Jump to content

Uvrtanje Najlona


Recommended Posts

najveci uzrok uvrtanja najlona je upravo ne pravilno namotavanje najlona na masinicu . nije problem masinica nego samo kako ce se kalem najlona postaviti prilikom namotavanja . najbolje je kada vam neko drzi kalem a vi motate , tad nema nikakvog uvrtanja . a kada se spulna najlona baci na zemlju i ona leti po zemlji ili u kantu kada se baci pa se ne okrene kako treba tad se uvrce strasno . probajte ovako i probajte onako i videcete sami razliku . samo par metara i videce da vam se najlon uvrce , i posle ga samo vratiti ovako kao na slici i videcete da se ispravlja tj ne uvrce . 

evo slike neke koje sam nasao koja samo pokazuje kako treba da se okrene 

http://i45.tinypic.com/31685c1.jpg

Link to comment
Share on other sites

isti efekat i ja imam kao i ove spravice  sto se tice namotavanja samo mene jeftinije kosta spravica  - kanta sa vodom - i stavim kalem u vodu i struna ili najlon se ne uvrcu milion posto.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Lepa spravica su ove masine za motanje jer se najlon 'linijski"mota i slaze, ali se pitam sta biva prilikom prvog zabacaja...!?

Sledece namotavanje odmah nije vise kao ovo uz pomoc masina motalica.

A sta kazete na onu preporuku, (negde sam procitao), da kotur sa najlonom treba da stoji "paralelno"sa spulnom masinice, etiketom okrenut ka nama, (ka spulni masinice), i da se najlon tako odmotava (suprotno od smera kazaljke na satu),prilikom namotavanja na spulnu !?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Imam I ja problem sa uvrtanjem najlona.U pitanju je isti najlon na dva kompleta.U pitanju je Sufiks tritanijum.Kompleti su Yad Nottingham I Okume lb 65 I drugi Strategy Hi performance I Fox Eos 12000.Namotani na oba kompleta iz kante sa vodom.Uvrce se kao lud.Pre toga razni najloni motani na prvi komplet I nikada,slovima I brojevima,nikakav problem.Ne mogu da ne zakljucim da je do najlona.

Link to comment
Share on other sites

uzmi olovo za razvrtanje "spin doctor" pa povremeno baci kada primetis da pocinje da se uvrce najlon,hoce cesto da se uvrti najlon i od olova kada se vraca sistem

kreni sa manjim distancama i polako povecavaj daljinu do max koju mozes da bacis,pomaze sigurno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam I ja problem sa uvrtanjem najlona.U pitanju je isti najlon na dva kompleta.U pitanju je Sufiks tritanijum.Kompleti su Yad Nottingham I Okume lb 65 I drugi Strategy Hi performance I Fox Eos 12000.Namotani na oba kompleta iz kante sa vodom.Uvrce se kao lud.Pre toga razni najloni motani na prvi komplet I nikada,slovima I brojevima,nikakav problem.Ne mogu da ne zakljucim da je do najlona.

Mislim da mu je to kao fabricka mana,uvrce se samo od sebe bez razlike kako motas.Uzeo sam pre 2 god onaj crveni i primetijo ovo sto pricas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam tri godine uzastopce motao taj najlon 0,30 i nikad nisam imao problem sa uvrtanjem. Masinice su bile Okuma prvo axeon i prosle godine trio rex. Po meni perfektan najlon. Mozda ti je problem sa olovom ili nacinom na koji motas. Ako koristis olovo sestougaono onda se ono vrti u vodi prilikom izvlacenja i mozda ti to pravi problem.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Safety system i gripa olovo sa celom virblom slobodnom.Brza kopca na predvezu.Isti sistem koristi drugar sa kojim peca samo sa drugim najlonom i priborom i nikakav problem.Rekoh da sumnjam na najlon jer sam ga koristio na dva kompleta i isto se ponasao.Videcu kad dodje zamena.Stavljam drugi najlon pa cu zakljuciti.Nemam rezervne spulne za Fox pa dok ovaj ne ode u istoriju necu saznati.

Link to comment
Share on other sites

Ako motas iz kante sa vodom a spulna sa najlonom se vrti u krug dzaba rad.....mora da se odmotava kao da je kalem  na osovini....ako si uradio sve kako treba...odsrafi line roler ocisti preperi, podmazi i vrati..moguce je da se roler slabo okrece ili se ne okrece uopste....ako se najlon uvrti pri prvom namotavanju na masinu...ako se uvrce pri pecanju..onda je roler ili olovo 99%.....1% ostavljam za magiju...:)

 

Resenje je i da negde na livadi razvuces najlon po travi i namotas ga ponovo namasinu.....

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da kazem da se u kanti ne desi da se izvrne .Provericu rolnice ali su masine nove pa..Mozda je fabricka greska.Videcu.Nego pregledah klipove i sledeci put motam kao na prvom klipu.Kakva voda kakva ..da od labuda.

Isti sistem koristim vec dugo i na pomenutom prvom kompletu nisam nikada imao nikakav problem ali su drugi najloni bili u pitanju.I cak imam i treci komplet i nikad opet da kazem nisam imao problem a uvek sam na isti nacin namotavao i isti sistem koristio. :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Jedne godine sam na forumu opisivao problem da mi se desava da mi struna na spodu pravi petlju pri zabacaju i onda....ode spomb. To mi se ponavljalo i sa najlonom. Do te mere sam poceo da pazim sa zamahom da sam popizdeo a pri tome i izgubio m...da, pa mi izbacaj bio u kur...u.

Sasvim slucajno kada sam kao resio da servisiram malo masine, vidim da se na masini za spod vodjica najlona ne okrece, čak je na njoj napravljen mali zleb...sramota. zamenim vodjicu, normalno i najlon i sad opet bacam normalno, nema stvaranja petlje itd...

Znači, proverite vodjice na mašinama redovno, jer ako se ne vrti kako treba ili se ne vrti uopste, sledi uplitanje najlona mnogo više nego sto je to uobicajeno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...