Jump to content

Ribokradja Na Dtd-U


ivan bk

Recommended Posts

Na DTD kanalu,na potezu izmedju Janosika i Vlajkovca haraju ribokradice.Poslednja informacija da mreza najvise ima na potezu zvanom Tereza tj mreze su postavljene preko cele sirine kanala na rastojanju oko 50m i ima ih stotine.Naravno cuvara nema nigde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uoci Nikoljdana zakacih se sa dobrim prijateljem, jer je na zemunskoj pijaci za slavu kupio kecigu duzine olovke. Kako veli, kupljena je od `alasa` i na moju opasku da je tom kupovinom usao u zonu prekrsaja, veli da `nije znao`. Gomile onih koji `ne znaju` tako pune dzepove onima iz lopovske branse.

Ribokradja se ustalila kao sistemska kategorija i tu pomoci nema bez sistemskih resenja. Doneti kazneno rigidne zakonske odredbe i potom poceti ciscenje suprotno uobicajenom ciscenju ribe. Od glave ka repu. Zapretiti robijom sitnim ribama a krupne na robiju poslati. 

Nazalost, realnost govori da je sve to daleki futurizam i da ce generacije koje tek stasavaju kao ribolovci, mozda docekati neki boljitak.

Link to comment
Share on other sites

Ti "alasi" su u dilu sa policijom, tako da ih niko ne dira.

A od kada je komunizam "out" a crkva i religija "in", pa slave slavu i poste oni koji ne znaju da se prekrste, prodavci samo trljaju ruke!

Problem je u kupcima ne u prodavcima....da ljudi ne kupuju te olovke od keciga(a bogami i stuka) ne bi je ni bilo na tezgama!
Kao i da ljudi znaju kada je mrest ribe i da se u to isto vreme prodaju te iste ribe na zemunskoj pijaci drugacije bi bilo....
Ovako nikoga to ne zanima i svima lepo...samo nas pecarose boli dusa!

Link to comment
Share on other sites

   Upravo se vratih sa kanala i stanje je ovakvo:sitni smudjevi (10-15cm) plutaju po površini vode,deo kanala kod sela Dubica izpregradjivan mrežama,deo kanala kod sela Ilandža takodje,reka Brzava kod sela Konak takodje,a kod sela Janošik tata i sin bacaju kako rekoše ,,klanfu".E sad je i led otišao sa stajaćića pa će majstori da krenu i to da očiste.Naravno čuvara nema,valjda se spremaju za ta slikanja kao što Srkijan napisa .

Link to comment
Share on other sites

Pa ko ce da se cima od cuvara sada....Slave...Nova godina....ta gamad sada ne izbija iz kafane! A u februaru ili martu ih ima svuda....slikaju se kako pustaju 350kg mladji sa pancevackog keja u Tamis! Ejjjj....citavih 350kg....pa penzioneri ima da pecaju citavih 5 dana na plovak dok ne popecaju sve te kedere......SRBIJOOOOOOOO.......dokle bre vise ovako! Dok nam ne dodje Nemac i ne zgazi cizmom na vrat necemo se opametiti, jel mi smo stoka od naroda....ne umemo sami sa sobom! Sramota!

Link to comment
Share on other sites

A gde i kome  apel uputiti   kada je to već postao organizovani kriminal   imaju pokriće lopovi svuda  i kada bi  ih uhvatili  i iznabadali onako  lepo kuturno da  ručkaju na slamku  .Onda bi odgovarali  ko za pravog čoveka .Žalosno je što ih je sve više  ovde  kod nas i ratuju za teritoriju  čiji je koji deo  .Ko je gde bos gadi  mi se više sve to  .A i na pojedinim komercijalama su počeli da kradu  i mrežare da prete čuvarima  da će im porodice stradati i td .Pa me neće začuditi  da se i kod nas kao  u usa-a kupuje oružje kao kokice na trafici ili  na ličnu katru u super marketima i tako  naoružani da moramo na kanale reke i jezera na kojima smo odrasli da bi pecali  trebace nam pancir i šlem jer je  ovo što se dešava barem u mom okruženju prevršilo svaku meru 

Link to comment
Share on other sites

Pa ko ce da se cima od cuvara sada....Slave...Nova godina....ta gamad sada ne izbija iz kafane! A u februaru ili martu ih ima svuda....slikaju se kako pustaju 350kg mladji sa pancevackog keja u Tamis! Ejjjj....citavih 350kg....pa penzioneri ima da pecaju citavih 5 dana na plovak dok ne popecaju sve te kedere......SRBIJOOOOOOOO.......dokle bre vise ovako! Dok nam ne dodje Nemac i ne zgazi cizmom na vrat necemo se opametiti, jel mi smo stoka od naroda....ne umemo sami sa sobom! Sramota!

vala bas.najgori smo

Link to comment
Share on other sites

Znate sta kazu Italijani lovci kada dodju u Apatinski rit i okolinu???
"Ova lepota ne postoji nigde!" ali doslovno!
Samo se mi Srbi stidimo sami sebe! Uvek je viski bio gosodsko pice a rakija "brlja". A sto se vocni secer ne moze porediti sa secerom iz tamo nekog jecma i kojekavih zitarica to nema veze! Bitno je da je strano!
E tako nam je i sa vodama....idemo na Ebro, Sarulesti, Svedsku da pecamo....a znate sta bi kanal u Borci bio za stukarose kada bi se samo 4 godine vodilo racuna o njemu! RAJJJ!!!
Ljudi, nismo ni svesni u kakvoj zemlji zivimo! Kakvih lepota ima ovde! A i kako da budemo kada nam je Tunis privlacniji od Tare!!!
Drina, Bajina Basta, Ljubovija, Tara, Zvornicko jezero, Dunav, Djerdap, Istok i Zapad. Nigde na svetu nema toliko lepota na 300km kao u Srbiji...zapamtite to!
Kada bi svi gradjani zemlju u kojoj zive,Srbiju, dozivljavali kao svoju zemlju kao sto Svedjanin smatra Svedsku svojom zemlju....kada bi se svi setili koliko je krvi proliveno, i koliko je krvi u zemlji kojoj gazimo, krvi nasih predaka, koji su nam omogucili da pecamo na NASOJ SAVI, DUNAVU, TISI, TAMISU, DRINI....kada bi se setili koliko je krvi teklo tom vodom....
Mislim da bi svi vise postovali prirodu pre svega, a sa njom i reku....jel voda je izvor zivota.....Sta ce nam Dunav i Sava bez zivota...bez ribe!
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja jednom saglasim sa tvojim komentarom... :yahoo:

 

DTD kod Kajtasova je bilo omiljeno mesto za pecanje nas nekolicine skoro 20-25 godina! Mesto se "cuvalo" od marta do kraja novembra, odnosno, UVEK je neko od "nasih" bio tamo na pecanju… Onda su se stvari izmanle kontroli (citaj: nije nas bilo tamo samo jedne godine), i sve je otislo dodjavola!!! Pa su onda nasuli obalu kamenom (razlog meni potpuno nerazumljiv!), i omogucili bagri da radi sta hoce!

Link to comment
Share on other sites

Druze tu smo mi nemoćni  .Mi samo možemo da kukamo i pišemo ovde a ti što treba da preduzmu nešto u talu su  tima što nam uništavaju najsvetije nam vode i prirodu a odakle će krasti kada sve vode shebu strujom kada pobiju mladj gde će onda ? Onda će se logovati po forumima za pecanj i na you tub da vide ribu  tj da pokažu deci sliku ribe za čiji nestanak su upravo sami krivi .A Breme i slike iz prošlosti takozvani podsvest su čudo  koliko znaju da bole više nego bilo šta drugo ali lopovi ni na rekama ni kanalima ni na jezerima ni bilo gde  nemaju savest  i briga ih sto nece sutra biti .Žalosno je što tave lepote gase se polako ali sigurno 

Link to comment
Share on other sites

Zalosna je slika na nasim vodama a jos zalosnije je to sto najodgovorniji (Savez) svoju akciju na sprecavanju ovog zla,svodi na praznu pricu.

Ne zelim da ponovo pokrecem pricu za i protiv bojkota ali (na moju zalost) ja sam svoje pecanje sveo na komercijalu.Prvi put u zivotu ove godine nisam kupio dozvolu,a tako ce biti i na dalje.Pecanje je za mene uzivanje i deo zivota,a za lopove,nesavesne budale i lazove nemam vremena.Na komercijalama sam pronasao puno pravih,dobrih ljudi i druzicu se sa njima. :pecanje:

Kada cemo se dozvati u pamet,pitanje je(mozda nikad) ???? :fool:

Link to comment
Share on other sites

Na DTD-u kod Odžaka raj za lopurde čuvara sam video samo jednom za celu godinu i to mi je prešao po najlonima u punoj brzini pa je pametovao pola sata,a ovih dana mreže se ne vade iz vode 24 h. i na sve to jedna ekipa radi strujom u sred bela dana bez ikakvog straha da ih neko prijavi.Šta ćeš treba ljudima riba za slave i preslave preselo im dabogda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Proletos kada je bila ona velika voda na Dunavu gde je nekada bio ribnjak, svi su postavljali mreze pa i moj komsija, a cuvara normalno nigde. Dodje tako moj komsa jedan dan i trazi "cormoranovu" vagu da izmeri ulovljenu ribu za prodaju. Sta cu.... nigde ne radi, dvoje dece male, zena nezaposlena i sagnem glavu i dam mu vagu da izmeri ribu i proda. Nije proslo ni par dana kad evo komse ponovo po vagu, e tada mi je prekipelo i lepo ga isteram iz radnje uz napomenu da to nikada vise niti sta slicno ne trazi od mene, a zna da sam strastveni ribolovac. Mislio sam da ce se naljutiti ali i dalje se uljudno javlja ali vise od mene ne trazi vagu. Mozda ce mnogi napisati zasto ga nisam prijavio ili nesto slicno. Verujte mi da ne odobravam takve stvari (kradju ribe) ali ne mogu da prijavim komsiju i onoga ko ce sa tim novcem nesto kupiti deci, a nema drugoga novca. Svi mi ovde koji pisemo smo izdvojili naj manje po 1.000 evropljana za nas uzitak u stapovima, masinama i drugoj opremi, pa sada sam u nedoumici. Sa jedne strane neki nemaju mal te ne sta da jedu dok sa druge ima nas kojim smo svojim postenim radom dozvolili sebi da nazovem neki "luksuz" od opreme spram ovih koji se bore da prezive. Znam da sam pokrenuo nezgodnu temu za pisanje i razmisljanje ali zeleo bih da procitam i Vase razmisljanje na tu temu. Da li je moj nezaposleni komsija, zato sto je krao ribu (da bi deci kupio npr patike) zasluzio da ga neko prijavi za ucinjeno delo? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve razumem, ali da neko ribom iz mreza hrani svinje to ne razumem!

Toga u čurugu ima na  tone   ja sam  se zgrozio kada sam čuo da   su šaranskom mladji hranili svinje neki   koji od lopova za tu namenu kupuju šarančice  od 150  i 200 grama dabogda im svinje i onio pocrkali .Da  znam  koji su tačno  e bilo bi veselo a nemogu od farme do farme da idem i ulazim  čime hrane  svinje  :diablo: 

Link to comment
Share on other sites

Svaki krivolov je prekrsaj i tu nema mesta nedoumici. Pobude za kršenje zakona mogu biti svakolike i mesto gde se one obrazlažu je nadležni sud.

Društvena svojina iz negdašnjeg društvenog uređenja vuče recidive da su vode ‚‚naše" odnosno ‚‚moje" čime se dobija alibi za dešavanja čiji smo svedoci. Prijava nečasnog je obaveza iz vizure zakonske regulative ali i suprotnost tradiciji društvenog ponašanja po kojoj su ‚‚cinkaroši" omraženi i prokaženi u narodu.

Problem je što oni koji su plaćeni za svoj posao isti ne obavljaju a u najgorem scenariju čine ista nedela koja bi po vokaciji morali sprečavati.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...