Jump to content

Dunav Golubac


gucul

Recommended Posts

Kao što je Deki rekao, taj podez u Golupcu i dodao bih, sam kej je odličan za šarana. Mada moje mišljenje je da je voda već dosta hladna i da je riba malo dalje od obale. Na nekih 70 metara od obale imaš kanal širine 30 metara, tu se riba kreća. Ja sam jako lepo lovio šarana u tom kanalu.

Obzirom da imaš vikendicu u Vincima, od danas, TI SI MOJ NAAAAAAJBOLjI DRUG!!! :D:D:D

Pozdrav i BISTRO i nemoj zmija da te ujede, da ne javiš kako je bilo! ;)

...e da, što se tiče mamaca, ja sam ga hvatao na kukuruz udipovan u Kevin Nash-ov tutti-frutti i strawberry!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Duco pre tvrdjave nemas kanal na 70m kanal ti je na 30-40m od obale i u tom kanalu ga mozes dobiti i u januru po najvecoj zimi.Jedino sto je tu na udaru vetra i jako je zeznuto pecati po hladnom vremenu jer ti se i koske zalede. Ako te zanimaju tereni dole javi se na pp jer tamo sam pecao 20 g i znam svaki kamen kako stoji. pozzz
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Taj kanal je na tom mestu i na 70 i na 40,a i na 10-15m. Jedino baš nisam siguran da je širok 30m.

Sada bi ti cigareta tamo trajala dve sekunde,a i pitanje je dal mogu da se uopšte otvore vrata od kola.

I više nemože da se udje kolima do dunava jer su zatvorili tu bankinu. Idi u Livadice,to je 2-3km nizvodnije.

Tamo ti je i krupnija riba i pecaš brate kao da si u sobi.Nigde vetra.

Link to comment
Share on other sites

Slušaj onda Dekija, čovek ima daleko više iskustva od mene. Tamo sam kampovao par puta i to je to. Što se tiče klime...tamo je neka nenormalna klima. Ovako je izgledalo pecanje. Do nekih 8:30 sam na sebi imao trenrku, termo pantalone, majicu, majicu sa dugim rukavima, duks, termo duks, i termo jaknu, podkapu, kapu, obične čarape, vunene čarape i čizme...u 9h sam bio u kupaćim gaćama i to sve u AVGUSTU!!! Najbitnija stvar na takvom pecanju je NE mamac, NE prihrana, NE mesto, NEGO DOBRA ODEĆA!!!

ProLogic je najbolja stvar na svetu i hvala mu što mnogo puta nisam bio mokar ko miš i dobio zapaljenje pluca!!! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A koja je dubina na tih 40 a koja na 70 metara kod livadice mene zanima isai bih pa me interesuje de da potrazim u ovim hladnijim danima. Jer se riba povukla dublje sigurno .
Link to comment
Share on other sites

Jednom sam imao priliku da sonarom iskeniram te terene. Bilo je hladno kao sada, vetar je bio toliko jak da su barže bile usidrene i nisu mogle da plove. Uređaj je pokazivao jato riba na 1-2m od dna. Dubine su varirale od 4-8m to ti je na nekih 40-60 metara od obale. Temp. vode 10 stepeni. Uključio sam filter za krupnu ribu. Mogu ti reći da je tih dana bila neaktivna, tj. nije se hranila... Možda i grešim, ali sigurno znam da smo mu (šaranu) ponudili "švedski sto" ;)

Ako vidiš ribare nemoj da se kolebaš, budi uporan i pecaj!

 

Bistro. :hi:

Link to comment
Share on other sites

Kod ribočuvarske kućice je dubina 7-8m,a baca se nizvodno na potopljenu baržu gde je dubina 16m i tu je šaran.

Onda imaš kod oraha (propusta)lep prelaz sa 11 na 17m gde sam ja dobio svog trofejnog od 14kg,a bio sam meredov majstor za nakoliko desetine komada preko ovih mojih 14 kg.Po predanju tu je išao stari Rimski put(kanal)

Sledeće po meni lepo mesto je pesak (plaža),ali tu nemogu nikako da pohvatam konce jer se dno svaki mesec izgleda menja. Tu dunav ide na vas.Lovni štapovi su na kraju plaže i mahom se javlja sitniji Šaran do 5kg.

Hraniti iz ruke na početku plaže. U ovo doba nam je riba jela samo noću.

E sad tu kao imaju neke potopljene sajle koje idu skroz do Žute Zemlje i Tronošca.Ko zna ovde u Livadicama na pesku da peca i u Zrenjaninu na Peskari da peca,taj može svugde da peca.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...