Jump to content

Dunav Kod Pancevackog Mosta Saran Mesto?


rodja

Recommended Posts

Kolege polako se odlucujem za divlje vode tacnije Dunav kod Pancevackog mosta,cujem da postoje par mesta ali nikako nemogu saznati gde su a sve vise gledam i razmisljam da sam odaberem mesto i da pocnem lagano da prihranjujem mesto pa sta mi Bog da.... tako da bih Vas zamolio ya svaku vrstu pomoci u vezi divlje vode<<<tacnije Dunava...sta kako koliko itd  hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Rodjo prvo i uvek samo prvo lokacija. To ti je najbitnije pre svega da nadjes dobro mesto i kad nadjes mesto gde ga sarko ima dosta onda prelazis na trazenje podvodne prepreke koje inace drze sarana. Kad nadjes dobro mesto resio si 70%. A posle mozes na stari kukuruz i na kacamak da pecas i polako ubacujes boile i experimentises sa raznim kombinacijama.
Link to comment
Share on other sites

Kolege polako se odlucujem za divlje vode tacnije Dunav kod Pancevackog mosta,cujem da postoje par mesta ali nikako nemogu saznati gde su a sve vise gledam i razmisljam da sam odaberem mesto i da pocnem lagano da prihranjujem mesto pa sta mi Bog da.... tako da bih Vas zamolio ya svaku vrstu pomoci u vezi divlje vode<<<tacnije Dunava...sta kako koliko itd  hvala unapred

Najbolja i najjeftinija varijanta ya dunav stari kuvani kukuruz koliko god moyes neces preterati a na to i pecas dva zrna na udicu i fala! ako ga ima u blizini doci ce sigurno ! E sad mnogi su taj stari kukuruz ukiselili pa tako bacaju ali po meni to je skroz pogresna taktika i time se zatvara mesto, znaci samo ga dobro skuvas pre ribolova da zrna popucaju  time hrani i neces pogresiti e sad ako si za eksperimentisanje onda mozes da nadipujes taj kukuruz sa cime god hoces to je na tebi! Drugo peca se sa hranilicom ,skuvas prekrupu iliti kulju pe u nju na licu mesta kada se ohladi ubacis aditiv VDE jagoda barem kod mene se to pokazalo kao najbolje!

Link to comment
Share on other sites

hvala kolege....ma lako cu ja njega prihranjivati i kukuruzom raynim semenkama i boilama imam koliko toliko iskustva...samo je problem mesto naci? cujem razno razne price da ga pecaju kod Pancevackog mosta e sad niko nece da kaze gde?a kao svi znaju?ne znam da li su pozicije desno od mosta ka Visnjici ili levo ka gradu? da lli uopste da pokusam saranskim markerom ili samo da sondiram olovom mesto?buduci da je dunav bz i da marker nece imati toliko efekta?to mi je mucna scena<<<

Link to comment
Share on other sites

hvala kolege....ma lako cu ja njega prihranjivati i kukuruzom raynim semenkama i boilama imam koliko toliko iskustva...samo je problem mesto naci? cujem razno razne price da ga pecaju kod Pancevackog mosta e sad niko nece da kaze gde?a kao svi znaju?ne znam da li su pozicije desno od mosta ka Visnjici ili levo ka gradu? da lli uopste da pokusam saranskim markerom ili samo da sondiram olovom mesto?buduci da je dunav bz i da marker nece imati toliko efekta?to mi je mucna scena<<<

 

Saranskim markerom ali "okom" :crazy:  probaj da saznas gde ima dobre dubine i kamena tu ne mora da ima nikakvih zapona i panjeva jer na kamenu imas miliarde skole jki kojima sa saran hrani tu ces ga i naci ! Sad , ja sam jednom prilikom imao cast da se provozam tiim delom camcem i sa pancevacke strane nisam nesto snimio pogodnih terena za sarana ,ne znam kakva je situacija sa beogradske strane ali s obzirom da je tu pristaniste i luka tu je sigurno dobra dubina tako da varalicu u ruke pa lepo predvece mada je mnogo bolje ujutru na svanjivanju lepo nogu pod nogu i siguran sam da ces ga naci gde god ga ima kupa  se ujutru iliti iskace iz vode samim tim ti pokazuje gde se nalazi!A mozesw da probas ako je dozvoljen prilaz i ispod samog mosta jer mesta ispod i oko mostova s dosta atraktivna za sarana ! 

 

I jos nesto, pripremi u startu dobre najlone "0.40" pa na gore i mnoooooogo olova jer dok ne savladas gde i kako da bacas a da ne pokidas ima mnooooogo olova da ostavis u dunavu!

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce neko reci e sedi na taj zuti kamen pa pecaj!Moj savet ti je da ako si se nameracio bas ispod mosta i da znas da pecaju tu drugi ribolovci,spremi se i na vodu.Ako si na vodi mozes primetiti gde se skupljaju ribolovci i samim tim resiti tu dilemu.Zatim naravno strpljivo pecas i dalje na nekom mestu koje si sam izabrao,istrazio dno,pristup mestu,dubinu itd(imas dosta postova o pecanju na Dunavu),i dolazis do rezulatat ili ne.Uz stalno vizitiranje vode i aktivnosti moze da ti da najvise uspeha pri lociranju sarana.Naravno mesto samo po sebi treba traziti a ne neko da ti kaze gde,da li levo ili desno, sto moze da bude pogresno nekada.

Use i u svoje kljuse sa svim informacijama koje i dobio od lokalnih ribolovaca.Jedan od nepisanih zakona je ako si nov na tom terenu, ne sedaj na mesta na koja pecaju ribolovci,pomeri se malo dalje i cekaj da se upoznas sa njima,pa ce ti i oni sami pomoci oko izbora.

Bistro!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druze pecam na Dunavu u Zemunu godinama teren oko pancevackog mosta je dosta dobar sto se tice kao najboljeg mesta je to gde spustaju na vagu kroz rupu u stubu,ali neobaziri se na to...Po meni bitno je da izaberes mesto sa dubinom po malom vodostaju 3.5 do 6 m dubine i da probacas da izmarkerises da ima nekog krsa granja itd.Ovo je laksa varijanta isto postoji varijanta da izaberes mesto sa dubinom koju sam vec napisao i sam potopis krs tj.ulengerises i dosta dosta hranjenja uspeh nece izostati...

Sto se tice hranjenja skuvas kukuruz da ispuca jedno dve kile odvojih po hranjenju umesis sa blatom i popustas na mesto...

Nadam se da sam ti malo pomogao...

Link to comment
Share on other sites

Rodjo koliko ja znam najvise ga pecaju sa stuba mosta odmah do BG strane,predju camcem i kroz rupe u stubu...malo je zajebancija za pecanje ali ga redovno dobijaju

Krle?kroz rupe u stubu??auuuu pa gde je pecanje otislo??Danas cu da se prosetam do Pancevca...bas da vidim sta i kako...hvala Krle

Link to comment
Share on other sites

Elem... odem danas ispod Pancevackog mosta na pijacu...raspitam se i jedan stariji covek me odvede ispod mosta da mi pokaze mesto gde on lovi sarana..doduse iz camca ali ok... resicu i to...i na moje opste zaprepascenje to je tacno uy stub mosta...prvi i drugi stub...kaze da tu ispod pod vodom naravno ima betonski plato...tu ga hrane i pecaju i imaju uspeha....sad je polemika da li cu moci sa obale pecati ili cu morati iznajmiti camac od nekog ili ga pak i kupiti...

Sve u svemu i nisam tako lose prosao zar ne? :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Elem... odem danas ispod Pancevackog mosta na pijacu...raspitam se i jedan stariji covek me odvede ispod mosta da mi pokaze mesto gde on lovi sarana..doduse iz camca ali ok... resicu i to...i na moje opste zaprepascenje to je tacno uy stub mosta...prvi i drugi stub...kaze da tu ispod pod vodom naravno ima betonski plato...tu ga hrane i pecaju i imaju uspeha....sad je polemika da li cu moci sa obale pecati ili cu morati iznajmiti camac od nekog ili ga pak i kupiti...

Sve u svemu i nisam tako lose prosao zar ne? :sorry:

To je to Rodjo samo sa stuba je pravi hard-core

Link to comment
Share on other sites

Pa eto ima si srece da odmah naletis na nesebicnog gospodina koji ti je pomogo sada bi mogo da ozmes stap u ruke i malo ispitas teren sa obale ako imas solidnu dubinu blizu  obale onda nema potrebe za camcem samo hranjenje i privuci ces ga ti i blizu obale ! Jer saran ti je u principu nomad i on luta stalno za hranom a kada naidje na izvor dobre hrane tu se zadrzava dokle god ima hrane!

Link to comment
Share on other sites

Ali Krle ja volim to sto je tesko....cak sam danas saznao za jos jednu lokaciju Male vode...kazu to je rukavac Dunava pa vredi i to pukosati naravno na prolece...razlog sto krecem na divlju vodu je jer su sva komercijalna jezera preopterecena takmicenjima tako da je nemoguce stici na red da normalno pecas... ;)

Link to comment
Share on other sites

Rodjko ako vec kupujes camac uzmi i sonar i nadji neko mesto koje nije napadnuto kao pomenuta...ne znam koje je uzivanje pecati sarana sa stuba pancevackog mosta i jos da se bijes sa nekim za mesto? Meni je san da nadjem "moje" mesto na Dunavu camcem...da uzivam u njemu i nadam se da ce se ove godine i ostvariti. Veliki je Dunav...ima dovoljno mesta za sve
Link to comment
Share on other sites

Upravo ti je kolega milance potvrdio i za Male vode....ja nisam tamo pecao pa ne znam, ali sam cuo da ljudi imaju svoja mesta i da je tesko uleteti ako ne znas nekog ko ce da te pusti. Zato bezi od guzve i izvikanih mesta ako mislis da pecas na miru. Moj savet
Link to comment
Share on other sites

Rodjo ako ides ispod pancevca sedi direktno ispod mosta i to ispod leve polovine gledajuci ka prekoj strani. Gadjaj 7- 10 m pre onog polomljenog stuba i zadrzi najlon tako da ti olovo padne odprilike u sredinu kanala. Batali hranjenje i kukuruz, pecaj na valjak i hranilicu sa udicom sto blize hranilici.Olovo 120-150 gr. Tu sam ih drao  i po 7-8 na dan dok sam dolazio. Velika buka i uvek duva vetar tako da ti se u hladnim danima i koske smznu a on skoro uvek jede. Taj polomljeni stub i oko njega su puni sarana a ujutru se kupa kao u ribnjaku. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Srki apsolutno si u pravu druze....pa ako kupim camac onda cu i sonar,ali ako vec sve to kupim onda cu verovatno sa svojim kumom napraviti negde mesto...potopiti granje i koje kakav krs <<samo ne sporet smederevac>> :crazy:  to sam negde procitao samo ne znam gde.... :unknw:   Milance znam da je tesko pecati na divljoj vodi i da se mnogo radi...mislim da se mnogo radi u pocetku a posle je koliko toliko uzivanje...bar se tako nadam...a sto se tice Male Vode>>>Velike vode i to da mora neko da me pusti i da se moram tuci za mesto?pa ok pristajem>>>dDunav je Nas Svaciji i niko nije kupio mesto...naravno ako vidim da neko peca dan dva na jednoj poziciji i da istu hrani,svakako je da necu sesti na njegovo mesto...

Aaaa da ya stub ispod mosta mi je rekao taj cica<<<i on je rekao bas kao i ti Boki...10-15metara od obale...samo posavetovao me je za lakse olovo ali otom potom ima vremena pa cu eksperimentisati<<<Hvala vam na informacijama kolege :good:

Link to comment
Share on other sites

Druze bolje bezi od guzve da te niko nevidi i nepricaj nikome o ulovima rezultatima i ostalo.

Pecam godinama sarana na marini u centru beograda i pored toga sto niko nemoze da mi sedne na zakupljeno mesto koje godisnje placam niti da prodje mrezom desava se da nadjem na pontonu od cuvara vezan stap kad pitam sta pa ja malo zabacio da nepricam tu o kidanjima najlona ove godine sam imao situaciju da covek clan u marini koji inace nepeca ali je video kako nekoliko nas peca i dobija lepe ribe za danasnje vreme i dunav uzeo gospodin sacmu i poceo da seta po marini tj.po pontonima i da baca...

Najbolje da pecas negde gde ces da kampujes i gde nikog nema....Ljudi grese Dunav je veliko prostranstvo ali misli da u Zemunu i njegovoj okolini tesko da negde neprolaze ribari i neciste sve sto se nadje na putu...Male Srednje i Velike vode su dobre i jedino oni koliko sam cuo imaju ozbiljnu kontrolu i stvari na vodi su koliko toliko uredjene,,,

Link to comment
Share on other sites

Srki apsolutno si u pravu druze....pa ako kupim camac onda cu i sonar,ali ako vec sve to kupim onda cu verovatno sa svojim kumom napraviti negde mesto...potopiti granje i koje kakav krs <<samo ne sporet smederevac>> :crazy:  to sam negde procitao samo ne znam gde.... :unknw:   Milance znam da je tesko pecati na divljoj vodi i da se mnogo radi...mislim da se mnogo radi u pocetku a posle je koliko toliko uzivanje...bar se tako nadam...a sto se tice Male Vode>>>Velike vode i to da mora neko da me pusti i da se moram tuci za mesto?pa ok pristajem>>>dDunav je Nas Svaciji i niko nije kupio mesto...naravno ako vidim da neko peca dan dva na jednoj poziciji i da istu hrani,svakako je da necu sesti na njegovo mesto...

Aaaa da ya stub ispod mosta mi je rekao taj cica<<<i on je rekao bas kao i ti Boki...10-15metara od obale...samo posavetovao me je za lakse olovo ali otom potom ima vremena pa cu eksperimentisati<<<Hvala vam na informacijama kolege :good:

 

Neces se ni sa kime potuci, ali neces ni naci mesto ... problem Dunava je kad se upeca jedna riba, u prici ona dobije epske proporcije, i onda svi strucnjaci odu na vodu. Strucnjaci su uglavnom stariji, pa imaju vremena na pretek, i da budu tu i da noce. 

 

Licno, da imam camac, ne bi me videle ni velike ni male vode ni pancevac, nadjes negde svoju oazu mira, gradis samo svoje mesto i milina. Daleko od svih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sve to potrebno je puno  para.Covek nema jos camac a ne verujem da ima camac da bi pecao ispod Pancevackog mosta.Ocigledno mu to odogovara,mozda zbog blizine kuce ili prevoza,moze da parkira auto,da dodje na mesto i kad je kisa itd.Sve je to sto utice na njegovu odluku sto bas Pancevacki most koji je i tema ovog posta.

 

Sve je lepo sto se predlaze ali odosmo do Djerdapa da pomognemo coveku a on hoce da peca ispod mosta!?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...