Jump to content

Bojkot !


Srdjan.

Recommended Posts

Nesto sto je postalo vrlo aktuelno ovih dana i sto se vrti po mnogim ribolovackim forumima:

 

http://i49.tinypic.com/29wsg45.jpg

 

-Slika preuzeta sa Varalicar.com

 

Ukoliko sam pogresio mesto gde sam postavio neka moderatori premeste.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ne kupim dozvolu... Podržim celu akciju, jer ko peca na rekama i jezerima gde "gazduju" zna koliko ima sati. 

Dođem, bacim u vodu hranu. Zabacim, dignem kamp i dođe mi lovočuvar da mi piše kaznu i konfiskuje pribor. 

Šta ja da radim, da plaćem odštetu, ležim u mardelju, plaćam kazne kao da sam neki tajkun. Da li bi tvorac ovog digitalnog bunta u vidu postera iznad mogao da mi da pravnu pouku u kao pecaroški ombudsman? Kupujem ja dozvole svake godine, uredno...  Samo hoću da upoznam lično te sajber Če Gevare, da porazgovaram ukratko i da vidim kako se to u Srbiji diže buna protiv dahija Pratim ovaj nazovi bojkot otkad se pojavio online... .  

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

 Nešo, svaku akciju protiv lopova sam podržavao. Kada treba da se ode ispred ministarstva-muk! Među nama ima raznih profesija, od rudara do poslanika (da ne nabrajam profile) 

Čak sam i na sopstvenom primeru naučio lekciju. Snimao sam u nacionalnom parku "Đerdap" krivolovce foto aparatom sa tele zoom objektivom. Vidi im se šav na rajsferšlusu... To je tako organizovana bagra da su im direktno iz uprave NP Đerdap skrenuli pažnju da se video klipovi vrte na You Tube-u! Ej! "Alasi" su se ulogovali i krenuli da prete, pa šta više da pričam kada nam je premijer govnar, ministri pacovi, a, o predsednicima sve najgore. I to ne samo trenutna postava, već oni pre njih i oni pre, itd i tako bliže. Od govana se pita ne pravi (narodna poslovica). 

Odem da pecam šarana i soma na jednoj super lokaciji u lokalu gde sam prve kedere pecao i imam šta da vidim noću se prave lavirinti od mreža.... :smajlikojipizdi: 

 

 

 6000 din. je ekvivalent nekih skoro 60 evra (manje)

Dozvola u V. Britaniji i Španiji je jeftinija. Ali tamo su ljudi prvo sredili svoje "dvorište" pa tek onda zavirili kod komšije preko ograde.

Sve je u ličnom primeru. Etika...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo u tim zemljama koje si naveo dozvola se kupuje da bi uopste mogao da pecas a na vecini voda se placa doplatna dozvola.Gledao sam svojevremeno neki film gde na ulazu ima neka kutija i knjiga.U kutiju ostave pare za dozvolu a u knjigu se upisu da su pecali taj dan.Cuvara nigde ne vidis sve vreme,mislim da je u pitanju Svedska.Ovde bi bre odneli i kutiju i pare i knjigu,prema tome nisu samo mrezarosi krivi za stanje na vodama.Uhvati i pusti je pokret koji ima malo pravih clanova i gomilu foliranata koji odnesose sve sto mrda u vodi,dok pred kamerama glume ljubeci i pustajuci po neko ripce.Postoji valjda neki drugi nacin borbe a ne bojkot kupovine dozvola.Bas njih zabole sto tamo neko nece da kupi dozvolu i ne peca zbog toga,mislim da je to bezveze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

,mislim da je u pitanju Svedska.

Ladno aal standard jbg! :yahoo:

Kulturan svet moj Sone,ma kur kulturan zna da ako bi ga uhvatili da nije platio da bi mu odrali kozu sa ledja. Nisu se Zapadnjaci rodili fini nego ih je sila naterala ( NOVCANO KAZNJAVANJE)da budu takvi! Zast npr kad isti ti Zapadnjaci dodju u neku manje razvijenu zemlju rade sve sto u svojoj zemlji ne bi smeli ni da pomisle!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Promeniti bilo shta u ovoj Srbiji je uspeh.Srdjan nije izneo nishta virtualno,vech chinjenicno stanje u  nashim vodama.Opovachki dunavac,prelepa voda za sav riblji fond,pochevshi od bele ribe,shtuke,amura,sharana i krupnog soma,u shta je pretvoren,pa u jedan obichan bazen za ribokradice,koji nemilosrdno strujom ili gasom unishtavaju sve pred sobom.Problem znachi postoji,a reshenje je samo u jakoj ribolovachkoj sluzhbi,i pratechom policijom i to sve podstiche dalje-Stimulaciju ribolovaca da se kupuje dozvola i time poribljva,vech unishten fond,zatim-samoorganizaciju u smislu ekologije(kao shto je na Borskom jezeru),barem 2 puta mesechno,zatim-imamo mobilne telefone(pa kao na Drini,ribolovac poziva chuvara za svako sumljivo lice,jer mi smo mala zajednica i manje vishe znamo se).Inache,okolo drveche za ladovinu,dubina vode na nekim mestima i do 12 metara,granje u vodi,lokvanji,itd...sta lepshe... pa chekajte shto bi na kraju moralo da se putuje u Pelagichevo,ili na dalje destinacije,kada sve to postoji ovde u nashem okruzhenju.Sve ovo kazham,jer mi se peca divlja voda,i neko ko zheli i deci neshto obezbediti.Kolege ribolovci-KOLIKO JE JOSH TAKVIH VODA U PRIRODNO PRELEPOJ SRBIJI?I ako se znam sa nekolicinom ribochuvara,da ih ne imenujem a imaju moju podrshku uvek kad smo u kontaktu,koji chasno i javno vode bitku sa RIBOKRADJOM,ja koji obavezno pushtam ribu kad pecam,PODRZHAVAM AKCIJU DA SE MENJA STANJE U RIBARSTVU,pochevshi od nadlezhnih organa,pa preko ribochuvarske sluzhbe,pa i do promene svesti pojedinih ribolovaca.   Laki-Borchanac

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne može se promeniti "sistem" tako lako u zemlji u kojoj se ne poštuje Ustav. Za ubistvo se leži nekoliko godina i uz "dobro" vladanje se izlazi. Malo se usput podmaže "pravni sistem" ko ima keša za advokata.  Manijaci i pedofili imaju tretman kao pande. Svakog saobraćajca podmitiš za par crvenih i mirna Bačka!  

Ribočuvarske plate su male, kao par kilograma "takmičarskih" boilia. Čast izuzecima, ali većina njih radi u talu sa ribokradicama i policijom. Sve je to hijerarhijski iskvareno. Kako narod kaže g**na se slivaju na dole...  Gorane, nisam ja prozvao Srđana koji je pokrenuo ovde temu da ne dođe do zabune. 

Moji postovi iznad su samo moje subjektivno mišljenje, nastalo iz revolta. Bukvalno sam ih otkucao u jednom dahu! =@

Neću više da miniram temu.  8)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U potpunosti se slazem sa Radetom jer sistem je urusen skroz u nasoj zemlji a ne samo za ribolov,vec sto god se takne ne valja.

Ako bi hteli da menjamo nesto kao asocijacija C&R a gde su tu drugi ribolovci drugih vrsta riba?Treba da bude mnogo veca organizacija svih nas pa da nastupi kao jedinstvena organizacija ali koja sad ne moze nista uraditi.Potrebno je mnogotrpnog rada da bi se nesto pokrenulo a kad zasija sunce nema nigde nikog,svi smo na vodi.

Moja razmisljanja idu u pravcu kad drzava stane na noge(ako uspe u mom zivotu uopste) i napravi zakon ravan svima,tad cemo i mi doci na red da imamo sredjene vode kao i dozvole!Gde ocekivati sad kad ljudi nemaju za hleb i zivot da ce bilo ko od nasih ministara se vodio pricom o ribama??Prosto neverovatna stvar.

Svako ima neko lose iskustvo sa prijavom bilo koje kradje i znamo da je to organizovano klube koje samo sebe stiti.

Da li neko zeli da bude Don Kihot u sadasnje vreme koje u Srbiji stoji?!?

Link to comment
Share on other sites

Kada budem narednih dana izasao na vodu i naidje cuvar sta da mu kazem??? Da sam se prijavio na internetu na bojkot .... bole njega za bojkot moram imati dozvolu pa onda bojkot...nazalost mi necemo nista promeniti,svake godine u isto vreme ista prica,ko moze bez dozvole OK ja ne mogu pecati bez nje

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Posto smo mi,savesni ribolovci,stvarno osteceni na veoma bezobrazan i sraman nacin,sta po tom pitanju radi SAVEZ SPORTSKIH RIBOLOVACA Srbije?Da li taj savez radi samo za sebe i clanarine koje moramo da platimo kao udruzenja ribolovaca ili da stane u odbranu i zastitu clanova,udruzenja,i ostalog u vezi sportskog ribolova?

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je vecina ribolovaca za neke promene u dosadasnjem zakonu,zasto ne bismo oformili neku grupu (predstavnike) nas ribolovaca koji bi zajedno sa korisnicima voda otisli na razgovor kod nadleznog ministra ili vec nekog zaduzenog za te stvari.Trebalo bi izneti neke nase predloge kao ribolovaca  i korisnika voda koji nama trebaju obezbediti dobre uuslove na vodi i drzave kao trece strane,jedino ako se usaglase stavovi sve tri strane i naprave kompromisi moze se doci do pravog dobrog zakona.Prepisivanje stranih nam nece nista promeniti...

Link to comment
Share on other sites

Cim sam naucio da vozim bicikli mogao sam samostalno da idem na pecanje.... verujte mi da sam bezao iz skole da bi pobegao na kanal, 3 zvonca u dzep kanticu kukuruza, flasu vode i pravac na kanal. Rano sam se opredelio sta cu da pecam, i do dan danas to je ostalo tako. Od tad do danas sam svake godine vadio dozvolu za pecanje i nije mi zao, izvadicu je i ove godine i sledece godine pa dok je mene. Tako sam vaspitan, ako bi otisao na pecanje bez dozvole nista bolji ne bi bio od onih koji kradu! Time sto se ne kupi dozvola ne dobijamo nista.... Ova bitka se vodi u kanceralijama a ne na vodi !

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kupujem dozvolu zadnjih 10 godina,uzecu je i ove,kakva god da je situacija na vodama,skupa vam dozvola od 6000 rsd koja vazi 1 godinu,a nije na komercijali od 1500 dinara za 24 sata,o cemu mi pricamo,sa godisnjom dozvolom opet imamo sirok spektar reka i jezera,gdecemo ici,sto kazu krle i nikola,sta kad dodje cuvar ,da mu kazemo da smo u bojkotu,kapiram ja revolt ljudi zbog stanja na vodama,slabog ribljeg fonda,neodgovornosti ribocuvara,raznih mahinacija,strujarosa,mrezarosa i ostalih,pa u ovoj zemlji svi nesto mitinguju,bojkotoju.. zato nam je i tako,proslo je vreme lupanja u serpe i dizanja buna,daj da nesto uradimo,bar kao pojedinac se trudim da koliko toliko postujem zakon,kupim godisnju dozvolu,kad pecam pecam na broj stapova koliko je to propisano,ocistim mesto posle kampa i ostavim sve u skladu sa prirodom kako je bilo,ako nesto neregularno primetim prijavim kome treba,kao pojedinac mislim da je to ok,trebali bi ici svi u tom pravcu bar za pocetak.. pozz

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dokle vise filozofije ???

Do god se ljudi premisljali haos ce biti sve gori a iovako je strasno.Ajmo nesto da se radi a ne kada neko nesto pokusa odmah ga izminiramo beskrajnom filozofijom.

Od malena imam svake godine dozvolu i tako sam naucen.Definitivno su mi se smucili "vlasnici voda" i ove godine definitivno ne uzimam dozvolu !

Za pocetak podrzavam BOJKOT !Ako bi bio masovan moralo bi se nesto pomeriti !

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...