Jump to content

Koji rod pod


nesa

Recommended Posts

@ boza rus

- To mi je bitno, informacija iz prve ruke, nekog ko ga koristi, mislim na taj oblik, posto je Bozin rucni rad verovatno je i tezi i stabilniji od ovog JAF-a.

- Mnogo lepo izgleda ceo crn.

 

@ leskovcanin

- Lep je Prologic New Green Tri-Sky. Ali mi je mnogo da dam 12000 din. za Rod-Pod.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok, tvoj izbor, ja bi pre kupio  polovan prologic negu ove klackalice, imao sam veoma losa iskustva sa njima pa ih nebi nikome preporucio. Nemora prologic, i daiwa je potpuno ista kao i prologic, mozes dosta da procitas na forumu o rod podovima

Link to comment
Share on other sites

ovaj prologic je za te pare perfektan , jos mozes da njadjes i polovan za 70e . pecao sam na njemu jednu sezonu i bio zadovoljan a  bilo ga je skoro i na akciji u carpologiji. i ja sam sto se tice klackalica protiv a ti vidi sam sta ces i imas dosta pisano ovde po forumu sto kaze leskovac 

Link to comment
Share on other sites

@ boza rus

- To mi je bitno, informacija iz prve ruke, nekog ko ga koristi, mislim na taj oblik, posto je Bozin rucni rad verovatno je i tezi i stabilniji od ovog JAF-a.

- Mnogo lepo izgleda ceo crn.

 

@ leskovcanin

- Lep je Prologic New Green Tri-Sky. Ali mi je mnogo da dam 12000 din. za Rod-Pod.

mislim da je bio na akciji skoro , pozovi carpologiju pa vidi ali 70e je neko skoro imao na oglasu

Link to comment
Share on other sites

@ boza rus

- To mi je bitno, informacija iz prve ruke, nekog ko ga koristi, mislim na taj oblik, posto je Bozin rucni rad verovatno je i tezi i stabilniji od ovog JAF-a.

- Mnogo lepo izgleda ceo crn.

 

@ leskovcanin

- Lep je Prologic New Green Tri-Sky. Ali mi je mnogo da dam 12000 din. za Rod-Pod.

Komšija sa kojim pecam konkretno ima baš taj jaf isti model i jeste moj stabilniji ali ni taj jaf ne štrči nešto preterano, on sa njim i na dunavu peca i nije do sad imao problema, a pro logic sam imao a prodao sam ga ni sam ne znam zašto i on je isto super rod pod tu nema priče..

Link to comment
Share on other sites

I dalje u potrazi za Rod Pod-om.

Zanima me ovaj Rod Pod C Line STS Rod Pod.

Ako se postavi kao na slici sa maksimalno izvucenim nogicama jel visina OK, mislim jel ne moram bas mnogo da se saginjem da bih podigao stap.

Mozda mi se samo cini da je mnogo nizak.

 

http://carpologija.com/index.php/shop.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1668&category_id=50

 

http://i58.tinypic.com/izma05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dal je moguce da nema niko iskustva sa C Line STS Rod Pod-om ?

Da pitam i ovo:

Dali sirina buzer barova od 36-40 cm. je dovoljna, da ne bude usko pa da se masinice medjusobno dodiruju. Ili da mi smeta druga masinica pri podizanju srednjeg stapa sa Rod Pod-a..

Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi ko sta voli. Meni se mnogo vise svidja standardno rastojanje na rangeru - 18, odnosno 19 cm, nego extra wide - 22 zadnji, 23,5 prednji. U prvom slucaju sve mi izgleda kompaktno i lepo spakovano, a rastojanje izmedju stapova je idealno - masinice su dovoljno udaljene da se ne sudaraju, a kod extra wide verzije, sve mi se cini kao da fali jos neki stap izmedju.

Link to comment
Share on other sites

Bane 87 visina koju si napisao za normalno koriscenje je Ok, zelis li vecu visinu napred kupis dva malo bolja i duza bank stica i resio si problem visine.

Navoj je 3/8X20 i svaki bank stick ti odgovara!

boki tacno je da zavisi od toga ko sta voli. Ja sam radio buzz barove i na 18sm ali govorimo o rastojanju gde medjusobno dve i najvece masine nece smetati jedna drugoj a da nisu postavljene u zig-zagu

Link to comment
Share on other sites

@vasil

Super nisam znao da je isti navoj C Line STS Rod Pod-ovih nogu i Bank Stick-ova.

U tom slucaju sa dva dodatna Bank Sticka mogu lepo da podignem prednji deo po potrebi.

A sto se tice Buzz Bara mislim da moze da prodje i 18 ili 20 cm ako je to neki standard. Koristim masinice SPRO Big Pit LCS 855 koje jesu duguljaste, ali mislim da nisu toliko siroke da bi se sudarale medjusobno.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj rod pod koji si pokazao na slici veoma lici na Daiwin rod pod kod kojih 100% je navoj koji sam napisao.

E sad ako kod ovoga nije taj isti navoj majstor na strugu ti uradi dva adaptera tako da lako koristis svak bank stick na ovom rod podu.

Nadam se da si me razumeo!

Link to comment
Share on other sites

http://i62.tinypic.com/15o8msg.jpg

 

Malo sam razgledao ovaj rod pod po netu pa evo sta bih ti jos predlozio da promenis na njemu. Nije neka velika investicija a dobijas s tim.

Ovop malom preradom omoguceno je da buzz bar rotira po osi tako da uvek mozes namestiti da signalizator u odnosu na stap bude pod uglom od 90 stepena, tada signalizator najbolje registruje svako povlacenje najlona !

Ovo radis samo kada imas vecu razliku u visini prednjeg i zadnjeg buzz bara

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas (Petak) C Line STS Rod Pod.

Ja mislim da je cena od 75 eur. odlicna za NOV PROHROMSKI Rod Pod.

Deluje veoma stabilno.

Sutra cu ga slikati sa postavljenim Stapovima i Masinicama, pa cu postaviti ovde slike.

Taman kolege koje zanima ovaj Rod Pod da vide iz prve ruke kako izgleda sa postavljenim Stapovima.

 

@vasil

Probao sam u radnji navoj od nogica, i odgovara sa Bank Stick-ovima.

Link to comment
Share on other sites

Kupio sam danas (Petak) C Line STS Rod Pod.

Ja mislim da je cena od 75 eur. odlicna za NOV PROHROMSKI Rod Pod.

Deluje veoma stabilno.

Sutra cu ga slikati sa postavljenim Stapovima i Masinicama, pa cu postaviti ovde slike.

Taman kolege koje zanima ovaj Rod Pod da vide iz prve ruke kako izgleda sa postavljenim Stapovima.

 

@vasil

Probao sam u radnji navoj od nogica, i odgovara sa Bank Stick-ovima.

Ma Milanče je đavo na strugu,kažu da on i Billy,kad dođe na kafu,nnaprave i po 3 komada dnevno.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kupio je drug sa kojim pecam HORIZON. Kupio ga je kod ovih iz Uzica. Placen oko 17000. Stigao je bez torbe. Kada smo ga sastavili, toliko smo se razocarali da ga je prodao a da ga nije izneo na vodu. Mali, klimav,lagan... Ma ne vredi ni trecinu placenog! Uopste ne zasluzuje da na njemu pise Fox. Mozda se to nekome i dopada, ali po mom misljenj to je bas bacen novac.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...