Jump to content

Ada Ciganlija


darkoslo

Recommended Posts

Pozdrav svima aj da započnemo neku temu,zanima me režim ribolova na adi ciganliji,da li postoji mogućnost šaranskog ribolova,kakve karte su u opciji,da li postoje godišnje,dnevne zanima me pošto planiram zimski lov šarana ozbiljniji na par dana,molim za odgovor ili bar informaciju gde bih mogao da saznam sve te stvari,HVALA UNAPRED.
Link to comment
Share on other sites

tamo je bas teska zajebancija od pecanja... probali ali tesko je to maltetiranje...

Prvo kao sto ti je gore vec Vlada rekao to sve stoji , nije ti rekao da nema nocnog pecanja nego da moras da pakujes stvari svako vece... :boc:

navodno je ranije bilo price da ce moci u zatvorenom delu da se nocu peca ali ne moze..... :diablo:

najbolje od svega krenes otopi se led ti nesto probas hranis par dana , dodjes da pecas , otoplilo malo oko glave i stapova ti setaju ljudi tamo -vamo

To je veliko setaliste i kupaliste tako da.... predlazem bolje Darko:

Garase, Zlatarsko jezero ili Conoplju :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tamo je bas teska zajebancija od pecanja... probali ali tesko je to maltetiranje...

Prvo kao sto ti je gore vec Vlada rekao to sve stoji , nije ti rekao da nema nocnog pecanja nego da moras da pakujes stvari svako vece... :boc:

navodno je ranije bilo price da ce moci u zatvorenom delu da se nocu peca ali ne moze..... :diablo:

najbolje od svega krenes otopi se led ti nesto probas hranis par dana , dodjes da pecas , otoplilo malo oko glave i stapova ti setaju ljudi tamo -vamo

To je veliko setaliste i kupaliste tako da.... predlazem bolje Darko:

Garase, Zlatarsko jezero ili Conoplju :good:

hvala za savet prijatelju!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Pecao sam unazad deset dana dva puta...kod reni bunara preko puta skijalista...sonar je pokazivao dosta ribe koja se kretala sto u jatima sto same...te same su bile jako velike ribe...u srednjim slojevima....u ranim jutarnjim casovima...dolazile izizetno krupne deverike i jedan zestok run za koji sam ishitreno reagovao i gotovo sam siguran da to nije bila deverika....kasnije je dosla i jedna babuska preko 2kg....mamceno je kukuruzom....jedan komplet je bio na zig ali to nismo imali nikakav dodir sem jedne bodorkice...sad u nedelju sam bio od pola sedam ujutru do uvece i nisam imao dodir...ni na dnu ni na zig....pritom nikakvu aktivnost ribe nisam video za razliku od prvog puta kad ae rrano ujutru izbacila riba par puta....takodje nivo vode je drasticno opao od prvog puta....u svakom slucaju lepo je na adi provesti dan i iskoristiti ove suncane dane....toliko od mene
Link to comment
Share on other sites

pa lepo uzmes mali gumeni camac i imas otprilike pola sata (15 min kod rampe) dok te obezbedjenje ne provali, zavisi u kom delu jezera si :), obicno ne prave veci problem samo te zamole da ne koristis camac...

kada je leto iznajmis pedolino i povedes devojku(zenu) u romanticnu voznju imas Win-win-dupla pobeda :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kretala se u dve trecine vode do skijaske sajle na vodi...kretala se...ali je uvek u toku dana bilo da li dva tri jata pa nekoliko samih...ili jedno jato i nekoliko samih...ali uvek je tu prikazivao ribu...i to velike ribe
Link to comment
Share on other sites

Pecao sam unazad deset dana dva puta...kod reni bunara preko puta skijalista...sonar je pokazivao dosta ribe koja se kretala sto u jatima sto same...te same su bile jako velike ribe...u srednjim slojevima....u ranim jutarnjim casovima...dolazile izizetno krupne deverike i jedan zestok run za koji sam ishitreno reagovao i gotovo sam siguran da to nije bila deverika....kasnije je dosla i jedna babuska preko 2kg....mamceno je kukuruzom....jedan komplet je bio na zig ali to nismo imali nikakav dodir sem jedne bodorkice...sad u nedelju sam bio od pola sedam ujutru do uvece i nisam imao dodir...ni na dnu ni na zig....pritom nikakvu aktivnost ribe nisam video za razliku od prvog puta kad ae rrano ujutru izbacila riba par puta....takodje nivo vode je drasticno opao od prvog puta....u svakom slucaju lepo je na adi provesti dan i iskoristiti ove suncane dane....toliko od mene

kako je kod reni bunara što se tiče trave.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

trebalo bi se organizovati i izboriti za celodnevno pecanje bar u ogradjenom delu. a ne da idemo i po 200km. a ada nam ispred nosa. savsko jezero je uzurpirano od strane uprave i restorandzija a neki od njih cak postavljaju i mreze......   :aggressive:  =@  :diablo:  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa koliko je meni poznato u ogradjenom delu moze bez problema da se peca,ja sam vise puta prosle godine isao na stuku. A u vise navrata sam kad setam video da pecaju i sarana

 

teraju te u 19h... ne daju da postavis suncobran... kazu zabranjeno je podizati objekte na vodi... 

vrata za ulazak u ogradjeni deo su uglavnom zakljucana, a preskakanje i prebacivanje opreme nije svima jednostavno...

u tom delu je inace zabranjeno kupanje a od pedalina nema gde olovo da padne u vodu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 years later...

 

Screenshot_20220306-203825_Facebook.jpg

Prelepa riba sa Ade Ciganlije. Jedina ulovljena na prvom kolu državnog prvenstva 2018 i riba koja nam je donela titulu državnog prvaka te godine. Meni lično jedan od najdražih ulova jer sam ga ulovio na 5m od obale i na štap od 2.1/4libre. Kada je udario skoro sam ispao sa stolice. 🤣🤣🤣 Borba je bila na život i smrt 💪💪💪

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što bi rekli riba zlata vredna. Prava je šteta što su pokradene ribe iz velikog poribljavanja pred svetsko prvenstvo 2007,da je bar pola ostalo zamisli kakve bi to mrge bile danas?! Tada je pusteno preko 10t konzumnog sarana ako se dobro secam. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...