Jump to content

Dilema Koji Najlon Uzeti


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Adrena Line imam u 0.35 i zasad mi je dobar,zadovoljava moje potrebe,na dnu potpuno nevidljiv,jak i dobar za izbacaj :D

primetio sam da posle borbe s ribom kroz neko granje najlon izgleda kao froncla,sav ocupan sto recimo da Infiniti Duo nisam imao slucaj,ona Kordina reklama sa vodenim papirom ne pije vodu,malo su ga ukenjali s tim!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eksperimentisao sam sa najlonima dvadesetak godina, dok na kraju nisam zavukao ruku dublje u džep i kupio dve kutije Shimana-tehnium. Sramota je reći, ali ga koristim dve sezone, a i za ovu neću da ga menjam, samo sam "okrenuo".

 

Međutim, čuo sam da je Xzoga-Busterlon, odličan najlon. Ima li neko iskustva sa njim?

Link to comment
Share on other sites

imam ja jedan predlog da isproba ko hoce ja zadnje tri sezone koristim gamakacu g-line flex  izuzetno mekan najlon i dobar je za daleke izbacaje ne haba se kroz trsku ali od kamena se haba , od kamena mi se habao i kona. malo je skuplji ali ako se ne dere po trsku i kamenje moci ces dve sezone da ga korisrtis pa sa finansiske strane gledano dodje mu isto jer je skuplji a jacina mu je izuzetna nisam siguran , mislim da je 0,30 nosi 10kg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koristio beli gamakatsu mekan ali se previse isteze i posle nekog vremena lako puca na cvoru, takodje awashimu imamo u timu jak najlon mada je i promer malo veci ali kod njega mi se ne svidja previse se uvrce bas bas se uvrce,za rybilon nemam komentar puca smesno na cvoru, tehnium imam jos uvek na rezervnim masinama probao pre neki dan takodje puca veoma lako na cvoru, pre par godina koristio infinity dok je nov sve ok nema istezanja lako se sa njime baca i ne uvrce uopste ali moze da sastavi jednu godinu, posle toga puca i bez cvora . E na osnovu ovih iskustava sa navedenim najlonima kako mene tako i kolega sa kojima pecam odlucio sam se naravno znajuci gde cu najvise pecati i danas kupio infinity 0,31 za ovu sezonu.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

NA moju veliku zalost i razocarenje, iskustvo sa rubylonom se potpuno promenilo kada sam otisao na vodu sa njim par puta...

 

Najlon puca i to lagano ... 

 

 

XLNT mi je i dalje favorit od ovih jeftinijih ... 

koje debljine i kako si ga koristio?

Link to comment
Share on other sites

koje debljine i kako si ga koristio?

 

0.27 , koristion sam ga uglavnom za pecanje :)

 

Salim se, Dunav i Tamis. Pri vezivanju udica sa njim je vec krenuo da puca cim jace krenem da zatezem cvor. Pri zapinjanju o granu puca na cvoru .... pri jacem zabacaju pukao mi je na olovu 60 grama...

 

A bio sam fasciniran njime kad sam ga "isprobavao" kod kuce.

 

Link to comment
Share on other sites

NA moju veliku zalost i razocarenje, iskustvo sa rubylonom se potpuno promenilo kada sam otisao na vodu sa njim par puta...

 

Najlon puca i to lagano ... 

 

 

XLNT mi je i dalje favorit od ovih jeftinijih ... 

Sramota da na takvom najlonu pise Japan i da taj promer nosi 8 kg, SRAMOTA!

Link to comment
Share on other sites

koje debljine i kako si ga koristio?

Ja sam koristio 0.28mm super mekan kad stavis shok bruka  najlon poceo da se uvrce tek na kraju sezone ali ne treba puno ocekivati od najlona koji kosta 800din :D a za Tonca ne znam ali sigurno je i on koristio 0,28 ili 0,30 :D

Link to comment
Share on other sites

Sramota da na takvom najlonu pise Japan i da taj promer nosi 8 kg, SRAMOTA!

 

Postovani,

 

I ako nam stvar izgleda totalno neverovatno, necemo polemisati, musterija je uvek u pravu.

Molimo Vas donesite taj "SRAMOTA" najlon, vraticemo Vam novac.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Postovani,

 

I ako nam stvar izgleda totalno neverovatno, necemo polemisati, musterija je uvek u pravu.

Molimo Vas donesite taj "SRAMOTA" najlon, vraticemo Vam novac.

Kao prvo svaka cast na poslovnosti  i ocekivao sam ovakav odgovor,sreca moja pa nisam kupio taj najlon nego kolega koji je sa njim prvi put izasao na vodu i naravno pecali zajedno, ni ja ne zelim da komentarisem vise a ni da polemisem! A mislim da vas je vec kontaktirao!

Link to comment
Share on other sites

0.27 , koristion sam ga uglavnom za pecanje :)

 

Salim se, Dunav i Tamis. Pri vezivanju udica sa njim je vec krenuo da puca cim jace krenem da zatezem cvor. Pri zapinjanju o granu puca na cvoru .... pri jacem zabacaju pukao mi je na olovu 60 grama...

 

A bio sam fasciniran njime kad sam ga "isprobavao" kod kuce.

 

druze reciu mi na 60 grama olovo ti puca 0,27 sa sokom ili bez soka , i mislim da i bez soka ne bi smeo da da puca nijedan najlon, pa da nije po sredi nesto drugo , bez uvrede  samo pitam?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...