Jump to content

Pop Up Mix


milancheshow

Recommended Posts

Bili su dosta mekani, kada sam ipario 30 sekundi oni bi se bukvalno raspadali, a na tri minuta su bili dosta tvrdji, pokusavajuci da slozim neki svoj mix za divlju vodu polako gubm zelju jer svaki put izbije neki problem
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li je neko koristio gotove mixeve Nutre ili CC moore-a namenjena izradi pop up boili i kakva su vam iskustva?

 

Prvenstveno me interesuje trajnost tih boili i struktura...

 

Hvala...

probao pre nekoliko godina sa starbaits mixom za pop-up.i danas mi stoje kao opomena da vise ne pokusavam :ribica3:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je extra stvarcica...koristim to godinama...moze da pliva svaka boila, moze da se napravi od svake, da se umace u umakaljku, i ko ima kakve ideje....

 

http://www.wackerbaits.com/sf/contents/en-us/d96.html

 

Od kada imam ovo i ne uzimam popup boile...osim nekih sto imam odavno pa mi soje za sneska, a inace ga ne koristim previse, pre riba uzme jednu boilu nego dve u snesku...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

nutra je sad isto pocela da pravi pop up mix koji se samo umesa sa jajima (jajetom) u koja stavis atraktore arome i samo kuvas u vodi kljucaloj nema vise onog ulja i mikrotalasne sto je po meni mnogo prakticnije ,samo da peca :yahoo: i u autosportu kosta 1000din 300g i ako pravis na pola jajeta mos tako dobiti oko 7-8 vrsta popupica jer ko pravi boile taj vec ima arome a ne da das 6-7e za jednu kutijicu

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam, ali videcemo u toku ove sezone dal jeste ili nije a jedan moj kolega je pravio sa mainlineovim popup mixom (polaris) i samo je stavio jaje i oko 4ml arome na to jaje posto se duze suse pa malo vise izvetre i dao mi da probam i imao sam riba na sneska sa tom njegovom cokoladom vise nego sa solarovim popupicama pa nadam se da nije sad bas nutrim popup mix krs al sumnjam, jer u nutru imam poverenja do sad su mi se skoro sve stvari njihove lepo pokazale :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Pop-up mikseva ima koliko hoces mnoge firme ih prave,kod pravljenja nema mnogo filozofije miks,jaje,hemija pa u lonac na kuvanje. Proces je isti kao i sa svakim miksom s' tam da se plivajuce boile napravljene od pop-up miksa ne kvare,isto tako moguce je kombinovati pop-up miks i obican boili miks i dobiti balansirane mamce kombinacija ima bezbroj. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

da ne otvaram novu temu ovde sam procitao post o kuvnju boile u mikrotalasnoj, pa me zanima jel ko kuvao i jel u vodi ili ovako  na suvom i kolko dugo kuvati

Ma kakva mikrotalasna. To je bullshit. Kuhaj boile normalno kao sto kuhas i ove. Samo kod pop up boila moras samo okretati boile u toku kuhanja posto su one lagane i odmah isplivaju i na povrsini se kuhaju. Ja sam kuhao 120 sekundi i od CC Moore-a brasno koristio, extra ispalo.

Samo znaci, ubacis ih u kljucalu vodu.

Link to comment
Share on other sites

POP-UP MIX

 
http://masterbih.com/wp-content/uploads/2015/01/masterbih-pop-up-bazni-miks.jpg

Bazni miks za izradu plivajucih (Pop-Up) boila.

 

Masterbih Pop-Up (plutajuce) boile imaju visok rejting medju ribolovcima te ih se smatra medju naj kvalitetnijim na trzistu, a tajna je u veoma kvalitetnom baznom miksu.

Izrada (plivajucih) Pop-Up boila sa ovim neutralnim miksom je veoma jednostavna, a pruza veliku fleksibilnost ribolovcu da sam kreira svoj unikatni mamac.

Boile izradjene sa Masterbih Pop-Up miksom su izuzetne postojanosti i dugotrajne plovnosti, a mamac nakon izrade, kuhanja i susenja ima finu strukturu te odlicnu moc otpustanja atraktora u vodi.

Uputstvo za izradu:

1. Razbijte jedno jaje u posudu.

2. Dodajte tecne sastojke po vasem izboru (npr. aromu, sladilo, amino kompleks, ulja, boju itd.) te sve lagano izmjesajte sa jajetom.

3. Lagano dodavajte (po malo) Masterbih Pop-Up miks i mijesajte/mjesite dok ne dobijete zeljenu konzistenciju paste za rolanje boila.

4. Formirajte mamce rukama ili rolerom te ih kuhajte u kipucoj vodi 3-4 minute.

5. Ostavite mamce da se suse na prozracnom i toplom mjestu (sobna temperatura) 48h.

6. Vasi mamci su spremni za upotrebu!

Savjet vise:

– Ostatak neutrosenog miksa cuvajte u zatvorenoj ambalazi na suhom mjestu.

– Ukoliko zelite da vam mamci duze traju onda ih susite duze (3-5 dana).

– Preporuka prilikom kuhanja: voda mora konstantno kuhati-kljucati, a naj bolje je raditi po malo mamaca jer ako odjednom dodate velik broj mamaca tad ce temperatura vode naglo pasti.

– Preporuka za dimenzije/vrijeme kuhanja: (10mm/2-3min.), (16mm/3-4min.)

– Miks se takodje moze kombinirati sa obicnim baznim miksevima i praskastim sastojcima za izradu balansiranih mamca.

– Od jednog jajeta (srednje velicine) se dobije oko 120-150 boila promjera 10mm.

http://masterbih.com/wp-content/uploads/2015/01/Masterbih-pop-up-mix.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Da obnovimo malo ovu temu... Ima li novih iskustava u pravljenju pop up mamaca?

...sad me prvenstveno interesuje da li je moguce dobiti meksu boilu koja je postojana na dlaci a koja se lako busi heklicom, dakle bez burgijice... meni su uglavnom ispadali kamencici koje sam morao da burgijam pa me interesuje koliko je treba kuvati i susiti ne bi li bila onako, da kazem tvrdo sundjerasta kao neke kupovne... da li se to uopste moze postici i da li je kao takva kvarljiva...

Takodje me interesuje za koliko pojacati "hemiju" u odnosu na klasicne mikseve, jer sa standardnim atraktovanjem sam dobijao skoro bezmirisne kuglice koje se jos prakticno ne otvaraju... da li se pojacavanjem moze nesto postici ili se ipak moraju tretirati spolja?

Link to comment
Share on other sites

Da obnovimo malo ovu temu... Ima li novih iskustava u pravljenju pop up mamaca?

 

...sad me prvenstveno interesuje da li je moguce dobiti meksu boilu koja je postojana na dlaci a koja se lako busi heklicom, dakle bez burgijice... meni su uglavnom ispadali kamencici koje sam morao da burgijam pa me interesuje koliko je treba kuvati i susiti ne bi li bila onako, da kazem tvrdo sundjerasta kao neke kupovne... da li se to uopste moze postici i da li je kao takva kvarljiva.

 

Kako si uspio da dobijes tako tvrde pop up boile? Jesi kombinovao nesto sa pop up mixom ili solo ga koristio? 

Ja kad god napravim pop up boile budu mi mekanije od kupovnih i bas onako spuzvaste. Uzmem pop up mix, zamjesim ga sa dodacima (aroma, atraktori itd) i u zavisnosti koja kolicina mi treba stavljam jaje. Nekad pola neka cijelo. Manje kolicine pravim. Kasnije u zavisnosti od velicine boile kuham i to je to. 

Uvijek mekane ispadnu. 

Da se ne kvare stavim od pelzera mi ostalo prezervativa i nista im nije. Eno imam i danas nakon godinu dana neke od njih. Jos ja to ni ne susim kako neki preporucuju. 

Da nisi mozda predugo kuhao pa dobijes tako tvrdu boilu? 

Link to comment
Share on other sites

U tim pop up mixevima kupovnim tesko da ima ijedan organski sastojak, tako da je tesko da ce se uopste ikad pokvariti.

 

Nijedan kupovni pop up nikada cverglan nije ni pipnuo, a sve drugo pojede do zadnjeg zrnca...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavio sam i ja da nema organskih stvari i da se ne kvari ali nisam bio siguram pa zato pitam za iskustva...

A sto se cgerglana tice, ne jede pop up jer nema oslonac o zemlju kao klasicna boila pa mu bezi, probaj sa nekom destkicom pa ces da vidis kako guta... tamani taj i pampur hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok je tebe Limaru MG ne treba uopšte komercijalnu sobu ni na forumu ni na fejsu ni nigde. Ahaha brate svi znamo da su MG stvari jeftine i skroz dobre, ja prvi ih puno kupujem ali ti ga pretera baš. Svi pop up mixevi su isti očin, nikakve razlike nema. Ja sam pop upove skoro potpuno izbacio iz upotrebe, sunđeri obični u dipu mi isti posao rade pošto svakako ne pecam na solo pop up nikad. Ima firma iz Zrenjanina, pravi odlične sunđere
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Dok je tebe Limaru MG ne treba uopšte komercijalnu sobu ni na forumu ni na fejsu ni nigde. Ahaha brate svi znamo da su MG stvari jeftine i skroz dobre, ja prvi ih puno kupujem ali ti ga pretera baš. Svi pop up mixevi su isti očin, nikakve razlike nema. Ja sam pop upove skoro potpuno izbacio iz upotrebe, sunđeri obični u dipu mi isti posao rade pošto svakako ne pecam na solo pop up nikad. Ima firma iz Zrenjanina, pravi odlične sunđere

Bas sam se zapitao sto mu je trebalo ovako dugo da napise ime, preporuku, uz recept sa kesice

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Da vratimo temu na pravi put.

Nedavno, tacnije prije jedno mjesec dana, sam se zainatio napraviti pop up boilu iskljucivo od organskih materijala. Uzeo sam pola mixa od boila za hranjenje i dodao pola organskih sastojaka za koje sam smatrao da imaju nekakvu nutritivnu vrijednost a imaju osobinu da u izvornom obliku plutaju. Rezultat tog eksperimenta bila je boila koju sam smatrao pop up boilom jer je u kanti vode plutala besprijekorno i preko dvadeset sati koliko sam je i drzao. Na vodi prikacena na dlaku boila nije bila pop up vise se ponasala kao balansirana boila sa spuzvicom odignuta taman koliko treba.

 

Boila se pokazala lovnom jer sam prvu i jos neku ribu dobio na nju. Mana je bila da je nekako bila podlozna spadaju pri naletima manje ribe, iako je tekstura bila tvrda.

 

Jos ima da se eksperimentise sa sastojcima, dok se ne dodje do nekog najboljeg balansa.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imas MG pop ap miks,predobre boile ispadaju,kao sto trazis da budu,sve isto radis kao sa standardnim miksom a cena bezveze :-D

Ne vidim na sajtu, pozvacu da pitam...

Znaci uz kontrolisano kuvanje i susenje, boila moze da bude meksa, tvrdo sundjerasta?

Link to comment
Share on other sites

Dok je tebe Limaru MG ne treba uopšte komercijalnu sobu ni na forumu ni na fejsu ni nigde. Ahaha brate svi znamo da su MG stvari jeftine i skroz dobre, ja prvi ih puno kupujem ali ti ga pretera baš. Svi pop up mixevi su isti očin, nikakve razlike nema. Ja sam pop upove skoro potpuno izbacio iz upotrebe, sunđeri obični u dipu mi isti posao rade pošto svakako ne pecam na solo pop up nikad. Ima firma iz Zrenjanina, pravi odlične sunđere

Taman htjedoh napisati.

Dok je spuzvica u prodaji mene pop up ne zanima da ga pravim (a bogami rijetko i kupujem)

Stavim ga na udicu samo kad riba nece bas nista da uzme, srecom to se rijetko desava.

A za Limara i MG cu reci samo ????

Link to comment
Share on other sites

Taman htjedoh napisati.

Dok je spuzvica u prodaji mene pop up ne zanima da ga pravim (a bogami rijetko i kupujem)

Stavim ga na udicu samo kad riba nece bas nista da uzme, srecom to se rijetko desava.

A za Limara i MG cu reci samo

sta ces reci?

Link to comment
Share on other sites

Dok je tebe Limaru MG ne treba uopšte komercijalnu sobu ni na forumu ni na fejsu ni nigde. Ahaha brate svi znamo da su MG stvari jeftine i skroz dobre, ja prvi ih puno kupujem ali ti ga pretera baš. Svi pop up mixevi su isti očin, nikakve razlike nema. Ja sam pop upove skoro potpuno izbacio iz upotrebe, sunđeri obični u dipu mi isti posao rade pošto svakako ne pecam na solo pop up nikad. Ima firma iz Zrenjanina, pravi odlične sunđere

Da je Solar dobar ja bih napisao to,iako volim Solar za pop ap miks mogu samo reci obicno sranje,upravo ono sto njaka Milanceta...ako probas MG miks onda mi javi utiske a Pepic neka vata na spuzvice i leba,za bolje i nije

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...