Jump to content

FAVORIT Udice


Recommended Posts

  • 1 month later...
Posle duzeg pecanja na MUGGA 4 ( na divljim vodama ) otpalih 3 kom jedan uhvacen.Vrh udice otprilike milimetar otvori se prema napolje i riba otpadne. To se desilo kod zadnjeg sarana od 6.5 kg sreca pa je otpao u meredovu.Nisam preterano zadovoljan sa muggom a i cena im je previsoka.Cim ugrabim priliku slikacu udicu tojest vrh da se vidi.
Link to comment
Share on other sites

Posle duzeg pecanja na MUGGA 4 ( na divljim vodama ) otpalih 3 kom jedan uhvacen.Vrh udice otprilike milimetar otvori se prema napolje i riba otpadne. To se desilo kod zadnjeg sarana od 6.5 kg sreca pa je otpao u meredovu.Nisam preterano zadovoljan sa muggom a i cena im je previsoka.Cim ugrabim priliku slikacu udicu tojest vrh da se vidi.

 

Teco,korda wide gapex i nemaš problema !:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Au Bato, pa nemoj tako! Budi malo lokal-patriota ! Pa ovi tvoji iz Uzica uvoze Hayabusu !

Covek gore spomenu P1 a ja bih dodao jos i M1 ! I jedna i druga su zestoke "kuke" !

Doduse nesto lakse se tupe no sto bih ja to ocekivao (i voleo) ali to je izgleda danak izuzetno ostrom vrhu ;

Link to comment
Share on other sites

Au Bato, pa nemoj tako! Budi malo lokal-patriota ! Pa ovi tvoji iz Uzica uvoze Hayabusu !

Covek gore spomenu P1 a ja bih dodao jos i M1 ! I jedna i druga su zestoke "kuke" !

Doduse nesto lakse se tupe no sto bih ja to ocekivao (i voleo) ali to je izgleda danak izuzetno ostrom vrhu ;

 

 

Nesho,nemam ja ništa protiv Hayabuse,dobre udice.

Na ovo tvoje bih dodao i H.BILL 288,ali meni Korda bude jeftinija od Hayabuse.

Pecam na teškim terenima,panjevi,kamen i Wide gape X mi duplo duže traje.

Hayabusa ,baš brzo bude tupa.

Link to comment
Share on other sites

Ja moram da pohvalim mugu,nikad nije otpao vrh nedaj boze,bode i drzi ribu ko nijedna udica,a kad bi znali na kakvom terenu pecam......to nisu panjevi, vec suma koju robijasi nisu stigli da poseku kad je punjeno jezero gazivode.kad zakacim u panj obavezno puca tehnijum NIKAD muga.Vadim ribu od 8 do 15 kg ali se nikad nije desilo da je ispravi ili spadne riba.
Link to comment
Share on other sites

Ma da se ispravi... ! Kakva bi to udica bila da se ispravi ! Ne mogu to ni da zamislim! O tome ne bi trebalo ni diskutovati jer to ustvari i nebi bla udica ; Pecao sam sa raznoraznim udicama, i kvalitetnim i manje kvalitetnim... svasta se dogadjalo... i da se tupe i da korodiraju... al" da se ispravi...!? NIKAD ni jedna !

Ili mozda ja nisam dovoljno zapinjao ! :rolleyes:

Bas bih voleo da cujem iskustva na ovu temu ! Je li se kome i koliko cesto ovo dogadjalo, u kakvim uslovima, i sta je bio razlog ako bi se, eventualno, ovo i dogodilo !?

Link to comment
Share on other sites

Kod mene se dešavalo da se udica otvori tj. da izgubi prvenstveni oblik, ali za to krivim specifične uslove kao na pr. takmičenja gde se za kratko vreme uhvati veliki broj krupnijih riba, a naročito amura. Udice se više deformišu pri vađenju iz ribe nego pri zamaranju.
Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo nije isto pecanje na komercijali i na divljoj vodi. Ja licno imam dve otvorene udice i to prologic c1 i ovnerovu ne znam tacno koji model( mislim da je aya ). Pecam u panjevima na Dunavu.Saran recni od 7-8kg je kao komercijalni od 15kg,po snazi. Pa kada stisne onaj recni od 15-20kg to treba zadrzati!!! :aggressive:
Link to comment
Share on other sites

sve mozee procii osim Gardner Mugge.....u nju sam se razocaro sad na zadnjem takmicenju. gde mi je na njih otpalo 30 riba...otpadalo je i na druge ali na njih najvise!a isto tako ispravlja se na amuru od 7 kg....sve mozeee samo mugga ne!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Nessho slobodno koristi udice od hayabuse jer su veoma ostre i jake,sto znaci provereni 100%.Interesujeme zasto preferiras M1 udicu? :hi:

Pa M1 pre svega zato sto opasno kaci, i nisam imao ni jedno spadanje a Boga mi ni promasen udarac na M1;

Jeste malo nehumana udica, ali i nije bas toliki "krvolok" ; To kazem jer nisam imao nekih ozbiljnijih povreda sarana sa M1 iako slovi za takvu !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...