Jump to content

FAVORIT Udice


Recommended Posts

favorita jos trazim ili ti ispitujem jer nemogu jos da se odlucim jer u sta sam toliko verovao poceo sam da se odricem njih. pojedini su probali par udica i odma imaju favorite. iskreno mogu reci da sam sve sto je proizvedeno unazad 10 pa  i vise godina sam isprobao i tada je u pocetku bilo dobro a sad kao da su fals ili kvalitet opao. konkretno su moj favorit bile kordine long shank i kurv shank, medjutim imam ispravljanja ili ti brzo topljenje vrhova u pojedinim vodama gde nema kamena pa da to bude od kamena i ako ja trebam menjati udicu na 24 ili 48 sati to nije to. prema tome nemam jos favorita a sledece sto cu probati su ove nove prologic jer mislim da cu se vratiti na srednju klasu jer ako je kvalitet isti kao kod visoke klase sto bi placao duplo skuplje a kvalitet isti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja pecam i dunav i dole makedonska jezera i vlasinsko sad da ne detaljisem znam da ce se jos neko prepoznati u ovome da neka jezera u makedoniji mi otupe udicu za 24 casa i to nema kamena i to upravo long shank a neke jeftinije se ne tupe neverovatno a i na dunavu da ne pricamoo kad je kamen u pitanju . zato koristim jeftiniju varijantu gamakacu . mislio sam da cu izbor udice suziti i zavrsiti sa 4 vrste udica u dve velicine ali mislim da je nemoguce pa zato i kazem da nemam favorita. doduse moze se reci favorit ali za odredjenu vodu. a cuo sam za te hajabuse i probacu. jer moram za razne vode imati razne udice.a kao sto sam vec pisao mislio sam sve namanjiti kako pribor tako i do udica naci favorita i kraj . jer godinama samo nesto dodajemo i nagomilavamo pa mi je sve preko glave i sve sam namanjio pa sam i udice hteo ali nemoze....

Link to comment
Share on other sites

sta podrazumevas pod tim ne prasta? pitam jer sam cuo za tu udicu da snira usta i da sanse nema da se riba otkaci

evo ja cu da ti odgovorim posto je i ja koristim dugo i prezadovoljan sam 

Udica ima specifican ugao ubadanja,samim tim duboko se zarije ribi u usta kada ponese mamac......u vecini slucajeva potrebna su klesta da bi se riba oslobodila......nije fora ali do sada sam za 2 godine imao samo jedno spadanje na ovu udicu a sarana sam upecao dosta na nju-vise na komercijalama nego na divljoj vodi.......

Ne bih preporucio manju velicinu za pecanje od 1 jer ove manje udice iz ove serije deluju mi tanko i nesigurno.......

Link to comment
Share on other sites

evo ja cu da ti odgovorim posto je i ja koristim dugo i prezadovoljan sam 

Udica ima specifican ugao ubadanja,samim tim duboko se zarije ribi u usta kada ponese mamac......u vecini slucajeva potrebna su klesta da bi se riba oslobodila......nije fora ali do sada sam za 2 godine imao samo jedno spadanje na ovu udicu a sarana sam upecao dosta na nju-vise na komercijalama nego na divljoj vodi.......

Ne bih preporucio manju velicinu za pecanje od 1 jer ove manje udice iz ove serije deluju mi tanko i nesigurno.......

hvala na odgovoru

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koristio sam mnogo udica ( solar,fox,korda,petrtridge,owner itd.itd.) mnogo sam poverenja imao u sve ove udice ali imali su jednu manu dosta se brzo istupe na kamenitom terenu, gde u 90% slucaja pecam.  Pre 2 godine sam kupio na sajmu Nashovu udicu Fang Gaper i bio odusevljen kako udica kaci ribu i posle 5-6 izlaska na vodu po kamenitim terenima udica je bila i dalje ostra, Onda sam narucio jos jednu seriju Fang X, za kombinaciju tunuca boila+pop up ili samo pop up u koju imam isto svo poverenje. Mogu ih samo iskreno preporuciti svima koji pecaju na slicnim terenima kao ja.

 

http://www.angelzentrale-herrieden.de/shopXT/images/product_images/info_images/1091_0.jpg

 

http://www.angelzentrale-herrieden.de/shopXT/images/product_images/info_images/1085_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

da li je neko od vas koristio prologicove C2 udice i kaki su utisci?! :pardon:

Evo sam sebe da citiram  ;) , , pecao sam sa drugom druzenja na ribolovackom carstvu u Kikindi, dole je pesak i udice se vrlo brzo tupe tako da moraju  cesto da se menjaju, na slobodnom pecanju smo svasta probali i puno ribe nam je spadalo, setio sam se ove udice i kad smo probali ODUSEVIO sam se!!! Po rezultatu generalno od 5 druzenja smo prvi, jednu zaslugu dajem ovoj udici odigrala je vaznu ulogu. Svako kolo nam je svega par riba spalo, ali je to bilo zanemarljivo, jedno kolo smo pobedili na amura... udica polozila u svakom smislu.  :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sam sebe da citiram  ;) , , pecao sam sa drugom druzenja na ribolovackom carstvu u Kikindi, dole je pesak i udice se vrlo brzo tupe tako da moraju  cesto da se menjaju, na slobodnom pecanju smo svasta probali i puno ribe nam je spadalo, setio sam se ove udice i kad smo probali ODUSEVIO sam se!!! Po rezultatu generalno od 5 druzenja smo prvi, jednu zaslugu dajem ovoj udici odigrala je vaznu ulogu. Svako kolo nam je svega par riba spalo, ali je to bilo zanemarljivo, jedno kolo smo pobedili na amura... udica polozila u svakom smislu.  :good:

u kojoj velicini i na kojoj montazi?

Link to comment
Share on other sites

Hayabusa  m1  e sa ovoga ne spadaju ribe  ni pod tačkom razno  

Gdje ce spast kad je mesarska udica? Na mnogim vodama takve udice su zabranjene.  Jadnoj ribi zasije usta, ne moze da izadje van bez najmanje tri rane na ustima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gdje ce spast kad je mesarska udica? Na mnogim vodama takve udice su zabranjene.  Jadnoj ribi zasije usta, ne moze da izadje van bez najmanje tri rane na ustima.

Ja sam čuo od nekih kolega da je to dobra udica  nisam je imao pa nemogu da sudim dali je mesarska ili  nije  ali se čovek kune u nju i  kaže na takmičenjima je koristi   i nije ribu sa nje izgubio.Iskren da budem nisam  ni video tu udicu samo sam slušao o njoj .

Link to comment
Share on other sites

Ja sam čuo od nekih kolega da je to dobra udica  nisam je imao pa nemogu da sudim dali je mesarska ili  nije  ali se čovek kune u nju i  kaže na takmičenjima je koristi   i nije ribu sa nje izgubio.Iskren da budem nisam  ni video tu udicu samo sam slušao o njoj .

 

Pa kad je nisi imao ili nisi koristio kako onda mozes da tvrdis da nema spadanja ni pod tackom razno?

 

Ja sam licno svojim ocima gledao kako ljudi moraju da makazama presjeku predvez i da udicu izvade na drugu stranu koliko je prosila jadnu ribu.

 

Uzasne udice za onog ko imalo misli na zdravlje ribe a perfektne za onog koga boli qrac za ribama i kome je vazno samo da je riba vani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa kad je nisi imao ili nisi koristio kako onda mozes da tvrdis da nema spadanja ni pod tackom razno?

 

Ja sam licno svojim ocima gledao kako ljudi moraju da makazama presjeku predvez i da udicu izvade na drugu stranu koliko je prosila jadnu ribu.

 

Uzasne udice za onog ko imalo misli na zdravlje ribe a perfektne za onog koga boli qrac za ribama i kome je vazno samo da je riba vani.

 

 

U prevodu nehumana udica?

Link to comment
Share on other sites

U prevodu nehumana udica?

 

Da, upravo tako.... nije normalno sta ribi uradi.

 

 

Svaka je ne humana posto nije za coveka.... :)

Kad vec ides iz krajnosti u krajnost, sto ne pecas onda ovako?

 

 

:pecanje:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...