Jump to content

Pop Up Mix


milancheshow

Recommended Posts

Iskreno ne secam se, nisam bas skoro pravio... kuvao sam ih i susio po uputstvu... nutrin pop up mix je bio u pitanju... Koji si ti mix koristis? koliko ih kuvas? Probacu manje da ih susim mada nemam nikakav konzervans

Koristim CC Moore obicni njihov pop um mix, doduse nemam ga vise, pa cu uzeti neki drugi sada. Niti jedan promjer nisam kuhao duze od 2 minuta. Kuham ih u kljucaloj vodi i okrecem nakon pola vremena na drugu stranu jer same nece. 

Kao sto sam napisao i ranije, ne susim ih uopste. Mislim da si ti dobijao tvrde pop upice radi susenja na suncu ili na toplom mjestu, kako god. 

 

 

U tim pop up mixevima kupovnim tesko da ima ijedan organski sastojak, tako da je tesko da ce se uopste ikad pokvariti.

 

Nijedan kupovni pop up nikada cverglan nije ni pipnuo, a sve drugo pojede do zadnjeg zrnca...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Nema veze sto nema u mixu organski nista, ali samim likvidima ubacujes organske stvari i jaje prvo ce se kvarit u samoj boili. Meni su se kvarile dok nisam krenuo da stavljam konzervans/prezervativ kako god ko pisao. 

 

Meni cverglan na nekim vodama odere i pop up boilu. Na Petnji gdje su cverglani nerijetko skoro i 500gr velicine ide cvergl na sve pa tako i na pop up boilu. Primjetio sam da pop up boilu tretiranu sa Goo Almondom ne dira cvergl, al' to druga tema pa neću sad da petljam oko toga. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da vratimo temu na pravi put.

Nedavno, tacnije prije jedno mjesec dana, sam se zainatio napraviti pop up boilu iskljucivo od organskih materijala. Uzeo sam pola mixa od boila za hranjenje i dodao pola organskih sastojaka za koje sam smatrao da imaju nekakvu nutritivnu vrijednost a imaju osobinu da u izvornom obliku plutaju. Rezultat tog eksperimenta bila je boila koju sam smatrao pop up boilom jer je u kanti vode plutala besprijekorno i preko dvadeset sati koliko sam je i drzao. Na vodi prikacena na dlaku boila nije bila pop up vise se ponasala kao balansirana boila sa spuzvicom odignuta taman koliko treba.

 

Boila se pokazala lovnom jer sam prvu i jos neku ribu dobio na nju. Mana je bila da je nekako bila podlozna spadaju pri naletima manje ribe, iako je tekstura bila tvrda.

 

Jos ima da se eksperimentise sa sastojcima, dok se ne dodje do nekog najboljeg balansa.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Joj tebra, aj nemoj i ti kao Boris nindza iz MinKena koji prepakuje Mainline pop up mixeve i trpa budalama pricu da je to njegova proizvodnja pa tupi o nutritivnoj vrijednosti istih. Kakva nutritivna vrijednost kad ne hranis sa tom boilom po Bogu si brate? Zna se za sta je pop up boila. Da ga zajebe atrakcijom i to je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema veze sto nema u mixu organski nista, ali samim likvidima ubacujes organske stvari i jaje prvo ce se kvarit u samoj boili. Meni su se kvarile dok nisam krenuo da stavljam konzervans/prezervativ kako god ko pisao.

U pravu si... ja svakako ne bih trpao nista sem arome... ima li neka alternativa jajima?

Link to comment
Share on other sites

U pravu si... ja svakako ne bih trpao nista sem arome... ima li neka alternativa jajima?

Mozda egg albumen, al' sa njim nisam nikad radio. Neko vec jeste pa bi trebao znati da li se kvari sa tim sastojkom.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih vam preporucio Masterbih Hranjivi pop ap mix.ima stvarno visoku nutritivnu vrednost

Uzo ja vecu kolicinu imam i na poklon da dam

Moze na pp

:rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl: 

Daj jel imas negdje screenshot te provale od ninzde ?  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

U pravu si... ja svakako ne bih trpao nista sem arome... ima li neka alternativa jajima?

ja radim sa cc moor i kuvam samo sa belance. Betain , aroma zasladjivac i mekane su bas bas i mekse sto kaze tarik i od kupovnih . Ali ss cc moor daleko drugacije izlaze od sbs mixa zato su ti i tvrdje. I jos bolje ti je da ih odradis na paru a ako ih kuvas u vodi netreba ti betain
Link to comment
Share on other sites

Joj tebra, aj nemoj i ti kao Boris nindza iz MinKena koji prepakuje Mainline pop up mixeve i trpa budalama pricu da je to njegova proizvodnja pa tupi o nutritivnoj vrijednosti istih. Kakva nutritivna vrijednost kad ne hranis sa tom boilom po Bogu si brate? Zna se za sta je pop up boila. Da ga zajebe atrakcijom i to je to.

Ma nutritivna vrijednost je vjerovatno los izbor rijeci. Nisam mislio na hranljivu vrijednost u smislu balansirane boile sa ovakvim i onakvim procentima proteina, masti i UG, nego da je ta boila zapravo hrana, a ne staklena sfera koja mirise. Ideja je dobiti mamac koji je sam od sebe balansiran, lijepo prezentovan, a da opet i sam od sebe daje signal koji vice ovo je hrana, mesoo, protein... Nije li to dupla atrakcija koja se ne zasniva samo na aromi, i eventualno amino kiselini, betainu...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Da je Solar dobar ja bih napisao to,iako volim Solar za pop ap miks mogu samo reci obicno sranje,upravo ono sto njaka Milanceta...ako probas MG miks onda mi javi utiske a Pepic neka vata na spuzvice i leba,za bolje i nije

Samo ti koristi tudji mozak umjesto svoj i ispaljuj nasumicne reklame i gluposti kojima troujes svaku temu.

Kad vec reklamiras Mesarosa onda sjedi kod njega i nauci nesto, definitivno imas sta da naucis umjesto sto sluzis kao pokretna reklama. (a i vise si antireklama s obzirom kakve gluposti pises)

 

Na temu, definitivno se ne moze pricati o nutritivnoj ili hranjivoj vrijednosti pop up boile, riba to ne jede i nema nikakvog smisla razmisljati u tom smjeru.

Sto Tarik rece, moze se samo povecati njegova atraktivnost kao izdvojenog mamca na hranilistu.

I to se uglavnom radi pomocu raznorazne hemije, potpuno je isto da li si napucao gumeni kukuruz ili pop up boilu i zabacio na dobro spremljeno hraniliste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta je pogrešno razmišljati u pravcu one boile sa kojom već hranimo i koju će riba sa mnogo više poverenja uzeti?

 

Ukoliko već ne koristimo single pop up mamce, ali u kombinaciji sa tonućom boilom da, onom koja pored "sintetičke" atrakcije postignute hemijom, takođe, daje još jedan signal a to je onaj koji daje sam mix od sebe topivim ribljim brasnima i ostalim elementima koji čine hranu, hranom. Ako se to može iskombinovati u jedan mamac koji je sam od sebe izbalansiran, nije li to neki korak naprijed. Bolje tako nego snjesko bijeli prezentacija u koju nakon odgledanih 10 videa ispod vode apsolutno nemam poverenja.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Sta je pogrešno razmišljati u pravcu one boile sa kojom već hranimo i koju će riba sa mnogo više poverenja uzeti?

 

Ukoliko već ne koristimo single pop up mamce, ali u kombinaciji sa tonućom boilom da, onom koja pored "sintetičke" atrakcije postignute hemijom, takođe, daje još jedan signal a to je onaj koji daje sam mix od sebe topivim ribljim brasnima i ostalim elementima koji čine hranu, hranom. Ako se to može iskombinovati u jedan mamac koji je sam od sebe izbalansiran, nije li to neki korak naprijed. Bolje tako nego snjesko bijeli prezentacija u koju nakon odgledanih 10 videa ispod vode apsolutno nemam poverenja.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Jedna boila na udici ne moze poslati signal putem hranjivog miksa jer je jednostavno premala kolicina tog miksa i topivih sastojaka u njemu.

Drugo je kad ti iskobras ili raketom bacis 1,2 ili 3 kg takvih boili koje odrade taj dio posla.

Znas i sam da je prvi signal za hranjenje hemija koja izadje iz boile i zato se pop up najcesce napucava sa njom do maksimuma da bi se istakao na hranilistu ili kao single mamac, igrati na kartu hranjivog miksa tu umjesto hemije po meni je gubljenje vremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo ti koristi tudji mozak umjesto svoj i ispaljuj nasumicne reklame i gluposti kojima troujes svaku temu.

Kad vec reklamiras Mesarosa onda sjedi kod njega i nauci nesto, definitivno imas sta da naucis umjesto sto sluzis kao pokretna reklama. (a i vise si antireklama s obzirom kakve gluposti pises)

 

Na temu, definitivno se ne moze pricati o nutritivnoj ili hranjivoj vrijednosti pop up boile, riba to ne jede i nema nikakvog smisla razmisljati u tom smjeru.

Sto Tarik rece, moze se samo povecati njegova atraktivnost kao izdvojenog mamca na hranilistu.

I to se uglavnom radi pomocu raznorazne hemije, potpuno je isto da li si napucao gumeni kukuruz ili pop up boilu i zabacio na dobro spremljeno hraniliste.

Ne vredi druze batali pricu...poenta celog pecanja je uzivati...a ovo sta rade to je samo lecenje kompleksa...samo sebi lose mozes uciniti sto se nastavljas...u poslednjih par godina sam dosta ljudi upoznao koji su kao u nekoj senci...nema ih na netu pecaju uzivaju i bas ih briga...za neke je mozda poenta da uhvatr 50 riba dnevno ....nekom da spava...ali ko je iole normalan shvata da je dovoljno uhvatiti 6-7 riba sedeti pricati sa drugarima jesti piti pivo i ne umarati se sa glupostima...to jest da budes sa ljudima koji ti ne zele zlo i ne zele da gledaju ko je uhvatio vise ribe...a da ne bude da sam skroz van teme ...ja sam uhvatio po koju ribu na baku i solar top bananu, na baku i jacko solarov ...i m1 i club pop up....i jagodu i winter secret pop up...druge iskreno nisam preterano probavao solar ima vrh pop up boile..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna boila na udici ne moze poslati signal putem hranjivog miksa jer je jednostavno premala kolicina tog miksa i topivih sastojaka u njemu.

Drugo je kad ti iskobras ili raketom bacis 1,2 ili 3 kg takvih boili koje odrade taj dio posla.

Znas i sam da je prvi signal za hranjenje hemija koja izadje iz boile i zato se pop up najcesce napucava sa njom do maksimuma da bi se istakao na hranilistu ili kao single mamac, igrati na kartu hranjivog miksa tu umjesto hemije po meni je gubljenje vremena.

Ko je rekao umjesto hemije. Sto onda recimo stavljati tonucu boilu sa spuzvicom, kad je poenta samo u hemiji.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Ko je rekao umjesto hemije. Sto onda recimo stavljati tonucu boilu sa spuzvicom, kad je poenta samo u hemiji.

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Rekao si da pokusavas napraviti pop up sa hranljivim miksom kako bi podigao lovnost iste? Je li tako?

Odgovorio sam ti kako je moje misljenje da sa takvim miksom ne postizes to da ti pop up bude lovniji vec da se to radi sa hemijom.

 

Gdje sam rekao da je poenta samo u hemiji? Rekao sam kod pop up boila iskljucivo, ne kod tonucih boila.

Poenta spuzvice je da izbalansira boilu isto kao i pop up kod snjesko bijelic montaze. Sto bi Braca rekao" da ucini mamac pokretnim i stvori iluziju kod sarana da je to nesto zivo jer su sve nase ribe predatori pa tako i saran"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nutritivna vrijednost je vjerovatno los izbor rijeci. Nisam mislio na hranljivu vrijednost u smislu balansirane boile sa ovakvim i onakvim procentima proteina, masti i UG, nego da je ta boila zapravo hrana, a ne staklena sfera koja mirise. Ideja je dobiti mamac koji je sam od sebe balansiran, lijepo prezentovan, a da opet i sam od sebe daje signal koji vice ovo je hrana, mesoo, protein... Nije li to dupla atrakcija koja se ne zasniva samo na aromi, i eventualno amino kiselini, betainu...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Dodavanjem aminokiseline u pop up boilu je dovoljno da posaljes signal ribi da je to nesto sto treba uzeti i probati, pored atraktora i arome koji je isto tako onako poduplani ili tri puta vise, kako dodaje, isto zajebu na racun radoznalosti i isticanja samog mamca na hranilistu. 

 

A sad razbijat glavu i o nekim drugim stvarima konkretno jakom nutritivnom signalu koji ce poslat samo jedna boila na cijelom hranilistu prekrivenom upravo tim signalom, meni licno nema puno logike. 

 

Ja bi se prije na tvom mjestu poigrao sa bojama jer istaknuta boila na hranilistu isto tako zna odigrat jako dobro partiju šaha kad je šaran u pitanju. 

Nije slučajno da neko hrani kukuruzom ili secercem i onda preko toga ide sa crvenom boilom istaknutom odozgo i onda raskine ribu. 

 

A nutritivne furke u pop up boili bi ostavio Ostojicu iz minKena i njegovim slijepcima koji to jos uvijek puše. 

Link to comment
Share on other sites

Rekao si da pokusavas napraviti pop up sa hranljivim miksom kako bi podigao lovnost iste? Je li tako?

Odgovorio sam ti kako je moje misljenje da sa takvim miksom ne postizes to da ti pop up bude lovniji vec da se to radi sa hemijom.

 

Gdje sam rekao da je poenta samo u hemiji? Rekao sam kod pop up boila iskljucivo, ne kod tonucih boila.

Poenta spuzvice je da izbalansira boilu isto kao i pop up kod snjesko bijelic montaze. Sto bi Braca rekao" da ucini mamac pokretnim i stvori iluziju kod sarana da je to nesto zivo jer su sve nase ribe predatori pa tako i saran"

Ne nisam to rekao, malo se pazljivije mora citati :) Zakacili ste se za hranjljivost za koju sam vec napisao da je pogrešna rijec. Naime, cilj je napraviti balansiran mamac od mixa kojim u hranimo... To je bar moj cilj. A cevap mirise na cevap kao sto predigest mirise na predigest i to nijedna hemija ne moze zamijeniti...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Sta je pogrešno razmišljati u pravcu one boile sa kojom već hranimo i koju će riba sa mnogo više poverenja uzeti?

 

Nije pogresno uopste ali je po mom misljenju relativna stvar i stvar pristupa ribolovca na pecanju, njegovoj taktici i njegovom razmisljanju. 

Ja sam recimo pobornik pravljenja jedne boile bez razdvajanja iste na boilu za hranjenje i boilu za pecanje, onu lovnu kako bi mi to rekli. 

Ako mi je dovoljno dobar mix i boila i riba mi jede to, ne vidim razloga da ista isticem na hranilistu. Tad ni ne ulazim sa pop up boilom u to hraniliste. Ako i idem, onda balansiram mamac da bi provocirao, sto reko Miro citirajuci Bracu Nemceva, da stvorim fazon da nesto iritira na hranilistu dodatno. 

 

E sad ako krenemo u to sta i kako bi trebalo dodavati na hraniliste da bi ribe imale vise povjerenja u to, mislim da bi zasli u drugu temu i trebalo bi onda to spadati po meni pod taktiku na hranilistu, a ne pop up sto je tema. 

Link to comment
Share on other sites

Ne nisam to rekao, malo se pazljivije mora citati :) Zakacili ste se za hranjljivost za koju sam vec napisao da je pogrešna rijec. Naime, cilj je napraviti balansiran mamac od mixa kojim u hranimo... To je bar moj cilj. A cevap mirise na cevap kao sto predigest mirise na predigest i to nijedna hemija ne moze zamijeniti...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

E pa brate to je sad potpuno drugi par opanaka.

 

Pop up je fuckin alien u svijetu mamaca i osim sto je lutka koja plese nista drugo nema od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne nisam to rekao, malo se pazljivije mora citati :) Zakacili ste se za hranjljivost za koju sam vec napisao da je pogrešna rijec. Naime, cilj je napraviti balansiran mamac od mixa kojim u hranimo... To je bar moj cilj. A cevap mirise na cevap kao sto predigest mirise na predigest i to nijedna hemija ne moze zamijeniti...

 

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

  Isto i ja sam hteo balanisrani mamac od miks koju hranim i pecam. Pa zato moj drug se igrao malo sa pluta (Cork Dust)koju je sam napravio,jbg ima zivci. Stavio je 100gr. pluta i 200gr. miks. Od jaje koje su vise bile spremni sa hemija izvadio e je sa spric onoliko kolko je dosta da napravi testo,dodao je jedna mala kasika egg alb. i kuvao ih mislam 1-2min. Boila e ispala ekstra,ni je bila 100% plutajuca,taman kolko do podigne malo udica od dna..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto i ja sam hteo balanisrani mamac od miks koju hranim i pecam. Pa zato moj drug se igrao malo sa pluta (Cork Dust)koju je sam napravio,jbg ima zivci. Stavio je 100gr. pluta i 200gr. miks. Od jaje koje su vise bile spremni sa hemija izvadio e je sa spric onoliko kolko je dosta da napravi testo,dodao je jedna mala kasika egg alb. i kuvao ih mislam 1-2min. Boila e ispala ekstra,ni je bila 100% plutajuca,taman kolko do podigne malo udica od dna..

To nije pop up boila uopste. To je balansirani wafter dobiven.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je raditi sa cork prasinom ali ja radim sa cork lopticama i super mi ispadne,ne pravim puno tako da nema ni puno posla oko njih. Samo dok se ispraksas koliko debelo treba staviti mixa oko loptice :)

Popup radim sa cc moore mixom i dodajem kemiju koju stavljam i u lovne boile,samo jos na to sve dodam tekuci preservative da se ne kvare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...