarno vrhunska uduca pricam o udici sssp koju koristim ali i cema je prevelika. A ostavi sprdnju kad je normalna tema. A ko ne zeli toliku cenu ima jeftinije . Ima terena gde koristim i te jeftine od 200 din pakovanje i super su.
Link to comment
Share on other sites

ja sam ozbiljan , ti mene zezas , nije skupa fox udica ... Cekaj ako sam dobro skapirao kad pecas na teskom terenu , u principu to su divlje vode , koristis jeftinu udicu ? A gde onda koristis fox ? I jel nepostoji bolja i skuplja udica od foxa ? Vajda nije off tema , i dalje pricamo o udicama 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pišeš post za postom i uglavnom se sprdaš! ne shvataš zašto su ti i ganic i goranbilly skrenuli pažnju? evo tvog posta:

 

"Jel stvarno ta fox udica toliko dobra , ja bi voleo da pecam u granju pa trazim sto skuplju udicu" 

 

stvarno je logično koristiti skupu udicu kad pecaš u granju!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Do skoro sam pecao samo na Mugu i Kamasan ali mi je postajalo sve skuplje zbog terena i sasvim slucajno kupim udice 10kom. 85rsd i ako mi verujete te iste udice sam video u brendiranom pakovanje ali po ceni od 300rsd.............zaista jedna fantasticna udica za izuzetno smesne pare,kupio jedno 1000 komada i jos imam po koju.

Link to comment
Share on other sites

Do skoro sam pecao samo na Mugu i Kamasan ali mi je postajalo sve skuplje zbog terena i sasvim slucajno kupim udice 10kom. 85rsd i ako mi verujete te iste udice sam video u brendiranom pakovanje ali po ceni od 300rsd.............zaista jedna fantasticna udica za izuzetno smesne pare,kupio jedno 1000 komada i jos imam po koju.

 

 

Koju mugu si koristio? I koju adekvatnu zamenu si nasao za njih?

Link to comment
Share on other sites

Muga Covert,imam ja i sada udica,nezaobilazne su ali ove od 85 dindzi su izuzetne,dal su se zvale Venturijeri ili tako nesto,ne ispravljaju se,ne pucaju,ne tupe olako,ne otpada bezveze riba dok kod vecine skupocenih udica uvek neki djoka s njima kao npr. Korda one sa kapicomm da se ne ubodes,djubre obicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zadnjih par godina koristio sam isključivo Kordine udice i to Wide gape i Kurv shank, uglavnom veličinu 6 i 8.

Jednom prilikom sam naletio na akciju navedenih udica i kupio po 10 paketića od svakog modela.

Ove godine u proljeće sam lovio nekoliko ribolova i dosta ribe mi je otpalo u drilu, što mi je bilo malo čudno. Nedugo nakon toga na 1. kolu regionalne šaranske lige, imao sam dva ravnanja udica od riba cca 2,5 kg. Pošaljem ja upit u Kordu i pitam kako je to moguće da sa štapovima od 2,7 lb (full parabolici), sa otpuštenom rolom i najlonom 0,27mm, bez shock leadera, riba od 2-2,5 kg razvine udicu. Ja sam osoba koja ne sili ribu i zbilja uživam u drilu ribe, tako da pecam sa jako finim priborom i jako strpljivo. Njihov odgovor je bio da su htjeli napraviti što lakšu udicu, pa su išli sa tankom žicom, ali baš zbog razvijanja istih, počeli su raditi iste modele ali u varijanti X. Uspio sam rasprodati sve preostale udice i kupio isti model ali u varijanti X. U prvom sljedećem ribolovu, imao sam opet ravnanje udice. Istog trena sam, još na vodi jednom dečku prodao sve Kordine udice u pola cijene. Bio sam u dilemi, što sada kupiti? Od jednog prijatelja sam dobio preporuku za udice koje on koristi i kaže da "boljih" nema. Drugi dan kupim ja 5 paketa tih najboljih udica "Kevin Nash - Twister Fang, veličina 8. Cijena jednog paketića 9€. Desetak dana poslije, pecam natjecanje sa prijateljem na jezeru Ontario u Zagrebu, i nakon prvog griza, otpada mi riba, odmah nakon kontre. Izvučem ja sistem van i vidim da fali vrh udice. Pomislim si ja, možda je bio Amur, pa je vrh pukao zbog tvrdih usta, ali nije opravdanje da udica od 9€ puca samo tako. Nedugo zatim imam opet griz i uspijem izvući ribu van (šaran 6,5 kg), ali mi se sam otkačuje u podhvataču. Pogledam ja malo bolje, kad ono udica ravna kao iglica. Poludio sam. Odmah sam sve navedene udice maknuo iz pernice sa predvezima. Kopajući po torbi, našao sam sam neke stare Maruto udice(ne znam sad koji točno model) i do kraja natjecanja nisam imao niti jedno otkačivanje, udice niti su se istupile, iako je dno šodrano. Iskreno, više ni sam ne znam koje udice da kupim. Nekada je važilo pravilo "koliko para, toliko mužike". Sada, od kada je pravilo "Made in China", nema nikakvih pravila. Oprostite što sam toliko razvukao tekst, ali morao sam upozoriti buduće kupce, da bar oni ne griješe, ako sam već ja. Ja ću si iduće sezone kupiti neke od ovih koje ste vi naveli, ali ne budem sigurno više dao 9€ za paketić.

Toliko od mene. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ganicu druže nije mi jasno to tvoje objašnjenje... Kada pecaš u kršu onda zbog ekonomičnosti koristiš hayabusu p1 i nemaš nekih problema lepo pecaš a u ostalim slučajevima pecaš na foks udice ako se dobro sećam... Dakle znači hayabusa može da zabode ribu samo u granju dok na čistini ne može..?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ganicu druže nije mi jasno to tvoje objašnjenje... Kada pecaš u kršu onda zbog ekonomičnosti koristiš hayabusu p1 i nemaš nekih problema lepo pecaš a u ostalim slučajevima pecaš na foks udice ako se dobro sećam... Dakle znači hayabusa može da zabode ribu samo u granju dok na čistini ne može..?

Ganicu druže nije mi jasno to tvoje objašnjenje... Kada pecaš u kršu onda zbog ekonomičnosti koristiš hayabusu p1 i nemaš nekih problema lepo pecaš a u ostalim slučajevima pecaš na foks udice ako se dobro sećam... Dakle znači hayabusa može da zabode ribu samo u granju dok na čistini ne može..?

sta bi ja tebi trebao da odgovorim. Kad budes pecao u krsu u kamenu gde potrosis po nekad i 3 pakovanja udica za 2-3 dana bice ti jasnije plus olova itd.... a ako te zanima sto koristim fox reci cu ti i to od foxa samo jedan model koristim koji nema zamenu . taj oblik udice toxa koji koristim nijedna druga firma nema inace nebi koristio verovatno fox uopste . Znaci samo taj model a p1 mi je ekonomicna i u kamen mi se ne tupi kao h bill. Ako te zanima detaljnije jos nesto mozes i na pp da ne kvaris temu ko po obicaju jer mislim da si dobio kompletan odgovor.

 

A ja dosad nisam cu niti video da neko peca na svim terenima i u svim uslovima na jedan model udice ako ti tako pecas samo nastavi tako......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sta bi ja tebi trebao da odgovorim. Kad budes pecao u krsu u kamenu gde potrosis po nekad i 3 pakovanja udica za 2-3 dana bice ti jasnije plus olova itd.... a ako te zanima sto koristim fox reci cu ti i to od foxa samo jedan model koristim koji nema zamenu . taj oblik udice toxa koji koristim nijedna druga firma nema inace nebi koristio verovatno fox uopste . Znaci samo taj model a p1 mi je ekonomicna i u kamen mi se ne tupi kao h bill. Ako te zanima detaljnije jos nesto mozes i na pp da ne kvaris temu ko po obicaju jer mislim da si dobio kompletan odgovor.

A ja dosad nisam cu niti video da neko peca na svim terenima i u svim uslovima na jedan model udice ako ti tako pecas samo nastavi tako......

Ne nisi me razumeo.. Nemam ja ništa protiv toga što pecaš na foks nego te pitam što ta udica ne bi mogla i na čistom da peca..

Link to comment
Share on other sites

Bozo nisam ni ja mislio nista lose .neznam kako si to shhvatio ali mislim da imas kompletan odgovor. Ili ukratko kad bi imao udicu od 150 din pakivaanje tog modela koji ni treba i nju bi koristio. Znaci nemam priblem pecanja sa jeftinim modelima vec mi treba taj model u datim uslovima. Koristim dva modela udica u 90% . A naso sam jeftinu udicu jednog modela koji koristim i to koristim a ovoj fox nemam takvu zamenu a kad budem naso sigurno cu je zameniti. I od sistema mi zavisi udica koju koristim. Mislim da sam bio jasniji
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...