Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

katran puno para za malo muzike,po meni jeftina varijanta Okuma od 560 dinara kalem od 1000 i nesto metara koji izdrzi celu sezonu njakanja ili skuplja varijanta Korda Sub line ili Tac daun nenadjebiv najlonkome ne smeta sto se apsolutno ne vidi.

 

Ja sam imao jednu situaciju sa Katran neonom kada mi ga je riba pokidala  - 0,28 mm, sa neverovatnom lakoćom...da sam ostao skamenjen par sekundi :) Ne kažem da je loš, ali sam od tada izgubio poverenje u  njega...a čuo sam da su i drugi imali sličnih iskustava. Pošto sam ljubitelj fluo najlona pecam na Gamakatsu G line element, do sada me nije izdao :)

Link to comment
Share on other sites

Ja se ove godine dvoumim izmedju katrana neon ili gamakatsu g line fluo

Пецао прошле године на Неона и никад више та фирма. За први пут да ми се деси неколико пута да ми риба развеже предвез и оде, није кидање у питању.

Када сам питао такозваног увозника зашто се то дешава , објашњење је било: ако си досад при везивању мотао рецимо пет путау чвору, сад мотај десет да не би најлон проклизавао.

А и некако ми био тврд

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hm, Katran neon. Koristim ga 2 sezone. Pecao sam na jako zhtevnim vodama punim granja i kamenja. Debljina ona neka oko 0.26. Ni jedno loše iskustvo nemam.

Čak šta više, pri kačenju o granu i sl. jedva ga kidam.

Uzeo sam ga da mi pomogne za dalje zabacivanje. Znaju neki ljudi sa ovog foruma. Bova u Pavlovcima je na oko 135m, a treba malo dalje.

Znači prezadovoljan sam tim najlonom.

Link to comment
Share on other sites

Neznam dali ovaj Berkley big game je isti kako onaj sto se prodaje u Ameriku,ali ako je kvalitet isti veoma dobar najlon.

Nije isti velika razlika u kvalitetu. Koristim najlon ali iz Kanade i za svaku preporuku je.

Jeftin i dobar.

Link to comment
Share on other sites

Filipe,

Možda jeste čudno, ali je tako.

Na Pavlovcima je redovno kačenje po granju, a pri obali je drezga koja dosta krza najlon.

Ako ti je to pitanje u smislu neverice. Ima na ovom forumu barem 20-tak ljudi koji to mogu potvrditi.

Ali ja sam stariji ozbiljniji čovek, pa ne bih dalje u takve rasprave.

Pišem isključivo i uvek na osnovu ličnog iskustva, a ne na osnovu nečijeg mišljenja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista mi je čudno sve skupa ovo oko Katrana,uglavnom ja imam jako slaba iskustva sa katran neon,kad sam njime lovio odmah kad sam ga namotao nisam imao problema,kad sam išao drugi puta na vodu izgubio sam 2 šarana pred podmetačem,nisam mogao verovati,onda uzmem najlon u ruke i naglim pokretom bez problema puca,inače koristim i neke njihove predveze,za sada sa tim nisam imao problema.,

Link to comment
Share on other sites

Hm, Katran neon. Koristim ga 2 sezone. Pecao sam na jako zhtevnim vodama punim granja i kamenja. Debljina ona neka oko 0.26. Ni jedno loše iskustvo nemam.

Čak šta više, pri kačenju o granu i sl. jedva ga kidam.

Uzeo sam ga da mi pomogne za dalje zabacivanje. Znaju neki ljudi sa ovog foruma. Bova u Pavlovcima je na oko 135m, a treba malo dalje.

Znači prezadovoljan sam tim najlonom.

Isto iskustvo imam.

Dvije sezone koristio i prezadovoljan.

Mekan, jak i elastican taman koliko treba.

Uz prvi uvoz mimicrija jedan od boljih najlona koje sam kotistio.

 

 

 

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Da Duco, to sam zaboravio, lepo je mekan i lepo se slaže na špulnu.

Neznam....možda je VladaBg u pravu, možda je u pitanju i starost, čuvanje, tj. zavisi na šta naletiš. Jer, ja verujem ljudima i sa drugačijim iskustvom (doduše samo ako je njihovo lično, a ne internet iskustvo).

Oko 12 godina sam pecao isključivo na Technium crni 0,27. Po 3 sezone nekad na isti. Problem je što je postao mnogo tvrd, mnogo se lepi prljavština iz vode za njega, i smanjuje mi onda daljinu bacanja.

Ovaj Katran neon mi se svidja i to što na koturu od 1000 m, ima obeleženo svakih 250m. Tako da mogu da štelujem namotavanje i da štedim....

Link to comment
Share on other sites

a sta je sa ostalim uvozima micrija,u cemu je razlika?

Razlika je u tome da mu je kao i vecini prologic proizvoda pao kvalitet.

Ko se od vas sjeca prologica od prije 10 godina i ovo danas su dva svijeta razlicita.

Osim nekoliko proizvoda cijenom su otisli u visu a kvalitetom u nizu klasu.

Link to comment
Share on other sites

prolodzik je nekada bio kao otrov skup,ti se Bosanac toga ne secas izgleda,danas je svima prihvatljiv cenama,neki ga hvale a neki kude,ja licno imam losa iskustva sa njim i zauvek smo zavrsili druzenje....a sto se tice tog Katrana,uskoro se skida sve zbog priprema za sezonu i namotava se Okuma zuta,za 5 puta manje para dobijes mnogo muzike.

Link to comment
Share on other sites

Filipe,

Možda jeste čudno, ali je tako.

Na Pavlovcima je redovno kačenje po granju, a pri obali je drezga koja dosta krza najlon.

Ako ti je to pitanje u smislu neverice. Ima na ovom forumu barem 20-tak ljudi koji to mogu potvrditi.

Ali ja sam stariji ozbiljniji čovek, pa ne bih dalje u takve rasprave.

Pišem isključivo i uvek na osnovu ličnog iskustva, a ne na osnovu nečijeg mišljenja

Taj najlon nit sam video nekad nit mogu da komentiram bilo sta.

Oko ono zahtevno pecanje verovatno imamo samo razlicitu definiciju sta zapravo to znaci,verovatno gde ja pecam sa 0.35 kad bi namotao 0.26 neki saran od 4-5kg bi pokidao to kao od sale.

Link to comment
Share on other sites

prolodzik je nekada bio kao otrov skup,ti se Bosanac toga ne secas izgleda,danas je svima prihvatljiv cenama,neki ga hvale a neki kude,ja licno imam losa iskustva sa njim i zauvek smo zavrsili druzenje....a sto se tice tog Katrana,uskoro se skida sve zbog priprema za sezonu i namotava se Okuma zuta,za 5 puta manje para dobijes mnogo muzike.

Necu komentarisati tvoje pisanje. Nema smisla.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Xzoga busterlon.crni.

Vaša iskustva.hvala

Samo reči hvale za njega, koristio sam 0,27 mm, neviđeno jak najlon...po meni jedan od najboljih, pecao sam na Technium i druge... jedini razlog što mi trenutno nije na špunlama je slaba vidljivost zbog boje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...