Jump to content

Pecanje Sarana Iz Ruke


nele01

Recommended Posts

Da li Vam se ikada desilo da dodjete na mesto, raspakujete se i zabacite prvi stap, pustite da sistem propadne do dna i osetite da je to idealno, i bukvalno krecete da stavite stap u drzac, rod pod, a stap vam krece iz ruke, a vi zbunjeni nije vam jasno sta se desava, mahinalno udarate kontru a saran vam zabija vrh stapa u vodu ili poravnava ga sa vodom. Meni se to dosada desilo 4-5 puta, i nisu bili mali sarani, a ono da stavim taj stap u drzac i okrenem se da uzmem drugi a nisam ukljucio bajtraner, i samo cujem iza ledja dril i stap leti kao katapultiran. To mi se desilo jednom na camcu, ali sreca pa je masina udarila u kapu pa sam stigao da uhvatim i stap i ribu (4 kg), a drugi put mi je katapultirao stap sa rod poda, i ja zagazim u vodu i bukvalno uhvatim kraj stapa na 1m od obale (oko 6 kg). Naravno pricam o dunavu
Link to comment
Share on other sites

To mi se nije desilo ali gledao sam vise puta ove godine drugara koji pored mene zabaci i posle 7 minuta ode stap u vodu od siline udarca....izvadi ribu opet zabaci prodje 10 minuta opet silovit udarac....

 

 

Tako da su mi price o kampovanju i prihranjivanju mesta pale u vodu ... nadjes gde ga ima i ne moz da promasis.

Link to comment
Share on other sites

desavalo mi se na Tamisu,ali su u pitanju bili sitniji sarani.pre par godina sam na Adi Ciganliji imao priliku da testiram kako saran reaguje na buckanje u njegovoj blizini.setao sam stazom i video par komada u plicaku kako traze hranu.komadi su bili od 2-5kg.prisunjao sam se lagano i uzeo manji kamen i bacio ispred jednog od njih.dubina je bila oko 30cm.prvog trenutka riba se uplasila,ili iznanadila,ali munjevitom brzinom se vratila da vidi sta je to.sve se to odigralo u sekundi.kad je ustanovila da je kamen lagano je odplivala ka dubini.bila je radoznala.gotovo sam bio 100% siguran da sam joj kojim slucajem bacio hranu,a ne kamen da bi ga pojela.ako je riba gladna i ako joj ponudis mamac ispred nosa koji joj se svidja sigurno ce ga probati i pojesti.

Link to comment
Share on other sites

NIje ovo cudno...desilo mi se nekoliko puta na divljoj jednoj vodi, iako su bili u pitanju manji sarani...cini mi se da na divljoj vodi vece ribe ne zure kada je hranjenje u pitanju a to se moze zakljuciti i po tome kada su krunije ribe jato je manje odn par komada dok sitnijih ima vise pa se otimaju oko hrane...

 

Sa druge strane na jednoj komercijalnoj vodi su mi amuri od oko 10kg dva puta u 5 dana uzeli mamac neposredno posle spustanja iz camca...dubina oko 3m...inace hranili su se intezivno tih par dana....

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina sedim ceo dan iz camca na mestu gde ga hranim i gde sam tih dana imao bar po 2-3 udara, ali taj dan nece ni da mi se javi, i set se ja jedne stare topolo koju je voda pomerila 40-50 m od obale, nadjem orijentir na obali pustim teg zabacim prvi stap i osetim da je prebacen preko topole, izdignem polako prevucem spustim sistem, uzimam drugi stap a prvi do zadnje karike u vodi, sarana divljak 5,5 kg, otkacim udicu sa dva zrna cuk med i isti stap vratim na isto mesto, onaj drugi cuti, okrenem se da uzmem treci, vracam pogled a stap opet ljubi vodu, ja kontra, osetim ovaj jos veci, polako ga dignem gore kad ono somce 6 kg, udica u zvali a ja memogu da verujem. Normalno ceo dogadjaj ispratio jedan prijatelj uz komentar ko ima srece i biciklo mu se osteni
Link to comment
Share on other sites

desavalo mi se na Tamisu,ali su u pitanju bili sitniji sarani.pre par godina sam na Adi Ciganliji imao priliku da testiram kako saran reaguje na buckanje u njegovoj blizini.setao sam stazom i video par komada u plicaku kako traze hranu.komadi su bili od 2-5kg.prisunjao sam se lagano i uzeo manji kamen i bacio ispred jednog od njih.dubina je bila oko 30cm.prvog trenutka riba se uplasila,ili iznanadila,ali munjevitom brzinom se vratila da vidi sta je to.sve se to odigralo u sekundi.kad je ustanovila da je kamen lagano je odplivala ka dubini.bila je radoznala.gotovo sam bio 100% siguran da sam joj kojim slucajem bacio hranu,a ne kamen da bi ga pojela.ako je riba gladna i ako joj ponudis mamac ispred nosa koji joj se svidja sigurno ce ga probati i pojesti.

Ja sam gledao na Adi kako setaci kupuju kokice samo da bi hranili sarane koji su se skupljali u jatu u plicaku kod tribina....Tako su i ti koje si ti video naviknuti da u plicaku nadju hrnu od kupac ili setaca(korice hleba ili slicno) patrolirali, a kamencic im se ucinio mozda kao kokica :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko puta se meni desilo da riba zagrize sekundu po padu udice u vodu,nikad nije zakacena bezveze,svaka riba zakacena za usta,zakljucak bese koristiti sadasnji Zig rig :-D ....

dali bi taj zig rig koristio na tekućim vodama?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

desilo mi vise puta bas to zabacim i kako stavljam stap u drzac bait runner krene da se odmotava ali samo na komercijali na divljim vodama za sada ne

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Daj objasnkavaj tehniku. Ja gasa proleca pecam na noklu na fider stapove, ali na muvanje jos nisam probao

 

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...