Jump to content

Šaran 35,5Kg Velika Morava


baba_vanga

Recommended Posts

I onda je Mrmot zamotao cokoladu!!

Slazem se sa vama gospodine Billy,prica je dosta romanticna a saran je umro dosta pre slikanja.Mnogo riba upecanih i borbenih nijedna nije ovako krvava bila,mislim da je nastradao u mrezi ili na neki nesportski nacin,steta,prelepa riba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa riba je upecana uvece oko 8,a ova slika je verovatno slikana sledece jutro..tako da moguce da je od toga crven..pogledajte i ostale slike riba je bila na zemlji kad su je slikali..mislim da riba jeste uhvacena sportski samo o njoj nije brinuto onako kako ona to zasluzuje...

Link to comment
Share on other sites

Saran je velik i velik u pi...u ma.....u i mislim da je uginuo zbog ne odekvatne paznje nakon vadjenja ribe. Podmetaca ocigledno ovaj ribolovac nema kao ni saga i sta se desava kad se takva riba stavi u  meredov .Predpostavljam da je izvucena van na suvo i naravno stavljena na zemlju i onda slavlje, cudjenje kolikia je i tako mozda sat vremena ,  niko i ne razmislja o saranu.Saran se koprca skace po zemlji tako lepo zadaje sebi smrtonosne udarce tj.unutrasnje krvarenje zato je i podlivena sa krvlju , da je bila ova riba u mrezi bila bih iskidana od mreze bar po negde.a najcesce zadnje peraje bude u fronclama.Ulov za cestitati ali paznja prema istom za sramotu ali ovo je samo zakljucak izvucen sa fotografije i ne mora biti tacan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj komentar se odnosio da je riba bila polumrtva posle zamaranja i da zato nije vracena u vodu.Da je ovaj momak izvadio ovu prelepu ribu slikao se i bez vaganja ( posto verovatno nije imao vagu i sak)  je vratio u vodu on bi 100% i dalje plivao Moravom,ali tako selo ne bi znalo da je on upecao sarana preko 30kg! JBG riba prosto nije imala srece!!! Da ne ispadnem babaroga ipak mu cestitam na vadjenju ovako velike ribe na tako fin pribor!

Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je neko citao tekst sto je momak napisao...
ukratko

decko je imao meredov ali neki mali za leptire,onda je kad je dovukao ribu do obale i video da nemoze da se stane u meredov zvao druga da dodje od kuce i donese drugi... i to je trajalo i trajalooo i on sam se cudi kako se nije riba otkacila.... onda su ga nekako izvukli...
decko nema meredov,nije imao ni sak a cini mi se da je negde pisalo i da je uhvacen na plovak... 
znaci momak nije "profi" a ni "veliki mag" saranskog ribolova...
a i nije "poklonio" zivot ribi prodajuci ga nekoj komercijali

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam da li je neko citao tekst sto je momak napisao...

ukratko

decko je imao meredov ali neki mali za leptire,onda je kad je dovukao ribu do obale i video da nemoze da se stane u meredov zvao druga da dodje od kuce i donese drugi... i to je trajalo i trajalooo i on sam se cudi kako se nije riba otkacila.... onda su ga nekako izvukli...

decko nema meredov,nije imao ni sak a cini mi se da je negde pisalo i da je uhvacen na plovak... 

znaci momak nije "profi" a ni "veliki mag" saranskog ribolova...

a i nije "poklonio" zivot ribi prodajuci ga nekoj komercijali

A nije ni upisan kao zvanicni rekord srbije.Nije zvanicno vagan.Badava sve ovako bi ostalo nesto da se juri godinama

Link to comment
Share on other sites

Mislis da je bolje sto je zavrsio kao okrvavljen les koji ce biti prepariran?''Veliki mag'',''profi'' sta to znaci?Imas na ovom forumu gomilu dece koji i te kako znaju da se ponasaju ispravno u ovakvim situacijama a nisu ''profi'' i ''veliki magovi''.Ovde,na ovom forumu nije mesto za slike okrvavljenih leseva nego samo ispravno uslikanim ribama,to je pravilo ovde pa ga treba postovati,burazeru moj....Ja u ovu pricu ne verujem,moje pravo,kao sto je pravo drugih da veruju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad se opet otvara tema da li je bolje u zamrzivacu ili u komercijali. Vlajko burazeru ne moras da budes mag saranskog ribolova da bi sacuvao tako kapitalnu ribu,ako je uspeo da se bori sa tom ribom 2sata i da je izvadi na 0,25 onda nije pocetnik vec ribolovac sa iskustvom iako je mlad. Ali sta je tu je,momku svaka cast na strpljenju i umecu ali VELIKI MINUS ZA SVE OSTALO!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A jak nam je i forum...

 

"Da sam ga ja upecao to bi bio ulov godine i svi bi bili ljubomorni na mene. Ovako ne vredi nista, a i ja sam ljubomoran do srzi."

Bolji nemamo pa kome se svidja tu je......

Reci da verujes kako je riba crkla od premora prilikom vadjenja i to sa 0,25 predvezom? :a054: Ja to nikad nisam doziveo pa zato ne verujem,da je amur pa ajde.Basne retko kad ,ali bas bas retko kad imaju veze sa stvarnoscu.

Link to comment
Share on other sites

Malo ste sad pomesali taj lik sto je upecao sarana je napisao da riba nije vise imala snage dok su oni docekali da njegov brat donese nesto sa cim ce je staviti u vodu..tako da posle 2 sata borbe da je bila i 10-15min na suvom dok brat nije dosao mislim da je to presudno..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...