Jump to content

Bojkot !


Srdjan.

Recommended Posts

Quote

a jel mogu ja da pitam tebe i ostale koji podrzavaju bojkot da li cete vi ove godine,

 

da ne idete na pecanje,posto nemate dozvolu?

ili cete da idete na pecanje bez dozvole?

ili cete da idete na komercijale gde se placa dnevna dozvola?

 

Ja podrzavam bojkot i rado cu ti odgovoriti:

 

1. Ako do sada nisam kupio dozvolu ne znaci da je necu kupiti niko od simpatizera bojkota nije sprecen da kupi dozvolu kad mu se ide na pecanje... ja licno mislim da necu da kupujem ni ove godine dozvolu ali jos nisam 100% siguran

2. odgovor malo opsirnoji na ovo sam dao u mom prethodnom postu

3. Ja licno ove godine moje retke izlaske na vodu provodicu na komercijalama i to Basiana, ada safari i mika alas (ako me neki dobri ljudi povedu sa njima :D) a razlog je jer nema tona smeca na obali, ima ribe.... idr..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Videla zaba da se konji potkivaju, pa i ona digla noge...

 

Cudna smo mi fela?! Mnogo cudna...

 

Bojkot?!

 

Cuj...

 

A cega?

Koga?

Na koji nacin?

Po kom osnovu?

U cijoj organizaciji?

Sa kojim ciljem?

Sa kakvim planom?

Sa koliko izvesnim uspesnim krajem?

 

I sad ce se verovatno naci puno njih iskusnih (da ne kazem pametnih) u ovim radnjama (bojkotima, demonstracijama, svrgavanju vlasti is.) da objasne, stave do znanja, i naravno iskritikuju, a sve opisujuci sta je i kakvo je stanje na nasim vodama, ko se na racun toga bogatio, ko je profitirao, a ko izvukao deblji kraj...

Pa Gospodo, vi sto ste aktivni ucesnici bojkota, porazmislite malo, sta i koliko doprinosite vasim bojkotom istim onim opustosenim vodama? Porazmislite malo, i vratite se nazad u proslost, pa recite iskreno: koliko ste bas vi doprineli da te vode ne budu u stanju u kakvom jesu, koliko ste puta visak ulova, ili sav ulov vratili, koliko ste ucestvovali u edukaciji mladih ribolovaca, koliko ste puta ocistili svoje mesto posle pecanja, koliko ste puta volonterski uradili nesto u korist istih onih opustosenih voda, koliko ste... Ali iskreno?

Ili je bilo bitno sto vise upecati, i na tome se sve zavrsavalo?! 

 

Sta se to sad, odjednom promenilo? Svest, savest? Nisam siguran...

 

Bojkot?

Izgleda da se neke uvrezene navike naseg drustva prenose na sve svere zivota neverovatnom brzinom i progresijom, pa tako i na nas pecarose (ribolovce-kako god...)!

A problem u firmi-strajk, a problem u zdravstvu-strajk, a problem sa egzistencijom-pravo na TV i neku jako gledanu emisiju da trazim(o) pomoc bilo koga, a problem sa sindikatom-strajk... I to uglavnom u centru grada... Dok MUP nije zabranio bilo kakve "manifestacije" slicnog tipa u centru grada! Naravno, i zbog toga je organizovan strajk!

Ljudi, 'oce li neko da radi? Da malo porazmisli ko je kriv za ta i takva stanja? Dal' tu ima (bar) malo i licne krivice?Ili je, po starom srpskom obicaju, uvek neko drugi kriv?! Ili jos uvek vazi ona prastara: "Ne mogu oni toliko malo da me plate, koliko ja mogu malo da radim!" A, na kraju krajeva, ostaje nam i poslednja solucija! Strajk... U ovom slucaju bojkot!

 

Naravno da je uvek neko drugi kriv, jer, gle cuda, sad su problem i radnje koje prodaju dozvole, a uz put se odricu svoje dobiti? Ma 'leba ti?!

 

Pa daj da sve zatvorimo, da niko nista ne prodaje, jer sta ce nam radnje? Pa bojkot je, necemo kupovati dozvole, sto naravno podrazumeva da necemo ni pecati... Ili cemo pecati, ali bez dozvola, jer na taj nacin bojkotujemo... Ne znam, ja nisam upucen u "bojkotovanje", pa mozda i nebi bilo lose da neko od "strucnog kadra" to malo pojasni!

 

Ili, daj da sve zatvorimo, da niko nista ne radi, imacemo mnogo vise vremena za bojkote!

 

Rece jedan covek, jos odavno:

Ovoj zemlji spasa nema!!!

 

Izgleda da je, na zalost, apsolutno bio u pravu...

 

 

 

 

 

 

dacu si zapravo da iskomentarisem i tvoj post, iako se ne smatram "strucnim kadrom"

 

Bojkot?! -da!

 

Cuj...

 

A cega? - kupovine ribolovackih dozvola

Koga? - javasluka i problema

Na koji nacin? - za sada samo bojkotom kupovine ribolovackih dozvola a uskoro i u aktivnom ucestvovanju u javnoj raspravi novog zakona

Po kom osnovu? - osnovi su razni... ipak smo mi neka demokratija gde gradjani imaju pravo glasa... samim tim ako ti neko cini lose ili nekome drugom imas pravo da se usprotivis

U cijoj organizaciji? - organizacija ljudi kojima je stalo nesto da promene, koji se ne libe da utrose svoje slobodno vreme da za dobrobit svih.

Sa kojim ciljem? - sa ciljem da se poboljsa stanje na vodama (ukratko.... mogu o tome roman da pisem)

Sa kakvim planom? - plan je da se izvrsi pritisak na odredjene strukture i da se pokaze da ribolovci nisu krave muzare...

Sa koliko izvesnim uspesnim krajem? - IZVESNO JE JEDINO TO DA AKO SE NESTO NE POKRENE SA MRTVE TACKE OSTAJEMO I DALJE PRAZNIH UDICA U REKAMA PUNIH GOVANA! :( :sorry:

 

Licno sam 90% ulova otkad pecam u Srbiji. Licno sam nekoliko prijatelja uz mene navukao na C&R i nikad smece nisam ostavljao za sobom cak ni na komercijalnim revirima! Neke sam vidjao i to da rade. A mogu misliti sta rade na divljoj vodi.

Meni nikad nije bilo bitno da upecam neku kvotu ribe ili ne znam sta, bitno mi je da izadjem na vodu i da se opustim. Da kvalitetno i lepo provedem dan. Nikad mi nije bilo bitno da upecam neku velicinu ribe ili broj komada. To znaju oni s kojima idem na pecanje i oni koji me poznaju. Pa cak mislim da na ovom forumu ranije ima iskazan moj stav na nekim temama o broju upecanih komada isl. Za sada nisam nikad volontirao kad je bila pokrenuta neka gradjanska inicijativa.

 

 

Sta se promenilo pitas se?

Pa dogorelo je do noktiju! Neki misle da nije ali to je njihovo misljenje i to postujem.

 

Pa naravno da ima i licne krivice svih nas niko nije idealan ali bi velika vecina bila sistemski upucena da ne cini greske i da ne pravi stanje takvo kakvo jeste danas kad bi znali da ih ceka debela kazna i da ce ih neko kazniti! Kod nas to jedino pali (to je moje misljenje). Velika vecina ribolovaca ostavlja uvek krs za sobom. Malo je to tuzno reci ali tako je. Kutije od crvica, kese polomljenje grane i od njih napravljene raslje, boce piva koka kole.... posle nekih nasih kolega ostane haos... to stoji ali da oni znaju da ce da pukne 5000 za kaznu koju mora da plati siguran sam da bi to pokupio i odneo do prve kante za smece. PA na komercijalama naprave krs gde je kanta 10 m daleko... opusaka ima trilioni!!!!

 

Nije poenta da se sve zatvori, niko to nije rekao... Radnje treba da rade...

 

Trudio sam se da ti konkteno odgovorim na pitanja nadam se da sam nesto pojasnio. U prethodnim mojim postovima ima dosta toga o bojkotu, mislim da na kraju svi razmisljamo slicno ali da vam je ideja bojkota (koji vam je mozda nejasam iz nekog razloga) veoma bliska. Ne zbog same kupovine ili ne dozvola, vec ideja ocuvanja voda, ribe, eko sistema, ekologije te ideje mislim da podrzava svaki clan ovog foruma i samim tim se slaze sa poktetacima bojkota...

 

Nije bojkot samo dozvole dozvole... Moze se bojkotovati i ako kupite dozvole! Razmisli o tome :prijatelji:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

a jel uvrstio neko od vas strajkaca ili organizatora da se promeni u zakonu da i oni koji pecaju na komercijalama i oni koji se takmice moraju da imaju dozvolu?? Da dozvolu mora da ima svako ko drzi stap u ruci ne bitno gde i sta peca???

 

to sto se vi zalazete za poboljsanje ribljeg fonda,bolju cuvarsku sluzbu... to je borba protiv vetrenjaca,a da svako ima dozvolu je mnogo lakse i realnije napraviti.... 

 

i jos jedna stvar,mislim da se kod vas strajkaca stvorio neki utisak da mi koji ne podrzavamo bojklot smo zadovoljni i srecni sa ovakvim stanjem na vodama a to nije istina,nego evo ja konkretno necu da podrzim taj  bojkot tj.necu da nekupim dozvolu jer onda necu moci da idem na pecanje. A sto sebe da uskratim tog zadovoljstva i necega sto volim,pa da sam od sebe pravim zrtvu...

 

Zasto bi neko ko peca na komercijali trebao da kupi jedinstvenu dozvolu za ribolov? Zasto mislis da bi se to trebalo uvrstiti u zakon?

Link to comment
Share on other sites

Odlicno pitanje i mene zanima odgovor

Zar mislis da je neko duzan da ti da odgovor na ovo pitanje?Ako vlasnik radnje tako odluci moze da deli dzabe dozvole i ko ima prava da se mesa u to?

Zasto bi neko ko peca na komercijali trebao da kupi jedinstvenu dozvolu za ribolov? Zasto mislis da bi se to trebalo uvrstiti u zakon?

Zato sto svaki ribolovac treba da ima dozvolu za ribolov,kao sluzbeni dokument kojim dokazuje da je RIBOLOVAC.U Nemackoj se polaze kurs za ribolovce,traje tri meseca,polozis ispit na kraju i tek onda dozvola.Cini mi se da i u sadasnjem zakonu stoji da svako ko se bavi ribolovom mora imati jedinstvenu dozvolu bez obzira na mesto gde peca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Zar mislis da je neko duzan da ti da odgovor na ovo pitanje?Ako vlasnik radnje tako odluci moze da deli dzabe dozvole i ko ima prava da se mesa u to?

Vlasnik radnje kada mu daju deset dozvola dzabe(npr. gazda neke vode) moze da podeli npr.pet komada satelitima koji ce ga hvaliti i braniti i to je njegovo pravo i niko nemoze da mu zabrani.Ako ima  jos takvih dozvola -uzecu jednu posto je ionako otpisana!

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zasto se nude dozvole  sa popustom  a pri tome nema zarade-to nema veza sa prodajom pribora-kome se cini usluga????????

Quote

Odlicno pitanje i mene zanima odgovor

 

Postovani

 

Nazalost niste primetili i druge identicne promotivne stvari koje radimo, da ste gledali iz objektivnog ugla verovatno ne bi bilo ovakvih pitanja

 

Neki od slicnih primera koje radimo a koji po Vama nemaju veze sa prodajom pribora-cinjenjem usluga

 

-Carpologija prodaje crvice isto po nabavnoj ceni-10din

 

-Carpologija zameni slomnjene vrhove musterijama i ako za to nije zakonski duzna, cak i ne ulazi u razloge loma

 

-Carpologija izadje na sajam,u startu sa sracunatim-svesnim minusom

 

-Carpologija naruci-dostavi musteriji rezervni deo za masinice stare i po 5-10god kada i nije bila distributer istih

 

Ovi primeri su uradjeni i bice u buduce radjeni iz istog razloga kao i prodaja dozvola sa poklonom od 1000din u robi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zar mislis da je neko duzan da ti da odgovor na ovo pitanje?Ako vlasnik radnje tako odluci moze da deli dzabe dozvole i ko ima prava da se mesa u to?

Zato sto svaki ribolovac treba da ima dozvolu za ribolov,kao sluzbeni dokument kojim dokazuje da je RIBOLOVAC.U Nemackoj se polaze kurs za ribolovce,traje tri meseca,polozis ispit na kraju i tek onda dozvola.Cini mi se da i u sadasnjem zakonu stoji da svako ko se bavi ribolovom mora imati jedinstvenu dozvolu bez obzira na mesto gde peca.

 

Mislim da se u Hrvatskoj takođe polaže ribolovni ispit. To je odlična stvar jer kod nas većina ljudi koji pecaju 20 i više godina nemaju pojma o samim ribama, o periodima mresta, minimalnim veličinama, kvotama ulova i slično. A kamo li oni novi koji sad tek počinju da ribolove. Kad bi imali edukovane ribolovce mislim da bi to bar malo uticalo na stanje na vodama

Link to comment
Share on other sites

Quote

Zar mislis da je neko duzan da ti da odgovor na ovo pitanje?Ako vlasnik radnje tako odluci moze da deli dzabe dozvole i ko ima prava da se mesa u to?

Zato sto svaki ribolovac treba da ima dozvolu za ribolov,kao sluzbeni dokument kojim dokazuje da je RIBOLOVAC.U Nemackoj se polaze kurs za ribolovce,traje tri meseca,polozis ispit na kraju i tek onda dozvola.Cini mi se da i u sadasnjem zakonu stoji da svako ko se bavi ribolovom mora imati jedinstvenu dozvolu bez obzira na mesto gde peca.

 

pa nije niko duzan da mi da odgovor slazem se sa tobom ali zato sam i napisao DA ME ZANIMA odgovor iako sam pretpostavio da ga necu dobiti ali  je  on ipak i stigao u medjuvremenu.

 

Hvala na odgovoru, takodje se slazem sa tobom da bi trebalo svaki ribolovac da ima polozen ispit tj kurs  ali sam tu totalni pesimista i mislim da od toga nema nista. To je moje licno misljenje

Link to comment
Share on other sites

Quote

Postovani

 

Nazalost niste primetili i druge identicne promotivne stvari koje radimo, da ste gledali iz objektivnog ugla verovatno ne bi bilo ovakvih pitanja

 

Neki od slicnih primera koje radimo a koji po Vama nemaju veze sa prodajom pribora-cinjenjem usluga

 

-Carpologija prodaje crvice isto po nabavnoj ceni-10din

 

-Carpologija zameni slomnjene vrhove musterijama i ako za to nije zakonski duzna, cak i ne ulazi u razloge loma

 

-Carpologija izadje na sajam,u startu sa sracunatim-svesnim minusom

 

-Carpologija naruci-dostavi musteriji rezervni deo za masinice stare i po 5-10god kada i nije bila distributer istih

 

Ovi primeri su uradjeni i bice u buduce radjeni iz istog razloga kao i prodaja dozvola sa poklonom od 1000din u robi.

 

Hvala na odgovoru,

 

znam da ste menjali najlone i stapove na koje su se ljudi zalili. Toliko sam ispratio.

 

mene je odgovor zanimao jer ja gledam stvar iz jednog ugla. Vi gledate iz drugog i ne vidimo isto. Jer ja nemam uvid u neke stvari koje vi imate i ogranicen sam nekim faktorima... 

Navescu primer gazde u mojoj firmi. On donese neku odluku koja je nama glupa i nerazuma i mi kazemo jao mi to nikad nebi uradili! Na kraju prodje neko vreme i saznamo neke stvari i ispostavi se da je covek bio u pravu! Isto tako i u ovom slucaju

 

Ipak hvala na odgovoru Carpologija!

 

 

Ah da sto se tice kupovine i prodaje misljenje mi je da bi bilo dobro kad bi Bojkot podrzale prodavnice ribolovackog pribora, ali opet ne znam dali one mogu nekako konkretno i da pomognu. Osim eventualno da se kod njih dele plakati bojkota... I naravno dalje cu da dolazim kod vas da pazarim osim ako mi ne zabranite :pardon:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podrzavam bojkot iz svih razloga koje ste naveli,ali cu kupiti dozvolu u carpologiji,jer sebi ne mogu da dozvolim da budem krivolovac i svaku ribu sem cverglana cu vratiti u vodu na kojoj budem pecao,iako smem da je nosim.U koju grupu ja spadam?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podrzavam bojkot iz svih razloga koje ste naveli,ali cu kupiti dozvolu u carpologiji,jer sebi ne mogu da dozvolim da budem krivolovac i svaku ribu sem cverglana cu vratiti u vodu na kojoj budem pecao,iako smem da je nosim.U koju grupu ja spadam?

Homoseksualci primaci! :yahoo:  :yahoo:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zasto bi neko ko peca na komercijali trebao da kupi jedinstvenu dozvolu za ribolov? Zasto mislis da bi se to trebalo uvrstiti u zakon?

 

bila je vec ovde prica,pre godinu-dve,mislim da ti tada nisi bio clan oko dozvola i cena dozvola... 

i kaqda se potegla prica zasto da takmicari imaju dozvole,tada je neko dao jedan odlican primer "zasto oni sto voze trke kolima ili motorima moraju da imaju vozacku dozvolu,ili jos bolji primer su taksisti svaki taksista moze da kaze sta ce meni dozvola kad se ja ne vozim da se svrckam nego zivim od toga" ... i to je u principu tako. Ti treba da imas dozvolu za ribolov. Evo sad gledam detaljno moju dozvilu i na njoj pise "Dozvola za rekreativni ribolov za 2013 godinu"  a koliko se ja razumem svako ko peca stapom na bilo koji nacin treba da ima dozvolu za ribolov...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Podrzavam bojkot iz svih razloga koje ste naveli,ali cu kupiti dozvolu u carpologiji,jer sebi ne mogu da dozvolim da budem krivolovac i svaku ribu sem cverglana cu vratiti u vodu na kojoj budem pecao,iako smem da je nosim.U koju grupu ja spadam?

Jao shiki...

 

Dali ja stvarno ne znam da objasnim ili sta se vec desava....

 

Ako podrzavas bojkot podrzavas ga i u tu grupu spadas! Nema veze dali si kupio dozvolu ili nisi!

 

Posedovanje dozvole ne znaci da si protiv nekoga ili sa nekim.... Kupi dozvolu, pecaj, uzivaj, samo nemoj da budes krivolovac.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Podrzavam bojkot iz svih razloga koje ste naveli,ali cu kupiti dozvolu u carpologiji,jer sebi ne mogu da dozvolim da budem krivolovac i svaku ribu sem cverglana cu vratiti u vodu na kojoj budem pecao,iako smem da je nosim.U koju grupu ja spadam?

 

i ja podrzavam bojkot da neko ne pomisli da sam ja odusevljen situacijom i da mi je ne znam kako lepo na divljim polu pustim vodama,ali mislim da ovakav bojkot nije resenje i na ovakav nacin prezentovan nije resenje i nista nece doneti...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razotevse druze,da u toku ove nedelje stupi na snagu zakon da moras imati jedinstvenu dozvolu ma gde da pecas,da bez nje nemas pristup komercijalama da li bi je kupio ili nebi isao na pecanje jer bojkotujes :D

To sto ti pitas sta ce ti dozvola ak pecas na komercijali je paralela sa npr. kad bi terao auto letnjakom od Jarkovaca do Maradika i tu te navata policija,trazi ti dozvolu a ti nemas s obrazlozenjem da ne vozis automobil glavnim putem gde ima saobracaja vec samo letnjakom :D....mozes li zamisliti scenu :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

bila je vec ovde prica,pre godinu-dve,mislim da ti tada nisi bio clan oko dozvola i cena dozvola... 

i kaqda se potegla prica zasto da takmicari imaju dozvole,tada je neko dao jedan odlican primer "zasto oni sto voze trke kolima ili motorima moraju da imaju vozacku dozvolu,ili jos bolji primer su taksisti svaki taksista moze da kaze sta ce meni dozvola kad se ja ne vozim da se svrckam nego zivim od toga" ... i to je u principu tako. Ti treba da imas dozvolu za ribolov. Evo sad gledam detaljno moju dozvilu i na njoj pise "Dozvola za rekreativni ribolov za 2013 godinu"  a koliko se ja razumem svako ko peca stapom na bilo koji nacin treba da ima dozvolu za ribolov...

 

 

Mislim da bi trebao da poseduje svako ali bez ozbiljnog kursa to nema svrhe. Da se obuci svaki ribolovac o osnovnim stvarima, ekologija, eko kultura, mrest, mere....

Link to comment
Share on other sites

Quote

Razotevse druze,da u toku ove nedelje stupi na snagu zakon da moras imati jedinstvenu dozvolu ma gde da pecas,da bez nje nemas pristup komercijalama da li bi je kupio ili nebi isao na pecanje jer bojkotujes :D

To sto ti pitas sta ce ti dozvola ak pecas na komercijali je paralela sa npr. kad bi terao auto letnjakom od Jarkovaca do Maradika i tu te navata policija,trazi ti dozvolu a ti nemas s obrazlozenjem da ne vozis automobil glavnim putem gde ima saobracaja vec samo letnjakom :D....mozes li zamisliti scenu :D

 

Kupio bi kako ne. Sama dozvola ko dozvola ne cini te sportskim ribolovcem. Ono sto ja mislim da je ribolovac (imo papir nemo papir):

- savesno ponasanje na vodi

- ekologija

pa tek onda dali zna da veze udicu idr stvari

 

Mislim da ti komparacija nije dobra... Ja mogu da ti navedem sledeci primer: To bi bilo kao da te milicajac zaustavi da hodaš trotoarom i pita te imas li ti dozvolu za da hodas peske...

Zasto mislim da ti primer nije dobar... jer je ucestvovanje u saobracaju svih ucesnika propisano mnogim zakonima. To je mnogo bitnija stvar od posedovanja ribolovacke dozvole (iako se slazem da ju treba svaki ribolovac posedovati uz predenje kurseve i polaganje ispita).

 

Bolji primer bi bio npr dali u NAVAKU traze da imas vozacku dozvolu ako kod njih hoces da vozis na trasi. Jer je to privatna trasa ( odlicna paralela sa komercijalom u ribolovu).

Link to comment
Share on other sites

Malo je glupo diskutovati oko svega ovoga,cela ta prica zivi samo na internetu jer na 1 coveka sa foruma il fejsa ima 150 onih koji nisu tu a pecaju i NIKADA nisu culi za bojkot i redovno kupuju dozvole i vec uveliko lepo pecaju na vodama gde "nema" ribe :D

dosad sam bio 5 puta na pecanju doduse na belu i videh jedno X pecarosa koji su svi imali uredne dozvole jer cuvar obilazi 2-3 puta dnevno jezero a uz to kontrolise cuvarke a ponekad i udice!

A iz dosadasnjeg zivotnog iskustva primetio sam da najvece sranje na vodama prave oni koji nemaju dozvole...

Mozda ja zivim u Ugandi al dosad sam video minimalne propuste u svemu tome,gde ima para ima i cuvara i reda a kada bi bojkot delovao znaci nema para a samim tim ni cuvara,ni benzina za pente i Nive,nema volje za nicim i anarhija nastupa!

Link to comment
Share on other sites

Odlicno onda limaru ako svi imaju dozvole i ako cuvari obilaze 2-3 puta.

 

Medjutim NIJE SVUDA TAKO! Ja sam pecao na Savi i  Dunavu u par godina recimo 15ak puta,... ne znam tacno i NIKAD NI JEDNOM me cuvar nije kontrolisao. Tako da ne znam za koje nive i benzine idu te pare

Link to comment
Share on other sites

pa nije problem u tome sto ljudi nece da idu da rade nego ih nema dovoljno,jedan cuvar ide na 3 jezera ili na 50 kilometara reke... i da hoce i da je  carobnjak i da moze da se teleportuje sa mesta na mesto nebi stigao svuda... 

a na tog jednog cuvara koji se trudi i muci da radi,na njega jednog ide dva menadzera,3 sefa i 4 mastiljare.... neki likovi ko boskic iz drzavnog posla,e treba umesto tih 10 ljudi koji ne rade nista nego sede i lade muda po ceo dan zaposliti 6cuvara...

a znas kad ce to da uspe sa nekim bojkotom,mitingom,ili strajkom gladju ili zedju..... mislim da ne moram da ti kazem kad,znas i sam

Link to comment
Share on other sites

Nevidim razloga da neko (osim ako nema licne koristi) pljuje po pokusaju bojkota i na ljude koji pokusavaju da ucine nesto dobro za sve ribolovce.Ako ne zelite da pomognete a ono nemojte ni odmagati.Pustite one koji zele da pokusaju nesto da mrdnu sa dna.Ako neko zna bolje nek pomogne,a ne da se samo kritikuje radi kritike i pametovanja.

Pecajuci sam obisao dobar deo Vojvodine i nagledao se jezivih stvari i nevidjenog javasluka.Kap je prelila casu pretprosle godine na Tamisu kod Sakula kada su dva "sportska "ribolovca (inace poznati svima u okolini) u 11h pre-podne ladno na ocigled svih vukli mrezu.Od onda pecam uglavnom komercijale i najmanje sto mogu je da podrzim BOJKOT.

Jos jednu stvar sam hteo da kazem-ovde se provlaci prica o nekakvom ispitu.Interesuje me ko bi mi drzao kurseve i ispite.Naravno opet neki Cvarkov i Boskic iz raznoraznih saveza (naravno za honorar) koji su do sada samo brojali pare od clanarine !

Link to comment
Share on other sites

Niko ne pljuje po bojkotu,nije bilo reakcije pre poziva na bojkot radnje koja je pocela da prodaje dozvole(potpuno je nebitno koja je radnja u pitanju).Vidite i sami da nemate bas veliku podrsku na ovom forumu ali niko nije pokusavao da vas bojkotuje ovde ili da vas omalovazava.Kad je pocela prica ''ko nije sa nama taj je protiv nas''reagovao sam,ne iz KORISTI nego zato sto je moje pravo da se ne slazem sa vasim bojkotom,kao sto je vase da bojkotujete.Ideja o javnom preduzecu koje bi gazdovalo svim vodama Srbije je ortodoksna glupost sa kojom nkako na mogu da se slozim.Tako nesto moze da funkcionise u komunizmu i uz renoviranje golog otoka kao ustanove za lecenje lopova.Dovodjenje u red koncesora i zavodjenjem logike u dobijanju koncesije nad vodama(bez burazerske i politicke pozadine nego na tenderu sa pravim programom)moze se mnogo postici.Potpuno je nelogicno da Adom Ciganlijom u sred Beograda gazduje Ekoribarstvo iz Valjeva,prodaje dozvole u Beogradu,trosi pare Beogradjana a na jezeru drzi jednog ili dva cuvara i ne ubaci nijedno ribce u vodu godinama.Sta mislite koliko cuvara bi beogradjani svojim novcem koji daju za dozvole mgli da plate i koliko bi ribe bilo ubaceno svake godine u jezero?Takvim stvarima se treba baviti.Ne podrzavam ljude koji su iskoristili nezadovoljstvo ribolovaca da bi se istakli u prvi plan a pojma nemaju sta rade i o cemu pregovaraju sa ministarstvom.To su suvise ozbiljne stvari da se ovako povrsno resavaju,zasto ''predstavnici''ribolovaca u takozvanom bojkotu nisu otvorili temu na ovom forumu(koji je priznaces veoma znacajan i po broju clanova i po posecenosti)u kojoj bi trazio misljenje ribolovaca o tome sta bi trebalo promeniti u zakonu?Kad resis da se upustis u takve stvari onda to moras da radis temeljno,sa velikim entuzijazmom i uz dosta posvecenosti,odricanja a ne ovako.

Link to comment
Share on other sites

E bas ti iz valjeva se trude da prodaju najvise dozvola a isto tako sam svedok nekih voda gde nije ubaceno ni mladji ribe u zadnje tri godine pa zato necu da im kupim dozvolu.sta ako sada na tom tenderu za raspodelu voda dobiju opet oni?taj tender nit se zna kada je niti ko obavestava niti se ko pita i to ide do samog vrha.Mislim da ce organizatori bojkota traziti raspravu o raspodeli voda koliko sam citao,da se vrate vode ribolovcima odnosno da gazdovanje bude na opstinskom nivou.Sve je ovo po meni nedovoljno obavesteno od strane organizatora bojkota al za sada zbog loseg poslovanja ekoribarstva iz valjeva ja i jos dosta mojih kolega necemo kupovati dozvole!

Link to comment
Share on other sites

Ljudi čemu ovolika rasprava? Ko hoće da Bojkotuje nek to i radi ko nece ne mora to je njegovo pravo! Kao sto je neko gore rekao,ja ne poznajem nikog ko Bojkotuje dozvolu ili sta već. Nikome od nas se ne svidja stanje na nasim vodama i ne odobrava ribokradju ali mnogi od nas smatraju da tim bojkotom nista dobro necete dobiti ( daj Bože da grešim). Ko hoće nek Bojkotuje i sedi kući, ja ću već 15. na višednevno pecanje i to je moje pravo! :pivopija1:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...