Jump to content

Bojkot !


Srdjan.

Recommended Posts

Ma ima ribe kojekakve ali volje nema,priznaj :D

ima jedan lep primer svega spominjanog,jezero Selovrenac.....jezero zivi po sistemu za koji se ovi bojkotasi zalazu,odprilike i....zasto nike ne peca na takvoj vodi?maksimalno sredjeno,ogromno,prebogato ribom,san svakog ribolovca :D...i godisnja dozvola postoji ALI je 300e i vazi SAMO za tu vodu al ajd' i to nekako ALI ljudi pecarosi nemogu da prebole te pare zbog ograde kojom je opasano jezero :D :D :D

A dok recimo s druge strane imamo primer jezera Kudos gde gomila "savesnih ribolovaca" zivi za dan da se otvori jezero za ribolov,cena se ne pita JER NEMA OGRADE,sumarci i proplanci okolo,raj....poznajem oba jezera kol'ko-tol'ko pa primecujem da su u pitanju samo ribolovci!

Ima propusta i bezobrazluka i od korisnika,ponasaju se kao pijavice i uvek cu biti protiv toga,jbg,izlove vagon tostolobika iz jezera i kasnije poribe isto sa 500kg saranske mladji al drzava je tako propisala sto oni vesto koriste mada bi i to bilo nesto da "ribolovci" ne naprave najezdu i popecaju na plovak sve te sarancice jer kidisu ko cverglan,nazalost.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mogu da potvrdim da su na Dobrodolu i Jarkovcima na kojima su kao cuvari Baca i Kole kontrole svakodnevne 100% i to vise puta u toku dana...isto tako na toploj Mlavi cuvar je non stop na vodi,na jezeru Garas cuvar je svakodnevno na vodi i po vise puta obilazi ribolovce,na Tamisu potez-Pancevo-Opovo cuvar je svakodnevno na vodi..., ovo je samo nekoliko voda na kojima sam u toku godine najcesce..javasluk je najcesce na vodama koje su slabo ili nikako pokrivene cuvarskom sluzbom

Link to comment
Share on other sites

..preuzeto sa drugog foruma,...evo rezultata sastanka u resornom ministarstvu:

Za početak, izviniću se svima na tome što ste čekali do sada na izveštaj sa sastanka koji je danas održan u kancelarijama ministarstva prirodnih resursa, rudarstva i prostornog planiranja. 
Konkretno, u kancelariji državnog sekretara su bili prisutni: državni sekretar Srđan Belij, te članovi radne grupe koja radi na izmenama Zakona, Sonja Gašić i Dušan Ognjanović. Kao predstavnici ribolovaca bili smo prisutni Miloš Elek - aka kockar, Goran Tokić - Goci, moja malenkost i osoba koja je najzaslužnija što je do ovog sastanka uopšte došlo i kome se još jednom zahvaljujemo ovom prilikom - velikom čoveku i legendi - Vanji Grbiću.
Puno toga je rečeno s obe strane i generalni zaključak je da je sastanak bio izuzetno uspešan u smislu da je naše obrazloženje razloga zbog koga smo pokrenuli ovu akciju saslušano i čak prilično dobro prihvaćeno od strane predstavnika ministarstva. Mi smo se s druge strane uverili da radna grupa ima prilično dobar uvid u realno stanje stvari i da su do sada došli do većeg broja prilično dobrih rešenja za saniranje dosadašnjih problema i dalju prevenciju ponavljanja istih. Data nam je mogućnost da što pre dostavimo naše predloge za rešenje problema koje smo naveli, što ćemo se potruditi da obavimo u što kraćem roku! 
Naša inicijativa za obavljanje ankete ribolovaca o stanju na vodama Srbije, koja je do sada do javnosti došla putem časopisa "Ribolov" i za koju postoji odličan odziv, a koju ćemo uskoro postaviti online; se predstavnicima ministarstva veoma dopala, te želim da iskoristim ovu priliku da pozovem što veći broj kolega ribolovaca, da anketu popuni i pošalje na navedene adrese, kako bismo mogli da rezultate ove uspešne ankete prezentujemo ministarstvu.
Sastanak jeste prošao dobro, ali to nikako ne znači da bi sa akcijom trebalo popustiti, već naprotiv.. moramo ostati dosledni sve dok ne bude došao trenutak kada će predlog novog Zakona biti stavljen na javnu raspravu i kada će svi građani biti u mogućnosti da iznesu svoje mišljenje o istom. Pa, čak i tada ne bi smo smeli popustiti, no moramo nastaviti da ukazujemo na probleme kako bismo što pre došli do konkretnih akcija u otklanjanju istih, a današnji sastanak nam uliva nadu da bi do toga moglo doći brzo!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je ustvari pravi i odličan početak.Sada tek predstoji ogroman i težak posao i nesme se sada popustiti.Ovim ljudima koji sve to rade treba dati svu podršku bez raznoraznih podmetanja, jer im tek predstoji žestok i ogroman posao .Ovi savezi,alavi na pare, su očito ubodeni na pravo mesto.

Svaka čast i samo napred !

:good:

Link to comment
Share on other sites

Goci (jedan od organizatora):

 

Ukratko...

Zadovoljni smo sastankom, uverili smo se da kod nadležnih postoji velika želja da srede stanje u ovoj oblasti, što je najbitnije. Oni su videli da smo mi Ok momci koji žele da njima pomognu da dobro urade posao, i pokazali da oni imaju sluha za naše sugestije.

Saslušali su naše viđenje stanja na vodama i manjkavosti postojećih zakonskih regulativa, saslušali naše predloge, podeli su sa nama deo njihovih planova, saslušali naše sugestije, jasno nagasili da će pažljivo pročitati sve buduće precizne sugestije u vezi izmena zakona koje pošaljemo mejlom, naglasili da najveći doprinos od ribolovaca i drugih građana očekuju kroz oko 1,5-2 meseca kada budu na javnu raspravu pustili predlog izmena i dopuna zakona, da tada imamo 45 dana da još preciznije damo sve kritike i sugestije koji će oni nakon ovoga razmotriti i po potrebi uvažiti i uvrstiti u zakon.

Bojkot za sada ostaje kao neka vrsta garancije da će oni doneti valjane izmene. Takođe, možda će u jednom scenariju bojkot moći da iskoristi i ovo ministarstvo kako bi proguralo izmene zakona. Lako može da se desi da ih neko drugi koči sa ovim izmenama, e tada će oni moći da se pozovu na ovaj protest građana i kažu kako žele korenite izmene jer je stanje jako loše, na šta ukazuju i građani bojkotom.

Link to comment
Share on other sites

Opet par reci organizatora o planovima>

 

Nakon što predlog zakona ode na javnu debatu, svaki građanin Srbije ima pravo da daje sugestije i kritike.

Ljudi iz organizacije bojkota će i pre toga, već ovih dana, ministarstvu poslati konkretne predloge, koje će oni, ako im se učine dobrim, razmotriti i usvojiti. Takav je dogovor sa njima.

Nakon što vidimo predlog zakona, ponovo ćemo im poslati sugestije.

Vi možete da odlučiti da li vaše sugestije da šaljete nama, pa da ih mi dodamo uz naše ako nam se svide, ili direktno ministrstvu. U svakom slučaju ih slobodno možete slati na email bojkota, mi ćemo ih sigurno pročitati, razmotriti, one dobre uvrstiti u naš zajednički predlog. Ovde na forumu već ima dobrih predloga.

Teško je napraviti neku "javnu debatu" nas ribolovaca i sve izneti, razmotriti... O bojkotu i izmenama zakona se trenutno priča na 10 foruma, facebooku, u 50 kafana... Što se nas tiče, mi možemo jedino da pokušamo da čujemo sve dobre ideje i da ih razmotrimo, najbolje uvažimo i objedinjeno pošaljemo ministarstvu. Nemoguće je svuda se uključuti u raspravu. 

Nama i ovo nakratko pisanje na 2-3 foruma oduzima previše vremena, tako da ćemo se malo povući, zasukati rukave i proučavati zakon, smišlajti izmene, interpretirati rezultate ankete... Ako na netu ne vidite piskaranja organizatora bojkota nemojte nikako pomslite da ne radimo na ovom "projektu", zapravo već sada jednoj sasvim solidno velikoj "građanskoj inicijativi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hehe luto nisam ja jedan od organizatora, ja samo prenosim vesti, nesto kao baba tračara :)  :pardon:

 

Predloge im mozes slati na mail ako imas neke. Mislim da ce biti objavljeni na nekim forumima pa cu preneti, jer jos uvek nije objavljeno nigde.

 

Mislim da ce nesto kvalitetno da se izrodi, samo da nekako bude snage da se lopovi pohapse

Link to comment
Share on other sites

Hehe luto nisam ja jedan od organizatora, ja samo prenosim vesti, nesto kao baba tračara :)  :pardon:

 

Predloge im mozes slati na mail ako imas neke. Mislim da ce biti objavljeni na nekim forumima pa cu preneti, jer jos uvek nije objavljeno nigde.

 

Mislim da ce nesto kvalitetno da se izrodi, samo da nekako bude snage da se lopovi pohapse

Hvala na informaciji u svakom slucaju,al dobro je da bar imamo od koga cuti sta se desava.

Jos jednom Hvala!!!

Link to comment
Share on other sites

 
Ovde slabo ima zainteresovanih na ovu temu ali ja ipak prenesem informacije koje saznam, jer makar ko da se odazove bojkotu i podrzi ga na bilo koji nacin sa ovog foruma dobro dodje
 Naravno da ima zainteresovanih,oko nekih predloga ne mogu da naročito pomognem ali svaka druga pomoć koja je potrebna tu smo na raspolaganju,znaš onu ZOVI SAMO ZOVI,SVI ĆE SOKOLOVI..........
Link to comment
Share on other sites

opet kopiram reci gocija koji govori u kratko sta je bilo na sastanku:

 

 

Evo malo detalja sa sastanka koji se tiču baš ovoga gore oko prodaje dozvola i efekata bojkota...

Na početku sastanka sekretar Belij napominje da nismo morali na ovaj način, da je trebalo još decembra da dođemo na sastanak, da smo napravili preveliku "buku", da ih je početkom januara zvalo na desetina političara iz vlade i ljutito pitalo šta se to dešava, zašto su građani nezadovoljni, da su ih zvale mnoge tv i radio stanice, novinari raznih listova...

Mi mu na to rekosmo da ni u jednom trenutku nikome nismo rekli da je ova vlada krivac za ovakvo stanje, već da su po problemi koji su stari 5, 10 i više godina i da od njih jedino tražimo da ih reše. 

Malo kasnije čovek iz ministarstva, Dušan Ognjanović, konstatuje da bojkot nema efekta, da se dovzole prodaju nikad bolje. (!?) (Nećemo razmatrati tačnost ovog podatka, ali je pored poskupljenja i bojkota u najmanju ruku veoam sumnjiv)

Na to smo mu rekli da je to potpuno nebitno, i da nije naš cilj da se ne prodaju dozvole, već da javnosti ukažemo na sve probleme u ovoj oblasto (što smo preko medija i uradili) i da njih motivišemo da ove probleme reše (što se očigledno postiže ako vas pozove 20 političara iznad vas i pita šta se dešava po pitanju ovog bojkota, i prisnu vas da ove probleme što pre rešite).

Vladi ne smeta neprodaja dozvola, već to što je jedna velika skupina građana javno izrazila nezadovoljstvo i što nema nameru da prestane da izražava to nezadovoljstvo dok se problemi ne reše. Oni su na potezu, a mi trebamo da ih konstatno držimo pod pritiskom da ove probleme reše. Danas jedan miran bojkot odlaska na pecanje, sutra, ako ne bude rezultata, možda već manje miran protestni skup ispred vlade.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Leti perje ali opet mi to mirise na politicku cistku i postavljanje svojih ljudi na vaznije polozaje i kako kaze Jesic Atila Salvai je profesor na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu i

stručnjak je za hidrauliku voda. Mirko Adžić ima diplomu Fakulteta za

uslužni biznis i prethodno je bio direktor banje "Termal" u mestu Vrdnik

 

Opet je tu u pitanju samo ko ce da uzme novac, znam mnogi ce reci pa nema veze sto nema zavsenu skolu za tu struku naucice!! DA ali to mogu ja sa masinskom skolom da odem da radim kao poslasticar i da naucim zanat ali mesta direktora treba da popunjavaju strucni ljudi koji su se za odredjenu poziciju godinama ucili i kad dodju na tu poziciju da od prvog dana tacno znaju sta i kako da rade i cime raspolazu a ne da se prvo par godina uce sasta i kako treba da rade pa to onda mogu bilo kog coveka sa ulice da uvedu i kazu od sutra si direktor tog i tog a rdices sta ti mi kazemo!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo malo novosti, citiram gocija:

 

 


                                
S
obzirom da su se na internetu pojavile lažne i sa ko zna kojim ciljem
plasirane informacije u vezi jednog događaja od pre dva dana,
organizatori bojkota izdaju sledeće saopštenje:


Kao što
znate, u nedelju 17.02.2013. je održan sastanak nekih (nama nepoznato
kojih) korisnika ribarskih područja. Ne znamo o čemu su pričali na tom
sastanku, ali smo već u ponedeljak dobili pozive od nekoliko
ribolovačkih udruženja/klubova koji su nas zamoli za savet. Njima je
naime stigao na email dokument koji im šalju korisnici ribarskih
područja i pozivaju ih da taj dokumetn potpišu i vrate.

U
dokumentu se udruženja pozivaju da se usprotive ideji ministarstva da
formira jedno javno preduzeće, pa su nas zato udruženja pitala za savet
da li da to potpišu ili ne. Nas su pitala jer nam veruju i znaju da
nemamo baš nikakav lični interes u celoj priči.

Mi smo im rekli
da trenutno nemamo argumenata ni za ni protiv, jer ne znamo precizno
kako je planiran rad i organitacija tog javnog preduzeća.

Zato
smo nas trojica (Nešić, Kockar i ja) zejedno napisali email i u ime nas
trojice upitali ministarstvo da nam da preciznije informacije o radu
planiranog javnog preduzeća. Zanimalo nas je kako će biti raspoređeni
ribočuvari, kako će se kontrolisati rad tog preduzeća, kako će građani
moći da ukažu na loš rad nekih sektora...

Bili smo iskreni i
rekli zašto nas to zanima – kako bismo mogli da formiramo lični stav po
tom pitanju, tj. podržimo njihovu ideju ili ne. Nismo krili ni razlog
zašto baš sada to pitamo, rekosmo zato što su nas kontaktirala udruženja
povodom emaila koji su dobili od korisnika.

U odgovoru su
naglasili da znaju za sastanak korisnika od nedelje i da su dobili na
uvid proglas koji su oni počeli da šalju udruženjima.

Nastavak
odgovora je bio prilično diplomatski, rekli su nam da trenutno ne mogu
dati preciznije infromacije, ali nas uveravaju da to javno preduzeće
neće biti ništa slično trenutnim javnim preduzećima koja čuvaju i šume i
vode, već da će raditi bolje i da je to način na država ima potpunu
kontrolu nad svim ribolovnim vodama.

I to je cela priča...

Ono
što je zanimljivo da su za ovu našu kratku prepisku u roku od pola dana
saznali razni ljudi a da informacije nisu dobili od nas nego od nekog
iz ministarstva, zanimljivo je da su neki pojedinci izokrenuli celu
priču i plasirali je totalno drugačije iz samo njima znanih razloga...

No nastavjamo dalje. Na svakom putu čovek sreće prepreke...

                            

                        
                        
                            


                           
Link to comment
Share on other sites

Jesic je namestao svom prijatelju uzurpiranje Jarkovackog jezera,covek zamisljao da je serif pa celu proslu sezonu mrezarili pod izgovorom da je jezero njihovo,Baca i Kole jedva izasli na kraj s njima....bas zbog te price koju poznajem dobro sva ova prica s bojkotom mi mirise na neku mahinaciju jer svi bi da skidaju kajmak,slatka lova i vrlo laka...riba manje-vise mada su cifre zavidne al te kojekakve investicije i bespovratne pomoci i sta vec bude,masala.....
Link to comment
Share on other sites

Ovaj bojkot ima i dobru a i losu stranu.Kako vec po nekome pravilu kod nas to ide,digne se raja podrzi nesto i na kraju dobije isto samo sa novim pakovanjem.

Sto je kod nas sasvim normalno! Gomila je tako pojedinaca dizala glas u ime naroda dok nisu ponudjene funkcije i licni interse prevladao.

I ako podrzavam bojkot zbog dobro poznatih razloga bojim se da ce se scenario ponoviti,nadam se da nisam u pravu ali vreme ce pokazati!

Link to comment
Share on other sites

Evo vesti sa FB stanice bojkota:

 

Predlog
novog zakona o održivom korišćenju ribljeg fonda bi za oko mesec dana
trebalo da bude javno distupan i stavljen na tkz. javnu debatu, gde će
svaki građanin Srbije imati pravo da da svoje mišljenje, ukaže na
eventualne nedostake... Do tog trenutka bojkot kupovine dozvola ostaje
na snazi, a tada, ako budemo zadovoljni predloženim izmenama, možemo po
prvi put od početka godine razmisliti da pozovemo ribolovce da okončaju
bojkot i kupe dozvole. Do tada ćemo nastaviti ono što smo radili od
početka godine: putem svih javnih sredstava informisanja ćemo ukazivati
na probleme vezane za ribolov i očuvanje slatkovodnih ekosistema.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

valjevo prodaje dozvole,puno ljudi ne zna za bojkot ili misli da je smejurija,treba tamo nekoga angazovati da objasni pecarosuma kakav je bojkot,hvataju na brzinu i na politicke fore-bistro!
Link to comment
Share on other sites

netreba objasnjenje dovoljno je izaci na pijacu i videti gomile ukradene ribe i da za to niko ne odgovara.dokle da mirno gledamo  da vode umiru jedna za drugom,ako potraje ovakvo gazdovanje vodama dozvola nece ni trebati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...