Jump to content

Jezero U Zmajevu


soraNS

Recommended Posts

TAKMICARSKI PRAVILNIK (28-29.03.2015)

 

 

Ekipu cine cetiri takmicara,za pecanje tokom celog takmicenja i zabranjena je zamena.pecanje se vrisi sa : 6 stapova, sa pojednom udicom.Za hranjenje-prihranjivanje je dozvoljena upotreba raketa,pracke,kobre,P.V.A. kese,mreze,konca.Sudija odredjuje vreme hranjena i prestanak hranjena raketom,za prihranu preko dana.Zabranjena je upotreba markera,dozvoljeno je hranjenje nocu iskljucivo kobrom bez pracke uz koriscenje p.v.a.  kese,mreze,konca.Dozvoljena je upotreba tigrovog oraha.Dozvoljena je upotreba praskaste hrane,bojla ne sme biti mekana,da prilikom stiskanja ne promeni oblik.Maksimalna velicina bojle je 20mm.Zabranjena upotreba paste.Zabranjeno ulazenje lica koja se ne takmice na mesta za pecanje (boks).Zabranjeno zabacivanje i hranjenje u tudje polje.Zabranjeno je nocno hranjenje raketom,pecanje na hranilice i sl.Zabranjeno je vredjanje sudije.Pravo predloga i sugestija imate pre izvlacenja brojeva i pocetka takmicenja.Odluka sudijie je konacna.Zabranjeno je iskljucivanje signalizatora trzaja.Zabranjeno je pecanje na zigrig.Zabranjena je upotreba reflektora(lampi).Zabranjeno koriscenje zivis mamaka.Takmicar je duzan da svaki ulov,stavi na mokar dusek,da meri ribu sa sudijom,a ribu posle merenja vraca sudija u vodu.Pozenjno je imati najmanje 10 sakova.U takmicarski karton je obavezan potpis takmicara,takmicara iz susednog boksa i sudije.Nocu od 24h-6h riba se ne meri izuzev ako su ribe vece od 10 kg.Ako se prilikom jutarnjeg merenja ustanovi uginuce,u saku riba ce biti bodovana i prijavljue se organizatoru takmicenja radi daljih mera.Na sudijin zahtev mogu se izvaditi stapovi iz vode na proveru.Boduje se saran i amur od 1kg pa navise.Sve sto nije upisano kao dozvoljeno,zabranjeno je,sem ako sudija drugacije ne odredi.Kazne za krsenje pravila su : Opomena,zuti karton,crveni karton (iskljucenje).

 

 

 

                                                                                                                                    Organizator takmicenja :                                                                                                                                                             Slavko Lazarov 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...
  • 3 years later...

Na Zmajevackim jezerima sam aktivan od 2010 ili 2011 ako se dobro secam. Veoma vezan za tu vodu i svake godine najcesce tu provodim ribolove. Jezero je prelepo, i pozicije su fino uredjene. Na svakoj poziciji moze lepo da se peca jer jezero nema nekih tajni. Jedina kritika je sto ima manje ribe  odnosu na raniji period, kao i cena dozvole koja je 1200 dinara za 12h. Izuzetno mnogo para, a pritom jezeru treba jedno lepo poribljavanje. Ne kazem da ribe nema, vec fali odredjena kolicina 15+ ribe. Ja sam ove godine u skoro svakom ribolovu imao dosta ribe, ali fali krupne ribe. Na nekim pozicijama se peca na blize, na nekima moze da se baca i 100m. Ja licno najvise volim da pecam pozicije 3, 5, 6, 7, 8, 9, 12. Ove godine na m1 i monster crab imao vrhunske ribolove. 

Screenshot_2022-12-18-22-47-57-357_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-12-18-22-47-39-397_com.miui.gallery.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2022 at 9:59 PM, Limar said:

Bitno je da ima betonirane platforme i amure od 750gr velicine,valjda vade iz kanala onog

Iskreno, meni je mnogo lepse jezero bilo kada je bilo samo 12 pozicija i kad a nije bilo sajle u prvom sektoru. Nije bilo ni betoniranih pozicija ni krš amura od 750 gr. Beše to tamo do 2014. ako se dobro sećam. Ona stara 12. je bila jaka pozicija svi se grabili za nju ahhaha. Još sam u glavi vezan za to jezero kakvo je bilo tada. U kako bi ga slatko doveo u red da je moje 😂

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Sokan said:

Iskreno, meni je mnogo lepse jezero bilo kada je bilo samo 12 pozicija i kad a nije bilo sajle u prvom sektoru. Nije bilo ni betoniranih pozicija ni krš amura od 750 gr. Beše to tamo do 2014. ako se dobro sećam. Ona stara 12. je bila jaka pozicija svi se grabili za nju ahhaha. Još sam u glavi vezan za to jezero kakvo je bilo tada. U kako bi ga slatko doveo u red da je moje 😂

Bilo bas dobro jezero pre,ovo danas je ocaj,onaj matori kad uzme da vadi eksere iz dasaka nije normalan...a pobedilo je farbanje vode u onu boju Maldiva 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Bolje ne idi. Cena dozvole 1700 dinara,a riba blagi uzas. Nema 15+ ribe dovoljno, usluga i ophodjenje prema ribolovcima onako nista spec. Za vikend recimo 36h ti treba 5100 din za dozvolu. Od alkohola vise ne znaju sta rade. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zovem neki dan bas rekoh ajde da odem na dan da odpecam, javlja mi se čuvar na telefon mrtav pijan. Čovek se toliko usrao od alkohola da nije mogao da čuje sta pričam. Sapliće jezikom, na kraju mi reče: ,, Gospodine ja Vas ništa ne čujem..." i zalupi slušalicu. U aprilu bio, trava nije bila pokšena, kesa za smeće nije bilo...ali zato kad sam stigao ni dobar dan ni ništa, sa vrata odma uzeo da piše dozvolu i da naplaćuje. Lepo doneo odluku da ne idem dok se ne dovedu u red malo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...