Jump to content

Šaran 35,5Kg Velika Morava


baba_vanga

Recommended Posts

ma taj decko uopste nije sarandzija, decko je pecao babusku na pribor od 2000dinara i dosla grdosija i on je izvukao... 
decko nije imao ni meredov tj imao je neki za leptire i babuske,o duseku da ni ne pricam... covek nije ni moderan ni ne moderan sarandzija nego neko kome je slucajno dosla tolika ribetina i on je izvukao... 
kaze da je hteo da je vrati ali riba riknula,verovatno je skakala po zemlji lupala se i jbg... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje cestitke ponovo momku koji je upecao tog velikog sarana. Nije on ni pomislio da pusti ribu, nego je odneo lepo kuci da pokaze svoj ulov njemu najdrazima. On upecao, njegova riba i moze da radi sa njom sta hoce. Jeste ovo forum koji se zasniva na "uhvati i pusti" ali ne treba decka nazivati "mesarom" zato sto je svoj ulov odneo kuci. On nije ni posao da peca tako veliku ribu i nije bio ni pripremljen opremom za to. Ponavljam: upecao je ribu na divljoj vodi i moze da radi sa njom sta zeli ako je riba u meri. Druga je stvar da li je to humano za pojedince ili ne. Bolje se pozabavite sa onima sto se ovde kunu da ribu pustaju na revirima nazad u vodu a ono sto se moze kada drugi ne vide trpaju u futrole i ne znam sve gde. Relativno sam kratko clan ovoga foruma i imao sam priliku da na njemu citam kojekakve medjusobne optuzbe za kradje na revirima. E to ja osudjujem a ne one sto na divljim vodama ponesu ribu u meri kuci.

Link to comment
Share on other sites

Vodi se neka polemika oko ovog sarana i ja neznam zasto.Ajde prvo zasto da je vrati u vodi,jel zbog mresta i velike kolicine ikre koi ovaj saran izbaci??Citao sam neka istrazivanja koi tvrde da toliko star saran i nemoze da se mresti aktivno tacnije baca ikru koju nemoze da oplodi.Pricao mi jedan moj zemljak koj radi u JAR da tamo je zabranjeno da uzimas ribu ispo 7-ili 8 kg sve preko je dozvoljeno,znaci mi stitimo jalove matorce a oni stite ribe koje su bitni za reprodukciju.

Da je ovaj momak prodao ribu na tamo neki ribnik Mika alas,debeljaca.............svi bi bili sretni,svaka ti cast,lep potez,bravo majstore i slicne stvari.Verovatno bi to bili dobro i za njega zaradio bi mozda 1000evra vise nego mesar(kako ga zovete) za godinu dana.Ali mi bi bili srecni zato sto bi jurili tog sarana na neko jezerce 100x100m i bili bi u mogucnosti da se hvalimo kako nije samo on upecao tu ribu nego sam i JA VELIKI MAJSTOR MODERNOG SARANSKOG RIBOLOVA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma taj decko uopste nije sarandzija, decko je pecao babusku na pribor od 2000dinara i dosla grdosija i on je izvukao... 

decko nije imao ni meredov tj imao je neki za leptire i babuske,o duseku da ni ne pricam... covek nije ni moderan ni ne moderan sarandzija nego neko kome je slucajno dosla tolika ribetina i on je izvukao... 

kaze da je hteo da je vrati ali riba riknula,verovatno je skakala po zemlji lupala se i jbg... 

Cini mi se da sam u Ribolovu procitao stap bla bla 3.60, 3,5lb,najlon 0.37 i predvez 0.25.....verovatno presvucen skinom ;)  

Link to comment
Share on other sites

haha dobar si , saran sam sebi da oplodi ikru

Uvek se iznerviram kad mi neko trazi pravopisne greske mesto da sagleda ustvari sta je poenta teksta.....evo ovako slikovito zenka izbaci ikre koje se nemogu oploditi od strane muskarca(u tekstu postoi strucna rec za to koju nisam zapamtijo)

Link to comment
Share on other sites

Dečko je zadao domaći zadatak. Pecao je legalno i šta sada? Nisu svi C&R orijentisani... 

Da ga je svjesno pecao i da je sarandzija uopste onda bi se moglo okarakterisati kako je on zadao domaci zadatak sarandzijama, a ovako u ovom slucaju se to naziva : I corava koka zrno ubode!

 

U ovom slucaju, nazalost, pogresna corava koka na pogresnom mjestu u pogresno vrijeme. Nazalost...

 

Link to comment
Share on other sites

pa on ga je barem i video a ti sto si zavidan to je vec tvoja stvar,da se razumemo . Kad ti licno toliko ribu na reci budes imao onda palmudi jer ovako nema smisla ponizavati neciji uspeh,bar bi se ja lose osecao.a pola ako ne i 90% sa ovoga i drugih foruma nije upecalo na reci ni priblizno toliku ribu!

Tako da covece sto si je upecao jos jednom svaka cast a doktorima saranskog ribolova sto ceo zivot provedu ponizavajuci tudje uspehe zelim puno amerikanaca na njihovoj predrkanoj boili. :good:

Laze onaj ko kaze da ne bi volio da ima ovoliku ribu na udici! Ali ovo zavidan eeeee  Da, zavistan sam, ubi me zavist .... Ne mogu da spavam evo danima hahahahaha

Nek si me Mesija prosvjetlio aaaaaaaa

 

Ovo za mesara da Ti isto odgovorim.

 

Ti si cisti primjer mesara jer sa ovim pametovanjem si ustvari podrzao ono sto i sam radis, pa samim tim osudjujes ljude kojima se gadi ubijanje ribe.

Ne stavljaj nas sve zajedno sa vama mesarima u kos! Nismo ni izbliza svi isti. U to budi uvjeren!

 

Ja sam se samo izjasnio da se poserem na ovakav odnos ribolovca prema ribi a samim tim i prema prirodi.

 

Mnogi postavljaju pitanje i cude se zasto se osudjuje cin ubijanja ovolikog kapitalca?

 

Ja bi za takve imao pitanje? Zar nije bolje imati takve kapitalce u vodama nego ih protjerivati kroz supak?

 

Na stranu i to sto je veoma upitan kvalitet tog mesa starog preko 30 i 40 godina. Ali eto nekima je ukusnije od krompira.

O tome ne treba ni pocinjati...

Link to comment
Share on other sites

 on je sam sebi gurnuo veliki dildo u usta i sad samo moze da ga dudla i da se tjesi sa tim da je on imao velikog sarana i kojeg je eto pola Srbije slikalo.

 

Od junaka je postao goli qrac!

 

 

Posle ovakvih reci stvarno ne treba ni zapocinjati prepisku. Sa kojim pravom pisati tako o nekome koga ni ne poznajete??? Moderatori !!!!

Link to comment
Share on other sites

decko nije ubio ribu zato sto je gladan, decko je ribolovac, voli da peca i ne sedi za kompom za izucava duseke za ribu... nije edukovan na taj nacin, i nije se snasao u takvoj nesvakidasnjoj situaciji... ok, nikom nije drago sto je uginuo taj saran ali boze moj, to je samo riba, debela matora vodena svinja.... ostavite decka na mru vise, nije coveka ubio bre!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

"to je samo riba"

saran je i sladak, kada se lepo spremi.

milancheshow svaka cast na zdravom razumu.

malo me podsecate sa ovim striktnim"uhvati i pusti" pokretom na ove gej i evro lobiste. Budite malo tolerantni i gledajte sire na stvari i cenite razlicitost, ali ne samo kada vama ide na ruku.

decko je ipak upecao rekord i svaka mu dala :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fina diskusija o temi sa nepoznatim detaljima i validnim informacijama. Mozda bi se srecni mladi kolega i licno javio i ponesto pojasnio da nije giljotiran bez presude.

Jedini problem koji proistice iz prenete price je nedostatak edukacije. Udruzenja se vise bave uzimanjem procenta od prodatih dozvola negoli poukom, osobito pocetnika i mladje populacije. Kada bi se uz svaku prodatu dozvolu podelio makar nekakav flajer o postupanjima sa ulovljenom ribom bilo bi i manje neznanja i nedoumica. Riba od glave smrdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Decko je mlad i pocetnik u ovom sportu i ne treba ga osudjivati, imao je srecu da mu se zakaci takva riba na stap i jos vecu srecu da izvadi tog sarana. Da je ukrao ribu ili tako nesto to bi bila druga prica ali ovako mogu samo da osudjujem DRZAVU I RIBOLOVACKI SAVEZ  koja nemoze da napise u dozvolu da saran preko 60cm ili 5kg. OBAVEZNO MORA BITI VRACEN U VODU!! Problem lezi i u drzavnim institucijama i u nama, kada se to bude uskladilo bili bi jaci od Italije iSpanije zajedno u rekama i jezerima. Bog nam je podario prelepe reke i jezera a na nama je samo da malo pazimo i da edukujemo nasu decu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi ja mislim da ovaj decko nije ni svestan bio (nadam se da je postao) sta je uradjeno, tj da je trenutak njegove najvece srece za mnoge iskusnije i oformljene ribolovce izazvao revolt zbog uginuca ove prekrasne ribe, na kraju krajeva zar mislite da bi neko ko je bio svestan vrednosti te ribe je pretvorio u filete a nebi uzeo i unovcio je kod nekog vlasnika revira...?Da je to isto uradio neko ko zastupa politiku ili se tako prestavlja uhvati i pusti onda bi zasluzio svaku vrstu linca i bilo bi za svaku vrstu osude .

Na kraju svega decko je imao neverovatnu srecu da izvuce ovu ribu napolje sto mene najvise fascinira od svega i zato sam ja zagovornik teorije da kad se god upeca velika riba na divljoj vodi prenese negde na sigurno gde ce ostati u zivotu i biti bezbedna od ovakvih slucajnosti, alasa, strujarosa,mrezarosa dok nam se stanje na vodama ne dovede u red tj dok se ne ukine privredni ribolov koji i najvise sakati nase vode..On kao pojedinac je samo mrvica u poredjenju koliko ALASI ostecuju riblji fond i na njih treba da se ljutite jer oni sa punim pravom cesto u dogovoru sa ribocuvarima pod pokricem neke osnovne dozvole za odredjenu vrstu ribolova koriste sva raspoloziva srestva i bogate se na izlovu, (cak i alate, mreze strukove kosare sacme)dobijaju od ribocuvara koji su vec zaplenjeni i tako ulaze u tal sa njima...Meni je drago sto se potvrdilo da na nasim vodama ima kolosa i nadam se da ce sledeci imati vise srece ili u borbi ili sa samim ribolovcem....

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moderni ribolov  hahaha ljudi postoji snimak na YOU TUBE kako momci seku predvez od 20,30cm  i vracaju u jezero namenjeno sportskom ribolovu,   DEBELjACA je u pitanji, tu kao ima neka kontrola,pa sta onda ocekujete od momka koji peca na divljoj vodi.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Zastarela tema,ali da ne otvaram novu…pre oko 7-10 dana kolega mi posalje sliku…na Tisi kod brane na twistera momak dobije sarana 35 kg…Nazalost donese ga kuci,sto se vidi na slici.Jel zna neko nesto vise?

Namerno sam ja prekrio lice.

 

275173E1-260E-44D7-8DE5-676F01DC0351.jpeg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sasa Nadlacki said:

Zastarela tema,ali da ne otvaram novu…pre oko 7-10 dana kolega mi posalje sliku…na Tisi kod brane na twistera momak dobije sarana 35 kg…Nazalost donese ga kuci,sto se vidi na slici.Jel zna neko nesto vise?

Namerno sam ja prekrio lice.

 

275173E1-260E-44D7-8DE5-676F01DC0351.jpeg

Kakva šteta,ali da ga je pustio ne bi selo videlo šta je upecao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GORANBILLY said:

Kakva šteta,ali da ga je pustio ne bi selo videlo šta je upecao.

To sam i ja pomislio.Kada se uzme u obzir koliko su retki takvi primerci,bar gledajucu vreme koje prodje dok se ne pojavi jedna nova takva riba,steta je neprocenjiva.

Link to comment
Share on other sites

Jbg,nama je mozda idiot ali zakon i razmisljanje bar 80% pecarosa (koje se ocigledno razlikuje od naseg) mu je omogucilo da se ovako uslika i da coveku cak i aplaudiraju. Na nasu zalost ovo su normalne situacije kod nas. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, srdjans said:

Okrenucemo malo na salu. Trenerka na njemu nije Nash al' je on mlatnuo sarana od 35kg. Ko nas j...😀

Ma cestitao bi mu od srca da je riba vracena. A i gledam ovu sliku pa mi tesko ovaj saran moze imati 35kg. Nije lako proceniti iz tog ugla ali mi ne deluje veci od 20-25kg. Mozda je merio u librama 😀

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...