Jump to content

Dunav Saran Dva


idiot

Recommended Posts

ove godine ili sledece cu napraviti svoje mesto sa svojim potopljenim panjevima neki od vas su mi se smejali kad sam napisao za 4 godine u jednom od mojih topica (acc mabra je izbrisan ali to sam ja , kanda sam malo bio vulgaran nece mi se ponoviti) no voleo bih da kazem da ove godine pred pocetak leta naprimer pocetak juna krenem da hranim odredjeno 1 ili 2 mesta ciljano na sarana na dunavu kod novog sada.

moje pitanje je dali je istina to sto pisu po magazinima da stari kukuruz bez csp bia od mkm firme je jako los i ozbiljnog pecanja na divljim vodama bez csp bia nema i u vezi boila koliko ih treba stavljati kakvih (kopkiko jakih) mozda neki savet za aromu i tako..........

 

pricao sa sam nekim dekom :D (sramota me da kazem dedom kad sam coveka smarao 2 sata i on mi sve redom objasnjavao) on je ove godine na dunavu imao sarane od 10kgx4 komada 15kgx1kom i pokojeg izmedju te dve kilaze, njegov nacin hranjenja je da se boile prave slabe npr 4 ml arome na kg (solarove sbsove i rodhc) e i njih trosi oko 1kg po hranjenju a kukuruz melje i ceka da se malo onako fermentise i nabubri pa od toga sve zajedno sa boilama pravi kugle i baca u vodu. peca iskljucivo na boile koje hrani i to je stvar gde se ja sa njim neslazem.

 

mozda zvuci cudno njegov nacin pecanja i te kigle da raspadajuse ali on udje u vodu do pojasa i baci ih jos par metara i tu su mu panjevi tako da nije tako cudno kolko zvuci

 

svaki savet je dobrodosao

 

i mioje glavno pitanje kako se potapaju panjevi koliki treba da budu da bi ostali na dnu i dali se tu mozda korriste neki lanci beton zice is sta vec da bi oni ostali na dnu preko proleca da ih ogromna voda ne odnese? hvala svakome ko je ovo procitao :pardon: ;) :unknw:

Link to comment
Share on other sites

Ti si donekle vec dao mnogo odgovora na svoja pitanja.Da pocnem redom,sto se tice CSP-a bez njega nema ozbiljnog pecanja i to je jako tacno.Zasto?Pa sve se to vec zna a lakse se vari kukuruz.

Ako ne gresim pricao si sa dedicom koji ima preko 80 godina i koji peca na kukuruz ako je on taj a imao je te sarane koje zbog godina nije mogao izvaditi pa mu se prislo u pomoc.

Sad kad je bio mali vodostaj,trebao si otici camcem i pronaci neke stare natopljene panjeve uz obalu i camcem ih doneti na zeljeno mesto.Zbog svoje tezine koju su dobili posto su bili pod vodom malo treba da ih opteretis cisto da brze legnu na dno.Najbolje neka cigla vezana sa kanapom.

Sve u svemu samo nadji teren koji ti odgovara i da ima sarana i bice uspeha!

Link to comment
Share on other sites

oko N,Sada uzvodno i nizvodno imas dosta dobrih mesta sa panjevima tako da ti je moja preporuka da nadjes takvo mesto jer nikad neces moci da napravis ono sto je priroda vec napravila. Sto se tice boila njih pravi sa sto manje arome i hemije a i deka ti nije rekao nista pogresno. nemoras lomiti kukuruz samo ga dobro skuvaj i pusti da se malo fermentise a i nemora, pomesaj ga sa malo boila sto celih sto lomljenih i sve to pomesaj sa blatom, napravi kugle pusti da se malo prosuse i takve bacaj u vodu. Pecaj na te boile i na taj kukuruz. Bistro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kolega hraniti dva mesta na Dunavu ti trazi jako punooooooooooo para,mozda ti i imas te novce ali kvalitetno hraniti dva mesta na Dunavu bar kako ja hranim je opasno skupo i trazi puno vremena za pripremu hrane jer se mesto ne hrani 10 dana nego 200.

Ako je 4ml solara malo sta je onda puno? Smanjuj aromu takvim koncentracijama mozes tretirati udicne mamce pa da ih uzme iz radoznalosti.

Sad zbog cega  jede bas takve mamce sa manjom koncentracijom arome ne znam,ali nasibane bas nesto i nece bar gde ja pecam.

Sto se tice CSP ove godine sam ga planirao uvesti u izradu mamaca ali kanda necu docekati da na Dunavu to probam.

E sad sto se tice potapanja panjava srecno ti bilo i cuvaj se to nije nimalo naivan posao i spremi puuuuuuuuuno stubova od ograde i gledaj da nisi blizu matice jer ode sve u majcinu!  :hi:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

CSP Bio Protein is an organic extract, which the carp does not need to adapt before feeding on it. This is because the carp knows it instinctively by its odour and flavour. CSP Bioprotein contains 64% of protein, 20% of minerals and 10% of calcium, and it can be used for each boilie mix.

Recommended use: For best results, use 15-30 g per 1 kg of boilie mix.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mare CSP imas u autosportu ns,ili ti kod Mesarosa....a cena je ako se nevaram oko 1400 dinara za 250 grama.Mkm neznam gde mozes da nabavis,..kontaktiraj Dukasa mozda on zna gde i koja je cena!POZDRAV!

mkm u ns mkm prodavnica u kralja petra (ista ulica kao i autsport samo sa druge strane bulevara oslobodjenja)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...