Jump to content

Ulja U Boili,vrste?


Bata Rale

Recommended Posts

Citam i cudim se dokle ljudska masta moze da ode i ne verujem! Manite se filozofiranja vec pocnite od pocetka kako i gde da pecate,a moj savet Hodor ti je da primenjujes nesto sto je isprobano i ljudi napisali da koriste.Nisu te slagali oko ulja a da puno bacamo para na gluposti i to je tacno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mislim da je tema odlicna.

Mnogo godina sam koristio neko kukuruzno rafinisano ulje, za svaku bojlu. Onda sam poceo Salmon kod mesnih mikseva. E sad, nelogicno je da za svaku bojlu sipam isto ulje. Pravis skvid, caviar, tunu, skoljku, crabu itd... a ulje uvek isto. Mislim da se treba igrati, probati.

Na primer bojla sa aromom caviara NB i dr.hemijskim dodacima ne mirise isto ako se u nju stavi Salmon oil, ili npr. susamovo ulje. Sa identicnim miksom i hemijom, upotrebom ova dva razlicita ulja, dobija se potpuno drugaciji misris, pa cak u odredjenom smislu i struktura bojle.

Kud sve pare dajemo, ulja najmanje kostaju.

Moje misljenje, treba "sarati" sa uljima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Da ima sarana kao u nekim normalnim drzavama mislim da bi i na dozu Castrola moglo lagano...Salim se naravno.Po meni,najveci pomak u saranskom ribolovu su donele inovacije u sistemima koji su daleko efikasniji nego pre samo 15 - 20 da ne pricamo o ranijim vremenima.Da se znalo 70-ih godina ovo sto se sada primenjuje kao prezentacija mamca gde bi bio kraj jednom ribolovcu...Sta je znao neki tamo cica sta je Salmon Oil sto je pecao na bambus na Dunavu ‘75-e godine,a upecao vise divljih sarana nego svi mi sa foruma zajedno...Veoma cesto se zaboravlja cinjenica da riba generalno nema svest,nema je u tom smislu da kaze “Aha,ja sam saran i plivam u DTD kanalskoj mrezi”I on je kao i sve zivotinje,u ovom slucaju riba koja trazi hranu da prezivi,da ima svest kad bi video udicu i silikonski kukuruz pobegao bi u Spaniju.Zato su proste i jednostavne stvari i komponente cesce i delotvornije na divljim vodama,dok je komercijala prica za sebe.Sama cinjenica da je riba tu “navikla na buckanje” i da to ima efekta sto je najveci fazon,daje totalno drugi smisao pecanju sarana...E tu onda nastupaju makaze za sisanje od Nutre,CC-a,DT-a...jer jbg,ako hoces da uhvatis sarana iz totalno druge dimenzije moras tako,a opet ko ti garantuje da je taj dan bas Salmon Oil odradio posao ili bi ucinak bio isti i sa maslinovim ili bilo kojim drugim uljem...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...