Jump to content

Dabar Znak!


Hodor

Recommended Posts

evo danas u nekoliko sati ujutro ja i cale smo se uputili da hranimo zeljeno mesto na sarane negde na dunavu :D to ce mi biti neko prvo kao siroko hranjenje samo da riba malo shvati da tu ima hrane posle 3 dana cu poceti sa ozbiljnim hranjenjem negde oko 10 kg suvog kukuruza se natopilo sad ga kuvam boile su spremne

 

i danas dok sam bacao kugle (sat vremena) video sam oko 10 skokova sto je po meni za sat vremena na reci bas dobro i nije bio bucov jer nije raub vec bas prevrtanje 2-3  se cuo  bas onako dubok zvuk  verovatno je krupno :D trenutno sam obuzet nekim osecajem leptirica u stomaku voda je savrsena za pecanje sa obale dunav je opao i vec se javlja saran

 

javlajm rezultate posle pecanja :D hvala bogu niko nas nije video gde smo i kad i kako hranili valjda nas nece videti ni kad upecamo da mi se za koji da ne poredja njih 7 tu na 2 metra od mene

 

planiram to vec neke 3 godine ali je bio tu prijemni za srednju skolu i neke druge obaveze i nikako da uspem neku kampanju na dunavu sad sam odlucno poceo sve je spreno valjda ce biti i neki sarko!

Link to comment
Share on other sites

nemam sliku (buraz pono aparat na more) al saran je tu :yahoo: mislim nije tu vec je u dunavu pilva sa svojim ortacima

juce u nekoliko sati negde na dunavu sam upecao svog prvenca sarana na dunavu :yahoo: 2kile al taj mi je vazniji od svih onih petnajstica i osamnajstica sa jezera mozda neshvatljivo ali je tako

to je bilo samo prvo pecanje bice slika kad dodje jos koji prezadovoljan sam sto se tice mesta znaci mesto je pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.

 

samo mi nije bas jasno , kad sam lupio kontru otpor je bio toliko jak da sam pomislio da je saran od minimum 16-17 kila znaci 3 sekunde ja nisam mogao da pomerim sarana od 2 kile... cale kaze ma zakazio si za kamen , a ja osetim trzaje glavom i repom, posle toga sam ja njega brzo izvukao ali tih 5 sekundi :good: znaci cele grudi mi se stegle od uzbudjenja :D a saran 2 kile dace bog da sutra pozove tatu na hraniliste

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo Hodor,rekao sam ti da ne brines i pecas.Sad tek imas muku da sacuvas mesto od kibicera :good: .E sad vidis i sam zasto divlja voda vuce sarandzije da pecaju a komercijala su druga prica. :good:  :good:  :good:

Link to comment
Share on other sites

evo pre neki dan da ne otkrivam tacno ..... 2 se otkacila posle prvog koji je uzimao pipavo cekao sam pravi udarac... taj drugi je udario konkretno (stap je iz rod poda kreno u vodu) lupim kontru i posle  5 sekundi se i taj otkacio nzm zasto nastavljamo da pecamo samo ako se to nastavi promenucu ili velicinu boile ili udice sutra cu staviti slike sistema pa kazite zamerke ako ih ima .

Link to comment
Share on other sites

Hranim vec tri dana drugi dan pecanja sam imao ribu saran 2.5 kg imam jedno pitanje u vezi hranjenja koliko dana hranim koliko ne.

Dukas posebno za tebe pitanje:Hranim sa starim kuvanim kukuruzom uvaljanim u blato,i  nista vise da li da ubacujem neku hranu ili konoplju to neradim samo da se neskupi bela riba.Moze li neki savet?

Link to comment
Share on other sites

Hranim vec tri dana drugi dan pecanja sam imao ribu saran 2.5 kg imam jedno pitanje u vezi hranjenja koliko dana hranim koliko ne.

Dukas posebno za tebe pitanje:Hranim sa starim kuvanim kukuruzom uvaljanim u blato,i  nista vise da li da ubacujem neku hranu ili konoplju to neradim samo da se neskupi bela riba.Moze li neki savet?

Pocetak pecanja na nekom novom mestu,zapocinjem ovako.Prvo potopim stari kukuruz obavezno u CSP-Meleg bait da odstoji 24h.Zatim kuvanje 30 -50 min sve zavisi od sorte i sve to utrapis.Kukuruz dobro nabubri i u to mozes ubaciti saku dve konoplje(kuvas sa kukuruzom).Posebno kuvam sitno zrnevlje takodje tretirano CSP-om i kad zelim da hranim mesam sve to.Da bi dobio kugle koristim najeftiniju hranu za primamu,u NS ima za 78 din.Kad prvo hranjenje krece ide se i do 40 kugli velicine pomorandze.Jedan do dva dana pauze i opet kugle ali sad oko 20 kom.Trece hranjenje je kod mene i pecanje.Dodjes nahranis i pecas.Zatim svaki treci dan bacis po 20 kugli..Sto se tice sitnih zrnevlja,ne brini da ce ti smetati ako privuce i drugu ribu,znaj da je saran tu.Da ne zaboravim u kugle stavis i secene boile kao i cele.Kad bacis sve to OBAVEZNO prackom isprackas boile u nekom tvom zamisljenom putu koji znas jer si olovom vec ispitao dno.Vrlo bitno da postoje boile i malo van hranilista jer kad proba prvu i naravno ako mu se svidi,trazice i ostale.Samac jedan van hranilista dace mozda i najvecu ribu.Kad ne hranis sa kuglama,boile oko 100 kom po pecanju e sad je tvoj izbor kako i kad ces da ih potrosis.

Kad udjes u fazon sam ces vec poceti da experimentises kako i sta vec.Bitno je da se saran javlja a kad ima uspeha,fantaziji nema kraja.

Bistro i hvala na poverenju!

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dukas znam da pecas na Dunavu pa se zato tebi obracam da nebude neko uvredjen.

Nocas sam pecao od 9 do 2 jedan udarac i spadanje riba nije bila preterano krupna isto oko 2 do 3 tri kile.Riba je spala mojom greskom iz razloga sto sam zakacio za panj i ispravio udicu,ali to nisam odmah video.

Jos nesto sta predlazes da bolje vidim stapove nocu jer se slabo vide,a nemam uslove gde da postavim idikatore jer pecam iz camca?

Unapred Hvala na savetima...

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dukas znam da pecas na Dunavu pa se zato tebi obracam da nebude neko uvredjen.

Nocas sam pecao od 9 do 2 jedan udarac i spadanje riba nije bila preterano krupna isto oko 2 do 3 tri kile.Riba je spala mojom greskom iz razloga sto sam zakacio za panj i ispravio udicu,ali to nisam odmah video.

Jos nesto sta predlazes da bolje vidim stapove nocu jer se slabo vide,a nemam uslove gde da postavim idikatore jer pecam iz camca?

Unapred Hvala na savetima...

u te svrhe sam koristio ampule vise puta samo pokidas par gumica (kuhinjske za tegle) i vezes za vrh stapa u to je to samo sto pre svakog zabaca to proveri da se nije nsto opetljalo ali meni se barem jako retko upetlja ako se namesti korektno

 

samo obican cvor i da bude zategnuto namestis da ampulica stoji lepo uz stap ja to barem tako radim sa dva parceta gumice se to lako da uraditi

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dukas znam da pecas na Dunavu pa se zato tebi obracam da nebude neko uvredjen.

Nocas sam pecao od 9 do 2 jedan udarac i spadanje riba nije bila preterano krupna isto oko 2 do 3 tri kile.Riba je spala mojom greskom iz razloga sto sam zakacio za panj i ispravio udicu,ali to nisam odmah video.

Jos nesto sta predlazes da bolje vidim stapove nocu jer se slabo vide,a nemam uslove gde da postavim idikatore jer pecam iz camca?

Unapred Hvala na savetima...

Kao sto su rekli Hodor i Tonac je najbolje predlozio,drzaci ampula kupis i namontiras na vrh stapa.To je najednostvnije i najprakticnije.

Kad ga zakuca vidices kao i do sada! :good:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...