Jump to content

Gotovi Vs. Home Made Mixevi


luta

Recommended Posts

Jedno pitanje za sve ,sta je presudno kod vas da se odlucite u izboru mixa kupovni(gotovi) ili domaca radinost.

Da li se odlucujete na onovu iskustav drugih,verujete samo gotovim mixevima,slaba snabdevenost radnji da bi se napravio dobar home made mix itd... da nedavim vise jednostavno zasto gotovi,zasto domaci?

Link to comment
Share on other sites

Nemam toliko iskustva sa pravljenim boilama jer sam pecao uglavnom na gotove kupovne a sada sam se odlucio na home-made citajuci forume i iskustva  iskusnijih ribolovaca.Razlog tome je sto znas sta stavljas u mix,koje kolicine i vise opcija za kombinovanje.Sto se tice komponenti lako je sve pronaci i nije skupo.Za jedan bas kvalitetan boili ne treba odvojiti ni 1000.din. ukljucujuci da u njega idu i neka brasna iz riboradlji koja su neophodna za pojedine boile(predigest,lt 94,GLM,kelp i druga).Zbog toga home made po meni i ne razmisljas dal necega nema u mixu ili drugoga ima previse(pa moras da seces za divlju vodu).Naravno mora se kupiti neka aminokiselina! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ja verujem kupovnim mixevima, i kad se peca na rezultat koristim kupovne mixeve, mislim da nisam pametniji od ljudi koji rade u Nutri, SbS-u, solaru....i da ja ne mogu bolje od njih. Kada pecam *relaks* i na divljoj vodi volim da mesam i radim svoje mixeve, i jeftiniji su kao baza. 

Link to comment
Share on other sites

Zasto "moras" da seces orginalan miks za divlju vodu?

Nisam direktno mislio da mesam sa drugim kupovnim mixom vec da ga malo razblazim sa slabijim mixom domace proizvodnje da bi dobio celokupan blazi mix za divlju vodu!Vecina se slaze da dobro izbalansirana boila daje najbolje rezultate e sada ja mislim kada se pravi mix od kupovnih recimo npr:50% trige pomesa sa 30 % big seeda  i doda recimo jos 20% red hering da tada moze doci do preterivanja nekih komponenti iz ova tri mixa i mozda se dodje do kontra efekta ili pak manjka drugih tako da se ribolovac nadje u corsokaku i nema informaciju koliko cega ima u takvom mixu.Naravno stvar je izbora i verovanja a meni nekako izgleda sigurnije kada sam komponujes i imas uvid u to sta treba promeniti !

Link to comment
Share on other sites

Nisam direktno mislio da mesam sa drugim kupovnim mixom vec da ga malo razblazim sa slabijim mixom domace proizvodnje da bi dobio celokupan blazi mix za divlju vodu!Vecina se slaze da dobro izbalansirana boila daje najbolje rezultate e sada ja mislim kada se pravi mix od kupovnih recimo npr:50% trige pomesa sa 30 % big seeda  i doda recimo jos 20% red hering da tada moze doci do preterivanja nekih komponenti iz ova tri mixa i mozda se dodje do kontra efekta ili pak manjka drugih tako da se ribolovac nadje u corsokaku i nema informaciju koliko cega ima u takvom mixu.Naravno stvar je izbora i verovanja a meni nekako izgleda sigurnije kada sam komponujes i imas uvid u to sta treba promeniti !

Opet naglasavam da nemam iskustva sa kupovnim ali citajuci literaturu bolje i sigurnije mi izgleda home made varijanta!

Link to comment
Share on other sites

Isto tako mi nije jasno ovo-kupim gotov mix pa rolam (isto se mucim) ipecam na to-kad je vec tako onda bolje gotova boila i neradis nista(eventualno neki dip) i mamcis i pecas.Sta ce mi onda mix kupovni! :crazy: Mislim da je to borba izmedju proizvodjaca da naprave i pjasiraju nesto novo zbog prodaje i opstanka  :a054: isto kao hemija za higijenu-dezodorans prvo 12 h.traje pa su povecali na 48h,pa na 72h,pa sampon sa medom,pa sa alojom,pa maticni mlec, pa jos deset raznih trava i plus deluje na sve i svasta-To je po meni samo marketing kao i kod ovih engleskih proizvodjaca komponenata za izradu boila!O cenama necu ni da komentarisem svi znate koliko se puta uveca dok dodje u nasu prodavnicu! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Ja pecam samo sa domaci miksevi vise im verujem posto znam sta sve ima u njega i mogu da radim vise kombinacije.Moi miksevi su se pokazale super za dive vode,komercijale ne pecam ili mnogo malo 1-2 puta u godinu.

Link to comment
Share on other sites

mesam mixeve kupovnih i mojih i to mi najbolja varijanta.pokazala se svugde.osim toga volim da experimentiram sa razlicitim mixevima i dodam josh nesto.Problem sve manje vremena za na vodi da se to istestira onako kako treba
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koristim kupovne mixeve i radim sa njima u zavisnosti gde pecam. Ako pecam divlju vodu koristim 40-50% originalnog mixa i ostatak razblazim ili razbijem spajz mixom. Ali sve zavisi od vode svaka voda svoje pravilo. Znaci neka osnova mixa ti bude originalni mix ili kombinacija vise njih a ostatak nadogradis svojim mixom. Pa probas,pojacavas ili smanjujes jacinu mixa. Krenes sa donjom granicom hemije pa probas. A i to nema nekog pravila jer sam na divljoj vodi dobijao ribu na ciste kupovne mixeve i to kombinacija vise njih,bukvalno otrov mix sto se tice jacine pa je riba uzimala. Tako da nema pravila,voda ce ti sve reci!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...