Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

G-line fluo zuti sam koristio 0,40mm za dunav,malo je kruci za moj ukus,dodje kao zica.Za dalji izbacaj ako je potreban on zveci kroz sprovodnik kad zabacujem ali sto se tice habanja i jacine cista 10-tka  :good:

 

Slažem se potpuno. Upravo zbog toga bih ga zamenio nekim malo mekšim najlonom...opet kažem možda je kotur stariji...ili moj subjektivni doživljaj...Vidim da je dosta ljudi zadovoljno sa G line-om. Najverovatnije ću uzeti Katran neon da probam...0,33 mm..

Link to comment
Share on other sites

Sufix ultra knot 1195m 0.30mm sa cenom oko 1000 din uzmes i ne razmisljas da li ce da izbledi,lepo se ponasa na cvoru,mekan i dobro ponasanje pri dalekim izbacajima.Sa onim sto pruza za 1000din i vise sam nego zadovoljan.Ko voli katran(ili bilo koji drugi najlon iz viseg cenovnog ranga) nemam nista protiv njega da se razumemo-ali zasto bih pucao duplo para kad svake sezone menjam najlone jer cifra za kalem od 1000m je smesna.

G-line fluo zuti sam koristio 0,40mm za dunav,malo je kruci za moj ukus,dodje kao zica.Za dalji izbacaj ako je potreban on zveci kroz sprovodnik kad zabacujem ali sto se tice habanja i jacine cista 10-tka  :good:

 

 

 

Juče sam baš taj Sufix imao u rukama u Budimpešti na sajmu ali ga nisam mogao kupiti pošto je bio samo kao razstavni exponat,prošle godine sam lovio sa žutim Sufix XL,odličan kao i sve sufixove stvari što sam dosad imao ali problem je što je Sufix kod nas u Sloveniji jako teško dobiti.,

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Koji debljinu koristiš? Stavljaš shock predvez?  :pivopija1:

Tek sad videh pitanje...0,28 koristim bez soka do 100m kad pecam a to je 90% pecanja...preko 100m sok stavljam a i teze olovo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Да ли има неко искуства са Climax Cult Deep Purple најлоном или неким другим од овог произвођача?

Deep Purple zaobidji. Koristio, uzas. Promer 0,30 na mikrometru pokazao 0,34. Krut kao sajla. Spada sa spulne. Izvledi brzo i boja ostaje na prstima bukvalno. Moje iskustvo kaze, nikad vise.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poslednjih par sezona pecao sa Gamakatsu G-line flex,prvo 0.33 pa onda 0.30.Spulna od 1000 metara je 3000 +- .Bledo plavicaste boje je.Izuzetno je dobar i kvalitetan najlon.Ja sam ga silio da dovucem amura na jezeru Joca proteklih sezona i ni jednom nisam imao bilo kakvih problema,otporan,jak na cvoru(palomarom ga vezem za virblu)...Sve preporuke.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Flex svakako spada medju najbolje najlone na trzistu, samo koliko ja znam nema spulna G line Flex od 1000m. U debljini od 0.33mm je 1150m a u debljini od 0.30mm je 1320m. Cena je dosta jaka ali vredi.

Druze u pravu si u potpunosti...Kada sam napisao 1000 m ,racunao sam u glavi spulna za 3 stapa,pa sam napisao mahinalno “1000 m”...ali,da,ide preko u zavisnosti od debljine.Hvala za ispravku...Jeste cena malo jaca,ali vredi tih para definitivno...

Link to comment
Share on other sites

katran puno para za malo muzike,po meni jeftina varijanta Okuma od 560 dinara kalem od 1000 i nesto metara koji izdrzi celu sezonu njakanja ili skuplja varijanta Korda Sub line ili Tac daun nenadjebiv najlonkome ne smeta sto se apsolutno ne vidi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...