Jump to content

Udice Za Pecanje U Granju-Preporucite Neke


Recommended Posts

Posto sam juce prvi put pecao u granju i panjevima na divljoj vodi sa gamaktsu g-metod udicama No1 koje su tanke desilo mi se da su s ribe spale......uzak manevarski prostor nije mi dozvoljavao zamaranje ribe,nego se mora izvaditi riba na silu.....

Dajte mi neku preporuku za neku udicu koja ce ribi manje cepati usta od ovih tankih koje sam koristio.....

 

Link to comment
Share on other sites

Nije lako pecati na divljim vodama a problema ima na pretek.Sto se tice udice kao preporuke1/0 ili 2/0,to moras sam da uzmes ali vodilja ti je da udica mora da ima debljinu.Svaka tanka udica cepa usta sarana a pogotovo gde ti pecas gde se trazi momentalno vadjenje na silu i zato gubis dosta ribe,Da napomenem bice gubljenja ribe i sa debljom udicom jer nas vodeni lisac jako tesko ide iz panjeva.Imaces mozda i jos problema da veceg sarana ne izvadis nijednog i da samo manje vadis napolje a jos ako i kidas sistem i da ostane na panjevima sa nekom duzinom najlona,i to ce ti praviti problema.

Predlog ,sto jaci najlon,struna min 30 lb udica 2/0 i jaki stapovi sa stegnutim drilom i bajtom!

Link to comment
Share on other sites

Sale, ove godine sam najvise pecao sa kordom kurv shank i foxom...iskljucivo divlja voda...korda djubre,.ali je fox iznenadio kvalitetom...

I btw ako hoces tu igranku sa divljom vodom i jakim saranima, obavezno uzmi neki bas jak najlon... ja sam stigao do techniuma....

Link to comment
Share on other sites

Sale, ove godine sam najvise pecao sa kordom kurv shank i foxom...iskljucivo divlja voda...korda djubre,.ali je fox iznenadio kvalitetom...

I btw ako hoces tu igranku sa divljom vodom i jakim saranima, obavezno uzmi neki bas jak najlon... ja sam stigao do techniuma....

Tonac pravo da ti kazem ovo mi je bilo prvo pecanje u ovakvim uslovima na divljoj vodi...dunav/vrbe/panjevi....dubina na 10m od obale 9-12m.....

Na komrcijali sam pecao kao od sale sa najlonom KKarp Xtreme Advanced Camoflaged Line 0.27mm i udicam gamakatsu carp g-metod lepe sarane preko 15kg(normalno riba sa divlje vode ne moze da se poredi sa ovim saranima sa komercijale).....ali ovde na dunavu morace minimum neki jak 0.35-0.40mm i neke deblje udice.......zato sam pitao kolege koje pecaju u takvim uslovima da mi preporuce nesto........

 

Imao sam 2 udarca,dril podesen na 90% zategnutosti i saran u udarcu izvlaci najlon iz masine(stap jos uvek stajao u drzacu)......to sam prvi put video i doziveo na vodi!!!  :D

 
Link to comment
Share on other sites

Mustad kovanice (ako jos mozes negde da ih nadjes) ili  Hayabusa- H.Bill 288 (Free Time - Uzice) ili  Maruto- 8355BD (Plovak Plus - Pancevo). Velicinu sam oceni prema licnim potrebama ali verovatno ne manje od 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posto ti je Jane dao neke predloge, da ti prenesem moja iskustva, jer pecam u ''paklu''.

Korda WGX mi se par puta otvorila i zavrsila karijeru, kod mene.

Fox XSC odlicna.Ima jednu manu, cena.

Hayabusa H.BILL 288, odlicna, radi isto kao Fox, ali za, vise od duplo, manju cenu.Ja pecam na 1, nema veća.

Na Solarovu udicu nisam pecao.

Najlon na koji pecam je Awashima Monster Catfish 0.50, predvez 45 lb, po meni obavezno ''safety'' sistem.

Stap ne motka, bolje da ima dusu, ali masina mora da bude jaka ''ko zemlja'', dril zategnut do granice pucanja najlona(dok ga ne odvojis od panjeva).

I posle svega sto sam rekao, opet nemoj da se nadas da ce svaki da zavrsi u meredovu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da tacno ova hajabusa je isto majka koju je doca preporucio. Ali opet insistiram na najlonu ... nemoj uporedjivati sarane sa revirasa divljacima...otpor koji imas na saranu 15 kg na ribnjaku imaces sa saranom od 2.5 kg na divljoj vodi....
Link to comment
Share on other sites

Posto sam juce prvi put pecao u granju i panjevima na divljoj vodi sa gamaktsu g-metod udicama No1 koje su tanke desilo mi se da su s ribe spale......uzak manevarski prostor nije mi dozvoljavao zamaranje ribe,nego se mora izvaditi riba na silu.....

Dajte mi neku preporuku za neku udicu koja ce ribi manje cepati usta od ovih tankih koje sam koristio.....

prolodzik c1 br2 top udica za krs posto nema drennan udica kod nas da se nadje idealna je bila br4 moji favoriti sto se tice najlona awashima reflektor 35 i bog da te vidi

Link to comment
Share on other sites

hayabusa 288 sigurna i nije skupa jos ako imas skoljki i kamena kad moras stalno menjati udice a ako nemas kamena i ostecenja mozes malo visebudzetne fox sssp i nije losa gamakatsu g1 a nije ni skupa, a sve ostalo imam veoma lose iskustvo i sto se tice korde i solara a o ostale i da ne nabrajam 

Link to comment
Share on other sites

 

Tonac pravo da ti kazem ovo mi je bilo prvo pecanje u ovakvim uslovima na divljoj vodi...dunav/vrbe/panjevi....dubina na 10m od obale 9-12m.....

Na komrcijali sam pecao kao od sale sa najlonom KKarp Xtreme Advanced Camoflaged Line 0.27mm i udicam gamakatsu carp g-metod lepe sarane preko 15kg(normalno riba sa divlje vode ne moze da se poredi sa ovim saranima sa komercijale).....ali ovde na dunavu morace minimum neki jak 0.35-0.40mm i neke deblje udice.......zato sam pitao kolege koje pecaju u takvim uslovima da mi preporuce nesto........

 

Imao sam 2 udarca,dril podesen na 90% zategnutosti i saran u udarcu izvlaci najlon iz masine(stap jos uvek stajao u drzacu)......to sam prvi put video i doziveo na vodi!!!  :D

 

 

Sale to pitas za Smederevo?

Link to comment
Share on other sites

Mustad kovanice (ako jos mozes negde da ih nadjes) ili  Hayabusa- H.Bill 288 (Free Time - Uzice) ili  Maruto- 8355BD (Plovak Plus - Pancevo). Velicinu sam oceni prema licnim potrebama ali verovatno ne manje od 4.

Doco poslusao sam te za Hayabusa- H.Bill 288 (Free Time - Uzice) uzeo sam im sve sto su imali u zalihama...4 pakovanja No1......kad podelim sa ortakom ostaje mi 2 pakovanja sto mi je malo :(.........udica mi se svidja..jako ostra,nije predebela.....velike nade polazem u nju :D

Ako neko zna neki on line shop gde ih ima u velicini 1 neka mi prosledi link na pp

hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Sale nasao sam ti u jednoj radnji kod mene Hayabusa  H bill 288  udice velicine 1 ,2 , i 4....cena je smesna. Ako si zainteresovan ostavi mi tvoj broj na pm......da bi ti uzeo i poslao. Pozdrav!Tanasko

hvala ti druze,evo danas me kontaktirali iz free time uzica kazu dobili udice tako da sam porucio vec.........tebi hvala jos jednom

Link to comment
Share on other sites

Sale, svakako javi svoje utiske i rezultate. 

Prošle godine sam sa H.Bill288 vel. 2 i Prologic XLNT 0,30 čitavih 30 metara teglio kroz debeli mulj takvu grančinu da sam je krajnjim naporom na kraju rukama sasvim izvadio iz vode....jedva sam je podigao.

Udica ne samo da se nije ni najmanje deformisala nego se čak nije ni istupila, a sve je to zato što suludi najlon nije hteo da pukne!

Link to comment
Share on other sites

OWNER cutting point  size 1/0 model No 5111-111 to su pomenute...

 

Ali mozes opusteno uzeti drennan continental hook kovana debela dobrog oblika ostra extra...mislim da nema sa nje spadanja....ima i velicine koje trebaju

gde moze da se nabave

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...