Jump to content

pravilno motanje najlona


Recommended Posts

Evo kako se mota pravilno najlon na spulni.Pogledajte ceo prilog do kraja i saznacete interensatne stvari shta sve radi najlon kad udari riba i zashto je veoma vazno pravilno namotati.

 

 

:clapping::clapping::clapping:

Link to comment
Share on other sites

ako mislish na plasticne spulne sa najlonom jedino ako postavish neko otezanje drugacije nema shanse.Kako sam i sam dugo koristio vodu dok mi ovi ludi englezi nisu otvorili oci.Uvrcivanje najlona voda nemoze da smiri jedino pravilno namatanje.

RAnije su cak premotavali najlon preko ledine trave samo da bi bio kako treba namotan.

 

Shto se tice namatanja imash dosta na yutube pogledaj nigde nepostoji voda kako sam i sam dugo vremena radio.

Link to comment
Share on other sites

A ljudi se kleli da je to sa vodom najbolje,znaci i od boljeg ima bolje!

Probacu naravno i ovaj metod.

Malo smo diskutovali,ne zameri!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Ko na svoje masinice bez razmisljanja jednostavno namota strunu,ogranicava drasticno svoju mogucnost pri izbacajima.Precizni i daleki izbacaji je jedan najznacajni aspekt u pecanju sarana i generalnog ribolova.

Covek moze da ima najperfektniju tehniku i snagu zabacivanja,ali ako struna nije korektno namotanana na spulnu od masinice se ogranicava dramaticno na daleke izbacaje.Ne samo to nego ce se struna nepredvidivo ponasati pri zabacaju.Uvrce se stvaraju se kikice,perike i u vodi se uvrce i neda se korektno zategnuti.

 

Pre nego sto planiram da namotam novu strunu na masinice stavim kompletnu strunu u jednu kofu sa vodom da odstoji dva dana.Struna moze za tih dva dana dovoljno vode da uvuce u sebe i postaje meksa.

 

1, Prvo skinem staru strunu sa spulne.

 

2, Na duboke spulne ostavljam oko 150 metara stare strune na njoj.

 

3, Spulnu od nove strune postavim u vertikalnu poziciju sa etiketom na gore.

 

4, Novu strunu provlacim kroz prvi dolnji provodnik i vezem sa starom strunom griner sa grinerom cvorom.

 

5, Pocinjem da namotavam strunu tako sto sa desnom rukom medju dva prsta drzim strunu pod malim naponom a sa levom motam polako masinicu.

 

6, Nakon 20 metara proveravam strunu dali se stvaraju kikice i uvrce.Ako se slucajno uvrce onda tih 20 metara secem skidam sa spulne i spulnu od nove strune okrenem sa druge strane opet u vertikalnu poziciju.

 

7, Ja uvek namotam malo vise strune na masinicu jer nakon par zabacaja se struna slegne i taman pase.

 

 

Nakon sto sam namotao strunu vezem olovo dajem novoj struni malo vremena i prva tri zabacaja su kratka dabi proverio kako se struna ponasa.

Ako je sve uredu onda sa svakim daljnjim zabacajem bacam sve dalje i tako strunu navikao na olovo.

 

Dabi vas struna sto duze sluzila i ostala zdrava nakon pecanja pre nego sto izvucete montazu iz vode stavite u zadnji sprovodnik jedan mekani sundjer i tako ujedno dok izvlacite montazu ocistite od svih prvljastina vasu strunu.Budite fer prema prirodi i okolini i nemojte bacati strune bilo gde jer se u tu strunu vrlo lako mogu zivotinje koje zive okolo jezera zamrsiti i u najgorem slucaju uginuti.

 

Puno srece kod sledeceg namotavanja strune i puno debelih sarana vam zelim.

 

http://img87.imageshack.us/img87/5113/zolpermai2009035.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...