Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

Ako je ta cena nema sta da se razmislja. Tehnium ima samo jednu manu po meni boja. Nocu se slabo vidi nista vise. A imas posle tehniuma gamakatcu g-line flex.
Link to comment
Share on other sites

Topic je dilema . Ali kad se spominje tehnium onda tu dileme nema. A i limar kaze lepo ako pecas komercijalu zavrsava ti bilo koji od 1000din 1000met. Menhas svake sezone da je taze i tu nemas greske
Link to comment
Share on other sites

Brate u Karpologiji ima najlon od 560 dinara mislim da je 1300m ako se ne varam,vrhunski najlon za ama bas svaku komercijalu,kraj.....ja sa tom Okumom u 0.35 debljini pecam od prosle sezone svugde,bez sok predveza glatko ide na velike daljine i jako ,jako je pouzdan,nemam problem u glavi tako da je po meni mnogo,mnogo dobar najlon.

Link to comment
Share on other sites

Kada je izbor ogranicen onda nastaje problem sta kupiti. Ima puno dobrih najlona za ne tako velike pare.

Licno nisam pristalica davati mnogo para za najlon, Ja sam sebi odabro dve firme i nemanjam, na tri meseca obrnem najlon na spuli , nakon jos tri sve ide u korpu za smece!

Link to comment
Share on other sites

Brate u Karpologiji ima najlon od 560 dinara mislim da je 1300m ako se ne varam,vrhunski najlon za ama bas svaku komercijalu,kraj.....ja sa tom Okumom u 0.35 debljini pecam od prosle sezone svugde,bez sok predveza glatko ide na velike daljine i jako ,jako je pouzdan,nemam problem u glavi tako da je po meni mnogo,mnogo dobar najlon.

 

U stvari, to je nabitnija karakteristika bilo kog dela opreme!!!

Link to comment
Share on other sites

Bilo koji friški najlon  to je preporuka.

Neko reče infinity puca kao repa ,možda ali je sigurno prije toga na polici trgovine odstojao 2 godine.

Milo recimo ima vrhunske najlone.

Technium ima još jednu manu , a to je da slabo silazi sa špule  recimo infinity 0,27 leti dalje nego technium 0,25.

Ali zato technium peca 2 sezone ( može i više) a infinity 1 sezonu .

Technium 30 eura0,25 1200 metara (lijen sam da sad vadim iz torbe špulu da provjeravam) infinity 20 eura 0,27 recimo 1670 metara.

Di su nestali sufix i berkly njih nitko ne preporućava iako su to vrhunski proizvođači , a ne prepakiravači.

Jedna stara izreka kaže "role Japanci, štapovi Englezi, najloni Amerikanci"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sufix duo core camo,nije prenapucana cena a za pare koje das dobijes sasvim korektan i kvalitetan najlon.Uglavnom pecam divlje vode i za sada sam zadovoljan odnosom cena/kvalitet....

 

Sto kaze Vasil pecam pola sezone,pa okrenem najlon na spulni.....svake sezone nov kalem najlona i ne razmisljam...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim, sve kritike za Prologic XLNT.

Najlon je blagi uzas sto se tice upredanja. Sva trojica kolega smo ga

namotali na po tri stapa tj. masine i posle par izlazaka morali smo sve

pobacati. Pecamo uglavnom divlje vode tako da i moja preporuka ide

za Sufix prvenstveno zbog dobrog odnosa cena/kvalitet. Ove godine

sam namotao Sufix ultra knot flou yellow i za sada sam prezadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto mogu sa sigurnoscu da tvrdim, sve kritike za Prologic XLNT.

Najlon je blagi uzas sto se tice upredanja. Sva trojica kolega smo ga

namotali na po tri stapa tj. masine i posle par izlazaka morali smo sve

pobacati. Pecamo uglavnom divlje vode tako da i moja preporuka ide

za Sufix prvenstveno zbog dobrog odnosa cena/kvalitet. Ove godine

sam namotao Sufix ultra knot flou yellow i za sada sam prezadovoljan.

Mnogo ribolovaca ima problema sa uvrtanjem najlona a u dosta slučajeva je to zbog ribolovaca koji nepravilno namotaju najlon na špule ili zbog nepravilnog namatanja kod drila teže ribe ili kod nepravilnog razvlačenja,pišem to jer sam u dalekoj prošlosti i ja imao problema ali otkad se držim nekih pravila toga više nema a pecao sam i sa žutim prologic XLNT i nisam imao nikakvih poteškoča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pele ako mozes napisi postupak, kako namotavas nov najlon, kanta sa vodom ili je to neko drugo rešenje u pitanju, dok je najlon nov nemam problema. Kada par meseci koristim bilo koji najlon, hoce da mi se javi problem uvrtanja. Najlon od marker stapa da i ne pominjem. Ima resenja kad se najlon vec uvrne, spin doktor olovo, ali preventiva od uvrtanja me interesuje. :prijatelji:

Link to comment
Share on other sites

Nema posebne preventive, to je fizika i najlon mora da se uvrce na svakoj stacionarnoj masinici, vise ili manje. Multiplikatori nemaju taj problem. Najlon se uvrce i dok driluje riba. Sto je najlon meksi to ce se manje primecivati uvrtanje i vise ce se "peglati". Sto se najlon prvi put bolje namota na masinicu to ce biti manje problema. E sad tu ima raznih teorija kako se najlon treba motati ali moje iskustvo kaze da je tu sreca glavni faktor. precnik kalema sa kog se mota isto ima uticaj tako da se ne moze generalizovati nacin na koji se mota.

 

I spin dokrtor olovo nije neko resenje jer se ne moze predvideti trenutak kad je najlon "odmotan" i krece da se umotava na drugu stranu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pele ako mozes napisi postupak, kako namotavas nov najlon, kanta sa vodom ili je to neko drugo rešenje u pitanju, dok je najlon nov nemam problema. Kada par meseci koristim bilo koji najlon, hoce da mi se javi problem uvrtanja. Najlon od marker stapa da i ne pominjem. Ima resenja kad se najlon vec uvrne, spin doktor olovo, ali preventiva od uvrtanja me interesuje. :prijatelji:

Mislim da je Jane to več negde stavio u jednom starijem topicu,ja se toga držim več dugo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

konacno nakon neznam koliko godina ponovo uzo sufix tritanium,al iz radnje koja uvozi shimano kod nas,friski najlon-strava.mekani a jak nemozes da ga pokidas.zuta boja se lepo vidi nocu.evo 7 vikenda na teske situacije i granju odlicno odradio posao a jeftin u sporedbi sa ostalim najlonima.

0,28 itekako je dovoljan za sve daljine mada i sa 0,35 se odlicno baca..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

konacno nakon neznam koliko godina ponovo uzo sufix tritanium,al iz radnje koja uvozi shimano kod nas,friski najlon-strava.mekani a jak nemozes da ga pokidas.zuta boja se lepo vidi nocu.evo 7 vikenda na teske situacije i granju odlicno odradio posao a jeftin u sporedbi sa ostalim najlonima.

0,28 itekako je dovoljan za sve daljine mada i sa 0,35 se odlicno baca..

Moj je valjao samo dok je bio nov. Brzo je izbledeo i poceo da puca na cvoru lagano. Pokidam metar najlona dok vezem olovo ili sok
Link to comment
Share on other sites

Od proletos koristim Starbejtsov CAM u debljini 0.35 mm. Uzeo sam ga na veliki rizik posto mi je prodavac odmah rekao da mu stoje u radnji vise od godinu i po dana i da je zbog cene prodao samo jedno pakovanje ali posto nisam nasao nista kvalitetno a bila mi je hica rekoh daj pa sta bude. Sada nekih vise od tri meseca kasnije mogu da kazem da ne samo da nisam pogresio sto sam ga uzeo nego je to jedan od naj boljih najlona koje sam koristio usudicu se da ga uporedim sa Gamakatsu G line flexom. Stvarno sam prijatno iznenadjen vrhunski najlon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...