Jump to content

Udice Za Pecanje U Granju-Preporucite Neke


Recommended Posts

nepecam u granju ali udica koja mi se do sada najbolje pokazala ja prologic xc2 long shank, jako mali broj spadanja, izuzetno ostra udica i netupi se brzo. hayabusa h.bill 288 mi se nije dobro pokazala bar u mom slucaju, nisam zadovoljan sa tom udicom ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ljubitelj velikih udica i najprostijih sistema vezivanja udica. Iako mnogi tvrde da na male udice i neke komplikovane sisteme vezivanja udica vise dolazi riba,pre se ubode.... Ali i vise spada

Ja na velike udice mozda (nije dokazano) imam manje udaraca ali spadanja skoro da nema,meri se procentom statisticke greske. Ne priam o tome da riba ode u granje,panj,zamrsi se u drugi najlon... Nego da odpadne sama od sebe

 

Udice koje najvise koristim su korda kurv shank 2 i korda wide gape X 2 ili 1,i ne stavljam manje udice sa manjim mamcem jer mi se sto puta desilo da na wide gape 1 sa dva zrna kukuruza i podizacem dodje babuska od 500gr

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ima neka udica koja lici na Gamakatsu super snag, a da se radi u vecim dimenzijama.Gore pomenuta je vrhunska, samo se radi do velicine 1, a meni bi idealno bilo da ima 1/0.
Link to comment
Share on other sites

Udica koja se najbrze tupi je h- bill . Tamo gde pecam gde je kamen izdrzi bukvalno dva zabacivanja. A na istom tom terenu mi se fox retko kad desi da se sj...e vrh . Tako da fox i nije skup.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ljubitelj velikih udica i najprostijih sistema vezivanja udica. Iako mnogi tvrde da na male udice i neke komplikovane sisteme vezivanja udica vise dolazi riba,pre se ubode.... Ali i vise spada

Ja na velike udice mozda (nije dokazano) imam manje udaraca ali spadanja skoro da nema,meri se procentom statisticke greske. Ne priam o tome da riba ode u granje,panj,zamrsi se u drugi najlon... Nego da odpadne sama od sebe

 

Udice koje najvise koristim su korda kurv shank 2 i korda wide gape X 2 ili 1,i ne stavljam manje udice sa manjim mamcem jer mi se sto puta desilo da na wide gape 1 sa dva zrna kukuruza i podizacem dodje babuska od 500gr

Moj brat,..nista ispod dvojke. ????

...sto se tice babuski i deverika puno puta se ubodu na udicu vel.2,boilu 18mm+pop up 14mm,doduse nisu ispod kilograma bila nijedna,a isto tako na divljoj vodi pecam i u kasnu jesen ili u rano prolece,ista udica,ista velicina boile,isti pop up,..samo kraci predvez,..i jbg.opet dodje saran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sam i mislio,za sarana nema velike udice. Kad na vel.1 dodje babuska od 500gr ili kilo kako obda saranu moze da bde velika

I ja licno nisam siguran u te price oko opreznosti kad su udice ili sistemi vezivanja udica u pitanju,mislim da je sve to marketing i da moraju ti silni manekeni i promoteri da opravdaju pare koje dobijaju pa izmisljaju razno razne sisteme...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je tacno za skoro svu opremu koju koristimo, kao sto su rod podovi, broliji, indikatori, odela, kreveti, stolice itd. Bez svega ovoga moze da se peca, ali ne i bez dobre udice. Mislim da je veoma vazan odabir odgovarajuće udice i sistema.
Link to comment
Share on other sites

Gamakatsu A1 super u velicini 4 i Owner C-1 u istoj velicini su moj izbor,posebno Ownerka jer je jeftina i ne tupi se lako jedino sto sam primetio da je kod ovog oblika udice realizacija mnogo bolja kada se doda termo skupljajuci buzir. Od udica klasicnog oblika Prologicova C5 mnogo jaca od C3 mada ja ni sa C3 nisam imao problema. Video sam da je Korda izbacila modale wide gape i kurv shank u XX verziji,ovaj zadnji nameravam da probam samo da ga nadjem kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Delovalo mi je da je ova Udica Hayabusa bas za dunav da ima oblik jacinu debljinu nisam primetio da je tupa.

Npr. sa P-1 sam pecao i nijedna mi riba nije spala,ali mi se desavalo kada dodje krupan da je otvori iz tok razloga sam presao na K-1...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja pecam na Hajabusu P1 i nikada mi se nie desilo da se udica ispravi cak mi se desilo da na 4 udaribsom od 55 kg i on je izvadjen bez ispravljanja i krivljeja udice. A desavalo mise kada zakacim u panj da se ispravi ali to je nateznje do pucanja tako da sam ja prezadovoljan.

Jedino sta pecam na stariju seriju jer imam zaliha. Pozz

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moj komentar se odnosio na hayabusa m1. Vrlo lose iskustvo,sto se mene tice. 1-2 udice sam ispravio tako sto sam zakacio u neko granje,a potom i silovao da pokidam,medjutim to se nije desilo,jer se udica ispravila.Posle par dana ,vezivao sam nove udice i dotezao sisteme kukicom (slicnom kao korda pull) . udica se pred mojim ocima ispravljala . Tako da sam bez razmisljanja bacio ostatak udica u kantu za smece . :dry:

Link to comment
Share on other sites

izvini nisam razumeo pitanje,

jel se trazi udica koja ce izdrzati panj il udica za pecanje ribe u panju????

 

pecam u panjevima mnoogo vremena i hajabusu mi nikad nije nijedna riba ispravila,e sad i kad bi zakacio panj il korenje il granje il kamen odma menjam ionako udicu jer je otupela -isto mi se vata

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...