Jump to content

Dozvole I Novi Zakon O Ribarstvu


cule

Recommended Posts

Jeste cena je 6000 din,ako bi se nesto promenilo na bolje dao bih i 12000din bez problema.

Jel treba toliko,treba i napravicemo pravu stvar evo dajem prvi.

Nase reke kriju svetske rekorde garantujem ali toliko su nam vode izmucene i riba poplasena da nece da se krece nego se stacionira gde moze da zivi i tu obitava.

Pokrene se za mrest i onda nastupa masakar u rukavcima i ritovima.

U Kovilju uhvate zenku vezu je za kanap u plicak i cekaju vilama muzijake i nabadaju,a to carde uredno otkupljuju bez problema jer svako je neciji.

Voleo bih da otvorim kartu srbije zazmurim okgrnem ja 10 puta i ubodem olovkom u jezero neko spremim se i krenem,jer sam kupio objedinjenu dozvolu za ribolov na teritoriji Srbije.

Kad dodjem da dodje ribocuvar pozdravi me zatrazi dozvolu i upozna me sa pravilima ribolova bez obzira sto ih znam.Upozna me sa jezerom ukratko isprica neku pricu makar bila i lazna ostavi br tel ukoliko nesto zatrebam da ga priupitam.

E to bih ja voleo,a ne da se zakupljuju jezera pa daju da se peca,pa ne daju,pa opet daju i traze za dnevnu dozvolu 1000din,ukoliko nemas godisnju za to jezero ili jedinstvenu druze plati 1000dim po danu i pecaj.

I ovaj zakon bi bio dobar da se postuje nego svako sebi daje za pravo da arci kako hoce i koliko hoce.

Kostic uzeo Maradik,ovaj Satrince,onaj Pavlovce koliko sam imao info i Jarkovce ko nije imao prilike da obidje ta jezera puno je propustio.

Svi su postali privatna prcija kao da im je tata kopao na svojoj zemlji.EEEEEEEEEEEEEEEe Srbijo sta si docekala,da ne pricam o SPECIJALNIM rezervatima prirode i kategorizaciji voda.

Koja voda u vojvodini moze dobiti kategorizaciju evo sad cu da vam kazem NITI JEDNA jer alohtone vrste riba za one koji ne znaju to su vrste riba koje su ubacene vestacki u nase vode rad poribljavanja i postizanja odredjenih rezultata borbe protiv trave,algi itd.preovladavaju.

A da bi voda dobila kategorizaciju mora da ima 70% autohtonih vrsata riba od ukupne kolicine ribljeg fonda u toj vodi.Koja voda moze pod kategorizaciju realno?????

Kad u vodama u Vojvodini preovladjuju alohtone vrste babuska,cverglan,tostolobik beli i sivi,amur.

Samo nas sve prave idiotima,a videcemo dokle ce to da moze.

Aman dosta bre vise zivim za dan kad ce se postovati pravila igre i zakon,da neko konacno pocne da radi,a ne meni u Kovilju prosle god dodje sumar, ej sumar i kaze slusaj momak pakuj taj sator ja ga gledam i pitam jel ozbiljan kaze da,da da ti ne pisem kaznu reko pisi za sator odmah ako ti je to resenje za neke stvari pisi a ja cu kao jazavac pred sud.

A ovi nocu satrase ribu mrezama haos zivi to nije problem nego sator.

Ih da moze copavi Zagorac da se vrat jedno godinu dana kako bi sve pod konac bilo brale sve bi se pusilo.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Da, cudna je stvar sto sam ubedjen da bi svi ljudi ovde (ukljucujem sebe) za dozvolu dali i 100 evra, KAD BI TO IMALO SMISLA, to jest, kada vi videli rezultat necijeg rada. Ovako se zaista osecam kao debil kada kupim dozvolu, i zatrazi mi je cuvar ... kog sretnem dva puta godisnje(mozda).

 

 

Ma uzas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da ima malo cuvara,a i to malo ne radi posao...cast izuzetcima.....za 6-7god. koliko ja pecam na mom mestu cuvara sam video ove godine i to cak3-4 puta prosto neverovatno....al zato mrezarosa mozes videti vazda :shok: a pogotovo i po danu kao sto se meni dogodilo...idu dva lika camcem i ladno pustaju mreze i jos mi se javljaju i pitaju imal sta,naravno za taj dan je pecanje zavrseno a bogami i narednu nedelju nisam imao ni poteza....zna se u svakom selu i gradu ko radi sa mrezama,strujom ,gasom.....samo se i dalje zmuri jer naravno svi imaju dobiti osim nas pecarosa koji i dalje kupujemo dozvole i dajemo dzabe pare...

Predprosle godine su poribljavali kanal(dtd)necu da imenujem koji potez(manja sredina je u pitanje) bila je subota,sarancici su bili oko 800grama pa cak i do kile i naravno u Nedelju se na pijaci pojavili isti za prodaju i tako naredne tri cetiri nedelje...dok ih nisu sve potamanili i ono malo ako je ostalo rasplasili....Sve u svemu tuga......

Treba zakon promenuti i primeniti slican kao u lovu pa da vidis bato dal bi lopovi harali.Praviti akcije i sve hapsiti i za mesec dana bi se sve dovelo u red,a ovako o kapitalnim primercima mozemo samo da sanjamo i nazalost pecamo ih na privatnim jezerima.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo, nevidjeni je debilizam da se amur tretira kao korov, jer ga nema mnogo, a i vode su nam uzasno zatravljene. Drugo, cverglan je problem svih nas, ne samo zato sto dolazi na udicu, nego jede svu mladj, svih plemenitih riba, pa i dragog nam sarana. Trece, svi ribolovci koji nisu usmereni na jednu vrstu ribe, nego su univerzalci kukaju sto nema babuske. Pa koji ce vam moj, nek nam vode opet budu pune deverikom, spicerkom, bodorkom, brzo cete da zaboraviti ono gov*o koje se mesa svima u mrestu, pa dobijamo neka cudovista koja u ihtiologiji ni ne postoje.
A sto se tice dozvola, spreman sam da je platim visestruko vise, ako me cuvar svaki put na bilo kojoj vodi pita za istu. A ne scena od ove godine sa Rudnika gde pecam sarana i jako krupnu deveriku. Tip pored mene sedi, ja imam udarac na fider, borba ludilo... 10 minuta se mucim, najlon 0,14, predvez 0,10. Ocekujem ogromnu deveriku, a na povrsini se pojavljuje sarance od 400 gr, slatko kao med. Ja kao da sam video duga iz Aladinove lampe, ozaren, srecan kao dete. Prihvatam ga meredovom, gledam i divim se koliko je lep, mali blesavi dunavski divljak. Naravno, izljubimo se nas dvojica i putuj, majstore, rasti. Na svu tu moju euforiju, kolega me pita, brate, sto vrati tu babusku? Ja mu kroz salu kazem, brate, ova babuska ima brkove, pa sam je zato vratio. A onda sok. Covek mrtav ladan pita pa sta. Krenem ja da objasnjavam, mada se opet potajno nadam da me covek zajeb*va.. Ma jok, bre, on ozbiljan. Kaze covek imao i on par takvih, sa brkovima, samo manjih. Covek mi pokazuje cuvarku, imam sta da vidim. Cetiri saranceta od nepunih 200gr. Molim ga da ih vrati, sreca normalan covek, pa hoce, inace bih mu nagurao i stap i drzac u razne supljine. Naravucenije, moramo svi da radimo na tome da prvo ljudi razlikuju vrste riba, da dizemo svest ljudi da vracaju svu brkatu ribu koja ne bode. Izvinjavam se jos jednom na offu, ali sam se mnogo iznervirao.
P. S. Ja nikad u zivotu odneti necu belog amura kuci, pa nek me gospoda iz vlasti,koju srecemo 1 u 150 izlazaka na divlju vodu, obese na sred Terazija za mu*a. A brkato bodljikavo gov*o cu uvek baciti u sumu, daleeeko od vode, da umesto alohtone bude autohtona vrsta ribe koja zivi u sumi. A da, inace, neki i dalje vracaju tog istog cverglana jer misle da je som. I to sam rodjenim ocima gledao i to na Adi Safari. Ufff, izvinite jos jednom na offu. Pozdrav svima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ribolovac sam od malih nogu a stariji su me naucili kako se vlada na vodi cega se i danas strogo pridrzavam(a pamtim vec dosta toga)

Od malena naravno uvek sam imao dozvolu,ali mi se sada sve smucilo.Dugo smo trpeli raznorazne podele voda,otimacinu i slicno.Svi bi nesto da gazduju vodama,ustvari da uzimaju pare a usput da ne urade nista.Vode se ne cuvaju,riblji fond ne odrzava,ribokradice sve opustosile a ribo-cuvarske sluzbe nigde (osim ako nisu u dilu)!?!

Smucili su mi se i cvrsto sam resio da po prvi put posle dugo vremena,necu da kupim dozvolu.BOJKOT !

Iovako puno pecam na komercijalama(gde ne vazi objedinjena)ono odlazaka na divlju vodu neka proprate gospoda cuvari neka dodju(mozda ce nesto usput i sacuvati) i nek mi naplate dnevne dozvole.

SVIMA SRETNA NOVA GODINA I BOZICNI PRAZNICI !

BISTRO !

Link to comment
Share on other sites

Zivim za dan kad ce se organizovane bande lopovske staviti gde im je mesto.

Kad ce se nase vode osloboditi i savesni ljudi upravljati istima.

Oces da imas komercijalno jezero za ribolov uzmi bato iskopaj uredi ulozi pa onda gazduj kako hoces,a ne na trange frange op,op,gangam style evo ga novi gazda drzavnog jezera ili dela vose.

Sta se radi sa tim kategorizacijama pa nije normalno.

Treba svakog ko krsi pravila ponasanja na vodi kazniti dobrano i ribolovca i privrednog ribara ako krsi propis.Za ribokradice necu da pisem uopste,struja,plin i sl. ROBIJA sa vode u cizmama u bajbokanu rodjo,pa kad naderu kako treba da vidimo ko ce se usuditi da krade.

Jedina smo zemlja koja moze da se steti na svetu i da je to extra.

Pa ne mogu da verujem,ali nece to dugo nadam se doci ce sve na svoje valjda nekad.

Malo ima ribocuvara i tih sto ima pola ako ne i vise bolje da ih nema.

Sto se prihvataju posla koji ne mogu da obave boje se nekih na vodi kaze opasni su,ej opasni a ovi predstavljaju drzavu opet drzava slabija od kriminalaca e jbg.

Ako taj novi zakon uredi neke stvari da ribocuvar ima status sluzbenog lica ili da policajac ide sa ribocuvarem i da sprovodi zakon.

A da ne moze taj neko vezama i vezicama da sebi obezbedi zataskavanje zato sto je boze moj neciji rodjak,e onda mozemo ocekivati nesto kad bi se to uredilo i postovalo za 5 god bi se oporavio riblji fond fenomenalno.

A sta je sa zakonu o plovidbi ooooooooooooo pa to je ludilo nase BARBE plove 15 od obale i zaovu eeeeeeeeeej ima li sta pa mislim stvarno.A ovi Beli brodovi putnicki kako obalu rasturaju nevidjeno jer sibaju kao auto putem.

Sve je to kompleksno i povezano i dok se ne povede ozbiljnog racuna na tu stranu nama srece nema.

DA nama kutke nase prirode cuvaju entuzijasti i brane od nasilnika,a drzava sve to gleda sastrane nema nista od ribolova na divljim vodama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Izmene zakona o ribarstvu su u toku a svi korisnici voda dobili su aneks ugovora koji vazi do kraja 2013. tako da do tada nece biti novog konkursa za vode.

Citam gornje postove i cudim se sta se sve pise o cuvanju voda, nesavesnim ribolovcima, objedinjenim dozvolama itd.

Na prvom mestu treba da bude dobar zakon sto do sada nije bio slucaj.

Prihod od objedinjenih dozvola se deli na tri dela, 10% ide u budzet, 90% pripada korisniku vode, pa onda vecina korisnika u trci da proda sto vise dozvola daje udruzenjima od 10%-30%. Korisnik moze da prdaje dozvole samo na teritoriji opstine gde se voda nalazi a ribolovac moze da kupi dozvolu samo u mestu prebivalista. E, tu je osnovni problem. Gazdovanje vodom podrazumeva jako mnogo troskova kao sto su: uredjenje i redovno odrzavanje obale, poribljavanje, odredjen broj ribocuvara, izradu kojekakvih programa koje moze da radi samo ovlascena naucna ustanova, itd.

Veci korisnici koji imaju vise voda rasutih po okolini vecih mesta u situaciji su da mogu prodati jako mnogo objedinjenih dozvola i samim tim ostvariti ogroman bruto prihod. Sledeci korak je kako maksimalno smanjiti troskove, necuvati vodu, neporibljavati i sl. Paralelno sa tim imamo odredjen broj malih korisnika koji imaju vodu na opstini gde ima malo stanovnika i jos manje ribolovaca pa shodno tome imaju i vrlo skroman bruto prihod, jos ako je taj mali korisnik resio da stvarno brine o vodi, placa ribocuvare, poribljava, odrzava obalu itd. Kako ? Koliko sve to kosta ?

Raspitajte se koliko ribocuvara imaju Srbija Sume, koliko Vojvodina Vode, koliko Ribolovacki Savez Vojvodine itd. a paralelno sa tim kolko je svako od njih prodao objedinjenih dozvola za ribolov, koliko dozvola za profesionalne alase.......................................

Jednostavno, zalazem se za to da na primer na svakih 200-300 prodatih god. dozvola korisnik mora da zaposli po jednog ribocuvara. Zalazem se za to da na otvorenim vodama ostane da vazi jedinstvena dozvola. Zalazem se da na zatvorenim vodama bude korisnicka dozvola, pa ce doci do zdrave konkurencije medju korisnicima ( odnos riblji fond-cena dozvole) a u toj utakmici medju korisnicima mi ribolovci moci cemo da biramo gde odlazimo i kome ostavljamo nas novac.

Sa objedinjenom dozvolom od 6000 odnosno 3000 odnosno 100 dinara nikada necemo moci da pecamo na svim vodama a da jos ima i dosta ribe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta vredi nama dobar zakon kad se nepostuje i nesprovodi,jedna bitna  stvar koja nije spomenuta je i ta da su ribocuvari cast izuzecima medju naj vecim lopovima pored profesionalnih alasa kako bi ih ja nazvao legalnim lopinama.Prvo tu treba sprovesti red pa tek onda misliti o necem drugom,jer dzaba sav trud i zalaganje kad taj koji treba  da sprovodi red je prvi koji nepostuje zakon a trazi od drugih da ga postuju,pa ko je tu lud?

Na kraju tu je i alavost ljudi koji se nikada nezadovoljavju ulovom,ako danas mogu da upecam 50kg ribe svih 50kg cu odneti kuci pa makar ih svinje pojele.

Polako ali sigurno dolazi do toga da cemo pecati u kadam dok se ovi odozgo ne dogovore kome ce vise para pripasti od ovoga,od onoga.......

Uglavnom lako bi se sve to sredilo da se tu radi samo o ribolovu a ne i o parama!

Link to comment
Share on other sites

Sta je pravna drzava i kako nastaje ?

Izradom pravih i kvalitetnih zakona, a nakon toga je postovanje i primena zakona.

Naveo sam po meni osnovne probleme u dosadasnjem zakonu. Hajde da i drugi daju svoje predloge pa da se nakon toga predstavnici ribolovaca aktivno ukljuce u donosenje izmena dosadasnjeg zakona.

Koliko sam shvatio  Dr.Srdjan Belij drzavni sekretar u ministarstvu je vrlo ozbiljan covek i stalno poziva na saradnju a on je upravo zaduzen za izradu pomenutog zakona.

Nakon toga treba zajedno da pratimo njegovu primenu. Nema mesta kukanju kako nista nevalja u tranzicionim zemaljama, pa da cekamo da prodje tranzicija, pa da se zakon sam od sebe donese, pa da ribocuvari pocnu sami da se popravljaju,itd. a micemo da sedimo i da jedni druge napadamo cekajuci da se sve pobrojano samo od sebe sredi

Link to comment
Share on other sites

Pratim ove stvari oko bojkota na drugim forumima i facebooku... za ovu dvojicu nemam reci... ovaj prvi ima ideje!! strasno!! A ovaj drugi kaze da ribolovci unistavaju riblji fond time sto ne kupuju dozvole!! Samo mogu ruzne reci da kazem za njega! BRUKA!

Link to comment
Share on other sites

Prvo, nevidjeni je debilizam da se amur tretira kao korov, jer ga nema mnogo, a i vode su nam uzasno zatravljene. Drugo, cverglan je problem svih nas, ne samo zato sto dolazi na udicu, nego jede svu mladj, svih plemenitih riba, pa i dragog nam sarana. Trece, svi ribolovci koji nisu usmereni na jednu vrstu ribe, nego su univerzalci kukaju sto nema babuske. Pa koji ce vam moj, nek nam vode opet budu pune deverikom, spicerkom, bodorkom, brzo cete da zaboraviti ono gov*o koje se mesa svima u mrestu, pa dobijamo neka cudovista koja u ihtiologiji ni ne postoje.

A sto se tice dozvola, spreman sam da je platim visestruko vise, ako me cuvar svaki put na bilo kojoj vodi pita za istu. A ne scena od ove godine sa Rudnika gde pecam sarana i jako krupnu deveriku. Tip pored mene sedi, ja imam udarac na fider, borba ludilo... 10 minuta se mucim, najlon 0,14, predvez 0,10. Ocekujem ogromnu deveriku, a na povrsini se pojavljuje sarance od 400 gr, slatko kao med. Ja kao da sam video duga iz Aladinove lampe, ozaren, srecan kao dete. Prihvatam ga meredovom, gledam i divim se koliko je lep, mali blesavi dunavski divljak. Naravno, izljubimo se nas dvojica i putuj, majstore, rasti. Na svu tu moju euforiju, kolega me pita, brate, sto vrati tu babusku? Ja mu kroz salu kazem, brate, ova babuska ima brkove, pa sam je zato vratio. A onda sok. Covek mrtav ladan pita pa sta. Krenem ja da objasnjavam, mada se opet potajno nadam da me covek zajeb*va.. Ma jok, bre, on ozbiljan. Kaze covek imao i on par takvih, sa brkovima, samo manjih. Covek mi pokazuje cuvarku, imam sta da vidim. Cetiri saranceta od nepunih 200gr. Molim ga da ih vrati, sreca normalan covek, pa hoce, inace bih mu nagurao i stap i drzac u razne supljine. Naravucenije, moramo svi da radimo na tome da prvo ljudi razlikuju vrste riba, da dizemo svest ljudi da vracaju svu brkatu ribu koja ne bode. Izvinjavam se jos jednom na offu, ali sam se mnogo iznervirao.

P. S. Ja nikad u zivotu odneti necu belog amura kuci, pa nek me gospoda iz vlasti,koju srecemo 1 u 150 izlazaka na divlju vodu, obese na sred Terazija za mu*a. A brkato bodljikavo gov*o cu uvek baciti u sumu, daleeeko od vode, da umesto alohtone bude autohtona vrsta ribe koja zivi u sumi. A da, inace, neki i dalje vracaju tog istog cverglana jer misle da je som. I to sam rodjenim ocima gledao i to na Adi Safari. Ufff, izvinite jos jednom na offu. Pozdrav svima.

Pozdravljam sve što si rekao,ako se usvaja novi zakon o ribarstvu super,evo jedne moje priče.Kada sam pre nekoliko godina otišao da živim u Sloveniju,rešim ti ja da se učlanim u neku njihovu kako kažu RD,ribolovačko društvo i kažu oni može ali ovako:zakon je sledeći,godišnja karta oko 100 evrića,imam oko 70 dana ribolova godišnje,e sada ono pravo:NE MOGU SAM DA PECAM NAREDNIH 20 IZLAZAKA NA VODU,jer moram da budem upoznat sa pravilma ribolova,vrstama ribe,lovostajem,znači mogu da pecam ali u pratnji mentora ili ti učitelja,uvek je neko od starih članova na raspolaganju nema tu oću,neću oni su članovi udruženja i tu su da rade posao koji moraju da rade.Nakon otpecanih 20 ribolova zakazuje se termin za polaganje ribolovačkog ispita,u prostorijama RZS ili ti Ribolovačkom savezu Slovenije,izvlačiš 5 pitanja i polažeš,vrste riba, minimalne dozvoljene mere,lovostaj,zakoni u ribarstvu....Dok ovo ne zaživi nema ništa od ribolova u Srbiji,a da još nešto!Svaki član RD-a,mora godišnje da odradi 20 sati,radnih akcija,čiščenje obala,poribljavanje,izlovljavanje,mrest ma sve moguće od A do Š...e tako mora i nikako drugačije.Pozdrav i BISTRO!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko ce da ti bude mentor ako u komisiji za polaganje ?

Kod nas niko nista ne radi a ne da ide sa tobom na pecanje ne bi li me nesto naucio (a pitam se i sta bi).Sa ovoliko iskustva bi mozda neko imao nesto od njih da nauci.

Sto se tice polaganja ispita tu bi bilo sigurno zainteresovanih za komisiju ,verovatno bi uzimali pare za to i eto novih nameta i prilika da besposlena birokratija uzme jos koji dinar.

Nemojmo izmisljati toplu vodu vec naterajmo ove po raznoraznim savezima da rade svoj posao osim da broje pare.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prvo i osnovno sto treba da se odradi u novom zakonu je da se ukine PRIVREDNI RIBOLOV koji trenutno najvise steti ribljem fondu i svemu ovome o cemu mi pricamo. Znam sada ce se neko pojaviti sa tim da on to radi od kako zna za sebe  kako su to njegovi pretci radili itd itd,sve ja to razumem i moj deda je bio kolar pa ja radim nesto sasvim trece posto je tej zanat izumto i sve to je otislo u muzej!!! Isto tako mislim da je krajnje vreme da se sve mreze,vrske,senkeri,bubnjevi,strukovi i sva kojekakva alaska pomagala lepo sakupe i okace u muzej da se o njima samo pripoveda a svako ko hoce da nastavi sa privrednim ribolovom MOZE ali lepo ili da kopa ribnjake ili da postavlja kaveze evo par primera za to  http://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/kavezi%20za%20uzgoj%20ribe/PEHD_kavezi_i_oprema_za_ribe0022.jpghttp://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/kavezi%20za%20uzgoj%20ribe/PEHD_kavezi_i_oprema_za_ribe0019.jpg

 

A tu je i domaca radinost http://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/kavezi%20za%20uzgoj%20ribe/splav.jpghttp://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/kavezi%20za%20uzgoj%20ribe/4253456.jpghttp://i622.photobucket.com/albums/tt307/LALEGATOR/kavezi%20za%20uzgoj%20ribe/kaveaJPG_thumb.png

 

 

Ovo je po meni cak ijeftinija varianta nego sto oni placaju trenutno dozvolu a ovo povlaci niz pozitivnih stvari za sobom i s toga mislim da to nikad nece zaziveti kod nas! Ovakvim vidom privrednog ribolova svako ce imati jos nekog pored sebe znaci nova radna mesta, drugo mnogo vise ce se brinuti o tome sta se sve ispusta u nase vodotoke samim tim imacemo i cistije reke a ribari ce imati siguran ulov i sigurniju dobit jer riba je kod nas na ceni i jos uvek je uvozimo u velikim kolicinama a to je upravo zbog toga sto nem ovakvih farmi na kojima se uzgaja! Samim tim Mi ribolovci imamo cistije vode ribu u rekama koje se nesmetano mresti itd. Zasto je ovo dobro ?! onda ce mnogo manje bagre da krstari rekama nazivajuci se ribarima a u stveri su ribokradice a nemalo sa njima i ribocuvari koji su u poslu sa njima jednostavno svaka mreza ili bilo sta u vodi sem ribolovackih stapova tretira se kao ribokradja cuvari nebi imali toliko otvorenih mogucnosti za raznorazne malverzacije i prevare !

Drugo upotreba struje i ostalih slicnih vidova izlova ribe strogo zabranjena i u potpunosti izbacena iz bilo kakve upotrebe posto je sada po vazecem zakonu to dozvoljeno samo o naucne svrhe,zato sto znamo svi mi kojliko je danas teko kod nas izbaviti bilo kakav papir koji ti daje za pravo da radis sta ti je volja a da ti niko nista na osnovu tog papira ne moze pa s toga ni ovo za izlov ribe strujom nije problem izvaditi i s toga mislim da je dobro da se u potpunosti zabrani upotreba!!!

Ovo je pocetak od kojeg treba da se krene u resavaanju ovog naseg problema pa posle  kada ovo rese mogu gospoda da se gadjaju ciframa koliko im je potrbno para za cenu ribolovackih dozvola!!! :help:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
×
×
  • Create New...