Jump to content

Jezero U Zmajevu


soraNS

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jezero Zmajevo opsti utisak 10 riblji fond dobar abmbijent extra jedan od najboljih na kom sam bio mir tisina uredjeno sve do poslednje sitnice.

Sto se tice pecanja trenutno nema vece ribe od 2 kg u jezero i to niko nece da kaze da je riba izvadjena i da nema krupne ribe vise,Uhvatili smo 20-ak komada nijedan nije bio vece od flase koka-kole od litar.

Tako da ovo jezero sto se tice ozbiljnog sarandzije je jako lose zbog previse previse sitnog sarana u jezero sve ostalo 10.

Link to comment
Share on other sites

bio sam na jezeru oko prvog maja i hvatani su komadi do 10 kila mozda nije bilo nesto preko toga ali tamo sam bio jedva nekih 2-3 sata tako da to i nije tako lose a i krupni se u zmajevu obicno hvatali nocu

 

odakle ti ta informacija? da je riba izvadjena?

Link to comment
Share on other sites

Moja saznanja su da cuvari nisu dobili plate pa su povadili svu krupnu ribu i prodali, koliko je to tacno neznam  ali ocigledno je da krupne ribe nema. 

 

Ovo je Pavel vec nesto novo. Ovo nisam znao. Sta reci sem zalosno za tako lep revir.

Link to comment
Share on other sites

proslo leto smo brat i ja bili na manjoj kampanji od 2 dana 2 noci... 6 stapova cini mi se box br.8 ,prvi cosak kad se dodje na jezero, prvi put smo bili tamo pa sam vodio dnevnik , pecali smo1 stap u obali 2 stapa na sredini a ostala 3 do druge obale... imali smo 47 komada od kojih je samo 13 bilo preko 5kg... krupnije ribe ili nema ili nece da jede... nocu je pecao iskljucivo sitan i pod tim mislim ispod 3kg... najveci su dosli po najvecem suncu, najteza riba je imala "samo" 8kg... sto se ostalog tice revir je prelep,od vladovine,preko ljubaznih cuvara pa sve do trske... kada bi se riblji fond sredio definitivno jedno od najboljih jezera u okolini...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pecali na 6 stapova , doslli spremni u fulu 24 h pecanja ponovo ista prica na mestu br 1 beli stap napred 2 ribe , mali spic trske desno 6 riba jedan oko 7 kg ostalo sve sitno ....trebalo bi dosta toga uraditi da se poboljsa uzitak na tom reviru .....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Može li neko da pojasni gde su mesta 1,2 i naročito 3 i koji  prostor zauzimaju što se tiče zabacivanja?

Da li je ovaj raspored odgovarajući?

 

http://i60.tinypic.com/akgays.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kako i sama mapa pokazuje,tu su i pozicije.Dosta daleko tj nemoguce zabaciti do krajnih granica na nekim mestima.Ribe ima ali dosta sitne ali ima i krupnih koji ne mogu doci na red.Jako lep revir koji zasluzuje mnogo bolje od postojeceg sto ima.Pecao sam licno na br 9 i bilo je dosta ribe(sitniji) dok je neki lik na 10 imao i krupnije sarane.Ne mozes ocekivati kao na Miki da udaraju samo veliki.

Komercijalna voda jako lepa i sto je neko vec napisao cist mir i priroda,uzivancija.

 

Pozicije 1,2,3 su prekoputa kucice gde je cuvar.Dosta velike tj dugacke pozicije koje niko ne moze dostici zabacajem.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo lepo mesto za pecanje,pecao sam mesto br 5 i sasvim zadovoljan ulovom,kao sto Dukas rece preovladjuje sitnija riba ali ovo jezero je oaza oklagijasa,vrste sarana koja je postala prava retkost.Odlikuje ga vretenasta gradja i karakteristcna cna boja ledja i peraja,pravo uzivanje je bilo uhvatiti ga i podsetiti se vremena kada su na nasim vodama bili dominantna vrsta po barama zajedno sa zlatnim karasom i linjakom.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto su kolege vec pisale. Riba sitnija, ali izuzetno borbena.

Jedino pozicija broj 3 nije tu gde je obelezeno, vec na istom potezu gde su 1 i 2. Taj kanal gde je box 3 na slici ne peca uopste.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima...

Bio sam tamo u septembru , ali na 6... Lepo se napecao feederom...Nisam imao vremena da prošetam oko jezera da vidim gde su pozicije u tom delu.Kad sam video ovu sliku bilo mi nelogično da je 3  tu locirano...Idem sa preduzećem na druženje tamo za koju nedelju pa rekoh da pitam ... ako me kojim slučajem zapadne da tu sednem...ostalo nije problem :good:

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio na jezeru u obilazak pa sam prosetao i do pozicije 3 i video da sam u mom gornjem postu pogresio i izvinjavam se zbog toga, Pelecarp ima pravo box3 je do trske gde i box 1 i 2 a kanal koji je oznacen na slici je box 3a a onaj mali kanal do njega je box 3b. 3a i 3b slabo se peca jedino na nekim takmicenjima pecaju te pozicije!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jezera su ponovno aktivna,vracena su na gazdovanje vlasniku jezera,kojem je prvenstveno cilj da se jezerima vrate ljubitelji prirodnog ambijenta i ribolova na velike ribe,koja je nazalost poslednjih godina umanjena.Vise nije aktuelna prethodna uprava koja je prilicno nedomacinski upravljala i vodila revir.Poribljavanja je vec bilo,a na jesen i prolece ce biti novih poribljavanja,iskljucivo krupnim primercima sarana i amura. Ulovi poslednjih dana su pokazali da krupni primerci sarana i amura ovde nisu retkost,ali po recima vlasnika,fokus ce biti na poribljavanu iskljucivo krupnom ribom. Uskoro ce biti pusteno u rad i veliko jezero,na kojem se do sada nije pecalo,sa celokupno novom infrastrukturom,boksovima i pozicijama za pecanje,bungalovima i restoranom. Sve sa ciljem da se u prelepi prirodni ambijent Zmajevackih jezera ponovo vrate svi pravi ljubitelji ribolova,kako saranskog,tako i rekreativnog. Sve informacije na novom sajtu revira  http://zmajevacka-jezera.com/

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...