Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
Jaoo lebe mekani prolistajte sve od prve strane i ne morate ništa da pitate.. Treba napisati ko na tarabi jeftini a dobri infi iti i xnlt a skuplji tehnicum i sufix..i što se tiče debljine zavisi koliko je krut najlon.. Za takozvane long cast izbačaje 0.26 ili 0.28...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sad zadnji put namotao Sufix Ultra Knot Yelow 0.30 mm , i vise nego zadovoljan . Lepo slece sa spulne , u granama ga nisam probavao ali mislim da ce i tu da polozi test . Kad zakacim , puca na cvoru , ne na pola . I sto je meni jako bitno nocu se lepo vidi . A nije ni preterano skup oko 1200-1300 din .
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Slazem se da je TECHNIUM br.1 no slucajno se susretoh sa Momoi Black Shadow koji je takodjer japanac cak mislim iz iste tvornice kao i technium neki kazu da je to isto, nebig znao... no definitivno mi se pokazao jako jako ako ne i istih performansi kao technium... cijena nesto ispod 19€ u HR 1400m 0.28... VRH

 

sent from mobile....

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je TECHNIUM br.1 no slucajno se susretoh sa Momoi Black Shadow koji je takodjer japanac cak mislim iz iste tvornice kao i technium neki kazu da je to isto, nebig znao... no definitivno mi se pokazao jako jako ako ne i istih performansi kao technium... cijena nesto ispod 19€ u HR 1400m 0.28... VRH

sent from mobile....

Koristis li neki sok lider kod dalekih zabacaja ili sam najlon moze da izdrzi olovo od 100+ grama?

Link to comment
Share on other sites

Koristis li neki sok lider kod dalekih zabacaja ili sam najlon moze da izdrzi olovo od 100+ grama?

Naravno koristim spagu za shock 40lb tamo gdje je to dozvoljeno... a ako na nekoj vodi nije dozvoljen shock tada koristim deblji najlon umjesto shocka 0.31-0.35...

Naravno to sve ako imam potrebu izlazit preko 100m...

 

sent from mobile....

Edited by rascmarivac
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja korisitm na preporuku kolege Ouantum Ouattron Salsa 0,35.

2100m za 30 eura, prije sam koristio Technium stvarno je no1 al i cijena je paprena za za 1 euro vise dobijem pletenicu corastrog, ali ne trebam to za saranski ribolov.

Upravo sam zato promjenio na Salsu jer je meksi a ne tako krut kao Technium. Ako neko ima iskustav nek ami jeavi da znam unapred

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Carp expert camou............5e 600m,fantastican najlon...

Ima i od toga jeftinije... Extra carp hi logitec carp 0.26 1000m 600din....bio sam skeptičan kad sam ga uzimao ali je bio super trajao celu sezonu i evo drugar sad peca na taj isti moj najlon i ove sezone i fata ribe..

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u jeftinoci,jednostavno je opasan najlon 

hahahaha daj molim Te :) bracala car si  :a018:

poenta je bash u tome da se prodaje ko 0.26 ,kupis odusevis se kolko je jeftin a valja, samo kad bi ga izmerio ono 0.33 ;)

Link to comment
Share on other sites

hahahaha daj molim Te :) bracala car si  :a018:

poenta je bash u tome da se prodaje ko 0.26 ,kupis odusevis se kolko je jeftin a valja, samo kad bi ga izmerio ono 0.33 ;)

ne znam druze koliko pod prstom osetim to je taj promer od prilike...sad pre neki dan kad sam motao 0,25mm nisam osetio neku razliku u debljini ...a drugar na svoje masine premotao taj moj od prosle godine i vadio ribe na njega i zabacivao i radi jos posao...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...