Jump to content

Greys Air Curve Stapovi


Recommended Posts

Druže Tito majku mu bož'ju pa kak vam nisu napravil Greijs-hendmejd sa serijskim brojem 0001? Onom Gilmoru i Kleptonu prave fendere po želji, mislim bezobrazluk. 

Druže Tito majku mu bož'ju pa kak vam nisu napravil Greijs-hendmejd sa serijskim brojem 0001? Onom Gilmoru i Kleptonu prave fendere po želji, mislim bezobrazluk. 

Claptonu Boga mi i štapove,pošto je ribolovac. :pecanje1:

Link to comment
Share on other sites

Ja lično imam poverenja u Greys, jer ima Torsion 2,75lb, i imao sam uvek uživanje u svakoj ribi. Sada sam nabavio i 3,25lb na rasprodaji i mislim da mi u životu više ništa od štapova neće biti potrebno.

Ovi novi su verovatno odlični za ovu cenu, lepi, jaki i kao svaki imaju odličnu garanciju.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 6 months later...
Pozdrav svima...aj da malo ozivimo temu jer je proslo dosta vremena,a stapovi su i dalje zastupljeni...Jel koristio neko Aircurve 12 ft u nekoj od libraza?Uzivo izgledaju fenomenalno,tanki u korenu,elegantni,dobra oprema...Ovde u Italiji mogu da se nadju gotovo novi za nekih 400 € 3 komada,a s’obzirom da su novi 200+(predpostavljam za ove novijeg datuma izdavanja)cena je i vise nego povoljna...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li je neko koristio ili probao u verziji 13ft 3.5lb,  interesuje me kako se ponasa na ribi i kakav je na zabacaju... I ako bi mogao neko da uporedi sa stapovima u tom cenovnom rangu tipa Fox Horizon, Free Spirit E class i slicno...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Danas sam bio u radnji pa reko da pogledam sta ima...Recimo Aircurve 12 ft 3,25 lb i PL Fast Water 12 ft 3,5 lb...Greys u manjoj librazi dosta ostriji i kruci stap.Treba mnogo vise snage da bi se savio u kiflu od Fasta.Inace stapovi prelepi,cork varijanta takodje...Meni se ne dopada kod njega to sto u donjoj sekciji ima umetnut trn,tj gornja sekcija se ne navlaci na blank donje sekcije nego na trn,kao kod npr Greys Prodigy...
Link to comment
Share on other sites

Danas sam bio u radnji pa reko da pogledam sta ima...Recimo Aircurve 12 ft 3,25 lb i PL Fast Water 12 ft 3,5 lb...Greys u manjoj librazi dosta ostriji i kruci stap.Treba mnogo vise snage da bi se savio u kiflu od Fasta.Inace stapovi prelepi,cork varijanta takodje...Meni se ne dopada kod njega to sto u donjoj sekciji ima umetnut trn,tj gornja sekcija se ne navlaci na blank donje sekcije nego na trn,kao kod npr Greys Prodigy...

I da...u poredjenju sa Horizon isto tako,u istoj librazi dosta ostriji i kruci Greys.E,sad...to je sve na mlataranje u radnji,visoka je pa moze i da se “zabacuje”...Ali se oseti razlika.Po meni Greys od 3,25 kao da je jaci i od 3,5 lb.Ili prosto mozda ima samo brzi blank od ostalih u toj librazi,a snaga manje vise ista.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeo Aircurve 12ft 3.5lb pre bukvalno mesec ipo dana. Prodao sam Nash Entity od 3.5lb koji je opet cini mi se " malo slabiji" od navedene 3.5lb. I uzeo Greys Aircurve koji jeste ostriji dosta na prvi pogled, isto sam misljenja da je jaci od 3.5lb, ali pri opterecenju se lepo savija, doduse nisam imao ribu, ali sam ga isprobao na drugi nacin ????..Zabacuje nestvarno dobro, ja nisam neko ko se moze pohvaliti zabacajem, ali sa ovim stapom i ja dostignem veliku daljinu. Estetski veoma lep! Sve u svemu stap samo za velike ribe, za teske terene, za dalek zabacaj. Pricam o 3.5lb naravno, za ostale ne znam..
Link to comment
Share on other sites

Stapovi su prelepi to nema sta...jedni od tanjih stapova koje sam video,a toliko ostar. :-) A estetska zavrsnica je po meni jedna od elegantnijih i boljih koje sam video.Na tom stapu je bolje odradjeno na halteru,tamo gde izlazi blank,na gore...taj ukrasni prsten sa rupicama...Kod Prodigy Apex-a je crn i hoce da se oljusti ili sta god.Jos samo da preneses utiske kad izvadis nesto,zbog te ostrine...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su to ovi na slici na rod podu, a Sasa kaze da su jedni od najtanjih koje je video, onda mi to jedno sa drugim nema bas nikakvog smisla

Nisam pecao ni na jedan koji si pomenuo tako da ne mogu da imam misljenje da li su ''za velike ribe, teske terene ili daleke izbacaje, ali da su tanki, jesu kao Jelena Karleusa sto je tanka  8)

Link to comment
Share on other sites

Izvinite sto prekidam konstruktivnu raspravu ali bi da pitam onako laicki kakvi su to stapovi za velike ribe i da li je presudno da stap u korenu ima 15mm ili 18mm???

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Posto se ovde tumaci svaka rec ajde da se ispravim, kad kazem za "veliku ribu" mislim na stap koji ima bolju kontrolu nad samom ribom, odnosno jaci stap, koji tu istu ribu moze da izvuce iz nekog krsa i loma, na to sam mislio. A velika riba se moze upecati i na stap od 2.75lb, zavisi gde se peca, to svi znaju
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...