Jump to content

Dunav Kod Pancevackog Mosta Saran Mesto?


rodja

Recommended Posts

Limare, to je dobar savet.Tonac ne mora da znaci da nije upravu pomenuta ekipa iz Novog Sada-Dukas jako dobri ribolovci pecaju samo pecaju samo na boilu.

Mislim da kada saran na Dunavu krene da jede boilu da je to jako dobar znak sto bi u zargonu rekli lego na hranu.Elem pomenuta ekipa iz Novog Sada peca iskljucivo na boilu i ima perfektne rezultate na Dunavu bolje nego iko koga ja znam...E sada to je dilema najbolje bi bilo kada bi na dva stapa pecao na boilu a na dva na noklu npr.

U mom slucaju gde pecam ne mogu da spustim boilu jel ima mnogo granja cim padne udica bez valjka odmah kidanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tonac,slazem se s tobom oko kukuruza i bungura,X sarandzija iz Pazove (germina brigada) odlicno prolaze na Dunavu s narodnim mamcima ali kada ljudi koji su presli sa toga na boile tipa M1,Triga,Baka,Oktopus,Kraba dodju na pecanje ostali samo uzdisu i mitinguju fora "upropastice nam mesto,necemo do iduce nedelje nista upecati" i sl. Nije taj Dunav nikakva mudrolija,pronaci mesto,pratiti vodostaj i imati camac a i bez njega se dobro peca....
Link to comment
Share on other sites

Dukas je veliki majstor na Dunavu i moze dosta toga da ti pomogne kao sto je meni u mnogo dilema pomogao kad peca sta jede kad jede itd...

Mnogo ljudi na ovom forumu peca po bazenima sa pustenom ribom postujem i ja ponekad odem na komercijale,ali niko ne pise o divljim vodama kada bi se malo vise diskutovalo mislim da bi ljudi mnogo sto sta naucili i primenili na divljoj vodi.Priprema nokle,stari kukuruz boila ne takmicarska nego jeftina kupovna ili pravljena za divlje vode...

Hranjenje u blatu ili glini ili u praskastoj hrani,praskaste hrane od raznih proizvodjaca kuvanje prekrupe i drugo.Mnogo bi imali vise uspeha na divljim vodama.

Jel sarana ima ljudi u ogromnim kolicinama konkretno na Dunavu...

Hvala Sale na pohvalama za majstora i ekipu.Pecamo i radimo sto znamo a radi svega toga evo info najveci nas saran je uhvacen na divljim vodama je od nepunih 20 kg,Bata ga uhvatio na boilu tuti fruti Meleg bait.

 

Jova na celu kao vanserijski sarandzija,koji moze da nadje sarana bilo gde,Bata razarac,daj mu mesto i svaki koji tu pliva uhvacen je i moja malenkost,spoj iskustva i godina.

 

Promenio sam mozda tvoj nacin pecanja ali si u svemu ti bio presudan i odlucan.Meni je drago i lepo je cuti od mladog coveka da hvata ribu i slusa.Znas i sam da je bilo u pocetku neverice kad sam ti pricao ali sad je lako,shvatio si poentu i rezultati su evidentni.Eto tvoja poseta Novom Sadu i upoznavanje licno je promenilo dosta ali i stvorilo lepo prijateljstvo.

Hvala na pisanju jos jednom!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Preko puta tj.kako mi zovemo ritska strana Dunava.To ti je rukavac preko puta novog mosta Zemun-Borca.

Nekada bilo jako puno ribe ali vredi probati desna strana na kraju ima brezinu videces kampove i tu je dubina takodje dobra mesta su ti cim udjes u vojnu bastu od mosta sa leve strane.Vidi i pisi ako treba neka pomoc

Link to comment
Share on other sites

evo objasnicu ti do detalja kako da stignes tamo , vidim da trazis mesto na dunavu pa bi da pomognem. dodjes do kovilova o ti je naselje pre padinske skele udjes u kovilovo i dodjes do okretnice autobusa 106 . videces ima tu neka prodavnica i obelezeno stajaliste za bus . ti prodjes jos malo napred i videces skretanje desno . kada skrenes videces sa leve strane neku malu benzinsku pumpu ti nastavaljas pravo .imas jedno dva tri kilometra da vozis put je uglavnom asfalt ali malo losiji tako da pazljivo vozi . docices do penjanja na nasip ali ti neides na nasip vec ides udesno kud te asfalt i dalje vodi procices kroz veliku farmu , slobodno vozi tuda iako pise da je zabranjen prolaz tu nema zive duse . kada prodjes farmu precices preko jednog mostica tj kanala koji vodi ka nasipu ti nastavljas desno kaldrmom  dalje . put je losiji ali moze se proci penjes se na nasip i dalje nastavljas tim putem i dolazis do dunava videces tu je jedna lepa vikendica sa leve strane ti ides desno tu ti je put katastrofalan ali procices , meni je jako nizak auto prolazio sam . videces u daljini velike topole idi ka njima i docices do prelepih saranskih mesta . moj ti je takodje predlog da odes na poslednje mesto u tim topoloma videces napravljen drveni sto tu stani i pecaj i moj savet ti je da odes ako mozes na 3-4 dana mesto je vrhunsko i mozes lep kamp da napravis i da lepo pecas . znam ekipe koje tu pecaju , i sam tu pecam neces se pokajati ako jede saran . ako mogu jos nekako da pomognem tu sam

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svaka ti cast !!!jedan si od retkih koji zeli da pokaze put do mesta svaka ti cast za ne-sebicnost!!!sada je idealno za jedan kamp od nekoliko dana ali jbg ja u cetvrtak putujem u Francusku...duznost zove moran na posao...ali ti od srca hvala!!mogao bih taj kamp uraditi na prolece
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

brate u svako doba sto se tice leve obale dunava pecam na razno raznim terenima , tamis, dunav , opovacki duavac , karas , sva moja mesta su i tvoja ;) i ko god bude zeleo . a na komercijalu idem cisto kad hocu malo komfora da necucim u grmlju u zasedi i da nemoram da se krijem i stekujem :search:  ;)   divlja voda je divlja voda

Link to comment
Share on other sites

pecam i ja jako dugo i ajde da nepreterujem ali 90 posto terena na levoj obali dunava , pod tim podrazumevam sve vode koje pecam , poznajm ako dobro . meni se desilo da sam hranio i pecao i lik sa camcem krenuo da se sidri ispred mog rod poda naravno da sam odreagovao covek se izvinio i otisao . tamo ima dosta varalicaraca koji muvaju i dziguju takoda sa njima se lako sporazumes .... Vojne baste jak saranski potez  dobro je imati camac ali ako nemas nije presudno garantujem . pa nema svaki sarandzija camac pa da se vozika po rukavcima i dunavu ... samo ti otidji tamo i nebrini se nahrani i uzivaj

Link to comment
Share on other sites

Kad si pecao poslednji put i kazi mi jel si imao rezultata godinama nisam pecao tu?Od kad se gornja strana zatvorila od nasipanja peska nisam pecao inace sam pecao u brezini i dobro sam prolazio e sad su tu pale topole i vidim da ima pecarosa ali neznam kako prolaze?

Po meni idealno mesto na Dunavu za rod pod...

Link to comment
Share on other sites

pre dvaestak dana . rezultata ima naravno . gornja strana se zatvorila ? brezina postoji ali ona je iznad topolove sume . a prekoputa sa one strane ima nekog granja na ulazu ali nista strasno . kad je visok vodostaj tu voda gura sve zivo jer je bas brza tako da sve to odnese . Aman idi probaj pala je voda , nahrani malo i pecaj mesto je vrhunsko ;) i pecaj sa obale u obali ;)  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...