Jump to content

Prijava Uz Dozvolu Za Spod Stap I Marker


Jovanzen

Recommended Posts

e drugari dobio sam prijavu za spod stap i marker stap od vijvodina vode sta sad raditi,pecao na divljem jezeru imali ja i drugar dva markera i jedan spod,covek sve islikao i stigla mi je prekrsajna,imali uredno doozvole i dobili prijave.kaze ne sme stap da bude okrenut ka vodi i kad nema nista na njemu,molim pomoc...
Link to comment
Share on other sites

Da glupa situacija i kako sto si i sam rekao za njih je stap stap !

Iako se i na spod stapu moze pecati gledaj da ubedis sudiju i objasnis mu pravu svrhu tih stapova, pa daj Boze da covek to i shvati!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

drug vidi http://www.ribolov.co.rs/vazeci-zakoni-i-pravilnici-o-ribolovu/pravilnik-o-nacinu-alatima-opremi-i-sredstvima-kojima-se-obavljaju-privredni-i-rekreativni-ribolov/ bar po ovom oni nisu predvideli da spod i marker stapovi postoje a kamoli njihovu upotrebu sad probaj da od svog kluba izvadis pisanu i overenu potvrdu da si sarandzija takmicar  i da se u tom ribolovu koriste i spod i marker stapovi i da oni nemaju svrhu lova vec prihrane.....ali opet ostaje do sudije jer stap je stap.....mada i cuvar je mogao da slika pa da upozori i da vidi da je rec o zabuni ali uvek postoji mogucnost da je naleteo na neke drcne kasapine i da sad neprica samo slika....

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si malo napisao da bi ti se pomoglo vise.

Trebao si napisati koja voda je u pitanju i gde se to desilo!Zatim da li si imao neke reci sa cuvarem ili prepirku,posto ne verujem da cuvar sam od sebe ne zna sta je spod stap ili marker.Postoje mnogi drugi faktori koji se desavaju da bi odmah bila prijava a jos ovi sto vuku mreze ili strujom jos gore sta rade pa se ne boje nicega!

Moj savet ti je da slobodno kazes  sve sta  je i kako je bilo a sudija nije neki bauk od coveka koji ne razume sta je spod stap ili marker ako objasnis.

Drug,obrati se Ribolovackom savezu Vojvodine za savet ili preporuku sta ciniti u ovoj situaciji.

Link to comment
Share on other sites

e ovako Dukas, ja i drugar sedimo pecemo rostilj u tom momentu se pojavljuju njih cetvorica za jednom gospodjom,uz to jedan bradonja sa znackom oko vrata se dere ko je ovde gazda;;ja reko molim?nit dobar dan nit nista,reko nema gazde ja i drugar pecamo,kaze znate sta treba da radite,,pretpostavim da trebamo da damo dozvole,dobija dve na uvid i kaze dozvoljeno je po tri staapa, objasnim ja to sve njemu za spod i marker,kaze ok ali imas neku primedbu na nas rad,ja kazem samo malo vise da se obilazi jezero a on u tom trenutku poludi izvadi foto aparat i krene da me slika,stapove satore sve islika i kaze sad ces videti,ja mu dobacim da mi da broj znacke ime prezime i odkle je,naravno nista nece da mi kaze nego poce da mi se smeje a rec je o toliko cuvanoj vodi,SLJUNKARA KOVIN"IZ KOJE RIPCE NIKADA U ZIVOTU NISAM ODNEO,da ne duzim dalje...
Link to comment
Share on other sites

Cuvar nije postupio najbolje vec se ponasao kao sto si napisao vrlo lose i neprofesionalno.Jedino sad na sud i urazumiti sudiju,sto mislim da ce iz ovih postupaka uvideti ko je u pravu.Posavetuj se i sa advokatom,mozda zatrazis suceljenje pa da se vidi krajni rezultat.

Sta reci sem zakon nam je skroz los a mnogi ljudi imaju neku vlast koja ima nedolici.

Zelim ti srecu  da uspes da sve oboris.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno takvu glupost odavno nisam cuo. To je kao da popijes prijavu za silovanje jer imas k...c.

 

Podji bre objasni im sta je spod a sta marker stap.

 

 

Na kom si to jezeru pecao? Na markovackom?

Teško da bi na Markovačkom dobio prijavu. Tu može biti srećan ako vidi ribočuvara. Od nekih 5t ribe sa koliko je jezero poribljeno, zbog izuzetno dobrog čuvanja, nije ostalo ni 5 riba (i to su one koje su naši jadni reprezentativci pecali u dva kola)...

A kad je kurčenje u pitanju tu nema prigovora - kao i na većini voda - krajnji bezobrazluk i ponašanje kao da je ta voda njihovo privatno vlasništvo...

Link to comment
Share on other sites

Uz objašnjenje sudiji (detaljno) šta je spod, marker, takmičarski šaranski ribolov i fotografije tog nesrećnika od ribočuvara mislim da će svaki sudija ma kakav bio imati dovoljno razumevanja da ti izađe u susret i pocepa tu glupavu prijavu.

Link to comment
Share on other sites

Posto se Ribolovacki savez Vojvodine hvali ribolovackom sluzbom,obrati se i njima pa neka vide sa cuvarima koji je problem,mada prostakluk,bahatost i bezobrazluk hara.

Link to comment
Share on other sites

danas se na sudjenju nisam pojavio,odlozeno je do daljnjeg...sledeci put idem sa advokatom,precednikom ribolovackog udruzenja Kovin i drugarom sa koim sam pecao,precednik mi se sam ponudio kao svedok,i uz podvrdu da sam sarandzija takmicar,samo jos da vidim gde to da izvadim ako neko zna neka pomogne hvala
Link to comment
Share on other sites

ako mislis na potvrdu da si sarandzija i da se takmicis to ti izdaje maticni klub koji bi trebalo da ima registrovanu sarandzisku sekciju....a ako ides sa ekipom u sopstvenoj reziji da nekazem za pare trebalo bi da bude dovoljan i izvestaj sa takmicenja.... mada mislim da ce da se resi dobro po tebe .... mada nemogu da se nacudim bahatosti cuvara ....nadam se da ja necu imati tu cas da dozivim nesto slicno

Link to comment
Share on other sites

Moja situacija je bila malo drugacija od tvoje......ja sam pecao mrenu na bolonjez sa drugarom....sve regularno,predvez dozvoljene duzine,udica No12 sa 2 crvica....na pecanju na reci po meni kada pecas na voznju i promasis ribu na pocetku voznje NORMALNO JE da nastavis voznju plovka ukoliko sistem nije prisao mnogo obali i nasukao se......pametni ribocuvar mi prilazi i uz reci-daj stap i dozvolu-momci vi klasicno grabuljate-prekide mi odmor i uzivanje :(

pola sata smo se raspravljali i slag na tortu sledi:

ajde ako mi ne verujete podjite sa mnom do dzipa.....mi tamo ovaj drugi vadi kameru i pokazuje nam snimak naseg pecanja-nasta se ja smejem a njega to vredja.........da ne duzim-uzeo nam je podatke uz pretnju ako se ponovi da kontriramo 2 puta u toku voznju pusti ce nam krivicnu prijavu!!!!

Popovic-zapadna morava.......nekima ce odmah biti jasno o cemu se radi :) jer kraljevcani vole da dodju u 09h sati na pecanje i da pecaju na najboljim mestima koje su vredni momci vec odavno zauzeli i nahranili  8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ha ha hahahaha strasno sad ce jos i da zabrane marker a jarkovce izlovljavaju strujom svaki dan ..........vidi brale ako oce da te kazne kaznice te zato sto si prekrsio zakon NJIHOV mozes ti da se opires kako oces .....imao si vise od tri stapa zabacena njih nista drugo neinteresuje .....ako se budes vadio na pripremu za takmicenje recice da se moras unapred najaviti za tako nesto ....sto znaci AKO HOCE DA TE KAZNE KAZNICE TE iako NISI kriv

sto  se tice saranskog a i bilo kog drugog ribolova nas zakon je toliko zastareo da pojedine odredbe nepostoje a pojedine se vise nemogu primeniti ............ako ti je za utehu na jezeru jarkovci ko god dodje i kaze da je njegovo pocinje da izlovljava kako stigne i pecarosi su odustali da se bore ....na tom jezeru vlada takav javasluk da se nezna ni ko pije ni ko placa ......a sto se tebe tice odlazi to do zastarevanja advokati vec znaju kako ......i nesekiraj se puno uvek ce biti seljaka sa i bez skole koi ce raditi takve stvari....

poz od bane-ta 76   ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...
E ovako opet ja i svima pozdrav,saransku opremu od prekrsajne prijave nisam izneo na vodu od 2013god i ne planiram dok drzava ne resi zakon o potrebnom alatu,a sto se tice prijave jos sam na sudu i dosli su da me hapse pre mesec dana uz izdatu poternicu i ja se odazvao sudu (sudija na bolavanju)saslusala me druga sudija i kada je citala pocela da se krsti ispise sve sto je bilo potrebno i kaze mi ovako (ovo ti je cetvrta godina i kazna moze da zastari za pecarose tek posle cetvrte godine,ne odazivaj se na poziv :-) javim ako me ne uhapse u zadnjem momentu pozz
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusti neka te uhapse pa onda fino tuzi i drzavu i savez zajedno sa drustvom kod kojeg si na vodi pecao jer: drzava ima glup savez, savez ima glupe zakone, a drustvo ima zaposlenog priucenog cuvara koji ne poznaje pribor za ribolov. Nakaraj ih sve redom! Ne bih ja bjezao od toga ni sekunde. Cak bi im se nudio da me uhapse pa da onda kolo zavrtim u svoju korist! Ti mozes naci hiljade ljudi koji ce doci i reci sudiji i objasnit sta je spod a sta marker stap. Imas na tonu videa koji ti mogu pomoci da dokazes sta je to sto si koristio, dok glupavi cuvar koji te prijavio ne moze da dovede niti jednog svjedoka koji ce potvrditi da je on znao o kakvim se stapovima radi jer je i sam u prijavi napisao da si sa njima lovio. Dakle, ne poznaje alat za ribolov! Iskaraj ih na mrtvo ime, zajedno sa savezom i onim ko je izdao dozvolu takvom cuvaru da moze biti cuvar. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Krvav je lebac ribocuvara,igrom slucaja ja sam postao ribocuvar na nasem jezeru u Pazovi i za ovo kratko vreme sam se tolikih govnara nagledao da ne mozes naci reci da sve to opises.....verovatno su ti koji su sevnuli prijavu vec ranije imali bar 16 puta stresnu situaciju sa viskom stapova tipa spod ,marker,petljas i sta sve vec ne da im je ovaj s pocetka dosao kao slag na tortu,pogresno vreme na pogresnom mestu!

Ja svaki dan vodim borbu sa raznoraznim volovima zbog viska stapova,malih riba,neljudskog ponasanja a iskren da budem,sarandzije su naj gori,verovali ili ne...........

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam i gledam i susrecem se sa ribocuvarima raznog tipa poceev od panceva gde zivim i pecam na tamisu od proslog ribocuvara koga sam svojim ocima gledao kako podmicuju sa casicom rakije do ovih momaka danas sto retko sta prastaju a i podrzavam ih zato sto sam cesto na vodi i gledam sta ljudi rade pocev od pecarosa do mrezarosa itd a da sam se nasao u pogresno vreme na pogresnom mestu ne verujem posto uz malo truda sam saznao da je gospoda koja mi je pisala prijavu na teritoriji Vrsca u toj godini imala prijave sto se tice pecarosa u iznosu milion ipo dinara a mreza mozda jedna u iznosu dvadesetak..i da se par udruzenja bore protiv njih..i pricao licno sa covekom koji je radio sa njim 10godina i objasnio mi celu situaciju
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
×
×
  • Create New...