Jump to content

Struna Za Spod Štap


Recommended Posts

U svakom slucaju sa manje napora leti sa tanjim najlonom... 

Ja sam uglavnom koristio konac na spodu, preciznije je hranjenje, lakse se vadi raketa, mada ako se ne kvasi redovno ume da se umrsi kolko god pazio, posebno leti. Od najlona sam koristio samo technium, mislim 0.25mm i stvarno nisam imao nikakvih problema. 

Link to comment
Share on other sites

Vec 5.sezonu koristim strunu Fladen Maxximus pink 0.16mm, i jako sam zadovoljan. U pocetku je bilo pucanja kad je duvao bocni vetar, ali sam uspeo da resim problem, sa dodavanjem nekoliko dodatnih metara shock leader.

Od tada uvek koristim min. 10m shock leadera i nemam vise problema sa pucanjem.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko procita sta je covek napisao? Ja koliko vidim covek napisa da ima problem sa tanjim najlonom,a ne debljim ili je to greska koju je rudy napisao u svom pitanju?

Nije greska,problem mi pravi najlon 0,25mm.Sa najlonom 0,30mm nisam imao tih problema,ali naravno kraci je domet zabacaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Carp expert kao osnovni najlon. Nema jeftinijeg resenja. ja sam ga koristio u promeru 0,25. Spomb je iznenadjujuce daleko isao . 300 metara ovog najlona kosta oko 400 rsd. kao shock sam koristio prvi najlon promera 0.50 koji sam nasao u zalihama u priboru,posto strunu ne koristim za shock. i nisam imao kidanja. 

 

pre_1484531997__carp_expert.png

Link to comment
Share on other sites

Moze li neko da mi preporuci koja je debljina strune dobra i pouzdana za super daleke izbacaje rakete?

pre_1485004693__rubylon.jpg

 

0.29mm ili ti 20lb + obavezan sok lider

Mekan i fin najlon,do sad nisam sreo jaci,jednostavno odbija da se pokida koliko je jak !!! -ili sam ja naleteo na takvu seriju  :unknw:

 

Veliku ulogu u daljini zabacaja rakete igra i jacina(zilavost) spod stapa,velicina i oblik spulne na masini....sve to kad skockas i uvezbas tehniku daljina nece predstavljati problem.....ukoliko nisi preambiciozan  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba mi struna,ne najlon...........sto tanja a da bude pouzdana..............NG i Alien sa najlonom idu mnogo daleko ali mi se razvlaci najlon.

OK,nisam te razumeo jer kod mene je struna isto sto i najlon....a konac=hipron  ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...